soplik z nosteka???

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Dragy

soplik z nosteka???

Příspěvekod Dragy » Pá Kvě 19, 2006 9:06

moze byt cinca nachladnuta?? alebo proste nieco ked smrka a ma upchaty nos... dnes rano, som vstala sla sa na nu pozret a pri nosteku ma taku zltkasto-bielu tekutinu... a takto dycha... :cry:

Disable adblock

Avatar uživatele
Magda
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 248
Registrován: So Črc 16, 2005 13:21
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Magda » Pá Kvě 19, 2006 10:10

Ano, může mít i zápal plic. Činčilák mi na to umřel, přišli na to při pitvě. Plíce měl prý úplně v háji. Měl sice antibiotika ale asi pozdě. Ale teda projevilo se to velkým hubnutím. Zajeď s ní k odborníkovi - kdybych šla tenkrát já k odborníkovi, třeba by to dopadlo lépe. Obyč. veti si s ním moc rady nevěděli :cry: .

Dragy

Příspěvekod Dragy » Pá Kvě 19, 2006 11:03

prave mi doktor povedal, ze je to zapal pluc... a tiez povedal ze ten soplik co vychazda ze to je dobre, ze to je z tych inekcii a liekov... ze je dobre ze to ide von, ze jej to tam nezostava...ze ona si ten soplik sama vytlaci von...
a ocka ma tiez cele uslzene a ma v kutikoch take biele nieco... cim by som jej to mohla vymit??? a aj celu ju troska ocistit, lebo je cela od soplika...
kakat uz kaka, ale stale este nepapa a nepije... ale skusam ju nutit....
dokrmit by som ju mohla akym jogurtom s granulami?? obycajnym bielym ci akym???

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » Pá Kvě 19, 2006 15:21

rozdrtit granule do obycejneho bileho joguru ziveho, nejlepsi je biojogurt, ale bez prichute, jen ciste bily.Muzes ji to dochutit troskou hroznoveho vina glukopuru.

Disable adblock

Avatar uživatele
Magda
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 248
Registrován: So Črc 16, 2005 13:21
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Magda » So Kvě 20, 2006 12:21

To je mi líto :cry: , doufám, že se ji podaří vyléčit. Dej pak vědět, jak to vypadá.

Avatar uživatele
Ketka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 330
Registrován: Čt Led 26, 2006 21:21
Místo/Bydliště: Pilníkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ketka » Po Kvě 22, 2006 14:15

Snad se s toho dostane :wink: a já tomu věřím,že se s toho dostane :wink: .A bude zase všechno okej :D ...

Avatar uživatele
Biffi
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1048
Registrován: Ne Ún 26, 2006 11:51
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Biffi » Po Kvě 22, 2006 20:06

Určitě se z toho dostane, činči jsou šikulky :wink:

Dragy

Příspěvekod Dragy » Út Kvě 23, 2006 15:35

no.. uz jej vet prestal davat antibiotika... z nosteka jej uz netece... a aj lepsie dycha.. a uz pomaly aj zacala papat.. ale este stale obchas vydava hrozne zvuky pri dychani.. tak dufam ze sa to castom zlepsi..

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Stř Kvě 24, 2006 18:49

Dragy, to je skvělá zpráva. Moc držíme palce, ať je to brzy úplně v pořádku :lol:

Dragy

Příspěvekod Dragy » Ne Kvě 28, 2006 21:16

no.. asi som to zakrikla minule, tym ze som povedala ze sa to lepsi....
bola som od piatku prec a prisla som v nedelu... v piatok bolo cinci celkom v pohodke... ale ako som prisla v nedelu domov, tak chudatko cinca, iba lezalo...
zobrala som ju hned k veterinarovi... ten jej zmeral teplotu, a ma ju hrozne nízku..... uplne je cela studena aj na dotyk... tak cincu zahrievam ako sa da....
urobil jej aj sono, lebo ma hrozne vydute brusko... ale nic tam nezistil..
uz zasa prestala papat... aj tu trosku sena co papala... a bobky su tiez nulove... :cry:
moja krasna niki... zajtra rano s nou idem do trnavy na jednu kliniku... je to pomerne dost daleko... tak dufam ze tu cestu zvladne...
... teda... vlastne... dufam ze aspon vidrzi do rana.... :cry: :cry: :cry:

Dragy

Příspěvekod Dragy » Ne Kvě 28, 2006 21:18

no.. a je este hrozne chuuudaa.... nechce papat.. ani nechce jest, ked ju dokrmujem...
v piatok ju veterinar vazil a vtedy mala len 400 gramov.. ale odvtedy schudla este viac....

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Ne Kvě 28, 2006 21:52

Je mi ľúto, že sa to takto vyvíja, ale dúfajme, že sa to zlepší.
Mohol by si mi napísať, kam presne v Trnave ideš? Ja tam bývam, a takáto informácia by sa mohla hodiť. Musia to byť machri, keď meriaš takú cestu.

