Kukuřice

Zde se můžete ptát a radit o tom, co činčila smí či nesmí jíst.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Nešmarek
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 48
Registrován: Po Bře 05, 2007 11:14
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Kukuřice

Příspěvekod Nešmarek » Po Črc 09, 2007 22:29

Může vlastně činčila tu tvrdou kukuřici ze směsek? Nebo je to jako se vším jiným než peletkama - malinko, jen příležitostně?
Vím že slunečnice, oříšky, .... vůbec ne, ale vím, že ta kukuřice ji hodně chutná taky. Je to taky hřešení? :o))

Disable adblock

Petra Baková
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 190
Registrován: Út Črv 05, 2007 14:38
Místo/Bydliště: Převážně Kolín

Příspěvekod Petra Baková » Po Črc 09, 2007 23:01

no já svým činčilám kukuřici dávám a moc jim chutná a ještě sem nepostřehla že by z ní měli nějaké problémy.

Avatar uživatele
Terciolka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 333
Registrován: Ne Ún 11, 2007 18:15
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

kukuřice

Příspěvekod Terciolka » Út Črc 10, 2007 8:12

To já bych ju činčám vůbec nedávala :? a ani nedávám, jistota je jistota. :roll:

Avatar uživatele
LUCIA
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1517
Registrován: Út Srp 15, 2006 13:16
Místo/Bydliště: Bratislava, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LUCIA » Út Črc 10, 2007 8:15

kukurica sa nedava..... :wink:

Disable adblock

Avatar uživatele
Iwka
Nový uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: Stř Črv 06, 2007 21:29
Místo/Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Iwka » Út Črc 24, 2007 13:02

Moje činčila kukuřici jí a prý i může !

Iveta47
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 450
Registrován: Po Črv 25, 2007 20:08
Místo/Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Iveta47 » Út Črc 24, 2007 13:40

toto je najhoršie každy povie niečo ine :lol:
takže povedzme že ano aj nie :D :D :D :D

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alice » Út Črc 24, 2007 14:43

Kukurica sa cincilam davat nema. Obsahuje velke mnoztvo karbohydratov. Celkovo by som to zaradila niekde k orechom a slnecnicovym semenam.

Avatar uživatele
kurupirka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 57
Registrován: Stř Srp 01, 2007 16:36
Místo/Bydliště: Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kurupirka » Pá Srp 03, 2007 9:04

nema sa im davat,ale dava sa..kolko ludi ,tolko chuti...
vzdy sa najde nieco ,co im moze uskodit a napr. niekto napise,ze stravuje svojho milacika uplne podla zdravej vyzivy a smutne je,ze umrie.a niekto ho "precpava" a prezije aj majitela..
Len je pravda ,ze kukurica sa dava prasiatkam,aby nabrali na vahe,takze z toho hladiska by mohol byt problem s ich travenim.
No zas iní by mohli povedat,ze ved ked mu chuti,tak raz za cas sa snad nic nestane,... tak ja neviem,ale nie je to aj u nas tak? ze ak raz za cas si dame bravcove masko,nic sa nam nestane?...
Nepodporujem prejedanie,ani nezdravu stravu,urcite kazdy chce to najlepsie,co vie a co moze v danom case urobit pre svojho milacika,nakolko ma take informacie ake ma

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alice » Pá Srp 03, 2007 14:11

Bravcove masko je dobre a casto chudsie ako ine maso. Bravcove, ciste bez kusov masti je doporucovane aj dietologmi :lol:

Ja osobne som nikdy v zivote nedala mojim cincilam kukuricu a nejak im to vobec nechyba :lol:

Avatar uživatele
yanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 426
Registrován: Út Říj 31, 2006 18:29
Místo/Bydliště: Liberec

Příspěvekod yanka » Pá Srp 03, 2007 14:17

já bych to svým chlupáčům taky nedávala..

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Pá Srp 03, 2007 14:56

halvně mezi člověkem a činčilou je podstatnej rozdíl.........člověk de a vezme si to sám a činčila je odkázana to , co ji dáme. Já vepřové nejim a sem taky živá a nechybí mi...stačí mi kuře, ryba a zvěřina ;-)

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ajtik » Pá Srp 03, 2007 17:44

Já jim taky kukuřici nedávám,ale používám kukuřičnou podestýlku a sem tam v ní najdou celou kukuřici a tu s chutí slupnou. :wink:

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Ne Srp 05, 2007 0:25

Já jim občas tu kukuřici ze směsky dávám. Myslím že až tak škodlivá by neměla být, vypadá to již vylisované. Když jsem měl plcha, který byl na tuky, tak ten zase sežral jenom jádro z celý kukuřice a zbytek nechal. Ale každý se musí rozhodnout sám :roll: .

