Pískové duny

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Vlasticka » Út Črv 20, 2006 15:43

To jsem si myslela taky, ale tahle diskuze me ted opravdu vydesila. Tak se radeji ptam.

Disable adblock

Avatar uživatele
Ivanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Ne Črc 24, 2005 23:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Ivanka » Út Črv 20, 2006 15:43

Vlasticka napsal:A mate nekdo zkusenosti s piskem od Tukana?


já ho mám tedˇdoma a neshledávám rozdíly mezi jinými značkami - kluci mají oba krásný kožíšky (pokud se neporvou a nepouští chlupy, což se u nás stále aspoň ob den děje! :roll: )
v písku asi není takovej rozdíl jako v granulích či jiném krmivu - alespoň v mých očích... :wink:

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alice » Út Črv 20, 2006 17:19

Sklarsky piesok sa vraj ligoce viac.A je uplne inej kvality. Ja pouzivam Witte Mollen.Ten viem ze je na 100% bezpecny.Tak isto aj Vitacraft a Blue Cloud( Americky) Pozrite sa do galerie ake kozusky maju moje zvierata.Ak maju tie vase odlisne, chyba moze byt prave v piesku.Ja som s Witte Mollen velmi spokojna. Nie som odbornik na piesok :lol: Ale bola som na to upozornena.Bavili sme sa o tom na nasom Norskom foru. :)

Avatar uživatele
Sharona
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 887
Registrován: Čt Kvě 18, 2006 11:46
Místo/Bydliště: Postřižín u Prahy

Příspěvekod Sharona » Út Črv 20, 2006 18:52

Ivanka napsal:
Vlasticka napsal:A mate nekdo zkusenosti s piskem od Tukana?


Ja jsem ho zkoušela, když mi nějak došli penize a Tukan byl levnější. Očividně jim nevadil, ale subjektivně mi přišel horší.

Disable adblock

Avatar uživatele
Biffi
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1048
Registrován: Ne Ún 26, 2006 11:51
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Biffi » Stř Črv 21, 2006 6:39

A co to míchání? Dají se smíchat 2 dohromady? :-)

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Vlasticka » Stř Črv 21, 2006 8:32

Biffi napsal:A co to míchání? Dají se smíchat 2 dohromady? :-)


ja bych rekla ze jo. Jeden pisek mi dochazel a pak jsem koupila ten od Apetitu. Byl jemnejsi a svetlejsi, ale zamichala jsem to do sebe a mysaci vypadali ze jim to nevadi.

Avatar uživatele
Sharona
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 887
Registrován: Čt Kvě 18, 2006 11:46
Místo/Bydliště: Postřižín u Prahy

Příspěvekod Sharona » Pá Črv 23, 2006 0:19

Jak moc záleží na kvalitě písku. Před cgvílí jsem pozorovala sidika jak hrabe jednu prasklinu ve zdi, co tu mame a pak se v kom vyhrabaném koupe. nebo jindy rozhlodal mineralni kamen a pak se v tom taky koupala přitom mšl normální písek pro činčily v misce čistý. tak nevím jestli se jemn nepopelejí, kde můžou. Ovšem nenám zdání jestli ten písek co si vyhrabal ze zdi je OK :shock:

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Vlasticka » Pá Črv 23, 2006 7:26

Sharona napsal:Jak moc záleží na kvalitě písku. Před cgvílí jsem pozorovala sidika jak hrabe jednu prasklinu ve zdi, co tu mame a pak se v kom vyhrabaném koupe. nebo jindy rozhlodal mineralni kamen a pak se v tom taky koupala přitom mšl normální písek pro činčily v misce čistý. tak nevím jestli se jemn nepopelejí, kde můžou. Ovšem nenám zdání jestli ten písek co si vyhrabal ze zdi je OK :shock:


Oni chteji pisek co nejjemnesi. Takze kdyz si vyhrabali omitku, to co zustalo byl takovy ten jemny prasek, tak se nediv ze se v tom valeli :lol: :lol: :lol: :lol:

Avatar uživatele
Ivanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Ne Črc 24, 2005 23:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Ivanka » Pá Črv 23, 2006 9:05

Sharona napsal:Jak moc záleží na kvalitě písku. Před cgvílí jsem pozorovala sidika jak hrabe jednu prasklinu ve zdi, co tu mame a pak se v kom vyhrabaném koupe. nebo jindy rozhlodal mineralni kamen a pak se v tom taky koupala přitom mšl normální písek pro činčily v misce čistý. tak nevím jestli se jemn nepopelejí, kde můžou. Ovšem nenám zdání jestli ten písek co si vyhrabal ze zdi je OK :shock:


to mně ty potvory dělají taky :evil: , nestíhám sádrovat, aby se neprohrabali až na cihlu!!!! To se jim ovšem už jednou povedlo! :evil:
Nechápu, na co teda pořád sháním písek, když si pak, darebáci, radši nahrabou omítku! :evil:

Káťa88

Jeden velký otazník nad vaším chování....

