jak dlouho pouštíte činču po bytě??

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

kdy pouštíte činčilku ven??

ve dne
37
35%
v noci
70
65%
 
Celkový počet hlasů: 107

Avatar uživatele
hani
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 400
Registrován: Po Kvě 08, 2006 15:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod hani » Út Črc 11, 2006 20:14

bony hopka vecer.v sedm je nachystana, sedi a ceka az ji pustime zpravy.v osm po zpravach jde obvykle behat.venceni se vetsinou protahne az do deseti nekdy jedenacti hodin.zato ale vetsinou nebeha kazdy den, ale tak čtyřikrat petkrat tydne.ted o prazdninach ji to vynahrazuju a beha kazdy den :D proto jsme se ji rozhodli poridit vetsi klec, kdyz zrovna nemuze ven :wink:

Disable adblock

Dzemeli

Příspěvekod Dzemeli » Čt Črc 13, 2006 9:16

Já pouštím Kubíka jenom večer. Přes den chrápe jak zařezanej. Přes zimu jsem ho pouštěla v pokojíčku. To si pak sám zalezl do klece. Teď v létě ho pouštím na balkóně (je zasklený) a protože je tam moc horko, tak musí čekat tak do 21 hod než se tam ochladí natolik, aby mohl ven. Ale vydrží tam tak 1 - 1,5 hod a pak už hlídkuje u dveří jestli už pro něj jdu :) A pokud tam s ním jsem tak jak se hnu ke dvěřím tak je u mě takže mám smůlu. Buď ho musím vzít s sebou nebo tam zůstat taky :)

Forty

Příspěvekod Forty » Stř Črc 26, 2006 12:12

No my pouštíme naše lumpíky většinou k večeru,tak kolem šesté sedmé, a někdy lítají i dvě hodiny a někdy jen chviličku. Ale teď už se naučili, že když už mají dost zalezou si do klece. Jen je horší že většinou jsou na tom každý jinak a tak nejdříve zaleze jeden a pak druhý a pak zase ten první vyleze a tak :wink:
ale jsou moc hodní a roztomilí jak lítají. Nejodvážnější a můj miláček je Skipi, taky ho mám na fotce u svého profilu jak ho drbu za ouškej. Je takový pohodář a to se mi líbí, a taky je nejaktivnější no je to můj kluk :wink:
Hlavně pohoda Jazz :lol:

Avatar uživatele
lwici
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1462
Registrován: So Črc 29, 2006 16:45
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwici » Stř Srp 02, 2006 15:59

No to záleží na tom kdy příjdu domů ze školy (oprázdninách z brigády), ale většinou tak 4 hodiny asi od 18 do 22 hodin.

Disable adblock

Avatar uživatele
lwici
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1462
Registrován: So Črc 29, 2006 16:45
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwici » Stř Srp 02, 2006 16:02

Když to dělám takto, tak se v noci vyspím, prootže Ryčí je z toho běhání unavený a jen se napapá a pak si sedne na poličku.Když ho ale pustím jen na hodinu a to ještě přes den, tak mám jistotu, že se v noci nevyspím. To dokáže šramoti až do rozdenění.

Forty

Příspěvekod Forty » Čt Srp 03, 2006 10:44

jo jo ale někdy je těžké je unavit, ale můžu říct, je to můj pocit, že když jsme pořídili druhou a třetí, tak běhají méně.

Kdysi neo taky běhal i tři čtyři hodiny ale teď to je tak do dvou. nevím jestli to je tím že je jich víc, ale vypadá to tak.

albona

Příspěvekod albona » Ne Zář 03, 2006 15:57

já pouštím mý mazlíky večer a největší problém mám s kytkama... Naší je nechcou oddělat a činčilám moc chutnají... Ty menší dávám na stůl, kam nevylezou ale ty větší mám problém uhlídat... Nejraději mají banan a ještě cosi co nevím jak se jmenuje.... NEvíte co s tím můžu udělat? Nevím jestli by pomohla ta větvička, jak píšete že používáte proti kousání nábytku...

Avatar uživatele
Biffi
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1048
Registrován: Ne Ún 26, 2006 11:51
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Biffi » Ne Zář 03, 2006 18:46

albona napsal:já pouštím mý mazlíky večer a největší problém mám s kytkama... Naší je nechcou oddělat a činčilám moc chutnají... Ty menší dávám na stůl, kam nevylezou ale ty větší mám problém uhlídat... Nejraději mají banan a ještě cosi co nevím jak se jmenuje.... NEvíte co s tím můžu udělat? Nevím jestli by pomohla ta větvička, jak píšete že používáte proti kousání nábytku...


