Tak já nevím, v pondělí máme 10 týdnů

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Veru ZZZ.
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 85
Registrován: Stř Kvě 12, 2010 7:39

Tak já nevím, v pondělí máme 10 týdnů

Příspěvekod Veru ZZZ. » Pá Kvě 06, 2011 12:20

Ahoj mám doma páreček a 2,5 měsíční holčičku...chceme si ji nechat, žije s matkou i otcem...přichází čas rychlého rozhodnutí...oddělení či kastrace samce?A když oddělění tak mám oddělit samce?Nebo malou??Díííky mooooc

Disable adblock

Avatar uživatele
AnnaVV
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 509
Registrován: Stř Kvě 04, 2011 12:28
Místo/Bydliště: okr. České Budějovice

Příspěvekod AnnaVV » Pá Kvě 06, 2011 12:26

To je na vás. Jestli chcete mít ještě další malý činčilky tak samce nechte u samice a tu malou samičku dejte do jiné klece.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Pá Kvě 06, 2011 12:27

Je to na vašem rozhodnutí, pokud budete chtít vykastrovat samce, tak oddělit samce. Pokud nechcete pareček oddělovat, tak oddělit samičku a najít ji partnera či kamaradku :)

Veru ZZZ.
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 85
Registrován: Stř Kvě 12, 2010 7:39

Příspěvekod Veru ZZZ. » Pá Kvě 06, 2011 21:08

Takže samečka čeká kastrace, je v pohodě, že je malá ještě s nimi??Nemůže jí obskočit?Je jí 2,5 měsíce, 3 měsíce jí budou přesně 28.května....Někde čtu odstavit na 3 měsíci, někdy na 6 týdnu...mám hlavu v pejru...Sameček jde na kastraci nejspíš příští či přespříští týden...

Disable adblock

Jesse
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1202
Registrován: Stř Ún 20, 2008 14:36

Příspěvekod Jesse » So Kvě 07, 2011 14:25

Sameček může nakrýt samičku již v 8 týdnech při první říji,jsou případy kdy se to stalo,takže bych samečka oddělil hned,oddělování ve 3 měsících bych nikomu moc nedoporučoval,pokud je u samičky s mládětem samec,ideální jsou ty dva měsíce.Jinak samec je plodný ještě 6 týdnů po kastraci a předpokládám,že samička je znovu nakrytá a za cca měsíc by ti měla porodit další miminka,tak to chce počkat dokud je neodchová a po odstavu mláďat až seznámit dceru s mámou se samečkem,protože v době kdy se bude starat o mimina ti ho buď nepříjme a bude na něj útočit,nebo by miminkům mohl ublížit sameček. Držim palce,ať vše proběhne v pořádku :wink: .

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Ne Kvě 08, 2011 22:36

Nejlepsi reseni je oddelit mladata nejdrive od rodicu, matky ve 2mesicich, pokud maji ovsem vahu 250g.Pokud jeste nejake ne, tak je nechat u matky, ale samce oddelit od nich, pokud tam jsou samicky.Po tom odstaveni, kdyz maji mladata spravnou vahu, tak nechat rozdelene kluky zvlast a holky zvlast jeste aspon 14dni a pak muzou jit do noveho domova.Je to lepsi pro postupne zvladnuti stresu.A jinak, opravdu samec muze nakryt ojedinele uz i 2-3mesicni mlade samicku

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Po Kvě 09, 2011 20:56

Jesse napsal:Sameček může nakrýt samičku již v 8 týdnech při první říji,jsou případy kdy se to stalo,takže bych samečka oddělil hned,oddělování ve 3 měsících bych nikomu moc nedoporučoval,pokud je u samičky s mládětem samec,ideální jsou ty dva měsíce.Jinak samec je plodný ještě 6 týdnů po kastraci a předpokládám,že samička je znovu nakrytá a za cca měsíc by ti měla porodit další miminka,tak to chce počkat dokud je neodchová a po odstavu mláďat až seznámit dceru s mámou se samečkem,protože v době kdy se bude starat o mimina ti ho buď nepříjme a bude na něj útočit,nebo by miminkům mohl ublížit sameček. Držim palce,ať vše proběhne v pořádku :wink: .

Tak 6 týdnů fakt ne :D Jen dva, pak už je to úplně ok. Co se nepřátelství týče, moje samička měla mimčo kluka, bohužel brzy po porodu ji otčín nakryl (teď už je po kastraci), tak měla další mimi, naštěstí zase jen jedno mimi - kluka. Samozřejmě první mimi kluk šel ve třech mesících od mámy (rodičů) pryč, ale s tátou se maj rádi a běhaj spolu, s mámou se maj taky rádi, ale ty spolu jen tak běhat nemůžou, že jo. Zkoušela jsem mu ukázat brášku už pár dní po narození, strašně ho miloval, hned ho oňuňánkoval. Mámě to nevadilo.
Už je rozhodnuto, koho všechno si chcete nechat a jestli plánujete nechat párek plodit další míma? (Beztak ovšem je nezbytné samce oddlovat, pokud si to mamina nezařídí sama.)
Je taky důležitý vědět, jak je na tom ta maminka, jestli je v tom, nebo ne. Samec ji může nakrýt kdykoli, ač se v knížkách píše něco jiného. Kojení není antikoncepce!
Jinak máma s dcerou se budou pravděpodobně snášet dost dobře. Oddělení samce však může být problém pro samce, ten můj to snášel tak špatně, že nezbývalo než ho vykastrovat, na samičku byl opravdu velice fixovaný, ale to nebývá zas tak často, myslim.

Jesse
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1202
Registrován: Stř Ún 20, 2008 14:36

Příspěvekod Jesse » Po Kvě 09, 2011 22:00

Já nemám s kastrací zkušenost,píšu jen co jsem slyšel :).S tim nepřátelstvím to je individuální,no,někteří samečci miminko v klidu příjmou a ani nemusí být jejich a jiný automaticky útočej a jdou mu po krku.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Po Kvě 09, 2011 23:00

Jasný. Moji kluci jsou v tomle fajn. Tatínek se stará perfektně a brácha je v poho.

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”