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » Po Kvě 29, 2006 12:15

Ja usuzuju na zuby¨, takze bych jim tam to podezreni rekla. pokud nepapa, hubne a jeste ke vsemu ma vydute brisko, tak to je nasledne dusledek, ze nemuze jist a spatne kouse, travi a tim padem se zaplynuji streva.
neco podobneho tady resila nedavno Eva a take jeji cincila mela nadute brisko, hubla, nepapala, a az v tom Brne zjistily spatne koreny zubu rntgenem a cukrovku. Takze nechci delat chytrou, ale mely by pokud to tam zvladaji odebrat krev na kompletni krevni obraz, rentgen a vysetreni zubu pod inhalacni narkozou. Ta inhalacni narkoza je velmi dulezita, ponevadz ostatni narkozy muzou byt pro cincily velmi nebezpecne.Take bych trvala na koprologii bobku. Pokud to budes stacit jeste cist, pisu Ti to proto, aby se meli ceho chytit pokud s cincilama nemaji vetsi zkusenosti a nebyla tam za pokusnou cincilku, jako v nekterych castych pripadech.Budu drzet palce. A take prikrmuj granulema rozpustenyma ve vode a prislad glukopurem.

Avatar uživatele
ivik
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 735
Registrován: Pá Bře 24, 2006 10:38
Místo/Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ivik » Po Kvě 29, 2006 19:03

To je mi líto , ale niki se z toho určitě dostane uvidíš držím palečky!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dragy

Příspěvekod Dragy » Po Kvě 29, 2006 21:19

:cry:
zomrala ... v noci... nevydrzala do rana... ja som aj citila ze uz pomaly umiera.. ked sa na mna pozrela tymi svojim ciernymi ockami, tak som vedela ze je to naposledy...
... bola som s nou do poslednej chvilky... spala som s nou v posteli... aspon ze nezomrela sama a dufam ze ani nie v bolestiach... tazko dychala.. tak zrazu len prestala a zaspala.. :cry: :(

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Po Kvě 29, 2006 21:33

:cry: :cry: :cry:

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Po Kvě 29, 2006 22:07

To je mi moc líto :cry: Ale byla jsi s ní v její nejhorší chvíli a to pro ni bylo moc důležité. Je to strašně těžké, ale usnadnila jsi své činčilce odchod z tohoto světa, nebyla v tu chvíli sama, byl s ní někdo, s kým se nemusela bát...

NIKO

RE

Příspěvekod NIKO » Út Kvě 30, 2006 9:41

Dragy, to je mi luto, to bola mamina toho po ktoreho si dnes idem ? Co spravis s tou malou samickou, nechas si ju namiesto tejto ? ostatne cincilky, ktores nou boli v klietke su zdrave ?

Avatar uživatele
Ivanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Ne Črc 24, 2005 23:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Ivanka » Út Kvě 30, 2006 10:06

Tak to je mi moc líto :cry: , te´d už je jí určitě dobře...

Eva Darebná

Příspěvekod Eva Darebná » Út Kvě 30, 2006 15:20

To je mi moc líto a soucítím s tebou.Zažívám ted skoro to samé.Moje Myšutka také přestala papat.Strašně zhubla,těžko dýchala,kýchala a slzely jí očička.Veterináři v Brně jí zjistily zápal plic,cukrovku a také že jí zarůstají stoličky do patra.PROSTĚ HRŮZA!Každý den jí pícháme injecki a musíme jí 3 x denně dokrmovat 6ml kaše,aby přežila.Vím,že ztráta činčilky je moc těžká a že nelze zapomenout.Jsem s Tebou.

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » Út Kvě 30, 2006 16:21

je mi to moc lito, chapu, jak Ti je.

Avatar uživatele
ivik
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 735
Registrován: Pá Bře 24, 2006 10:38
Místo/Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ivik » Út Kvě 30, 2006 17:00

to je mi moc líto ,ale je to doopravdy moc dobře že jsi byla sní v poslední chvíli teď už ji aspoň nic nebolí

Avatar uživatele
Ketka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 330
Registrován: Čt Led 26, 2006 21:21
Místo/Bydliště: Pilníkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ketka » Út Kvě 30, 2006 17:46

:cry: Chudáček :cry: ,snad už je jí lépe :cry: !!!

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Út Kvě 30, 2006 18:07

Dragy, i já ti musím vyjádřit soustras, je to moc smutné. Ale dala jsi jí na odchodu to nejkrásnější a sice to, že jsi byla s ní do poslední chvilky, nebyla sama :cry: .

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Út Kvě 30, 2006 19:59

je to hrozně smutný :cry: . Ale teď už jí nic nebolí. Na to se musí myslet. I když to bolí.... A bolet to ještě dlouho bude. :cry:

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”