Vybíravé mršky

Zde se můžete ptát a radit o tom, co činčila smí či nesmí jíst.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
parisse
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1483
Registrován: Po Srp 27, 2007 20:23
Místo/Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Vybíravé mršky

Příspěvekod parisse » Čt Lis 01, 2007 8:40

Obrázek
Mám takový problém,moje činčily strasně plýtvají granulemi.Dřív jsem měla takové ty závěsné misky na pletivo nebo klec(miska v držáku),ale Dasty vždycky v noci misku vyndal a hodil jí o 3 patra níž.Štavalo mě to,tak jsem jim koupila tohle(Dasty s tím nehne,zatím).Ale ráno vždycky najdu plno granulí vyházených ven.Nevím proč to přebírají vždyť snad všechny chutnaj stejně.Jeden dávkovač má objem 250 ml a musím oba plnit každý 2 -3 den.Tyhle jsem plnila předevčírem.Vyházené granule samozřejmě zametu a vyhodím.Proč tak plýtvají?Dělaj vám to myšáci taky?

Disable adblock

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tuta » Čt Lis 01, 2007 8:44

Já mám závěsnou misku přidrátovanou, že už s ní nemaj šanci pohnout... Od té doby co holky žily s Terezkou tak se naučily baštit, pan Alexandr je gentleman, a tak se taky chová... Jídlem se u nás neoplýtvá, jen nepoznám kdo nebaští, když jídlo nemizí
M.

Leggy
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 286
Registrován: Stř Říj 17, 2007 20:20
Místo/Bydliště: SK

Příspěvekod Leggy » Čt Lis 01, 2007 8:47

Moj Livus mal klasicku okruhlu tazku misku a kazde rano boli granule vsade len nie v jeho miske,vyriesila som to tak,ze som mu kazdy den davala len o trosku viac akoby mal zjest.

Avatar uživatele
parisse
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1483
Registrován: Po Srp 27, 2007 20:23
Místo/Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod parisse » Čt Lis 01, 2007 8:52

Leggy napsal:Moj Livus mal klasicku okruhlu tazku misku a kazde rano boli granule vsade len nie v jeho miske,vyriesila som to tak,ze som mu kazdy den davala len o trosku viac akoby mal zjest.
Problém je v tom,že každý ze 4 kluků je jinak starý a tudíž i jinak žravý.Ale možná že jim to fakt začnu vážit,aby tak neplýtvali.Dávka je je cca 30 g činča/den,že?

Disable adblock

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Čt Lis 01, 2007 9:36

taky mám vždycky radost, jak jim chutná a pak jdu čistit šuplíky pod pletivem a v tom spousta granulí.. mám kameninové misky, ale oni to z nich vždycky vyhrabou. Hlavně mi to dělají mláďata, ale i dospělí... myslím, že nás tím chtěj vytočit :twisted: ale my se nedáme \:D/

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tuta » Čt Lis 01, 2007 10:18

já myslím, že "správná" krmná dávka je 1 polévkový lžíce +- to u mě vychází, nedávno jsem vážila kolik ty mý mršky spořádají a vychází to kolem 30-35 g na všechny
M.

Avatar uživatele
LUCIA
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1517
Registrován: Út Srp 15, 2006 13:16
Místo/Bydliště: Bratislava, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LUCIA » Čt Lis 01, 2007 11:51

mi mame tiez zavesnu misku.....zatial som ju rano nenasla na inom mieste ako je zavesena.... :D

florindela
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 171
Registrován: Stř Srp 22, 2007 13:29
Místo/Bydliště: SR, Bratislava

Příspěvekod florindela » Čt Lis 01, 2007 13:29

ja mam tiez obycajnu okruhlu misku a moji zase nevyhadzuju granule von ale rozdrvia ich do misky na malinke kusky a tie potom nehcu zozrat

Avatar uživatele
Schelbinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 237
Registrován: Út Říj 30, 2007 17:03
Místo/Bydliště: Bdín;okr.Rakovník