No to se nám taky stává s těma kytkama, už jsem z pokoje odstranila všechny sušené i normální.

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Ne Zář 03, 2006 19:01

U nás větvička nezabírá. Hezky ji začnou okusovat :wink:, a když člověk odvrátí zrak, tak jsou hned zakusnuti v nábytku :twisted: :roll:. Dokázou poznat, kde se dá nadělat největší škoda :roll:.

Forty

Příspěvekod Forty » Stř Zář 20, 2006 9:32

jo jo kytky nábytek stěny kablíky no prostě všechno musí zkusit. A jsou vyčůrané až hrůza, jen se člověk ohlédne už zase něco hryžou, ale když se kouká tak lítají a dělají že si ničeho nevšímají :lol: :lol:

Avatar uživatele
Giraph
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 38
Registrován: Stř Kvě 03, 2006 7:47
Místo/Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Noc

Příspěvekod Giraph » Stř Zář 20, 2006 17:46

Emu pustam na noc. Od 18.30 (19.00-podla toho kedy vstane) az do rana cca 08.00-09.00 - podla toho kedy idem do prace. Zatial mam len jednu tak moze byt vonku celu noc ale ked ich budem chovat asi ich budem pustat na kratsie a hlavne zvlast :) A samozrejme sa jej venujem aspon hodku, dve a potom uz vystraja co sa jej zaxce-ale je len v chodbe ked je sama, to by nas asi troska budila 8) Takze tak.. :wink:

Avatar uživatele
Veronika
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 497
Registrován: Út Pro 07, 2004 13:17
Místo/Bydliště: Psáry
Kontaktovat uživatele:

Re: Noc

Příspěvekod Veronika » Stř Zář 20, 2006 17:56

Giraph napsal:Emu pustam na noc. Od 18.30 (19.00-podla toho kedy vstane) az do rana cca 08.00-09.00 - podla toho kedy idem do prace. Zatial mam len jednu tak moze byt vonku celu noc ale ked ich budem chovat asi ich budem pustat na kratsie a hlavne zvlast :) A samozrejme sa jej venujem aspon hodku, dve a potom uz vystraja co sa jej zaxce-ale je len v chodbe ked je sama, to by nas asi troska budila 8) Takze tak.. :wink:

Ona běhá celou noc :shock: , kde jí pouštíš? Bez dozoru si může ublížit, třeba ohlodat kabely, lakované dřevo, kytky atd. Pozor na to.

Forty

Příspěvekod Forty » Čt Zář 21, 2006 9:23

no taky jsem se divil jak jsem to četl, jak psala Veronika může to být nebezpečné, ale i škodlivé, jsou to myšky hryzalky a všechno ohryžou od nábytku po cokoli co najdou. Tak nevím no, ale třeba to mají přizpůsobené

Avatar uživatele
Biffi
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1048
Registrován: Ne Ún 26, 2006 11:51
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Biffi » Čt Zář 21, 2006 18:31

Já myslím, že pokud tam nemá žádné kable a má tam třeba nějákou větev pro činču, nebo nábytek např. z kovu, tak je to o.k, kdybych měla ty možnosti, taky činče nechám celou noc :D

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Čt Zář 21, 2006 20:00

U mně by pouštění bez dozoru nebylo možné, neexistuje materiál, který by neokusovaly. Kovový nábytek by nepomohl, okusují běžně radiátor. A větve slouží jenom k tomu, aby se pomocí nich dostali k dalším okusovatelným věcem. Obrázek

Avatar uživatele
Monika
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 343
Registrován: Út Črc 25, 2006 10:33
Místo/Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Monika » Čt Zář 21, 2006 20:15

Já bych ji bez dozoru nemohla nechat ze dvou důvodů: první je, že bych se bála, aby se jí něco nestalo (což za nepřítomnosti je ještě jednodušší než s dozorem) a druhý je ten, že se velice ráda odráží odedveří naší ložnice, takže bychom se asi moc nevyspali. Protože někdy to jsou fakt rány :lol:

Avatar uživatele
Biffi
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1048
Registrován: Ne Ún 26, 2006 11:51
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Biffi » Pá Zář 22, 2006 7:03

styro napsal:U mně by pouštění bez dozoru nebylo možné, neexistuje materiál, který by neokusovaly. Kovový nábytek by nepomohl, okusují běžně radiátor. A větve slouží jenom k tomu, aby se pomocí nich dostali k dalším okusovatelným věcem. Obrázek