Avatar uživatele
LUCIA
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1517
Registrován: Út Srp 15, 2006 13:16
Místo/Bydliště: Bratislava, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LUCIA » Stř Srp 08, 2007 13:57

presne tak...to sa musi kazdi rozhodnut sam...

Denebola
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 73
Registrován: Po Ún 19, 2007 15:33
Místo/Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Denebola » Po Zář 03, 2007 10:06

Co myslíte, stejné je to i s kukuřičnými lupínky, co?

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Po Zář 03, 2007 10:49

Denebola napsal:Co myslíte, stejné je to i s kukuřičnými lupínky, co?

jj. taky si to myslim :-D dokonce i s popcornem :-)

Myš
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 31
Registrován: Čt Říj 04, 2007 15:26

Příspěvekod Myš » Ne Říj 14, 2007 18:18

kukuřice ani ořechy že nesmí ale když si člověk koupí směs pro činčilu jako na míchaní stravy,tak tam jsou arašídy a kukuřice,tak jak moc to třeba vadí,když se to dá trošku k těm granulím?dík

Avatar uživatele
yanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 426
Registrován: Út Říj 31, 2006 18:29
Místo/Bydliště: Liberec

Příspěvekod yanka » Ne Říj 14, 2007 18:28

Mys_ka27 napsal:kukuřice ani ořechy že nesmí ale když si člověk koupí směs pro činčilu jako na míchaní stravy,tak tam jsou arašídy a kukuřice,tak jak moc to třeba vadí,když se to dá trošku k těm granulím?dík


troška nevadí, ale nesmí to být hlavní krmivo. občas na mlsku to jde; já třeba kukuřici, ořechy ani arašídy atd. nikdy nedávám, mlsat se dá i zdravěji a toho se držím. takže spíš šípek, sušená mrkev, křížaly, .. a teď jsem v liberci konečně objevila vojtěškovo-kukuřičné kuličky od vitakraftu, ty jsou super :)

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Ne Říj 14, 2007 21:51

Mys_ka27 napsal:kukuřice ani ořechy že nesmí ale když si člověk koupí směs pro činčilu jako na míchaní stravy,tak tam jsou arašídy a kukuřice,tak jak moc to třeba vadí,když se to dá trošku k těm granulím?dík


tyto směsi jsou nevhodne na každodení krmeni. ůžeš si koupit pytlíček a davat to jako pamlsky, ale jako každodeni papani jim dávej speciální granule pro činčilky ;-)

Myš
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 31
Registrován: Čt Říj 04, 2007 15:26

Příspěvekod Myš » Po Říj 15, 2007 9:08

Martej napsal:
Mys_ka27 napsal:kukuřice ani ořechy že nesmí ale když si člověk koupí směs pro činčilu jako na míchaní stravy,tak tam jsou arašídy a kukuřice,tak jak moc to třeba vadí,když se to dá trošku k těm granulím?dík


tyto směsi jsou nevhodne na každodení krmeni. ůžeš si koupit pytlíček a davat to jako pamlsky, ale jako každodeni papani jim dávej speciální granule pro činčilky ;-)


NO to taky tak dělám,jen se na to ptám zda to nevadí když mu to občas přidám nebo tak.

Avatar uživatele
yanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 426
Registrován: Út Říj 31, 2006 18:29
Místo/Bydliště: Liberec

Příspěvekod yanka » Po Říj 15, 2007 9:12

občas je to v pohodě, myško :)

Myš
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 31
Registrován: Čt Říj 04, 2007 15:26

Příspěvekod Myš » Po Říj 15, 2007 20:34

yanka napsal:občas je to v pohodě, myško :)


ok,tak dík

----------------------------------------------
Přesunutí příspěvků do správného tématu

Zorka napsal:Moje činčilka se po kukuřice může přímo utlouct, ale moc jí to nedám, protože nevim kolik jí za týden může. Ale v kukuřici snad neni nějaký tuk, nebo cukr a tak doufám, že jí ta kukuřice neuškodí. Mohla b ych se jenom zeptat, kolik by Nunu mohla?

Peťulinka napsal:kukuřice se prý vůbec dávat nemá, protože obsahuje velké množství karbohydrátů...zkus projet starší témata, je tam spousta věcí co můžou a co raději ne, o kukuřici je tam psáno taky

Simona Obrdlíková napsal:Jojo,kukuřice osahuje látky pro činče nevhodné. Mnohokrát se to tady psalo. Ta moje(dokud byla díky mojí nevědomosti na směsce), ji naštěstí nějak moc neřešila. Teď baštíme granulky a je to ok.

