Pití a bílé zoubky

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
kacimura
Nový uživatel
Příspěvky: 5
Registrován: Ne Kvě 26, 2013 18:11

Pití a bílé zoubky

Příspěvekod kacimura » Út Kvě 28, 2013 10:06

Ahoj, dopředu se omlouvám, jestli to tu už někdo řešil.
Chci se zeptat, kolik by toho měla přibližně vypít tříměsíční činčilka? Máme ji dva týdny a mám pocit, že přes noc toho moc nevypije :(
Další problém máme se zoubky - dolní jsou světle žluté a horní s pár oranžovými flíčky - jak jsem se zde dočetla, je dobrá sépiová kost, k té nám ale včera čuchla a začala se hrozně rozčilovat (ani se ji nedivím, smrdí to hrozně). Přesto ji má v kleci. Je možné, že se zoubky začínají zbarvovat až později?
Předem děkuji za odpověď.

Disable adblock

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Pití a bílé zoubky

Příspěvekod Wulfina » Út Kvě 28, 2013 16:51

Činčily pijí opravdu málo, mám 150ml napáječky a vim, že jedinec toho opravdu moc nevypije. 1-2 ml, víc ani ťuk...

A zoubky sleduj, ale myslím, že je vše v pohodě :-)

Avatar uživatele
kacimura
Nový uživatel
Příspěvky: 5
Registrován: Ne Kvě 26, 2013 18:11

Re: Pití a bílé zoubky

Příspěvekod kacimura » Út Kvě 28, 2013 21:21

Tak to se mi ulevilo, děkuju za info :)
Teď už jen ty zoubky, a snad bude v pohodě.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Pití a bílé zoubky

Příspěvekod Wulfina » Út Kvě 28, 2013 21:35

čim krmíš?

Disable adblock

Avatar uživatele
kacimura
Nový uživatel
Příspěvky: 5
Registrován: Ne Kvě 26, 2013 18:11

Re: Pití a bílé zoubky

Příspěvekod kacimura » Út Kvě 28, 2013 21:45

no dáváme jí hlavně seno, ale že by o něj jevila nějak extra zájem, to se mi nezdá (spíš ho vždy rozhází). Jinak jí dáváme granule pro činčily (zelené pelety), ale předchozí majitel jim dával ty hnusný barevný směsky, které se jim dávat nesmí, tak jsem z toho byla docela špatná, ale na nové krmivo si zvykla rychle.

Avatar uživatele
Annik
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 42
Registrován: Út Kvě 22, 2012 12:26
Místo/Bydliště: Mlada Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Pití a bílé zoubky

Příspěvekod Annik » Po Črv 03, 2013 15:39

peletky jsou v pořádku, hodně ale také záleží na značce, každá má totiž jiné složení, některé peletky jsou i vyloženě špatné (osobní špatná zkušenost s tukanem :? ), pak je průměr a jsou i opravdu hodně kvalitní, vždy záleží na receptuře, kterou má každý výrobce jinou a také na samotném vývoji receptur, který je u opravdu kvalitních pelet podložen léty testování ve velkých chovech..
kromě pelet se dá ale činčilce přilepšit i jinak, některé sépiovku nerady, ale třeba si dají calciové tablety s vitamíny od Vitakraftu - CalciFit - speciálně pro činčilky, pro mladé jsou také výborné kuličky (granulky) od Vitakraftu Special Best For Kids, ty se dají i výborně využít jako ochočovací pamlsek :wink:

Avatar uživatele
silva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1353
Registrován: Čt Srp 31, 2006 22:14
Místo/Bydliště: Brno

Re: Pití a bílé zoubky

Příspěvekod silva » Čt Črv 06, 2013 18:52

Na radu Dr. Jekla jsem "zavápňovala" mimino, když mu umřela máma - 1/4 tbl. Vitakalcin - to je pro lidi, bez receptu v lékárně, 1x týdně rozmačkat mezi lžičkama a smíchat s naškrábaným kouskem jablíčka. Dospělá mamča Oříšek - když jí po porodu úplně zbělaly zuby - dostávala po dobu dvou měsíců stejnou dávku, ale denně. Než se jí zuby zbarvily, trvalo to hodně dlouho.

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”