Stres nebo se mám začít bát???

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

corneille
Nový uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: Stř Pro 21, 2011 10:16

Stres nebo se mám začít bát???

Příspěvekod corneille » Stř Pro 21, 2011 10:45

Tak za prvé chci poděkovat, protože tento web mi pomohl, když jsem opravdu byla bezradná a teď k problému. Moje rok a půl stará činčila (nar. 15.7.2010) měla obrovský abces pod dolní čelistí, zjistila jsem to když jsem uviděla hnis pod tlamičkou a okamžitě jsme jeli na veterinu. Bylo to před víkendem, v pátek večer a ošetřeni jsme byli v Příboře. Podle webu se docela trefila i příčina, tedy zapíchnutou třísku v tlamičce, lékař však chtěl udělat i vyšetření na zuby, jestli s nimi není problém. Dostali jsme léky na bolest, tekutou stravu ať činčiloun vydrží a spousta rad a hned na pondělí nás objednala na zákrok, jelikož se činčile nedalo podívat do pusy a chtělo to narkózu. Vydrželi jsme víkend a na pondělním zákroku byl malému odstraněn abces a lehce zbroušeny stoličky, jako prevence, já byla poučena o péči o ránu, tedy aby se mi rychle nezatáhla a měla jsem do ní aplikovat tenazym a opět jsme dostali tekutou stravu a byli jsme objednáni na poslední kontrolu s tím, že kdyby se cokoliv stalo, máme hned volat, že mají pohotovost 24 hodin denně. Po příjezdu domů malý okamžitě skočil do klece a hladově se vrhnul na misku s jídlem a tlačil do sebe granuli za granulí což, mě těšilo, takže druhý den po domluvě s lékařem jsme zavrhli tekutou stravu a dávali mi do misky jídlo a ošetřovali ránu. A tady to začalo. Myšák to pacifikování nesnáší, má z něj hrůzu a dříve krásný vztah se proměnil v obrovskou paniku z mojí osoby. Dříve jedl stylem, že si bral jídlo z mojí ruky, teď se ke mně nepřiblíží. Navíc na poslední návštěvě mu doktorka ošetřovala ránu a musela vyškubat pár chloupku na krku, aby se mu do rány nedostaly a bobek mi kňučel v rukách. Takže teď jí jako vrabec, sám ale ne tolik, jako dříve a já se chci zeptat, jestli jste u svých miláčků něco podobného zažili? Mám strach, aby ta rána zase nedělala problémy, ale na druhou stranu se možná jedná o stres z běhání po doktorech, ošetřování a ze všech zákroků a jestli ho povezu zase na veterinu tak se to jen zhorší. Doktorka říkala, že ho necháme na chvíli oddychnout od cestování a že se pak spolu domluvíme a ona mi zařídí schůzku v Brně, abychom vyloučili ty zuby. Takže prosím o radu příspěvky a nebo odkaz, na stejné téma, které se třeba mohlo řešit už dříve. Děkuji

Disable adblock

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Stř Pro 21, 2011 11:10

Ahoj,
je dobře, že jste našli dobrého doktora, který spolupracuje s Brnem. Určtiě by bylo lepší doktorce říct, že činčila je velmi citlivé zvíře, které potřebuje opravdu jemné jednání. Takže to co vydrží pes, nevydrží činčila. Já osobně doporučuji teď dělat, to, co doktorka řekla, dobrý vztah s činčou se opět změní, jak bude všechno v pořádku. Teď je důležitý, aby mu ta rána ,, dýchala a nezacelila se " Pokud žere sám, tak bych ho rozhodně nepřikrmovala. můžeš mu do granulí přilepšit trochou zdravé směsky: http://www.zravamrska.eu/index.php?page ... =4&group=3 . Do napáječky mu můžeš dát vitamín B, podporuje chuť k jídlu a uklidňuje nervovou soustavu. Dávkuje se tak, že jeden prášek b-komplexu (koupíš v lidské lékarně) do 1 l vody. Prášek se uplně nerozpustí, ale jak je voda nažloutla, je b-komplex ve vodě a může ho dát do napáječky. :-)

corneille
Nový uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: Stř Pro 21, 2011 10:16

Příspěvekod corneille » Stř Pro 21, 2011 11:30

Děkuji za tip s b-komplexem, myslím, že máme nějaké doma, protože setra trpí na afty. S činčiloun mi dělá na čele vrásky, co to jde a docela se mi snaží i mstít (počůraná klávesnice od noťasu). Doktorky v Příboře jsou skvělé, den po zákroku mi sami volali, jestli je myšula v pohodě a zmíněn trhání chloupků se snažili zmírnit nějakou mastičkou, která však nezakryje bolest úplně (tak mi to bylo vysvětleno). Dříve to byl jedlík, ale teď s ní trochu sena, pár granulí a rychle pryč od misky. Snad se dá dohromady, už s ním k lékaři nechci, protože vidím jak ho to ničí a jak se celý klepe, ale pokud ta rána není dobrá tak co jiného zbude, že.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Stř Pro 21, 2011 13:10

Já osobně bych teď činčilaka nepouštěla - přece jenom je po zákroku a bylo by by lepší, aby byl v klidu. Lidé po zákroku taky neběhají po venku a jsou v klidu na lužku :) Takže zkuste to bečko a pokud sám žere, tak to je v pohodě :-)

Disable adblock

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Stř Pro 21, 2011 18:17

Odkud jsi?Ja bych jeste zvazila cestu, podle toho, kam to mas blize Brno Jekla, nebo Prahu Leitavcovou, at mas jistotu od veta, ktery se timto zabyva na profesionalni urovni.Na kontrolu bych doporucila jednu z techto veterin.Zuby a zvlast stolicky se nebrousi preventivne a take je dulezite, jestli dostal inhalacni narkosu isufloran, kterou ne kazdy vet ma a tyto dva vetove dokazi prohlidnout tlamicku a zuby bez narkosy, tu pouzvaji pouze k zakrokum.
Jinak vse napsala Martej, co je potreba, tak se drzte.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Stř Pro 21, 2011 22:51

slečna psala, že ji sama doktorka domluvila schuzku na veterině v brně :-))) Stoličky se preventivně brousí, pokud je možnost, že činčila nemusí nějakou dobu jíst. Zamezí se tak, že jim přerostou zuby. Neviděla bych v tom problém.

corneille
Nový uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: Stř Pro 21, 2011 10:16

Příspěvekod corneille » Stř Pro 28, 2011 17:32

Myšák je už v pohodě, celou dobu jeho stonání měl otevřenou klec, ale většinu dne trávil v ní, nebo zalezlý ve skříni na svoji dece, skříň je totiž hned vedle komína a je v ní příjemné teplo, tak jsem rozhodnutí nechala na něm. Na bradě má teď krásnou zahojenou jizvičku, a začíná pořádně baštit a zlobit a už se mě nebojí a začíná mi konečně zase věřit, takže se mnou mlsá kustovnici a párkrát za mnou ráno vlezl pod peřinu, když se mu podařilo mě konečně vzbudit. :) Na vyšetření jedeme v lednu, naplánujeme to tak ať můj partner, který mě tam poveze pojede zároveň na zkoušku a já půjdu hezky za panem doktorem, i když by to mělo být v pohodě, jelikož myšákovi rodiče a sourozenci se zoubkami problém nemají, ale prevence je prevence. Děkuji za radu s béčkem, opravdu byl po něm lepší a přišel mi klidnější.

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”