chudák činčilák

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Re: chudák činčilák

Příspěvekod Reňaaa » Čt Bře 08, 2012 8:01

*Ochránit


Hodil by se edit příspěvku, aspoň pár minut po odeslání...:)

Disable adblock

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: chudák činčilák

Příspěvekod minlub » Čt Bře 08, 2012 8:57

Editovat pár minut po odeslání by měli, koukneme na to :wink:

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: chudák činčilák

Příspěvekod Kobylatko » Čt Bře 08, 2012 16:12

Já bych zachranovala kde jaký zvířátko :mrgreen: .Prostory by byli,ale většinou se pro něj nemám jak dostat :( .Když sem byla ještě malá tak sem dom tahala samý kočky :D a pak jich tam bylo cca 20 :) .Já prostě zvířátka miluju.A za to že sem se zamilovala do činčil muže naše první činča Kikina a přítel protože ju chtěl :D .

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: chudák činčilák

Příspěvekod jasmin » So Bře 10, 2012 16:47

Musim d o toho vstoupit, ac nerada.Tez jsem psala na ten inzerat a velmi slusne, ze ta cincilka neni v dobrem stavu a cim ji krmeji a zda ji koupo v pisku pro cincily?Prisla mi zajimava a docela arogantni odpoved, ze dotycny moc dobre vi, co dela, ze je uspesnym chovatelem i jinych hlodavcu 25let a vi vse o jejich peci a ma je ve spickove kvalite vsechna a ze i jeho veterinar, ktery k nim chodi chvali, v jakem stavu ma zviratka.A pry ta klec na fotce je jenom prepravka, coz se mi tez nezda, kdyz tam ma potreby pro cincilu a ted tady pisete, ze ji krmil smeskou.
No, jestli tohle je pravda, tak pak bych nechtela toho veterinare videt.

Disable adblock

Avatar uživatele
Maartyy
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: Stř Ún 01, 2012 7:39
Kontaktovat uživatele:

Re: chudák činčilák

Příspěvekod Maartyy » So Bře 10, 2012 18:50

Já do nich nechtěl nijak rýpat :-D až bude činča v autě a mje prachy u nich doma tak si klidně hubu otevřu ;-) Kdyz mi odpověděli ze cincilku krmi tim co maji zrovna v obchode skladem a ze to je pokazde neco jineho tak urcite nechovaji zvirata 25 let, pokud teda nemaji kazde dva roky novou cincu :( Podle me to je vymysleny blabol nejakeho ditete nebo ne uplne zpusobileho cloveka, ktery se ohrazuje proti narceni ze zanedbane pece. Kazdy vet podle me cely zhavy obchazet barak po baraku preventivne jestli zviratkum neco nechybi :roll: Pro cincoura pojedu nejspis o den pozdej, ve stredu, tak pak sem napisu reportaz, jak to tam vypadalo a co a jak.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: chudák činčilák

Příspěvekod jasmin » So Bře 10, 2012 19:52

O.K. Chtela jsem mu jeste dnes napsat, aby z lidi nedelal blbce, ale akorat by se seknul a cincilce by se nepomohlo, coz bych nevydejchala.
Prosim Te, az ji budes mit v bezpeci, rekni mu, co si o tom myslis a klidne zmin i me, jake nepravdy mi psal a licil, jaky je spickovy chovatel hlodavcu a ze moc dobre vi, cim zvirata krmit a jakou maji mit peci, ze jeho zvirata jsou spickove kvality, ze chova hlavne kozesinova, veverky atd.:-(.Klidne me zmin,ze jsem si pak zde precetla pravdu a ze co mi psal nebyla pravda a ze by mu melo bty hanba, v jakem stavu ta cincila je a v jakem ji nabizel.Ja mu pak jeste tez pisnu a vytmavim, co si myslim, ale az bude cincila v bezpeci.Hruza me ale jima, jestli mel pravdu v tom, ze chova spousty kozesinovych zvirat:-(

Avatar uživatele
Maartyy
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: Stř Ún 01, 2012 7:39
Kontaktovat uživatele:

Re: chudák činčilák

Příspěvekod Maartyy » So Bře 10, 2012 20:18

Nechci do nej rypat moc, abych nedojel na místo a tam treba 20 zviratek v perfektnim stavu v krasnych klecich :-D (Ja vim, jsem velky optimista) Tohle chce s urcitosti vyresit az na miste az cincilin bude bude v přepravce u přítulky na klíně v autě.

Avatar uživatele
Maartyy
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: Stř Ún 01, 2012 7:39
Kontaktovat uživatele:

Re: chudák činčilák

Příspěvekod Maartyy » Út Bře 13, 2012 8:29

Tak dneska v sedum tam frcim. K otazce jestli jsou chovatele a nemaji nahodou vic zviratek na prodej se nevyjadrili.

