Snesou se ?

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

charlie
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 55
Registrován: Čt Říj 06, 2011 21:13

Snesou se ?

Příspěvekod charlie » Pá Pro 09, 2011 11:28

Ahojik, mám doma samecka a samicku a vcera jem si poridil novou samicku, ktera ma 5 mesicu a chtel bch spojit ty dve samicky, ale mam srach, ze ta co už jsem mel ji neprijme ... porádite prosím ?

Disable adblock

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Pá Pro 09, 2011 11:44

No tak u nás původní samička z páru nové samičky naprosto nenávidí a nejraději by je rozcupovala. Tak prosím opatrně :?

Avatar uživatele
vladimir
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 211
Registrován: Po Říj 03, 2011 10:58
Místo/Bydliště: Karlovarský Kraj - Ostrov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod vladimir » Pá Pro 09, 2011 12:34

My jsme meli 4 holky u sebe, chvilku se hasterili a pak to bylo v poradku ale je potreba to hlidat.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Pá Pro 09, 2011 13:07

A doma máš již společný pár? Pokud ano, samičky k sobě nedávej, mohla by být už zabřezlá a porvali by se buď hned nebo při porodu. Musel bys je rozdělit a počkat dokud nebude jistota že není březí, pak samičky můžeš seznámit.
Pokud máš samičku se samečkem zvlášť, po dodržení karantény http://diskuze.cincila.com/viewtopic.php?t=9497 můžeš začít holky seznamovat http://www.cincilkyzvetrni.eu/index.php ... 3&Itemid=4

Disable adblock

charlie
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 55
Registrován: Čt Říj 06, 2011 21:13

Příspěvekod charlie » Pá Pro 09, 2011 13:24

ano jsou od sebe vsichni 3, samicka co mam se se sameckem nesnesla tak jsou od sebe a chci ji seznamit s novym prirustkem ,ale ta nova je moc hodna tak mam strach ze se nesnesou kdyz druhá je agresivní

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Pá Pro 09, 2011 13:31

Přečti si starší témata o seznamování, je jich tu hodně a vše je tam popsané. Zkus nejdříve klec vedle klece na nějaký čas, pak si vyhraď den jen na seznamování a dej je ráno do přepravky, hlídej, zatřást pokud se budou hádat. Když budou hodinku v klidu, zkus je dát do klece kde ani jedna není doma nebo do důkladně vyčištěné.

charlie
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 55
Registrován: Čt Říj 06, 2011 21:13

Příspěvekod charlie » Pá Pro 09, 2011 17:10

Ony o sobe už ví :-) , ale jeste musim pockat aby te nove bylo 7 mesicu abych je pak mohla dat k sameckovi, jsou oba neuveritelne hodni tak snad to bude dobre. Pockam neakej tyden at se aklimatizuje a zvykne si na denní ruch ... Od vcerejska novy prirustek spinka v kleci sama a prijde mi ze ji je moc smutno ...tk dekuji za rady

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Pá Pro 09, 2011 18:09

Nejen 7 měsíců, ale také aby měla min. váhu 550g.

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lenca » Pá Pro 09, 2011 18:11

já si nemužu pomoct,ale jsem zastancem názoru,že 7 měsíců je málo. Přirovnávám to k tomu, nutit rodit 14letou holku... :(

charlie
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 55
Registrován: Čt Říj 06, 2011 21:13

Příspěvekod charlie » So Pro 10, 2011 14:23

to je jasne , s tou váhou pocitam ... nechám ji samozdrejmne dorust ted má 501 g :-) tak treba to jeste pujde ... Ale skoro nejí jak je ted v jinym prostredi, moje michane zradlo odmita a to co dostala sebou tak to jí , ale ani moc nepije ... myslite ze se potrebuje jen aklimatizovat ?

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » So Pro 10, 2011 14:27

Někteří změnu nesou hůř a prvních pár dní moc nežerou, hlavně když si musí zvykat ještě na jiné žrádlo. Proto by se mělo dávat do začátku s sebou krmení na které je činčilka zvyklá. Dej jí dostatek sena. Co máš za mixované krmení?
Hlídej jí váhu, neměla by moc hubnout. Trochu po převozu je normální.

charlie
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 55
Registrován: Čt Říj 06, 2011 21:13

Příspěvekod charlie » Ne Pro 11, 2011 11:58

kupuju normálne michaný smesy primo pro cincily , ted mám vitacraft a ostatni cincily se po nem mohou utlouct, tak jsem ji tam dal trochu meho a nahoru to její, seno dávám kazdy ráno , a vodu menim taky denne ... obcas dostane suseny jablicko ( maly kousek) a jinak spinka...

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Ne Pro 11, 2011 12:34

Tak ty směsy určitě ne. Pro činčilky nejsou vhodné. Jsou moc tučné, způsobují ukládání tuku v játrech a jejich steatozu. Což není léčitelné.
Výrobci je prodávají, protože je cena několikrát vyšší než granule obyčejné.
ro činčilky jsou vhodné pouze zelené lisované granulky/peletky.
http://www.cincilkyzvetrni.eu/index.php ... 5&Itemid=6

charlie
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 55
Registrován: Čt Říj 06, 2011 21:13

Příspěvekod charlie » Ne Pro 11, 2011 22:02

moc pekna stranka a nemuzete mi poradit co tam teda michat presne? Kazdopádne jsou to pekni vydridusi kdyz takhle prodávájí zradlo co neni dobry a jen pul kila stoji pres 100 Kč ...

