dočkala jsem se....

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
ivik
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 735
Registrován: Pá Bře 24, 2006 10:38
Místo/Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ivik » Po Kvě 15, 2006 15:32

To je mi líto :( opravdu .
Byl tak strašně malinký :(

Disable adblock

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Po Kvě 15, 2006 15:33

Vlasticka napsal::cry: :cry: :cry: :cry: To je ten bily tady na te fotce jak ho dokrmujes? :cry: :cry:


nene, Mrňousek byl nejtmavší...

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Vlasticka » Po Kvě 15, 2006 15:39

camilla napsal:
Vlasticka napsal::cry: :cry: :cry: :cry: To je ten bily tady na te fotce jak ho dokrmujes? :cry: :cry:


nene, Mrňousek byl nejtmavší...


:cry: :cry: :cry: :cry:
Jakto ze se nektere cincilky rodi tak malicke? A zrovna tobe, to je nespravedlnost!!!!!

Avatar uživatele
ivik
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 735
Registrován: Pá Bře 24, 2006 10:38
Místo/Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ivik » Po Kvě 15, 2006 15:45

camilla napsal:
Vlasticka napsal::cry: :cry: :cry: :cry: To je ten bily tady na te fotce jak ho dokrmujes? :cry: :cry:


nene, Mrňousek byl nejtmavší...


to není ten malinký na té fotce aha tak to je strašně smutné :(

Disable adblock

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Po Kvě 15, 2006 15:45

Vlasticka napsal:
camilla napsal:
Vlasticka napsal::cry: :cry: :cry: :cry: To je ten bily tady na te fotce jak ho dokrmujes? :cry: :cry:


nene, Mrňousek byl nejtmavší...


:cry: :cry: :cry: :cry:
Jakto ze se nektere cincilky rodi tak malicke? A zrovna tobe, to je nespravedlnost!!!!!


Amálka byla prvorodička, měla hned 3 najednou a měla celkem i rychlý porod. V jednu hodinu jsem ho krmila, ale už nechtěl. Měla jsem si ho vzít s sebou do práce. Ve tři hodiny už byl mrtvý. Musel umřít chvilku před tím, než jsem přišla... :cry: :cry:

Avatar uživatele
ivik
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 735
Registrován: Pá Bře 24, 2006 10:38
Místo/Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ivik » Po Kvě 15, 2006 15:48

ale kdyby jsis ho vzala do práce tak by jsi tomu stajně nezabránila , protože by jsi ani nevěděla ,ža umírá a myslela by jsi že spinká

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Vlasticka » Po Kvě 15, 2006 15:51

To je mi moc lito. A cinca prvorodicka nemuze mit 3 miminka? To je na ni moc? Promin ze se tak ptam ale ja tomuhle jeste nerozumim, ale chtela bych...

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Po Kvě 15, 2006 15:56

Vlasticka napsal:To je mi moc lito. A cinca prvorodicka nemuze mit 3 miminka? To je na ni moc? Promin ze se tak ptam ale ja tomuhle jeste nerozumim, ale chtela bych...


Alice tu někde psala, že na prvorodičku je to moc, že ty mláďata umírají. Nebo jsem taky četla, že většinou matka zakousne při vícečetném porodu všechny mláďata, až na jedno. Zítra odpoledne jedu do sousedního města na veterinu pro to kočičí mléko. Musim aspoň ty dvě nezbednice pořádně vykrmit, Amálce pracují jen bradavky po stranách.

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Vlasticka » Po Kvě 15, 2006 15:59

Tak hodne stesti a at se to uz neopakuje... Dej jim za me vsem pusinku na cumacek...

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alice » Po Kvě 15, 2006 16:51

camilla napsal:
Vlasticka napsal:To je mi moc lito. A cinca prvorodicka nemuze mit 3 miminka? To je na ni moc? Promin ze se tak ptam ale ja tomuhle jeste nerozumim, ale chtela bych...


Alice tu někde psala, že na prvorodičku je to moc, že ty mláďata umírají. Nebo jsem taky četla, že většinou matka zakousne při vícečetném porodu všechny mláďata, až na jedno. Zítra odpoledne jedu do sousedního města na veterinu pro to kočičí mléko. Musim aspoň ty dvě nezbednice pořádně vykrmit, Amálce pracují jen bradavky po stranách.


