Výstavy činčil

Zamknutá témata a zbytečné hádky.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Výstavy činčil

Příspěvekod martej » Ne Kvě 20, 2012 13:59

kateřina: čekala jsem, že budete zase rýpat #-o :roll: Já osobně jsem tady za tu výstavu ráda a každý kdo tam byl, tak věděl, že ač paní Weingartová nemá oficiální lejstro, tak ví o čem mluví a ví jak hodnotit. A o tom je výstava činčil! Hlavně si myslím, že pohár za činčilu z mladoboleslavské výstavy není jiný, než ze Srchu ( opět tu nenapadám zo, ale nikdo jiný výstavu čičnil nedělá). Já za sebe mohu říct, že co se týče posuzování, tak tato výstava byla profesionálnější a pro mě tak hodnotnější.

Disable adblock

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstava činčilek

Příspěvekod Wulfina » Ne Kvě 20, 2012 14:07

Martej: A můžu se zeptat v čem podle tebe byla profesionálnější?

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Výstava činčilek

Příspěvekod jasmin » Ne Kvě 20, 2012 14:40

Bohuzel se mi neodeslal muj prispevek, coz nejak nechapu.
Jen jsem chtela podotknout k vystave, ze i me se fotky velmi libily a cincilky byly moc pekne a vubec nevypadaly vystresovane.A take se mi libilo, ze byly posuzovane v prepravnich klecich a ne vytahovany a jeste s nimi trepano a zachazeno na te jine vystave.
A opet musite Katarino reagovat na Martej prispevek a takovymto zpusobem?Ona se Vas snazi ignorovat, ale Vy da se rict neustale negatizujete jeji prispevky a snazite je schazovat, proc?Je sand jedno, kolik si kdo da k prispevku smailiku, nebo znaku.Opravdu se nemuzou urciti lide ignorovat a ne neustale negatizovat a poukazovat, schazovat prispevky druhych?
Jak jsem nikdy na zadnou vystavu jet nechtela a netouzila, tak priste bych se podivat sem jela asi, pokud by byl cas a je dobre, ze vznikaji konkurence.

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstava činčilek

Příspěvekod žanda » Ne Kvě 20, 2012 14:48

Ino, ale tak jak to vypadalo zde, tak to vypadá i na výstavách ZO. Činčilky si v klidu pochrupkávají v klecích, posuzuje se úplně stejně ve výstavní kleci atd.. Jen tam bejvá větší počet činčilek. Řekla bych, že výstavy jsou téměř totožné. A je škoda, že Jana nemá oficiální štempl na to aby posuzovala, protože ovládá velice dobře barevné mutace. Byla by přínosem pro obě výstavy. :)

Jinak Ino, prosím, když upozorňuješ na to, že by si měla Katerina.kat nevšímat Martej, mohla bys ty dělat totéž a nepoukazovat na to? Obě holky to ví. A doufám že se již nebudou dále jedna k druhé zde vyjadřovat, protože obě svůj názor řekli. Holky, vyjadřujte se jen k výstavě. Děkuji

Disable adblock

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstava činčilek

Příspěvekod Wulfina » Ne Kvě 20, 2012 14:50

jasmin napsal:Jen jsem chtela podotknout k vystave, ze i me se fotky velmi libily a cincilky byly moc pekne a vubec nevypadaly vystresovane.A take se mi libilo, ze byly posuzovane v prepravnich klecich a ne vytahovany a jeste s nimi trepano a zachazeno na te jine vystave.


