Nevhodné otázky

Diskuze o všem.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
genca
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Po Črv 08, 2009 0:10
Místo/Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Nevhodné otázky

Příspěvekod genca » Čt Kvě 19, 2011 15:56

Před dvěma týdny jsem obhajovala svou práci pro Středoškolskou odbornou činnost. Je to práce o sociálním chování činčil. V porotě tomu nikdo moc nerozuměl, etologií ani činčilama se nezabývají, takže dotazy byly takový ty normální, jako jestli je činčila vhodná jako mazlík, kolik tak stojí, něco o fenotypu TOV a white činčil... Ale jeden porotce měl pořád otázky k chovu na kůži. Zeptal se mě kolik stojí kožich z činčil, jestli bych si ho na sebe oblékla, a co se dělá s mrtvou činčilou, když se zkožkuje... Za další dva týdny jdu obhajovat na celostátní přehlídku. Jak odpovídat na podobný otázky??

Disable adblock

Avatar uživatele
Ivanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Ne Črc 24, 2005 23:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Ivanka » Čt Kvě 19, 2011 16:26

vzhledem k tomu, že se jedná o obhajobu odborné práce a závisí na ní hodnocení tvých znalostí, na všechny, i nepříjemné, otázky bych odpověděla a uvedla fakta (tzn. opravdu si zjistit, kolik teda kožich stojí, co se dělá se "zbytky" atd.) a na závěr bych uvedla něco o tom, že trend je v současné době nahradit pravé kožešiny umělými a sdělit k tomu i svůj osobní postoj, vše ovšem bez přehnaných emocí, od toho se musí asi v tomto případě člověk oprostit :wink:

Avatar uživatele
genca
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Po Črv 08, 2009 0:10
Místo/Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod genca » Čt Kvě 19, 2011 18:37

To je jasný, že musím na všechno odpovědět, ale tyhle věci prostě vůbec nevím... Tak jsem zvědavá, na co se budou ptát teď...

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lenca » Čt Kvě 19, 2011 18:37

Jsem četla,že kožešinová zvířata jsou potom spálena dle veterinárního zákona.

Disable adblock

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lenca » Čt Kvě 19, 2011 18:42

Na jeden kožich se použije i přes 130 činčil a nedávno jsem viděla na aukru kožich z činčil za 7500,- ale to bude hodně podprůměrná cena ;)

Avatar uživatele
Ivanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Ne Črc 24, 2005 23:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Ivanka » Čt Kvě 19, 2011 18:54

genca napsal:To je jasný, že musím na všechno odpovědět, ale tyhle věci prostě vůbec nevím... Tak jsem zvědavá, na co se budou ptát teď...

Aha, sorry, já to pochopila tak, že je ti vůbec proti srsti na tyhle otázky odpovídat...

Tak možná co se týče zpracování kožek, zavolat rovnou na nějakou farmu a vysvětlit, co za informace a proč potřebuješ, snad ti ochotně pomůžou. Na kožichy bych mrkla třeba na e-bay nebo vůbec si to všechno "vygooglovat".

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Čt Kvě 19, 2011 19:42

Jak využití a zpracování kožichu činčil souvisí s jejím sociálním chováním? To teda nechápu. Moje reakce by byla, že tyhle otázky jsou vzhledem k zadání práce naprosto irelevantní. (Jestli teda zadání je sociální chování.) Což bych se snažila říct v klidu. Což bych se musela hodně snažit.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Čt Kvě 19, 2011 20:09

Na cenu kožichů se mrkni na netu, ale dle mého názoru se bude cena lišit, podle modního střihu. Jinak činčila se využívá pouze na kožešinu. Zbytek se odváží na spálení :-)

Avatar uživatele
genca
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Po Črv 08, 2009 0:10
Místo/Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod genca » Čt Kvě 19, 2011 20:16

Já jsem jim to říkala, že si myslím, že se asi spálí... No, název práce je "Sociální chování činčil v malé skupině" a taky moc nechápu, co to je za dotazy... Zvlášť, když je jasný, že chovatel na kožku zrovna nejsem...