Příspěvekod Káťa88 » Út Črc 04, 2006 12:34

nic proti vám všem, jsem ráda, že tyto stránky fungují, ale řešit písek!!!To mi připadá přehnané....Myslíte si, že to vaší činče prodlouží život?? Písek? Ach jo... řekla bych, že většina z vás neřeší nic jiného než činču a to aspoń dle mého názoru není úplně nejšťastnější..
ti výrobci nechtějí poškodit živat ani srst vaší činči a pokud jo, tak se běžte soudit....

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Re: Jeden velký otazník nad vaším chování....

Příspěvekod Vlasticka » Út Črc 04, 2006 12:38

Káťa88 napsal:nic proti vám všem, jsem ráda, že tyto stránky fungují, ale řešit písek!!!To mi připadá přehnané....Myslíte si, že to vaší činče prodlouží život?? Písek? Ach jo... řekla bych, že většina z vás neřeší nic jiného než činču a to aspoń dle mého názoru není úplně nejšťastnější..
ti výrobci nechtějí poškodit živat ani srst vaší činči a pokud jo, tak se běžte soudit....


Vzhledem k tomu, ze kvuli nejakemu pisku muzou prijit i o srst, tak jsem rada ze se to tady resi....

Jestli ti to vadi tak si to necti, ale ja se rada poucim i o pisku, proto tady ta diskuze je :wink:

A nevim co je spatneho na tom resit tady cincu....

Avatar uživatele
Biffi
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1048
Registrován: Ne Ún 26, 2006 11:51
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jeden velký otazník nad vaším chování....

Příspěvekod Biffi » Út Črc 04, 2006 13:01

Káťa88 napsal:nic proti vám všem, jsem ráda, že tyto stránky fungují, ale řešit písek!!!To mi připadá přehnané....Myslíte si, že to vaší činče prodlouží život?? Písek? Ach jo... řekla bych, že většina z vás neřeší nic jiného než činču a to aspoń dle mého názoru není úplně nejšťastnější..
ti výrobci nechtějí poškodit živat ani srst vaší činči a pokud jo, tak se běžte soudit....

Činča je náš domácí mazlíček, kdyby jsme nechtěli řešit činči nebylo by toto fórum, spoustu lidí by své činče už nepomohlo (hodně se lidi dozví odtud) někdo by krmil směskami a podobně. Tak buďme rádi, že tady to fórum je. A navíc ty by ses taky určitě nechtěla koupat v rezavé vodě ne? :wink:

Káťa88

Příspěvekod Káťa88 » Út Črc 04, 2006 13:19

dobře....a co písek od Sonnenland???

Káťa88

Příspěvekod Káťa88 » Út Črc 04, 2006 13:56

Liliana napsal:Písek Sonnenland je podle mého názoru kvalitní.
Já osobně ty písečky střídám a tak nějak míchám. Třeba jeden "písek" co jí občas koupím je skoro prach nebo co a ten se jí moc líbí. Prostě nic extrémně spešl. Stačí písek prohlídnout a zvisti, jestli nemá ostré hrany. Většinou na těch činčilích píscích uvidíš napsáno "s obroušenými hranami" nebo něco podobného.

Jde spíš jen o to, že se pro ně nehodí třeba písek pro papoušky nebo písek z pískoviště. :wink:


moc děkuji

Káťa88

ha, ha

Příspěvekod Káťa88 » Út Črc 04, 2006 14:12

Vlasticka napsal:
Káťa88 napsal:nic proti vám všem, jsem ráda, že tyto stránky fungují, ale řešit písek!!!To mi připadá přehnané....Myslíte si, že to vaší činče prodlouží život?? Písek? Ach jo... řekla bych, že většina z vás neřeší nic jiného než činču a to aspoń dle mého názoru není úplně nejšťastnější..
ti výrobci nechtějí poškodit živat ani srst vaší činči a pokud jo, tak se běžte soudit....


