Činčily a kočka

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Rony
Nový uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: Pá Pro 23, 2011 11:41

Činčily a kočka

Příspěvekod Rony » Pá Pro 23, 2011 11:54

Ahoj činčiláři :)

máme doma dva živé a nebojácné činčilí kluky, které jsme si pořídili v čase bydlení na koleji. Před víc než rokem jsme se přestěhovali do většího bytu a před nedávnem jsme začali přemýšlet o tom, že bychom si s přítelem splnil sen a pořídili si kotě britské kočky.

Než ale začneme řešit kočku jakoukoliv, ráda bych slyšela názory na takovou dvojici (činčily + kočka). Případně i pár vět od někoho, kdo takovou dvoji má.

Jde mi o následující věci:
- činčily odpoledne/večer pouštíme na výběh v pokoji, který jsme pro ně upravili. Kočka by mohla po tu dobu být zavřená v jiné místnosti, ale v čase kdy budeme v práci, by se musela pohybovat v místnosti, kde je myší klec. Nebude na myšáky dorážet? Přeci jen jsou to plachá a zvířátka a rozhodně je nechci stresovat kočkou nalepenou čumákem na kleci a škrábající prackou na mříže. Nebo si kočka bude hledět svého či prostě spát?
- případně je nějak reálné, že kdyby byla už od kotěte zvykaná na činčiláky, nebude je chtít lovit a bude s nimi moci být i při výběhu? Viděla jsem to tak u psů, ale u koček nevím, nevím.

Vzhledem k tomu, že bydlíme v Praze, by šlo jistě o kočku bytovou, tedy bez vybíhání na zahradu a lovení myší. Pokud se tu někdo v kočkách vyzná, můžeme podiskutovat i o plemeni. Chceme kočku nenáročnou na údržbu a takovou, která není příliš upnutá na člověka, ale když mají oba účastníci náladu, nechá se od člověka pohladit. Zaujala mě i burmila a to tím, že je to vlastně takový pejsek co do vztahu k vodě a učení se trikům.

Díky za rady a poznatky

Disable adblock

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Činčily a kočka

Příspěvekod Wulfina » Pá Pro 23, 2011 12:21

Ahojky,
mám jak psi, tak kočky.
Psi - choděj domů jen v létě se chladit, psi jsou vůči činičilám totálně imunní, nevadí jim, že po nich něco lítá a tak...
http://vertuamor.rajce.idnes.cz/Cinci_R ... 1_-_Kerus/
- to je Boxerka mé sestřenice, takhle na ně koukala skoro celý den a když jsem jí činčilu vyndala z voliéry, tak Keruš štěkla a šla se schovat pod postel. :-D

Kočky - ty se chodí venčit ven a nebo jsou v baráku. naše kočky se činčil bojí, jakmile jsou činčily v klecích, tak kočky spokojeně obývají činčilárnu.

http://vertuamor.rajce.idnes.cz/Cinci_R ... pokojicek/
http://vertuamor.rajce.idnes.cz/Cinci_D ... pe_a_Rysa/

Ale jakmile jsou činčily venku z klecí, kočky se pakují do jiné místnosti nebo na skříň.
Prostě se jich bojí. Rýša - kočka jednou zkusila lovit Bublinu, kočka dostala do xichtíku dávku činčilí moči a od tý doby se klidí jinam. Ani jedna z našich koček nemá tendenci činčilu lovit nebo jim nějak ubližovat. Jediný co, tak je to pro ně super kino, ale nic víc.

:)

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Příspěvekod Reňaaa » Pá Pro 23, 2011 12:43

Také si myslím, že to nebude problém. Jájinka (určitě víte kdo to byl), měla kocoura a prý na činčiláky vůbec nereagoval :)

Podle mě pokud budou kočky od mala s činčilama, tak nebude problém. Dřív jsme měli kocoura (zemřel) a myslím, že ten by nebyl moc velký kamárad, protože byl rozený lovec myší, zajíců atd (vím protože se s něma chodil chlubit domů :D)

Jinak Wulfi krásní kočičáci :)

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Pá Pro 23, 2011 13:08

Dík :)

Tady jsou fotečky z dneška...
http://vertuamor.rajce.idnes.cz/Cinci_P ... incilarne/