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Re: chudák činčilák

Příspěvekod Reňaaa » Út Bře 13, 2012 8:33

Marty bude lepší, když do ních nebudeš moc rejt...kdo ví co jsou to za lidi, vem činčiláka a rychle domů. Oni ti stejně pravdu neřeknou ;)

Každopádně držím palce a zároveň gratuluji k novému přírustku :)

Avatar uživatele
jejula
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 302
Registrován: So Led 07, 2012 17:46
Místo/Bydliště: Sobotín
Kontaktovat uživatele:

Re: chudák činčilák

Příspěvekod jejula » Út Bře 13, 2012 9:47

Taky držím palce,ať to vyjde a pak napiš jak to dopadlo.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: chudák činčilák

Příspěvekod jasmin » Út Bře 13, 2012 12:14

Ja se jen obavam, ze pokud je pravda, co mi ten chlap psal, ze je velkochovatelem vsemoznych kozesinovych zvirat a i cincilek, ze to bude jen jedna z mnoha:-(, ktera se dostane pryc

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: chudák činčilák

Příspěvekod Kobylatko » Út Bře 13, 2012 13:06

Jo pak urcite napiš jak ste dopadli :wink: .Jasmin: Lepší zachránit aspon jedno než žádné :wink: :(

Avatar uživatele
Maartyy
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: Stř Ún 01, 2012 7:39
Kontaktovat uživatele:

Re: chudák činčilák

Příspěvekod Maartyy » Út Bře 13, 2012 14:34

Napsal jsem tam ze mam zajem o vice cincil, jestli nahodou neni chovatel a nevyjadril se. Poslal jen adresu.

vera novotna
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 645
Registrován: Pá Led 28, 2011 22:05
Místo/Bydliště: Brno-Královo pole
Kontaktovat uživatele:

Re: chudák činčilák

Příspěvekod vera novotna » Út Bře 13, 2012 14:51

No v každém případě to bude "podezřelý chovatel jen co nejvíc utržit". :( To se pozná až na místě! Držím palečky pro dobré pořízení. :wink:

Avatar uživatele
Maartyy
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: Stř Ún 01, 2012 7:39
Kontaktovat uživatele:

Re: chudák činčilák

Příspěvekod Maartyy » Út Bře 13, 2012 22:58

Tak činčilka je už u mě doma. Paní jsem kontaktoval, bohužel trvala na tom že mi přijde naproti, pochopitelně činčilu v nějaké plastové krabici. Aspoň že už není těch -17°C venku a bylo +7°C. Činčila mastná, ale poměrně velká. Pani pochopitelně neměla drobné a mě to taky nenapadlo si rozměnit, protože kupovat činčilu na ulici....no dobře no. Prý co mě tak ještě zajímá, krmená směskou, vločkama a vojtěškovýma granulema. Nemám prý zapomínat na písek, že se ráda koupe #-o Věk že kolem roku a sedmi měsíců, že neví přesně. Pani se měla celkem rychle k odchodu tak jsem radši zvířátko vzal do vyhřátého auta něž abych to dál protahoval. Doma jsme ji vyndali z přepravky, kam nakadila docela dost bobků, jsou teda menší a mají spíš tmavě zelenou barvu než černou, viz. galerie. Jinak činčilka teda docela zapáchá a kožíšek je na omak mastný. Přítelkyně otevřela bohužel Bobovi a ten se přišel podívat co to je za novinky, tak chvilku se očuchávali a pak začal packama mlátit o mříže a samice se postavila na zadní a postříkala ho močí. snažil se být dotěrný dál, ale odehnal jsem ho a klec se samyčkou postavil vysoko kam se Bob nedostane. Jinak teda dostala koupelnu s pískem a rochní se tam celkem často. Hmotnost má 438g což mi přijde málo. Bob má 380g a má 5 měsíců. Jinak z misečky žere, i pije, tak snad si rychle zvykne a nabere na váze. Jinak je celkem čilá, zvědavá, jablíčko si z ruky vezme, ale oproti Bobíkovi je poměrně plachá.

Galerie ZDE :arrow:

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: chudák činčilák

Příspěvekod jasmin » Út Bře 13, 2012 23:39

Ty jsi ji nic nerekl,kdyz jsi ji uz mel v ruce?
Opravdu uzasny chovatel, jak me licil a jak se za nej vydaval, ze pomalu jeho veterinar by ho daval za vzor vsem jinym chovatelum.nechtela bych to videt uvnitr.Uz jen ten pristup, ze Ti ji dala na ulici svedci o mnohem a dela to na me vzdy dojem mnozitelu, at uz jde o psy, kocky, ci jina zvirata.Slusny a solidni chovatel nema duvod neco skryvat, jako svuj chov, naopak.
kazdopadne je fajn, ze je cincilka, aspon jedna zachranena, diky Ti zato.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: chudák činčilák

Příspěvekod martej » Stř Bře 14, 2012 0:00

činčiláka jste měli držet odděleneho od samičky, teď pokud bude mit samička nějakou nemoc, tak musíte přelečit i činčilaka :( http://forum.cincila.com/viewtopic.php?f=8&t=9497

Samička má na svůj věk opravdu velmi málo. Měla by mít 550 g. Nechte je zatím oddělené a ani je spolu nepouštějte, protože činčilky nejdou uhlídat :wink: Samička by měla do 3 roků porodit, jinak ji hrozí velké komplikace, protože ji začne srůstat pánev. Zdá se Vám nějaká apatická? vychtrla?? Bobky jsou podle stravy, takže pokud dostavala vojtěšku, tak to může být z ní.