I na výstavách ZO jsou činčily posuzovány ve výstavních klecích... není to nic neobvyklého... :)

Avatar uživatele
Jirka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 70
Registrován: Čt Pro 29, 2011 22:34

Re: Výstava činčilek

Příspěvekod Jirka » Ne Kvě 20, 2012 15:13

Jen na výstavách ZO musí být posuzovatelé s certifikátem. To je pravidlo ,které platí pro všechny ZO ČSCH. Paní Jana Weingartová byla adeptem na posuzování ČSCH, posuzovala na výstavách ZO, byla z ČSCH vyloučena. Z tohoto důvodu není ani adeptkou na posuzování a její posuzování není oficiální. Z mého pohledu je to velká škoda, protože certifikovaných posuzovatelů je málo.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Výstava činčilek

Příspěvekod jasmin » Ne Kvě 20, 2012 15:32

Poukazala jsem nato, ponevadz se to deje bohuzel moc casto a me se to nelibi.Ja se o to ignorovani snazim.
Jinak,jak se posuzuji cincilky i na jinych vystavach a ze take v klecich nemuzu vedet a nevim, jelikoz jsem na zadne vystave dosud nebyla, nejak me to nelakalo kvuli cincilkam to nebyla ma priorita a hobby.Zminila jsem to jen proto, ponevadz jak bylo videt na tom videu z te jine vystavy, tak tam cincilky rozhodne v klecih posuzovane nebyly a jeste to trepani a manipulace s nimi, ktera se ucite nelibila a nejen pouze me.
Takze skutecne na zadne vystave u nas se s cincilkama takhle nezachazi a vubec se nevytahuji z klecí?Abych vedela, na co se mam pripravit, ponevadz na takovou bych nejela.
A ktera tady zvitezila, ci?

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstava činčilek

Příspěvekod Wulfina » Ne Kvě 20, 2012 15:38

Zatím jsem se s vytažením činčily z klece na výstavě setkala jen jednou. A byla to činčila, která patřila právě jednomu posuzovateli (takže sám chovatel sahal na svou činčilu) nikdo jiný. Jen ji vyndal, položil na stůl, přidržel za kořen ocásku a ukazoval něco lidem - už si přesně nepamatuji co, ale týkalo se to kožíšku.
Jinak sem se s tím dosud nesetkala...
http://vertuamor.rajce.idnes.cz/Foto_Wu ... 240335.jpg - jak se posuzuje v Srchu, Zo výstava :)

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstava činčilek

Příspěvekod minlub » Ne Kvě 20, 2012 15:45

jasmin napsal:Poukazala jsem nato, ponevadz se to deje bohuzel moc casto a me se to nelibi.Ja se o to ignorovani snazim.
Jinak,jak se posuzuji cincilky i na jinych vystavach a ze take v klecich nemuzu vedet a nevim, jelikoz jsem na zadne vystave dosud nebyla, nejak me to nelakalo kvuli cincilkam to nebyla ma priorita a hobby.Zminila jsem to jen proto, ponevadz jak bylo videt na tom videu z te jine vystavy, tak tam cincilky rozhodne v klecih posuzovane nebyly a jeste to trepani a manipulace s nimi, ktera se ucite nelibila a nejen pouze me.
Takze skutecne na zadne vystave u nas se s cincilkama takhle nezachazi a vubec se nevytahuji z klecí?Abych vedela, na co se mam pripravit, ponevadz na takovou bych nejela.
A ktera tady zvitezila, ci?

Na tohle a mnohem více věcí okolo výstav jsem ti přece odpovídala v SZ, když se řešilo téma video. Ptala ses několikrát, i na průběh výstav.
Video bylo ze zahraniční výstavyˇ, to se výstav zde netýká.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Výstava činčilek

Příspěvekod jasmin » Ne Kvě 20, 2012 15:54

Nevim, ale resilo se to myslim i na EU a tam tez nekdo tvrdil, ze nikdo cizi na cincily nesaha a nevyndava je z klece.A pak se tam obejvila fotka, ktera to vse vyvratila a tam byly cincilky posuzovane mimo klec.A nebyla to asi zahranicni vystava.Ted nemam cas to hledat, proto jsem se nato ptala.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Výstava činčilek

Příspěvekod jasmin » Ne Kvě 20, 2012 16:18

Na tohle a mnohem více věcí okolo výstav jsem ti přece odpovídala v SZ, když se řešilo téma video. Ptala ses několikrát, i na průběh výstav.
Video bylo ze zahraniční výstavyˇ, to se výstav zde netýká.