Zorka napsal:Tak to moc děkuju a Nunu už nikdy žádnou kukuřici nedám... Snad jí nebude chybět, ale teďka si zamilovala nové granulky a ovesné vločky, tak jí to snad vynahradí :D

Simona Obrdlíková napsal:Pokud jde o vločky, měly by se dávat při nějakých potížích. Také se tady o tom mnohokrát psalo. Projdi to,někde to najdeš. Ale určitě nemají být podávány pravidelně.

ondroj napsal:
Zorka napsal:Tak to moc děkuju a Nunu už nikdy žádnou kukuřici nedám... Snad jí nebude chybět, ale teďka si zamilovala nové granulky a ovesné vločky, tak jí to snad vynahradí :D

Jakými granulemi krmíš??

Simona Obrdlíková napsal:Tak jsem našla rady ohledně těch vloček:dávat pouze kojícím,hubeným,oslabeným činčám nebo při průjmu.Jinak ne.

Zorka napsal:Ty granulky jsou ještě od jejího minulého chovatele, ale já jí je dřív nedávala, protože jsem na ně zapomněla. Ale jsou čerstvé (máme jí jen chvíli). A ty vločky jsem jí dávala, protože měla měkké bobečky, ale už s tim pomalu přestávám, protože se to lepší. Tak doufám, že je to takhle správně.

LUCIA napsal:Kukuricu urcite nie.

Sandra napsal:kukuřice určitě není vhodná, když jsem začínala s chovem pár činčil dávala jsem jim směsku a na to jedna činča doplatila- dostala zápal plic z ničeho nic a tukovou degeneraci jater z nevhodného krmení, tu zjistil Dr. při pitvě. Od té doby směsku nedávám nebo jednou za 14 dní

Zorka napsal:Já bych taky směsku nikdy nedala. To byla teda chudinka :( .

Sharona napsal:naše mají normálně granule ale občas jim dám nějaký ten pamlsek - rozinks, některé kousky zse směsek, a mohou se po tom utlouct - dávám to výchovně za odměnum jako že se rychle na zavolání vrátí do klece a tak

Sandra napsal:Lojzina je taky už jen na granulích, jenom jí přidávám do granulí lněné semínko na srst, ale jenom nevím čím jí mám krmit aby mi přibrala, je pořád taková maličká oproti Kulišovi a rozinky taky už moc nechce, je poslední dobou hrozně vybíravá

Anonymous napsal:
LUCIA napsal:Kukuricu urcite nie.

ja by som sa chcela opytat ci cincilky mozu supolie z kukurice... ci by to nemohli trochu ohlodavat.

LUCIA napsal:
Domci16 napsal:ja by som sa chcela opytat ci cincilky mozu supolie z kukurice... ci by to nemohli trochu ohlodavat.

Tak s tym som sa nestretla a neviem o tom,ze by to niekto daval. Radsej by som to nedala.

Anonymous napsal:
LUCIA napsal:
Domci16 napsal:ja by som sa chcela opytat ci cincilky mozu supolie z kukurice... ci by to nemohli trochu ohlodavat.

Tak s tym som sa nestretla a neviem o tom,ze by to niekto daval. Radsej by som to nedala.

Ok. tak to nebudem skusat. Pytala som sa len pre to ze otec kupil cez 100 klasov pre papagaje a nevieme co zo supolim. ALe dakujem

STYRO napsal:
Domci16 napsal:Ok. tak to nebudem skusat. Pytala som sa len pre to ze otec kupil cez 100 klasov pre papagaje a nevieme co zo supolim. ALe dakujem

Môžeš skúsiť vyrábať zo šúpolia bábiky (panenky) :lol: .

Anonymous napsal:
STYRO napsal:
Domci16 napsal:Ok. tak to nebudem skusat. Pytala som sa len pre to ze otec kupil cez 100 klasov pre papagaje a nevieme co zo supolim. ALe dakujem

Môžeš skúsiť vyrábať zo šúpolia bábiky (panenky) :lol: .

Aj nad tym som rozmyslala.. XD len už sme ho vyhodili.. ani nase papagaje to nemozu... xixi

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Čt Črc 28, 2011 19:11

nedavala bych kukurici.Kdyz byla spatne krmena kdovi cim a nahle ji budes davat spoustu novych veci a jeste kukurici, tak muze mit velke zazivaci porblemy a i umrit, jeji zazivani to nemusi zvladnout.Co bych doporucovala jsem Ti napsala v tom tematu, kde jsi se ptala na rekonvalescenci.Hlavne by bylo dobre od ni dostat i tu druhou cincilu, kterou jinak utyra tez:-(, nebo kdyz nebude na ni podano oznameni za tyrani zvirete, dukaz mas, sla bych s tou cincilou na veterinu v jakem je stavu, ale nekam, kde cincilam opravdu rozumeji, nevim odkud jsi, tak te vycerpane a tyrane samici poridi dalsiho samce a pujde to tak porad dal:-(

Disable adblock


Vrátit se na “Strava”