Avatar uživatele
Maartyy
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: Stř Ún 01, 2012 7:39
Kontaktovat uživatele:

Re: chudák činčilák

Příspěvekod Maartyy » Stř Bře 14, 2012 7:54

Jo jsou oddeleni a kazdy jinde, Bob se jenom dosel mrknout. Nemocna mi neprijde. Zere seno, chrousta granule, pije, pro mrkvicku se nasponuje, v koupelne radi jak zbesila a v noci delala slusny curbes. Akorat je trochu placha pokud nemate v ruce pamlsek tak zaleze do boudicky a pozoruje. Akorat mi pripada pohubla no, oproti bobovi je teda dlouha ale pripada mi spis jak krali, neni to takova chlupata kulicka. Akorat teda pani rikala ze pisek ji davali, tak se bojim aby ta mastna srst nebyla neco jineho, koupelnu ma k dispozici nonstop ted. Jinak o tom se zarustanim panve sem.tu neco cetl. Zatim mimca neplanuju, nabic kdyz bobik je jeste prdola. Kazdopadne e a to este rok cas nez dosahne 2,5 roku. Jinak pochybuju ze pani mela vic nez jednu cincilu. Na dotaz jestli krmili peletama nebo jinyma granulema pro cinci odpovedela ze meli akorat smesky, vlocky, chleba a ty vojteskove granule. Jinak od elisky uz jsem objednal zasobu pisku, granuli, pro jistotu fungistop, bioenzim a vcera v ostrave 40l asanu, a pul roku snad budu uz cincilit bez investic. :)

Avatar uživatele
jejula
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 302
Registrován: So Led 07, 2012 17:46
Místo/Bydliště: Sobotín
Kontaktovat uživatele:

Re: chudák činčilák

Příspěvekod jejula » Stř Bře 14, 2012 9:59

Tak na fotkách vypadá hodně mastně čím to může být?A taky hodně plaše.No teda takovy chování od chovatele?To se mi nějak nezdá.Nějak jsem přehlídla věk činčilky?A to má jako těch činčil víc? #-o

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: chudák činčilák

Příspěvekod martej » Stř Bře 14, 2012 10:08

On stačí i malý kontakt, vůbec neměla být ani v místnosti kde máte činčilaka ;-) Jinak ten kožíšek nemá tak hrozny, takto vypadá srst, když se používají levné písky ze zverimexu - například Apetit, Tukan a jiné křemičité písky, které řežou činčilkám chlupy. Doporučují ji teď nepřidávat žádné směsi, koupit kvalitní granule - ovator, zbýšov, biostan, atd. dát ji kvalitní seno a vodu. A hlavně nezapomenout za tři týdny udělat koprologické vyšetření ;-)

Avatar uživatele
Maartyy
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: Stř Ún 01, 2012 7:39
Kontaktovat uživatele:

Re: chudák činčilák

Příspěvekod Maartyy » Stř Bře 14, 2012 13:02

Momentalne ma vse k dispozici, samotne peletky od chovatele a trochu granuli supreme selectiv, jinak pisek mam zatim taky ze zverimexu, plastikovy pytel zataveny s cervenym popisem a obrysem cincily. Bobik se v nem rochni uz nekolik mesicu a kozisek ma porad heboucky. Jinak sepiolete je uz na ceste. Jsou kazdy v jine mistnosti. A vek cincilky je 1 rok a 7 mesicu. Presneji pani nevi. Koprologii udelam teda za ty tri tydny.

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: chudák činčilák

Příspěvekod Kobylatko » Stř Bře 14, 2012 13:12

Ježííš tak ta je nádherná :wink: .Spíš vypadá že její kožíšek není jen udržovaný.S tím piskem si to mohla přečíst jen v knížce a dělat chytrou že se jim dává :) .

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: chudák činčilák

Příspěvekod Lenca » Stř Bře 14, 2012 14:42

ten písek s tím červeným obrysem činčilky není vůbec dobrý,fuj, nerada na to vzpomínám co jsem to udělala svým, vypadali jak mastňáci po pár vykoupání v tomto.Ale pak se párkrát vykoupali v Sandy vitakraft a už mají nádhernou srst. Tak at se jí u vás líbí a má se dobře :wink: ,přijde mi,že jako dlouholeta chovatelka by měla mít rodokmen a zvát přesný datum činčilky ne? :roll:

Avatar uživatele
Maartyy
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: Stř Ún 01, 2012 7:39
Kontaktovat uživatele:

Re: chudák činčilák

Příspěvekod Maartyy » Stř Bře 14, 2012 14:45

:oops: tak to nasi maji krasne kozisky po tomto pisku, ale tak uz ho budu stejnak menit takze je to uz jedno :)

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: chudák činčilák

Příspěvekod Kobylatko » Stř Bře 14, 2012 16:53

Maartyy jak se činčulka jmenuje? :D My máme písek Apetit a holkám sedí :wink: .

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”