Šedý zákal

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Šedý zákal

Příspěvekod Terezka » Út Led 10, 2006 18:58

Lidičky, kdo máte nějaké zkušenosti s nemocemi očí?
Mám podezření, že Ferdík má šedý zákal nebo něco podobného.
Špatně se orientuje, ale tak nějak jsem to přičítala věku a tomu, že činčila, když rychle běží, hůř registruje předměty. Včera v běhu narazil do nohou stojícího psa. Jeho oči mají hnědou duhovku a zornici šedou až do bíla. Vzpomínám si, že kdysi míval zornici černou. Zase jsem to přičítala večernímu umělému osvětlení, ale začíná mě to znepokojovat.
Co si o tom myslíte?

Disable adblock

Maru
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 215
Registrován: Pá Bře 04, 2005 9:51
Místo/Bydliště: Mrač 178

Příspěvekod Maru » Stř Led 11, 2006 7:18

Já mám zkušenost takovou, že známá měla činčiláka, kterého koupila, když mu byly 3 roky a byl úplně slepý. Měl šedý zákal na očích a vůbec neviděl. Bohužel s tím nic nedělali a to mě strašně štvalo. Činčilák se uměl orientovat, ale neviděl. Já být tebou, tak zkusím vyhledat nějakého odborníka, i když všichni víme, že takových je málo .... Zkus to, třeba to včas zachytíš a bude to dobrý :wink:

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Stř Led 11, 2006 8:36

Já se raději nejdříve zeptám, protože venku jsou velké mrazy a nechci riskovat převoz s tím, že se mi Ferdík nachladí a bude ohrožen na životě. Viděl jste někdy někdo činčilu se šedivými zorničkami? Vypadá kapku jak mimozemšťan :(

Jarka

Příspěvekod Jarka » Stř Led 11, 2006 9:02

Maru napsal:Já mám zkušenost takovou, že známá měla činčiláka, kterého koupila, když mu byly 3 roky a byl úplně slepý. Měl šedý zákal na očích a vůbec neviděl. Bohužel s tím nic nedělali a to mě strašně štvalo. Činčilák se uměl orientovat, ale neviděl. Já být tebou, tak zkusím vyhledat nějakého odborníka, i když všichni víme, že takových je málo .... Zkus to, třeba to včas zachytíš a bude to dobrý :wink:


Ahoj nevíš jak zjistili, že činčilka nevidí? My máme činčiláka, narodil se 1.8.2005 a museli jsme jej krmit ale je "jiný" než byli ostatní mláďata, tak zůstal u nás a taky mám podezření jestli vidí nebo možná nemá čich.Neumí např.najít napáječku, ale jinak je v pohodě.
Když běhá, tak do věcí nevráží, ale je možná opatrnější.
díky za info Jarka

Disable adblock

Maru
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 215
Registrován: Pá Bře 04, 2005 9:51
Místo/Bydliště: Mrač 178

Příspěvekod Maru » Stř Led 11, 2006 9:53

Jarko, já jsem si s tím činčiláčkem hrála, protože se o něj moc nestarali a tak jsem postupně zjišťovala jak na tom je. Když seděl a já jsem mu opatrně, aniž bych se ho dotkla, prstem jezdila před očičkama tak vůbec nereagoval, ani očičkem nemrknul a nehnul se, ale jakmile jsem se mihla prstem kolem vousků nebo nosánku, tak začal čichat a otáčet se, ale bohužel nenašel mě kde zrovna jsem. :( To samé s mlskama, dokud jsem mu jí nedala přímo před čumáček tak nereagoval. On měl ty očička úplně zakalené. Vodu hledal jen po čichu a jídlo z mističky také bral jen tak namátkou. :( Dnes už je mu doufám líp, než když se trápil v té hnusné kleci :(

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Stř Led 11, 2006 10:07

Možná by to chtělo zkusit vysondovat, kdo se na zvířecí oči specializuje. Bohužel v tom neumím poradit, ale určitě Ti někde na veterině kontakt dají.
Hlavně ať to nic není a Ferdík je zase v pořádku!!!

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”