mazlivost činčilek

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

barry
Nový uživatel
Příspěvky: 17
Registrován: Po Zář 24, 2012 10:52

Re: mazlivost činčilek

Příspěvekod barry » Po Zář 24, 2012 11:21

Já nevím, ale asi máme opačný problém než většina ostatních. Máme doma činčilku měsíc a je to strašnej mazel. Když uslyší, že je někdo v pokoji hned se začne dožadovat puštění z klece. Po vypuštění za náma běhá jak pejsek, lozí po nás a dožaduje se drbání. Nejraději ze všeho má, když se může k dětem přitulit a při drbání usne třeba na hodinu, někdy i dýl. Občas vleze dětem i pod deku, přitulí se a při drbání zase usne (rekord má cca 1,5 hodiny). Pouštíme ji i během dne a nevím jestli ji tím neškodíme, jestli se jí třeba nenaruší její biorytmus.

Disable adblock

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: mazlivost činčilek

Příspěvekod Wulfina » Po Zář 24, 2012 11:30

:) buďte rádi, že je takovej mazel :)
Pokud je činčína vzhůru a dožaduje se puštění přes den, tak proč ne :)

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: mazlivost činčilek

Příspěvekod Lenca » Po Zář 24, 2012 11:31

:shock: :shock: tak to je bomba, muj sen :) fakt vyjimečna,užasna činčilka :)

barry
Nový uživatel
Příspěvky: 17
Registrován: Po Zář 24, 2012 10:52

Re: mazlivost činčilek

Příspěvekod barry » Po Zář 24, 2012 11:50

Tak to jsem si oddechl, že ji tím neškodíme. Jen bych se chtěl ještě zeptat, jak ji odnaučit bobkovat? Je to naše první, takže zkušenosti 0. Venku z klece se nám počurala jen jednou, ale bobkuje snad všude. Vím, že je to asi trošku mimo téma, ale dá se to nějak odnaučit?
Jo a ještě k mazlení. Je to sice úžasný, když nám stále olizuje ruce, prohlíží talíře, mazlí se, ale když nám vleze třeba pod paži a usne na půl hoďky a člověk pak nemá to srdce ji vzbudit a je celej rozlámanej, no taky nic moc [-o<
Určitě si ale nestěžuji, vždyť po měsíci je to plnoprávný člen rodiny a už si nedokážeme ani představit být bez ní.

Disable adblock

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: mazlivost činčilek

Příspěvekod minlub » Po Zář 24, 2012 12:00

Můžou se naučit čůrat v kleci na jedno místo a při výběhu si dojít odskočit do klece, ale bobkovat je neodnaučíš. Jsou sice případy, kdy nebobkují za celý výběh, ale většina ztrácí bobky kde to jde :D

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: mazlivost činčilek

Příspěvekod Wulfina » Po Zář 24, 2012 13:49

Činčila je bobkomet, takže bobky jsou prostě všude (buďte rádi, že bobkuje, protože to, že bobkuje všude možně je znak toho, že ji nic nechybí a ani nepřebývá. Když by nebobkovala, je to průšvih)...
A tohle chování - že vám olizuje ruce či talíře je normální, činčile vlastní, zvědavé chování :lol:
Moje Bublina semnou taky spává, podle mě je to známka toho, že činčila poznala, že u vás je 100% bezpečí.
Jinak chlupáčí taky koukaj co to máme na talíři, co to máme v tom hrknku, co to papáme, a samozřejmě ochutnávají, co to mám napatlaný na rtech, na rukách :D
Klauni naši milovaní :mrgreen:

krevetka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 32
Registrován: Pá Črc 15, 2011 6:41

Re: mazlivost činčilek

Příspěvekod krevetka » So Dub 11, 2015 15:50

Ahoj,

od té doby co jsme s Josefínkem zůstali spolu sami je to mazel jak nikdy.... Při venčení si ke mně vleze na gauč a dožaduje se drbaní, hlazení a když si ho náhodou nevšimnu dostatečně včas píská na mě, strká do mě čumákem, vleze si mi na klín a kolikrát až na hlavu :D Je to moje zlatíčko a poklad....

Veverka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 66
Registrován: Pá Črv 22, 2012 15:50

Re: mazlivost činčilek

Příspěvekod Veverka » So Dub 11, 2015 21:18

můj činčilák si rád vyhupsne na moji nohu, udělá si pohodlí a díváme se tak spolu na televizi.
Taky někdy vyleze za gauč a začne do mne bušit svýma předníma pacičkama aby na sebe upozornil a chce se pomazlit :D

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”