Vzhledem k tomu, ze kvuli nejakemu pisku muzou prijit i o srst, tak jsem rada ze se to tady resi....

Jestli ti to vadi tak si to necti, ale ja se rada poucim i o pisku, proto tady ta diskuze je :wink:

A nevim co je spatneho na tom resit tady cincu....


nemám nic proti řešení činči, ael doopravdy řešit písek - já si ráda čtu vašediskuse, docela se z nich i poučím, ael tohle mi přišlo najednou hrozně legrační - písek jemný nebo hrubý, vitakraft nebo někdo jiný :D vypadá to doopravdy docela legračně, tak se nezlobte pokud sem tím někoho naštvala

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Re: ha, ha

Příspěvekod Vlasticka » Út Črc 04, 2006 14:16

Káťa88 napsal:
Vlasticka napsal:
Káťa88 napsal:nic proti vám všem, jsem ráda, že tyto stránky fungují, ale řešit písek!!!To mi připadá přehnané....Myslíte si, že to vaší činče prodlouží život?? Písek? Ach jo... řekla bych, že většina z vás neřeší nic jiného než činču a to aspoń dle mého názoru není úplně nejšťastnější..
ti výrobci nechtějí poškodit živat ani srst vaší činči a pokud jo, tak se běžte soudit....


Vzhledem k tomu, ze kvuli nejakemu pisku muzou prijit i o srst, tak jsem rada ze se to tady resi....

Jestli ti to vadi tak si to necti, ale ja se rada poucim i o pisku, proto tady ta diskuze je :wink:

A nevim co je spatneho na tom resit tady cincu....


nemám nic proti řešení činči, ael doopravdy řešit písek - já si ráda čtu vašediskuse, docela se z nich i poučím, ael tohle mi přišlo najednou hrozně legrační - písek jemný nebo hrubý, vitakraft nebo někdo jiný :D vypadá to doopravdy docela legračně, tak se nezlobte pokud sem tím někoho naštvala



:lol: :lol: :lol: ne nenastvala, ja se jen divila, ze ty se divis, ze resime takove veci :lol: :lol: :lol: Vis ono neni pisek jako pisek :lol: :lol: Nejlepsi jsou prave ty jak rikala Liliana, co nejjemnejsi a se zaoblenyma hranama. Tady si muzeme rict kdo jaky ma a jak je s nim spokojeny a poradit si. Protoze ja bych nechtela kupovat pokazde jiny a zkouset ruzne. Takhle si necham poradit a koupim ten, ktery se doporucuje. Je totiz vetsi sance ze bude dobry nez u pisku naprosto neznameno :wink:
A ver, ze my co milujeme cincilky jako vlastni deti budeme resit takove "blbosti" :wink:

Káťa88

Příspěvekod Káťa88 » Út Črc 04, 2006 14:16

Liliana napsal:
nemám nic proti řešení činči, ael doopravdy řešit písek - já si ráda čtu vašediskuse, docela se z nich i poučím, ael tohle mi přišlo najednou hrozně legrační - písek jemný nebo hrubý, vitakraft nebo někdo jiný Very Happy vypadá to doopravdy docela legračně, tak se nezlobte pokud sem tím někoho naštvala


Myslím, že jsi nikoho nenaštvala :wink:
No zase lepší se zeptat, i když to může být legrační a směšné, než něco zanedbat.
Zase nepopírám, že občas je tu něco zahnáno do extrémů :lol: V takových případech tu jsou za potřebí právě tací, kteří vrátí extrémisty o reality :lol: :lol:


tak to jo...

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alice » Út Črc 04, 2006 18:45

ja pouzivam hruby piesok :D

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Jak často?

Příspěvekod tuta » Út Črc 04, 2006 19:20

Jak často je necháváte koupat? Kdykoli se jim chce nebo maj omezení?
M.

Káťa88

Re: Jak často?

Příspěvekod Káťa88 » Út Črc 04, 2006 20:36

tuta napsal:Jak často je necháváte koupat? Kdykoli se jim chce nebo maj omezení?
M.


já nechávám činču koupat každý den před nebo po jeho večeři tzn. přes den písek zavírám....a měním mu ho podle toho jak moc si ho zanese...max. ale měsíc, víc jsem mu ho snad nikdy nenechala

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”