Nie je to pravidlo ale stava sa to bezne. Dalsie porody prebiehaju uz viac menej v pohode.

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Po Kvě 15, 2006 16:54

camilla napsal:Mrňousek umřel... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

To je mi moc líto, ale bylo o něj hezky postaráno. Tak snad o to víc sil budou mít zbylí dva chlupáčci.

Avatar uživatele
Radka.o
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 750
Registrován: Čt Kvě 11, 2006 12:26
Místo/Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radka.o » Po Kvě 15, 2006 19:25

Tak to je smutné :cry: už to vypadalo tak slibně! a navic dělili mrňousci "čurbes", asi to moc nepomůže ale ať aspoň do krásy rostou ti 2.

Avatar uživatele
nemesisss
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 153
Registrován: Čt Bře 23, 2006 23:10
Místo/Bydliště: Osová Bítýška
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod nemesisss » Po Kvě 15, 2006 21:34

Je me to taky lito!Ale docela jste me vydesili mam taky Amalku a taky bude za 2 mesice rodit a je prvorodicka.Jezis uz ted z toho mam hruzu!Nerikam Amalka je kus je vetsi nez samecek ale mam o ni docela starach da se tomu nejakou stravou nebo necim predejit?

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alice » Po Kvě 15, 2006 22:05

nemesisss napsal:Je me to taky lito!Ale docela jste me vydesili mam taky Amalku a taky bude za 2 mesice rodit a je prvorodicka.Jezis uz ted z toho mam hruzu!Nerikam Amalka je kus je vetsi nez samecek ale mam o ni docela starach da se tomu nejakou stravou nebo necim predejit?


Neda sa tomu nijakop redist, zial.Ale doporucujem ti par dni pred porodom vybrat samca do inej lietky. Pre istotu. Nech ma samicka pokoj a sustredi sa na mladata. :wink:

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Po Kvě 15, 2006 22:21

Je mi veľmi ľúto, že ani takáto obrovská snaha nezachránila Mrňouskovi život :cry: :cry:. Ale je úplne jasné, že viac sa urobiť nedalo :!:.

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Vlasticka » Út Kvě 16, 2006 8:50

Alice napsal:
camilla napsal:
Vlasticka napsal:To je mi moc lito. A cinca prvorodicka nemuze mit 3 miminka? To je na ni moc? Promin ze se tak ptam ale ja tomuhle jeste nerozumim, ale chtela bych...


Alice tu někde psala, že na prvorodičku je to moc, že ty mláďata umírají. Nebo jsem taky četla, že většinou matka zakousne při vícečetném porodu všechny mláďata, až na jedno. Zítra odpoledne jedu do sousedního města na veterinu pro to kočičí mléko. Musim aspoň ty dvě nezbednice pořádně vykrmit, Amálce pracují jen bradavky po stranách.


Nie je to pravidlo ale stava sa to bezne. Dalsie porody prebiehaju uz viac menej v pohode.


Ja bych se ale po necem takovem bala mit dalsi mladata, hlavne kdyby mi matka mladatka zakousla... Bala bych se ze se to bude opakovat...

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » Út Kvě 16, 2006 11:39

je to moc smutne, ale zase si rikam, ze mlade, ktere je takto slabe a ktere by se treba podarilo i zachranit muze mit dobudoucna zadelano na spoustu zdravotnich problemu a byt porad nemocne a choulostive. Priroda si to asi nezarizuje nadarmo tak, ze samice nechavaji nejslabsi mladata prave z tohoto duvodu radeji umrit. Zda se to mozna krute, ale neni, smysl to zrejme ma.

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Út Kvě 16, 2006 11:55

Ina napsal:je to moc smutne, ale zase si rikam, ze mlade, ktere je takto slabe a ktere by se treba podarilo i zachranit muze mit dobudoucna zadelano na spoustu zdravotnich problemu a byt porad nemocne a choulostive. Priroda si to asi nezarizuje nadarmo tak, ze samice nechavaji nejslabsi mladata prave z tohoto duvodu radeji umrit. Zda se to mozna krute, ale neni, smysl to zrejme ma.

taky to tak beru, sice jsem si pobrečela, ale život jde dál a teď je důležitý, aby ty dvě cácorky (Ája a Mája) přibíraly. Zatím se to daří, mají obě 38g (sice to není moc, ale aspoň nějaký pokrok. Dneska zkusím to kočičí mlíko, jak jim pojede, ale je těžký je dokrmovat, mají moc energie, nohy všude, potřebovala bych na ně svěracíkazajku :wink: Mám pocit, že to co vypijou, to hned vyběhaj...