:lol: :lol:

Forty

Příspěvekod Forty » Pá Zář 22, 2006 7:44

no to je pravda, odráží se moc moc rády, to se mi strašně líbí, rozběhnou se protí zdi a hops a je to, jednou se Skipimu povedlo salto vzad, to jsem čuměl :shock: :twisted:

Petunia
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 390
Registrován: Čt Říj 30, 2008 21:59
Místo/Bydliště: Nový Ples
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petunia » Po Bře 16, 2009 8:25

tak dneska v noci měla naše slečna parádní volnost po bytě, nevím jestli jsem špatně zavřela klec nebo je tak šikovná, ale v jednu když přítel odjížděl do práce si to pochodovala pěkně zvesela po obýváku a vůbec jí to nepřišlo divný... měla už vzhůru nohama celou chodbu a koupelnu... takže jsem jí lapila a vrátila pěkně do klece, pak už neutekla, asi byla unavená z tak dlouhého pobytu mimo klec, že jen okusovala větvičky :-)

Avatar uživatele
Black_Anysek
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 177
Registrován: Ne Led 25, 2009 15:18
Místo/Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Black_Anysek » Po Bře 16, 2009 13:37

To se nám stalo před měsícem,když jsem byla na horách,máme klec se dvěma dvířkama a když jí večer mamka dezinfikovala pusinku,tak jedny dveře nezavřela a ráno okolo páté,když se šla napít do přízemí do kuchyně,tak si činčilák zvesela šlapal po stole :D

Jitka Řeháková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 738
Registrován: Po Ún 25, 2008 13:46
Místo/Bydliště: Špindlerův Mlýn, Bedřichov 36, 543 51

taky se mi stalo

Příspěvekod Jitka Řeháková » Po Bře 16, 2009 15:01

Malovali jsme, klec jsme přesunuli do všeho možného, aby pokoje vyschly. No a ráno sanek přišel a povídá - Macík je pryč, klec je prázdná. No to bylo pohledání. Podle bobků navštívil všechno a že toho bylo. Nakonec se prozradil, přešpapával pod skříňkou. Na rozinku se nechal vylákat ven. Dvířka od klece jsem pečlivěji zajistila :lol: stačilo.
Žoli zase včera odrazem shodil zátaras pod plynovým kotlem. Lekla jsem se pořádně, rána, zátaras na zemi. Bála jsem se, že je z něho taky vyrovnaná předložka. Naštěstí cítil vlny, utekl, ale musela jsem mu necht hodinu než e vzpamatoval, ujistil se, že mu nic nehrozí a vylezl podruhé ven :wink: Jo někdy to jsou situace, ale hlavně, když to dobře dopadne :lol:

Petunia
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 390
Registrován: Čt Říj 30, 2008 21:59
Místo/Bydliště: Nový Ples
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petunia » Po Bře 16, 2009 19:25

nám se v pátek rozbil kotel, dneska přijel opravář a v kotli našel bobky a překousnutý kabel... naštěstí prckům se nic nestalo... a kotel je za 700 ...

Avatar uživatele
neprodejny vzorek
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 434
Registrován: Po Srp 13, 2007 8:50
Místo/Bydliště: Lázně Bělohrad nebo Mostek (TU)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod neprodejny vzorek » Út Bře 17, 2009 15:53

pouštíme večer asi tak od 19 do 22. zatím nemáme vyřešený naše bydlení, takže to jinak nejde.

Avatar uživatele
dusinecka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 408
Registrován: Po Zář 01, 2008 8:37
Místo/Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dusinecka » Út Bře 17, 2009 16:23

no ja poustim cinci vecer, ale zaskrtla sem ve dne... no a jak dlouho, to zalezi na nich, vetsinou, az si vlezou do klece a nejdou uz ven, tak je zavru... ale s tim zeby neco prehryzaly nebo neco podobnyho zkusenosti zkoro nemam.

Srnka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 175
Registrován: Út Ún 24, 2009 20:48
Místo/Bydliště: Košice

Příspěvekod Srnka » Út Bře 17, 2009 16:26

my pustame vylucne v spalni a kable zakryvame dekou. Prave minule som sa divila, prečo nejde telefón... Ukážkovo prehryznutý kábel (myslela som si, že to otec prestrihol, a ten o tom nič nevedel...)

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”