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Čt Kvě 19, 2011 20:24

to je klasika :-) většinou se štourají v tom, co nevíš a co je úplně mimo téma :-)

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Čt Kvě 19, 2011 20:36

No já nevim, já svoji bakalářku ještě neobhajovala a bůh ví, kdy se k tomu dokopu a konečně ji napíšu až do konce a pujdu na věc. Ale já studuji logiku a když je v názvu to, co je v názvu, tak dokazovat, že je zpracovávání kožek irelevantí na katedře logiky - no prostě tam bych řekla, že je to irelevantí a šmytec. A jestli by tam šéfové nepochopili, že nošení kožichů, jejich cena a způsob likvidace tělíček je vskutku pro chování činčil ve skupině irelevantní, tak už bych se s nima neměla o čem bavit, to by nebyli tak inteligentní, aby vyučivali to, co vyučují. Jak diskutovat s těmi u tebe, no fakt jsi toto téma nazvala dobře, jsou to nevhodné otázky a to naprosto mimo rozsah práce. A jestli nechápou, že cena kožichu je pro činčilu a její počínání si ve skupině nedůležitá a naprosto mimo téma, můžeš jim dát kontakt na naši katedru :lol:

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Čt Kvě 19, 2011 20:42

martej napsal:to je klasika :-) většinou se štourají v tom, co nevíš a co je úplně mimo téma :-)

Že se šťourají v tom, co neví, to chápu, ale při obhajobě práce se přeci řeší(měla by) práce, případně se dá možná diskutovat o něčem, co zahrnuje obor, který dotyčný studuje. Zkoušej to, jsou to hnusáci, ale tady je člověk přeci může utřít tím, že toto není předmětem práce a jak už jsem říkala asi tisíckrát :lol: není to relevantí pro zadané téma. Což se dá dokázat.

Avatar uživatele
genca
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Po Črv 08, 2009 0:10
Místo/Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod genca » Čt Kvě 19, 2011 20:47

No jo, ale to oni měli dost otázky mimo ;) holka měla práci v ekonomice o ukládání peněz ve formě zlata... Ptali se na zlato v kosmetice ;). Je fakt, že to tam měla zmíněný. A já velkochovy taky...

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Čt Kvě 19, 2011 20:59

Jak řikám, ještě jsem na vejšce neobhajovala, ale hlavní je nejspíš nenechat se rozhodit, ale pokud je to mimo téma (a já na to nechci odpovídat), říct, že to mimo tém je a tudíž na to odpovídat nebudeš a jestli nemá nějakou otázku k tématu, případně nabídnout, že pokud se tak vyžívá ve smrti, jak skupinu ovlivní smrt jedince, jestli mu to bude vyhovovat takhle. Ale to se mi to kecá, že jo, kdybych tam stála já, tak se celá třesu a pomalu nevim, co řikám, třeba jako u dnešní zkoušky :( já jsem na ty mluvený zkouškoidní věci fakt lempl. Napsat, to jo, ale říkat - to jsem jak vyměněná - dutá. :cry: Tobě držim pěstičky, ať už tam nemáš takový troubíky.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Čt Kvě 19, 2011 21:06

já osobně bych je moc neprovokovala :-))) Opravdu je lepší se na ty otázky připravit a zbytečně nedráždit hada bosou nohou :-) Můžou se pak na tobě pěkně svést.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Čt Kvě 19, 2011 21:15

Jsou to občas mrchy. Záleží, na co se člověk cítí. Já se obávám, že kdyby se mě na tyhle otázky někdo tam zeptal, tak se mám co držet, abych mu nevymlátila zuby. Ale jo, je dobrý se na ně připravit, akorát bych si to stejnak neodpustila, že to je dost mimo, ale zase když už bych začla mluvit tímto způsobem, tak bych se tam nejspíš fakt pohádala, takže asi je lepší vůbec s tím nezačínat, když se člověk udrží. Pak bych surfovala po netu a hledala. Mluvit s lidma, co se tim živěj, to už by na mě byl fakt hardcore. Už takhle mám chuť poslat na ně Dextera.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Čt Kvě 19, 2011 22:42

Ja bych odtama utekla a predtim je jeste poslala do pr....:-).Tohle by bylo neco na me, kdyz prave kozesiny tvrde odsuzuju.