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Ne Pro 11, 2011 22:05

charlie napsal:moc pekna stranka a nemuzete mi poradit co tam teda michat presne? Kazdopádne jsou to pekni vydridusi kdyz takhle prodávájí zradlo co neni dobry a jen pul kila stoji pres 100 Kč ...


To nejsou vydřiduši, jen využívají neznalosti lidí, stejně tak je tomu i jinde... :-) Protože na lidské hlouposti/neznalosti se vydělává nejvíce! :)

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Po Pro 12, 2011 10:19

charlie napsal:kupuju normálne michaný smesy primo pro cincily , ted mám vitacraft...

A jaký směsy od Vitakraftu máš? Pro činčily dělají Emotion Beauty a ten je určitě v pohodě. Myslím že Vitakraft vysloveně nezdravou směsku ani nedělá.

charlie
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 55
Registrován: Čt Říj 06, 2011 21:13

Příspěvekod charlie » Po Pro 12, 2011 10:32

Ano tu jsem mel , a ted mam neco jiného , protože v obchodě neměli nic jiného a já to potřevoval nutne , jdou to PEPE delicious , taky jsou tam namalovane cincilky ... a jak tedy míchat ?

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Po Pro 12, 2011 10:47

Tak za PEPE ruku do ohně dát nemůžu, to neznám. Zdravé směsy jsou spíš pro lidi, co nemají dostatek času pro činčily. Je to vlastně smíchané krmivo s mlskami. Já jsem toho názoru že mlsku si musí činča zasloužit. Takže do misky dostávají pouze granule a seno, popř. trochu Vitakraft Regularu. Vše další pouze z ruky do tlamy 8) . Granule se většinou taky míchají z různych značek, ale to spíš proto, že když nějaká značka není k dostání, tak není přechod na jinou pro činču tak stresující. Některé dokážou pěkně trucovat :evil: .

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lenca » Po Pro 12, 2011 11:12

Já to Pepe znám, to je také zdrava směska jako Emotion Beauty, obsahuje granulky vitakraft,šipky, kousky nějakých stébel, svatojansky chleb, křižalky,možna jsem na něco zapomněla. Já to kupovala jako mlsky pro moje a přidávala jsem jim to k obyč granulkam.Jako hlavní samotnou stravu bych nedoporučovala,ale přidat maličko proč ne :)

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lenca » Po Pro 12, 2011 11:16

Kdyby ti moji měli dostat mlsku za odměnu,tak v životě žadnou nedostanou chudaci :lol: :lol: ale většinou dávám když si pro ni přijdou,nebo když se sami vrati do klece,nebo když je nahanim dlouho,tak za to že jsem na ně byla zlá a zavřela jsem je,tak něco dostanou :D a jednou za čas jim dám do misky ke granulkam překvapko,nějakou tu sedmikrasku nebo vojtěškove kolečko nebo tak :) jo vojtěškova kolečka jsou v tom Pepe

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Po Pro 12, 2011 11:40

Já taky nemyslel odměnu za to že udělají přemet. Stačí když si pro ní na zavolání přiběhnou nebo mi vyskočí na klín. Prostě pokud se budou se mnou bavit, něco dostanou. Klasická korupce :P .

charlie
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 55
Registrován: Čt Říj 06, 2011 21:13

Příspěvekod charlie » Po Pro 12, 2011 20:26

:lol: :lol: :lol: tak to jde :D , dneska jsem jim koupil ty pastilky (ovalne zelene, myslim lisovane seno to je) a uvidíme ted jim ho na noc dam a uvidim jak se na to budou tvarit. Sena mají každý dostatek a vodu denně čerstvou :-) Ale nejradši už bych ty holky dal k sobě abych tady nemusel mít 3 klece jak ve zverimexu. Vědí o sobě a když je dám přes klec, aby se očuchali tak žádná nejeví agresivní poznatky. Co myslíte vy ?

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lenca » Po Pro 12, 2011 20:54

Ty zelené peletky musí byt určene pro činčilky, vyrabi se i pro kraliky a morčata a ty jsou více tučne ;)

charlie
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 55
Registrován: Čt Říj 06, 2011 21:13

Příspěvekod charlie » Út Pro 13, 2011 9:30

však ano, tyto jsou a je na nich i obrazek s cincilkama .. A co myslíte o tom seznámení ?

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lenca » Út Pro 13, 2011 12:53

Můžeš to zkusit. Dej je do přepravky a hlídej co budou dělat. Ty naše si vedle sebe dřeply a koukaly,tak jsem je dala spolu proběhnout a pak do jedné klece. U nás to probíhalo nakonec hladce noo, až na to že týden předtím skrz klece jedna natrhla ucho druhé :(

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”