Avatar uživatele
Ketka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 330
Registrován: Čt Led 26, 2006 21:21
Místo/Bydliště: Pilníkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ketka » Út Kvě 16, 2006 18:14

Cooo :shock: :cry: :cry: :cry: ???Jak to :cry: ?Celej činčilí život před sebou měl :cry: a on...to slovo se mi hnusí :x ,ale aby ste věděli jaké slovo myslim-umřel :cry: :cry: :cry: !!!Ale co se mu stalo?...váha?málo papkal?... :cry: smutné :cry: !!!

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Út Kvě 16, 2006 18:47

Ketka napsal:Cooo :shock: :cry: :cry: :cry: ???Jak to :cry: ?Celej činčilí život před sebou měl :cry: a on...to slovo se mi hnusí :x ,ale aby ste věděli jaké slovo myslim-umřel :cry: :cry: :cry: !!!Ale co se mu stalo?...váha?málo papkal?... :cry: smutné :cry: !!!

byl z nich nejslabší. 'Věděla jsem, že moc šancí nemá,ale nevzdávala jsem to a krmila ho, ale ty dvěcácorky, jeho sestřičky, ho prostě odstrkovaly od mamky...

Avatar uživatele
Ketka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 330
Registrován: Čt Led 26, 2006 21:21
Místo/Bydliště: Pilníkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ketka » Út Kvě 16, 2006 19:35

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: Chudák,snad už mu je líp :cry: ...

Avatar uživatele
Radka.o
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 750
Registrován: Čt Kvě 11, 2006 12:26
Místo/Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radka.o » Stř Kvě 17, 2006 21:27

Ahojky,tak jak se daří "slečnám"? Co to kočičí mlíko je lepší než to sušený co po něm tak mlaskaly?

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Čt Kvě 18, 2006 7:32

kočičí mlíko nepřišlo, zkusila jsem mlíko pro štěňata a mlaskaj jak pominutý. Mája (beige) má 43g a Ája (white) má 40g. Mája lítá jak pominutá, pořád skáče, překonává překážky, nevydrží chvilku na jednom místě, narozdíl od Áji, která by pořád jen spala. Ale přikrmovat musím pořád, Amálka nemá moc mléka, i když dělám vše pro to, aby měla. Vstávám každý dvě hodiny, z práce chodím ve 12 nakrmit a pak zase do práce. Jsem utahaná jako kotě. A to má přítel v sobotu oslavu narozenin - což asi nezvládnu :? :P

Avatar uživatele
Radka.o
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 750
Registrován: Čt Kvě 11, 2006 12:26
Místo/Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radka.o » Čt Kvě 18, 2006 9:13

Tak to už začínají pomalu, ale jistě přibývat na váze :!: Taky jsem nechápala jak ta nejmenší může pomala dělat největší čurbes :?: Včera v koupelně lítali pomalu jak když mají v zadešku rachejtli :D
Tak hodně štěstí i při té oslava (a její přípravě).

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alice » Čt Kvě 18, 2006 16:54

camilla napsal:kočičí mlíko nepřišlo, zkusila jsem mlíko pro štěňata a mlaskaj jak pominutý. Mája (beige) má 43g a Ája (white) má 40g. Mája lítá jak pominutá, pořád skáče, překonává překážky, nevydrží chvilku na jednom místě, narozdíl od Áji, která by pořád jen spala. Ale přikrmovat musím pořád, Amálka nemá moc mléka, i když dělám vše pro to, aby měla. Vstávám každý dvě hodiny, z práce chodím ve 12 nakrmit a pak zase do práce. Jsem utahaná jako kotě. A to má přítel v sobotu oslavu narozenin - což asi nezvládnu :? :P


Mlieko pre setnata bude zrejme take iste ako mlieko pre macky.Hlavne aby tam nebolo kravske mlieko. :wink:

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”