Sbližování samců

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

cincilaak
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 43
Registrován: Pá Črc 09, 2010 18:15

Sbližování samců

Příspěvekod cincilaak » Čt Črc 29, 2010 13:12

Ahoj, během srpna nám k Fildovi přibude novej mladej kluk, tak se chci zeptat, jak postupovat při sbližování...? fidovi je asi 7 let, novátorovi budou ty dva měsíce... daj se předpokládat nějaký potíže, něco čemu se zásadně vyvarovat a nebo naopak co dělat? Zpočátku budou každej ve svý kleci, to je jasný,ale časem budem stavět skříňoklec, kdy by měli bejt spolu... takže snad se nám je povede skamarádit a zvyknout si na sebe.
(ještě jako poznámku uvedu, že švagr má taky samce a několik let s tim našim starochem bydleli pod jednou střechou - každej ve svý kleci, přes den každej jinde, ale v noci měli klece u sebe. Byli v klidu,ale jakmile se daly klece těsně k sobě, začali se zlobit. Občas spolu běhali venku,ale to se mi zdáli v pohodě... :-) )

Disable adblock

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Příspěvekod Reňaaa » Čt Črc 29, 2010 14:26

Já mám taky 2 samce a zbližování šlo hladce:-)

První je dala do male klece oddělené pletivem, tak že každý byl na jedné straně a mohli se ňuchat přes pletivo-ale u mě to moc nefungovala protože se zajímali jen o to jak se z té klece dostat. Tak jsme je potom pustlia spolu oba do neutální místnosti-kde to ani jeden nezná tak si nemůže dovolovat, a neprskali na sebe, nekousali se. Potom jsme je dala do "normální místnosti" a až na pár obskakování bylo vše OK. Tak jsem je nakonec dala spolu do klece ať si vyříkají kdo bude šéf, za Hoďku jsem přišla na ně kuknout a spinkali spolu:-)

Ale vždycky to nejde tak hladce, když se budou nějak na sebe prskat tak je dej do menší přepravky ať tam jsou spolu a když bude nějaká bitka tak zatřést s přepravkou. Nevím jestli to funguje ale kdosi na fóru to psal.


Vrátit se na “Bydlení”