Příspěvekod Schelbinka » Čt Lis 01, 2007 13:40

ja mam klasickou keramickou misku. Jeste ji neprevrhla a ani z toho nevyhazuje granule ale take uvazuji o tom krmitku co je na fotce. Mohli by jste mi napsat kde se da sehnat a kolik tak asi stoji? moc dekuji

Avatar uživatele
parisse
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1483
Registrován: Po Srp 27, 2007 20:23
Místo/Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod parisse » Čt Lis 01, 2007 14:26

Schelbinka napsal:ja mam klasickou keramickou misku. Jeste ji neprevrhla a ani z toho nevyhazuje granule ale take uvazuji o tom krmitku co je na fotce. Mohli by jste mi napsat kde se da sehnat a kolik tak asi stoji? moc dekuji
já to koupila za 77 Kč.

Avatar uživatele
Barča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 319
Registrován: Út Říj 02, 2007 13:09
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Barča » Čt Lis 01, 2007 16:09

Také mám krmítko a nemůžu si ho vynachválit,od té doby co ho mám nedělají moje činčilky takový binec s granulemi jako předtím když měli závěsné misky.

Avatar uživatele
silva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1353
Registrován: Čt Srp 31, 2006 22:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod silva » Čt Lis 01, 2007 19:48

Krmím ráno a večer - tak asi polévkovou lžíci pro dvě činčily a 2 vojtěšková kolečka (čistá) na hlavu. Do rána i do večera je miska úplně prázdná a kupodivu nic není vyházeno z misky. (Teď to nechci zakřiknout.)
Miska je kameninová, tu závěsnou s objímkou se naučili myšani vyšprtávat ven a všechno vyházet.

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Čt Lis 01, 2007 21:07

Já mám dvě závěsné misky a jednu kameninovou. Závěsné většinou vydrží, kameninová je na spodní poličce a občas ji shodí. Trochu se v granulích přehrabují, něco vyhodí, něco nadrolí, prostě průměr :lol: .

pigina
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 89
Registrován: Ne Říj 22, 2006 20:47
Místo/Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod pigina » Čt Lis 01, 2007 21:39

driv kdyz jsem mela keramickou misku, tak mi ji Teddy (to byl jeste sam) vzdycky shodil dolu a prevrhnul i s granulemi, pak je vyjidal pohazene ...
pak prisel Lenny a s nim i dvojita tezka kameninova miska a tu se jim shodit nepodarilo ... kazdej ma svuj chlivek, ale vzdycky se bavim tim jak si jeden na ni sedne, tak aby byl pres oba chlivky a ji sam ... :lol:

Avatar uživatele
LUCIA
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1517
Registrován: Út Srp 15, 2006 13:16
Místo/Bydliště: Bratislava, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LUCIA » Čt Lis 01, 2007 21:43

aj ked sme mali keramicku misku...nikdy mi ju neprevratil.... :wink: :)

Avatar uživatele
parisse
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1483
Registrován: Po Srp 27, 2007 20:23
Místo/Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod parisse » Čt Lis 01, 2007 21:46

Jak tak na to koukám a čtu,asi jsem udělala z komára velblouda.Asi čím víč činčil,tím větší binec kolem misek.Díky za odpovědi

Avatar uživatele
neprodejny vzorek
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 434
Registrován: Po Srp 13, 2007 8:50
Místo/Bydliště: Lázně Bělohrad nebo Mostek (TU)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod neprodejny vzorek » Pá Lis 02, 2007 8:12

Mám klasickou misku pro králíky. Čikitka ji neunese. Ale pravidelně ze směsi granulí jedny vynechá. Nikdy je nechce. Proste ji nechutnaj. Myslím, že je to normální, když má nějaký radši.