Vim, ze jsi me ohledne toho psala.Ses si ale opravdu jista, ze kdyz by prijeli posuzovat odtatud cincilky, ze by je nechteli posuzovat tim stejnym zpusobem, jako to bylo k videni a ze bys jim to nedovolila, jak jsi mi psala?A zrejme tam byl vystavovat nekdo i od nas cincilky a takovymto zpusobem to tam posuzovali i chovatelum od nas?
A ktera cincilka teda vyhrala na te vcerejsi vystave, ci byla ta stastna:-)

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Výstavy činčil

Příspěvekod jasmin » Ne Kvě 20, 2012 16:21

To video z te vystavy vcerejsi, jak dala Zanda sem, tak me nejde prehrat, mate s tim nekdo take problemy?
Neni jeste nejake video a dalsi fotky a hlavne vitezne cincilky?:-)

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstavy činčil

Příspěvekod žanda » Ne Kvě 20, 2012 16:32

Já sem ale nedávala video, jen odkaz na fotky na rajčeti.. :wink:

http://drnda.rajce.idnes.cz/vystava_Mla ... 9.5._2012/

marttaska
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 72
Registrován: Stř Lis 04, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Výstavy činčil

Příspěvekod marttaska » Ne Kvě 20, 2012 16:41

žanda napsal:Já sem ale nedávala video, jen odkaz na fotky na rajčeti.. :wink:

http://drnda.rajce.idnes.cz/vystava_Mla ... 9.5._2012/


mezi těma fotkama je jedno jako video asi myslí to možná si to jen omylem zmáčkla protože to na to klikneš a hned to zkončí

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstavy činčil

Příspěvekod ajtik » Ne Kvě 20, 2012 17:00

Proto Jasmin existuje řád posuzovatelů který má každá organizace a posuzovatel ho musí respektovat pokud je v něm dáno že se činčila nevyndavá z posuzovací klece tak to platí.Proto se na výstavě Zo neváží aby se činčila nemusela vyndat.

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstavy činčil

Příspěvekod žanda » Ne Kvě 20, 2012 17:39

Rozděleno, odmazáno. Diskutujte o rozdílech výstav ale nedohadujte se tu! Další hádky budou trestány!

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstavy činčil

Příspěvekod martej » Ne Kvě 20, 2012 17:59

To, že paní Weingartová neměla certifikát mi je jedno. Nevím jaký je rozdíl mezi diplomem, co mám ze ZO a diplomem, co mám z MB. Neřeknu, kdyby činčili měli oficiální rodokmeny jako psi a psalo by se jim to do rodokmenu a dostávali šampiony, ale výstavy činčil jsou snad pro zábavu. Hlavní jsou zkušenosti posuzujícího a já osobně jsem byla spokojená, paní Weingartová postupovala opravdu profesionálně. Ví, co jsou to mutace, neposuzovala jen kožku a hlavně si i sama vyžádala rozdělení do skupin a posuzovala mutace zvlášť, protože jsem stejného názoru, že nezle posuzovat béžová se safírem či ebony violet s čokoládovou činčilou, protože každá mutace má jiné standardy a hlavně nejde posoudit mezi nimi kvalitu barvy. Bohužel tu někdo jiný není, kdo by uměl posoudit i mutace a tak si nemyslím, že by tato výstava byla něco míň, než jiná

Avatar uživatele
Dora
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: Út Bře 03, 2009 13:34
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstavy činčil

Příspěvekod Dora » Ne Kvě 20, 2012 22:36

taky souhlasím, že posuzovatele nedělá papír,ale to co umí! A mě se posuzovaní moc libilo, bylo vidět že mutacím opravdu rozumí a ví co hodnotit :) Oceněné činčilky si to opravdu zasloužili.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Výstavy činčil

Příspěvekod jasmin » Ne Kvě 20, 2012 23:29

marttaska napsal:
žanda napsal:Já sem ale nedávala video, jen odkaz na fotky na rajčeti.. :wink:

http://drnda.rajce.idnes.cz/vystava_Mla ... 9.5._2012/


mezi těma fotkama je jedno jako video asi myslí to možná si to jen omylem zmáčkla protože to na to klikneš a hned to zkončí

Jo, prave to jsem myslela.