Avatar uživatele
Ivanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Ne Črc 24, 2005 23:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Ivanka » Pá Kvě 20, 2011 13:09

já nevím, hned bych za tím nehledala necitlivý lidi - třeba je tematika kožešin fakt zajímá, každý, kdo slyšel o činčile jen jako laik si představí právě kožešinový průmysl a je to pro něj dost atraktivní téma - nic víc bych za těmi otázkami nehledala, jen zvědavost a zájem o tohle téma (což by ti mohlo na druhou stranu polichotit, že jsi psala o zajímavém tématu)
jak už tu bylo psáno - zkrátka si nastuduj informace i o nějaké té "omáčce" okolo hlavního tématu tvé práce a pak už jen odpovídat a odpovídat a hlavně absolvovat za 1*! :wink:

Avatar uživatele
genca
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Po Črv 08, 2009 0:10
Místo/Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod genca » Pá Kvě 20, 2011 15:29

Já se jim na všechno snažím odpovědět :wink: ale teda to, že si lidi, který činčily neznají, představí jako první kožich, to se mi nelíbí... :? měla jsem v prezentaci i fotky, aby viděli, jak vypadají naživo :wink:

Avatar uživatele
silva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1353
Registrován: Čt Srp 31, 2006 22:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod silva » Pá Kvě 20, 2011 17:15

Saskie - nevolila bych titul mrchy na zkoušející. Jedna věc je obhajoba, druhá věc jsou širší znalosti, související s obhajovanou problematikou. A pokud se o tom Genca zmínila v diplomce, tak si na otázky sama naběhla.
Genco - zavolej p. Žaludové do Zbýšova u Brna (činčilí farma a největší vývozce činčilích kožek v Evropě - vyváží do Anglie), někteří z nás (z fóra) jsme se tam byli podívat.Večer Ti pošlu na soukromku mobil na p. Žaludovou. Když jí vysvětlíš, proč to potřebuješ, myslím, že Ti poradí. S.

Avatar uživatele
genca
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Po Črv 08, 2009 0:10
Místo/Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod genca » Pá Kvě 20, 2011 18:32

Není to diplomka, jenom SOČka ;) tady je to popsaný, co to vlastně je... http://www.soc.cz/
V práci jsem měla rozdělení chovů, takže samozřejmě i velkochovy a zmíněný, že tam se chová především na kožku... Teď budu mít porotu jinou, takže se budou ptát zase jinak. Nevadí, když nevím odpovědi na všechny jejich otázky :wink: jen mě tyhle dotazy trochu zaskočily, čekala jsem spíš výhrady k formalitám v práci a tak :wink: :) .
O nic moc nejde, jen mě zajímalo, jestli by vás takový otázky taky udivily... :wink:

Avatar uživatele
silva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1353
Registrován: Čt Srp 31, 2006 22:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod silva » So Kvě 21, 2011 20:49

Slíbený kontakt: (pro Gencu)
Farma Chinchilla.cz
Adresa: Na drahách 29
Město: 66411, Zbýšov
Email: info<@>farma-chinchilla.cz
Telefon: 420546431539
WWW: www.farma-chinchilla.cz

Avatar uživatele
genca
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Po Črv 08, 2009 0:10
Místo/Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod genca » Ne Kvě 22, 2011 1:45

Díky...

Avatar uživatele
silva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1353
Registrován: Čt Srp 31, 2006 22:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod silva » Ne Kvě 22, 2011 10:30

Jestli můžu radit, tak chov činčil na kožešiny prezentuj jako fakt (bez emocí, i když s ním nesouhlasíš), (já také nesouhlasím se zabitím zvířete kvůli kožichu), abys třeba neřekla někomu z komise, že je ... :roll: .
Přeju pěkné umístění a postup do dalších kol SOČky.

Avatar uživatele
genca
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Po Črv 08, 2009 0:10
Místo/Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod genca » Ne Kvě 22, 2011 15:04

Další kolo už není :wink:
Vždycky odpovídám na otázky věcně, chov na kůži tu prostě je a i když s ním nesouhlasím, bez velkochovatelů by tady nebyly ani ty ostatní chovy činčil.

Disable adblock


Vrátit se na “Chat”