Avatar uživatele
Ivanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Ne Črc 24, 2005 23:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Ivanka » Pá Lis 02, 2007 8:53

tak jak to tady čtu, tak já mám úplně vzorné broučky :) je fakt, že když dám víc, než chtějí sníst, tak zbytek počůrají :oops: aby už to nemuseli dojídat a dostali nové granulky, ale jinak papají všechny druhy granulí, nepřehrabují se v tom, vzorně zbaští i všechno (no, někdy ne!) seno...
možná granule činčily vyhazují, protože toho mají zbytečně v krmítku moc a mají pocit, že nebudou hladoví, když toho polovinu jen tak ze srandy vyhážou ven! zkuste vy, co vám to myšáci vyhazují ven, dávat dávku tak akorát, třeba pak budou jenom baštit a nenechají si zbytky na vyhazování :wink:

Avatar uživatele
neprodejny vzorek
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 434
Registrován: Po Srp 13, 2007 8:50
Místo/Bydliště: Lázně Bělohrad nebo Mostek (TU)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod neprodejny vzorek » Pá Lis 02, 2007 10:39

Když jsem ji minule ty granule, co nechtěla, nechala a nedostala nový, tak baštila jen seno. ke granulím ani nečichla.

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Pá Lis 02, 2007 12:13

Ivanka napsal:možná granule činčily vyhazují, protože toho mají zbytečně v krmítku moc a mají pocit, že nebudou hladoví, když toho polovinu jen tak ze srandy vyhážou ven!

Podle mně až tak logicky neuvažují, jde o klasickej syndrom "na druhé straně plota je tráva zelenější", t.j. nejchutnější granule jsou ty naspodu a třeba se k nim prohrabat :twisted: ...

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ajtik » Pá Lis 02, 2007 13:00

Mě holky granule nevyhazují jen mláďata ale jen proto že každý chce sedět v misce.Když maj ale snědeno vytáhnou misku na horní polici a pouští ji dolu takže musím třeba ve čtyři ráno vstát a přidat granulky pak je klid :wink:

Avatar uživatele
lwici
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1462
Registrován: So Črc 29, 2006 16:45
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwici » Pá Lis 02, 2007 13:01

Hrabou jak o život :twisted:.

To víš, musí vzít každou granulku do ruky a pozorně prostudovat její tvar a velikost. Jestli jsou zprávné. Pokud ne, granuli prostě vyhodí. Pokud ano posouvá se do dalšího kola. V tom granulku nakousnou a požvýkají. Pokud neodpovídá představě dané činčily, granulku opět vyhodí. Pokud ano, jsme opět dál. V tomto kole už granulku sežere. V konečném důsledu je polovina granulí vyházená v podestýlce.

Na to platí jediné... vyhladovět ty mrchy!!! :twisted:

... což při množství sena add libidum jaksi... není možné :lol:.

Avatar uživatele
Growin
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 274
Registrován: Út Led 30, 2007 13:06
Místo/Bydliště: Praha 9

Příspěvekod Growin » Ne Lis 04, 2007 16:55

To moji cinciláci vždycky teměř všechno snědí :) a zbytek vyhážou ven. ale toho je jen malinko, takže mi to ani nevadí... Ja jsem je chvíli pozorovala a zjistila sem, že ty granule vyhazujou z misky, vždycky, jak se honěj po kleci, tak do ni šlápnou nebo narazej a tim ty granule vypadnou... :D

Avatar uživatele
HanaS
Nový uživatel
Příspěvky: 17
Registrován: Út Srp 14, 2007 12:58
Místo/Bydliště: Semily

Příspěvekod HanaS » Út Lis 06, 2007 13:22

já mám nerezovou misku přidělanou k pletivu, takže Agáta nemá šanci ji nikde házet. a stejně tak, jako se někteří tady zmiňují, krmím Agátu každý den, tzn. že ji dávám takové množství, které za den zkonzumuje. granule nejsou vyházené - sem tam jedna, dvě nebo tři... více ne.

Avatar uživatele
Pexxik
Nový uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: Út Dub 03, 2007 13:36
Místo/Bydliště: Kuřim

Příspěvekod Pexxik » Út Lis 06, 2007 13:43

Tak to já mám taky nerezovou misku upevněnou v kleci. Svým činčilkám ji dávám plnou a doplňuji podle potřeby. Ale řeknu že i když je přepevněná tak stejně kolem dokola je takovej nepořádek a hrůza mluvit :?

Disable adblock


Vrátit se na “Strava”