zemřela nám včera činčilka :(

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Host

zemřela nám včera činčilka :(

Příspěvekod Host » Stř Dub 11, 2007 9:56

mame doma dve cincili samicky Pixi a Lily, jsou jim obema cca 2 roky . . . vcera vecer bez jakychkoliv predeslych komplikaci se Lily udelalo nejak spatne . . kolem 20.00 se vydala z klece na svou obvyklou prochazku a aby se mohla vykoupat . . . po chvili se vratila sama zpet do klece, coz nebyva vubec zvykem . . . skoro se prestala hybat a byla cela apaticka a mela mokry cumacek ... po hodine kdy jsme ji meli v naruci se zacala lepsit .. zacala se hybat, zlepsila se ji srst a vypadala snad uz i "zdrave" . . . . zacala ale docela hlasite vrzat zuby o sebe ... potom co uz zacala vzdorovat a chtela nam vyskocit z naruce na zem . . . zacalo vypadat vsechno dobre (cca 22:15) ... dali jsme ji zpatky do klece a vypadala ze uz je v poradku, sedela sice pouze dole, zadne vylety do hornich pater .. jenom ty zuby, neprestavala s nimi furt "vrzat" . . . po chvilce jsme ji vytahli z klece ze se podivame zdali s temi zoubky neco nema, zdalo se nam jako by nemohla otevrit pusinku . . . zoubky vypadaly v poradku, akorat se zacal zhorsovat stav, zacala dostavat krece, cela sebou skubala a stale se to zhorsovovalo .... 23:15 nam umrela v naruci :cry:

predevcirem jsme privezli nejake vetvicky z chalupy, dostaly do klece dve, ktere zbastily spolecne . . .vetvicky jsme samozrejme dukladne kontrolovali . .vubec nic podezreleho

Pixi vypada ze je v naprostem poradku :-( vubec netusime co se mohlo stat . . . .

:cry: :cry: :cry:

Disable adblock

Avatar uživatele
Sepp
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 525
Registrován: Stř Lis 01, 2006 10:08
Místo/Bydliště: Severní - Střední Čechy a okolí

Příspěvekod Sepp » Stř Dub 11, 2007 10:32

Smutné.
Podle rychlého pruběhu /cca 3 hodiny/, bych to viděl na otravu.
Někdy muže ke křečím dojít i následkem pádu, ale předpokládám, že během puštění byla pod dohledem.
Raději bych vzal druhou činčilu k veterinaři a pozorně sledoval jakoukoliv změnu v chování.

Avatar uživatele
janielik
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: Stř Ún 21, 2007 10:32
Místo/Bydliště: Bratislava

Příspěvekod janielik » Stř Dub 11, 2007 10:50

Uprimnu sustrast :cry: ...viem, co to je....aj mne pred par rokmi umrela cincilka...

....a nestalo sa jej nieco pri vybehu? Nespapala nieco...nespadla...alebo nekopol ju elektricky prud?

....teraz treba mysliet na druhu cincilku a priklanam sa k Seppovi - poradila by som sa z nejakym veterinarom.

čaky
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 276
Registrován: Ne Ún 25, 2007 15:02

Příspěvekod čaky » Stř Dub 11, 2007 12:15

:cry: to je nam moc lito :cry: take si myslim ze by jsi ted mel sledovat pozorne druhou cincilku,aby se ji neprihodilo taky neco spatnyho :cry:

Disable adblock

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tuta » Stř Dub 11, 2007 12:37

to je mi moc líto... škoda...
:(

Avatar uživatele
Nešmarek
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 48
Registrován: Po Bře 05, 2007 11:14
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Nešmarek » Stř Dub 11, 2007 14:04

je mi to moc líto :((((( :cry:

Avatar uživatele
Denča Bártková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 953
Registrován: Čt Říj 19, 2006 20:11
Místo/Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Denča Bártková » Stř Dub 11, 2007 14:48

jeej.. :( takhle rychle.. Je nám to taky moc líto..

Avatar uživatele
Growin
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 274
Registrován: Út Led 30, 2007 13:06
Místo/Bydliště: Praha 9

Příspěvekod Growin » Stř Dub 11, 2007 14:57

nám je to také moc líto :cry: upřímnou soustrast a taky bych určo vzala tu druhou na prohlídku k veterináři... :wink:

Domča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 482
Registrován: So Říj 28, 2006 19:35
Místo/Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Domča » Stř Dub 11, 2007 15:47

Je to smutný. :cry: :( :cry: :( Věřím, že se to té druhé nestane a vše bude o.k. :wink:

Avatar uživatele
LUCIA
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1517
Registrován: Út Srp 15, 2006 13:16
Místo/Bydliště: Bratislava, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LUCIA » Stř Dub 11, 2007 18:19

aj mne je luto.... :cry:

Avatar uživatele
ivik
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 735
Registrován: Pá Bře 24, 2006 10:38
Místo/Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ivik » Čt Dub 12, 2007 18:00

alespon jste byly v poslední chvíli s ní je mi to moc líto a jak doporučují mnozí předemnou tu druhou bych vzala na kontrolu k veterináři který činčám rozumí

Avatar uživatele
hani
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 400
Registrován: Po Kvě 08, 2006 15:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod hani » Čt Dub 12, 2007 18:44

to je mi moc lito, nedokazu si predstavit, ze by mi moje beruska umrela v naruci :cry: vam i te druhe cince musi byt po ni smutno.urcite ji poridte dalsi kamosku

Host

info

Příspěvekod Host » Pá Dub 13, 2007 13:30

hovoril jsem vcera s jednim zverolekarem ohledne cele sittuaci protoze jsme se chteli aspon trochu dopatrat tomu coze se vlastne stalo :(
situace je takova ze podle vseho to nejspise vypada na selhani srdce a nasledny otok (edém) plic . . Lilinku jsem "zachranili" z chovne stanice na kozichy kde se to krizi hlava nehlava a v podstate diky tomu krizeni jsou tyto zviratka uz od narozeni "plna genetickych chyb" ktere se drive ci pozdeji projevi . . . .
je samozrejme mozne ze by mela nemocne srdicko i kdyby byla z normalniho chovu, ale takhle je procento a sance na nemoci vyssi . . takze tak . . . trochu kruty konec ale furt lepsi nez skoncit nekde jako kapsa na kozichu :-( snad ji bylo s nami dobre a bude na nas v dobrem vzpominat . . . . :cry:

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Re: info

Příspěvekod STYRO » Pá Dub 13, 2007 13:50

michal napsal:. . . trochu kruty konec ale furt lepsi nez skoncit nekde jako kapsa na kozichu :-( snad ji bylo s nami dobre a bude na nas v dobrem vzpominat . . . . :cry:

Určitě vám děkuje za každej den, který s vámi prožila.

Avatar uživatele
Mišulka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 794
Registrován: Stř Kvě 17, 2006 9:33
Místo/Bydliště: západočeský kraj - Rokycany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Mišulka » Pá Dub 13, 2007 14:03

je mi to moc líto, ale určitě odešla šťastná, že mohla alespoň chvíli žít u Vás! Konec nemohl tušit nikdo....

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”