Místnost pro činčilky

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Plačková Kamila
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2350
Registrován: Pá Lis 02, 2007 12:21
Místo/Bydliště: Želetava, Bítovánky
Kontaktovat uživatele:

Místnost pro činčilky

Příspěvekod Plačková Kamila » Čt Pro 11, 2008 12:02

Ahojky mam pro činčilky samostatnou místnost jsou tam velky skříně ze kterých pánuji klece ale zajimalo by mě jak bych měla mistnost vybavit aby si činčilky při výběhu přišli na své :) jak udělat různé prolézačky a podobně :) prostě aby to bylo jejich království :lol:

Disable adblock

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Čt Pro 11, 2008 13:34

pokud máš mistnost a budeš je pouštět, tak je dobré začít podlahou- neni dobré aby tam byl beton, protože se to špatne udržuje. pak je dobré zajistit okno, větrat tam musíš a budeš mít jistotu, že když nahodou špatně zavčeš kled, že ti přes noc neplachnou ven. Takže bych dala do okna takovou tu sitku proti moucham -nebudou ti tam litat mouchy a činčilky se nedostanou ven.
Jinak prolehzačky můžeš udělat z čehokoli - krabice - jaké koli velkosti, uděláš tam diry, roura od koberce, květináče, karafy, kmeny, různé stavební roury, dát tami nějaké velké kameny, bedničku na koupaní ....možnosti máš hodně. A pokud můžeš opravdu tu místnost využít celou, tak zkus donýst do ni i třeba kus stromu :-) a upevnit ho třeba ke zdi :-) pak tam můžeš udělat různé mosty:-)

Avatar uživatele
Plačková Kamila
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2350
Registrován: Pá Lis 02, 2007 12:21
Místo/Bydliště: Želetava, Bítovánky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Plačková Kamila » Čt Pro 11, 2008 13:39

v mistnosti mam takovej starej koberec :) a v oknech sítě mám :) ja nemam moc velkou predstavivost jak to tam udělat :D ale nak to zvladnu :) diky za rady

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Čt Pro 11, 2008 16:37

Já bych doporučovala vybudovat tam nějaká vyvýšená místa, aby to měly jako pozorovatelnu :), činči mají rády všechno na háku ;-).
To s tím stromem je dobrý nápad, kdyby někdo na zahradě likvidoval jabloň nebo hrušeň, to by bylo žúžo :).

Disable adblock

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod žanda » Čt Pro 11, 2008 18:17

Taky budu zařizovat místnost pro činčilky. Co píše martina je bájo, ale hlavně také nezapomeň na pohodlný koutek pro sebe. Já osobně si do naší místnosti dám i nějakou pohovnu, křeslo, stolek a plánuju to ve stylu čajivničky. Prostě místo, kde bude dobře činčilkám i mě a následně i návštěvě či zájemci na mimíska.

Avatar uživatele
Plačková Kamila
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2350
Registrován: Pá Lis 02, 2007 12:21
Místo/Bydliště: Želetava, Bítovánky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Plačková Kamila » Čt Pro 11, 2008 18:47

Já tam mám gauč :D:D:D

Avatar uživatele
sbeb
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 267
Registrován: Stř Lis 14, 2007 18:16
Místo/Bydliště: Trenčianske Teplice

Příspěvekod sbeb » Čt Pro 11, 2008 20:33

My sme rok a pol byvali spolu a teraz polroka mame special izbu pre malych - na zemi lino, okolo stien a radatorov kartony a jeden velky zachod (original pre macky) a tri prenosky.
Vsetko prekryte dekami.- velmi radi sa v nich skryvaju. Dobry dovod na deky je aby neohryzali plast z prenosiek a druhy ked maju velku miestnost radi sprintuju a sem - tam im to nevyjde tak naraz potom nie je taky silny.

Ma to vsak nevyhodu..cincilky nemate stale pod dohladom a tak sa moze stat ze nespozorujete vcas bliziacu sa katastrofu...a preto ideme urobit mesiu budu ... a pojdu spat do mojej izby.

Avatar uživatele
Plačková Kamila
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2350
Registrován: Pá Lis 02, 2007 12:21
Místo/Bydliště: Želetava, Bítovánky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Plačková Kamila » Čt Pro 11, 2008 21:44

No tak ja myslim že je budu pouštět jen když tam budu třeba když se budu učit atd.. deně tak 3hodiny

Avatar uživatele
sbeb
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 267
Registrován: Stř Lis 14, 2007 18:16
Místo/Bydliště: Trenčianske Teplice

Příspěvekod sbeb » Pá Pro 12, 2008 20:21

no mne to tolko nevyda.. cely den som v praci ked vydrzin sa ucit pol hodinu je vela ... :D ..
no co som si vsimla ... cincilky s vacsim priestorom naberaju na rychlosti. Bavi ich to :lol: ..zavisi od kazdej gulky zvlast ale ked otvorim dvierka tak Chiko z nich vyleti ako gula a odraza sa od stien ako pinpongova lopticka ...a to ozaj niekedy len cumim :roll: ... a to nemaju k dispozici ani celu izbu len tristvrtinu cca 5x6m

Avatar uživatele
lucifer
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 46
Registrován: So Črv 14, 2008 14:58

Příspěvekod lucifer » Stř Led 07, 2009 19:50

Tyjo, celá místnost pro činčiláky....o tom si můžu nechat jen zdát. :? Pouštím je v obýváku, kde mají klec, ale to musí být pod 100% dohledem... :D

Avatar uživatele
Philop
Nový uživatel
Příspěvky: 17
Registrován: Pá Lis 14, 2008 16:37
Místo/Bydliště: Spišská Nová Ves

Příspěvekod Philop » Stř Led 07, 2009 22:48

Hmm..Také niečo mať. to by bolo super :)

Petunia
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 390
Registrován: Čt Říj 30, 2008 21:59
Místo/Bydliště: Nový Ples
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petunia » So Led 31, 2009 19:15

My běháme na chodbě, máme tam dřevěnou lavičku a dřevotřískovou bedničku od repráku z auta, nejlepší schovávačka a pak taky lezou ke zdi mezi skříňo-klec a zeď, to je jejich. Ale jinak je to taky jen jejich místnost, nic jim tam nehrozí a mají tam svoje, jen denně zametám bobečky :-D

Avatar uživatele
Plačková Kamila
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2350
Registrován: Pá Lis 02, 2007 12:21
Místo/Bydliště: Želetava, Bítovánky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Plačková Kamila » Ne Dub 19, 2009 19:24

Nic extra ale mě se to líbí není to hotové to prkn o vepredu tam neni přibité a jeste bude jedno pod nim :) ta díra na špunt bude zavařená a jeste ten dřez budu natírat nově :) Myslim že budou mit činčilky v pokojíčku luxusní koupelničku :D:D:D:D

Obrázek

Avatar uživatele
Plačková Kamila
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2350
Registrován: Pá Lis 02, 2007 12:21
Místo/Bydliště: Želetava, Bítovánky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Plačková Kamila » Út Zář 01, 2009 13:33

Tak jsem se konečně dokopala vyfotit klec ale ještě je potřeba ji doladit chybí houpačka větev a trubka jako seníček

Obrázek

Obrázek

Přijmám návrhy na zlepšení :D

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”