Disable adblock

Avatar uživatele
mr.majkl
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 175
Registrován: Ne Led 17, 2010 22:31
Místo/Bydliště: Třemošná u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mr.majkl » Pá Pro 23, 2011 14:12

Ahoj, my máme 4 činčily, kocourka britské modré kočky a border kolii a vše v pohodě :) ještě tedy bydlíme v paneláku :D kocour na klece neskáče a když činčily běhají, tak je sice "loví" ale máme asi nějaké bojovné činčily, protože proti němu vždy vystartují a skáčou po něm a kocour běží do kouta :)

Takže tahle kombinace neni nemožná :)

A rozhodně si užijete :) :D

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod žanda » Pá Pro 23, 2011 14:23


Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lenca » Pá Pro 23, 2011 17:10

přítele kočka se činčil bála.byla zvědavá a chodila se na ně dívat,ale jakmile jsem je pustila ven,ocas mezi nohy a utikala před nimi..oni na ní totiž skakali...jednou mi skočila po cincilce,ale ta se otočila a v tu chvili kočka hodila zpatečku :D a když jsem mela na chvili činčily u tchyne,tak ta měla malinkyho kocourka a ten mi chnapal skrz mřiže po činčile,ale ta ho vždy počurala a na chvili dal pokoj.ale pokud maš pletivo a ne mřiže,tak bych se nebala.

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Příspěvekod Reňaaa » Pá Pro 23, 2011 19:23

No činčily, co se týče odvahy nemají někdy meze, po naší fenečce nejraději lezou a skáčou no a ona neví, co si myslet :D Většinou se zájmem pozoruje jindy raději dělá, že spí :D

Příjde mi to, jako kdyby myšákům bylo jedno jestli je rafne (což by nikdy neudělala).

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lenca » Pá Pro 23, 2011 19:43

Nebo to třeba právě ty činčilky cítí,že jsou v bezpečí,cítí,že ten pes je v klidu, proto si dovolí hodně :)

lara
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 201
Registrován: Pá Říj 28, 2011 13:25
Místo/Bydliště: středočeský kraj

Příspěvekod lara » Pá Pro 23, 2011 20:39

mám doma dvě čistě bytové kočky , ze začátku když byly činčilky u nás nové tak je zajímali ale činči jim to vysvětlili ... kočka když šla kolem klece tak si činča přitáhla její ocas a začla si ho rvát do klece , naštěstí nekousla to nic ale kočkám to stačilo aby se smrtelně lekli co se to stalo a od té doby se činčám vyhýbají veeelkým obloukem :-)
takže u nás spíš činči ohrožují kočky ( samozřejmě s nadsázkou ) jinak co se týka činčilí odvahy tak ta opravdu nezná hranic

Rony
Nový uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: Pá Pro 23, 2011 11:41

Příspěvekod Rony » Pá Pro 23, 2011 23:49

Díky za spoustu odpovědí. Uvidíme, jak to dopadne :)

Avatar uživatele
genca
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Po Črv 08, 2009 0:10
Místo/Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod genca » So Pro 24, 2011 1:39

Já mám doma tři kočky, z toho dvě britky a činčilky. Kočky jsou zvědavý, spolu je pouštět nezkouším, ale když činča utekla a kočky ji našly, tak prý na ně pořádě prskala :D .
Jinak britka je pro mě teď už nejlepší kočka a jinou bych si nepořídila. I když jsou to potvory nafoukané :lol: pohladit se nechají, jen na nás u toho občas vrhají zhnusené pohledy. Ale obě naše britky jsou mírné, neškrábou když se snaží vymanit z náručí...
Ale vím i o špatné zkušenosti - kamarádce kocour činčilu zakousl. Fakt je, že nebyli doma a neví se, jak přesně k tomu vlastně došlo.

Avatar uživatele
Lída
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 636
Registrován: Út Črc 24, 2007 23:19
Místo/Bydliště: OSTRAVA
Kontaktovat uživatele:

odpověd

Příspěvekod Lída » Út Pro 27, 2011 7:45

také máme doma kočku a je to činčilí kamarádka. při běhání činčil je sranda, když se pustí činčily a kočka. ta se snaží nahánět je a jemně packou posunovat. činčilky jsou páni! vůbec si nedají poroučet a kočka jim nevadí

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”