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstavy činčil

Příspěvekod tarja666 » Po Kvě 21, 2012 0:18

jen dotaz k posuzování - jak to tedy vlastně probíhalo? :)
Koukala jsem na výsledky a kategorie jsou podobné jako na výstavě ZO.
Pokud se ale např. ve světlých mutacích neposuzovali safíři s béžema, tak byly ještě něco jako "podkategorie"?
Například: béžové mutace - ty se posoudily, každá činča byla zařazena do určité třídy a získala nějaký počet bodů, to samé se udělalo u dalších - např. safírů atd. a pak se vybrali ty činče, které dopadly bodově nejlépe a byly zařazeny do 1. třídy? :)
Nebo to chápu špatně? :D

(je to jen dotaz, žádný útok - aby to tak náhodou někdo nechápal ;) )

whisperkill
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 52
Registrován: Po Pro 19, 2011 5:48
Místo/Bydliště: Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstavy činčil

Příspěvekod whisperkill » Po Kvě 21, 2012 8:41

Každá mutace byla posouzena zvlášt. Činčilky v dané mutaci byli rozděleny do tříd a byla zvolena první tři místa, až na závěr se dělalo pořádí v barevných mutacích celkově :) To je ten největší rozdíl mezi výstavami :wink:

Avatar uživatele
katerina.kat
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 232
Registrován: Ne Dub 01, 2012 19:28
Místo/Bydliště: Havlíčkův brod

Re: Výstavy činčil

Příspěvekod katerina.kat » Po Kvě 21, 2012 9:01

Co jsem pochopila na www Zo tak činčily oficiální rodokmeny mají a do těch se jim výstava a uchovnění zaznamenává a je hodnocen šampion (viz článek o výstavě), chtělo by to více číst a informovat se. A to bez oficiálního posuzovatele nejde. Omluva jestli špatně chápu. Viděla jsem pár fotek i video ze zahraničních výstav a styl zacházení s činičlou se mi nelíbí, ač chápu že jinde jsou zaměřeni hlavně na kožku, u nás se to tvrdě "kritizuje" ač kolikrát poukazujeme na "vzít si příklad ze zahraničí". Zajímavý rozpor, možná k zamyšlení.....
Také bych se chtěla dotázat na styl posuzování, ale na obou výstavách. Jak to tedy je a jak se kde posuzuje? Dost dobře nechápu jak se má každá mutace má posuzovat zvlášť. To pak by bylo plno kategorií a vyhrála by skoro každá ne? jaký to pak má smysl????? Chápu že třeba safír je znevýhodněn pokud je v kategorii s kvalitním béžovým jedincem chovaným na kožku. Ale naopak nemůžu znevýhodňovat beige tím, že přidám body safírovi protože je safír. Vždyť do chovu má jít kvalita a je jedno jaká je to mutace........nedávno tu byla hádka o safírech kde se lpělo na top kvalitě......tady tak tomu není?
Ano výstava může být hlavně pro pobavení mazlíčkářů ale pak to není výstava a nekoukáme na kvalitu ale je to akce na pobavení. Proč tedy se tu neustále propírá kvalita a to a to se smí do chovu a to a to ne??????? Pak je možná na místě si ujasnit zda chci cenu za kvalitu kterou doma opravdu mám nebo cenu ze zábavné akce........
To je můj názor a mé dotazy tak mi prosím nenadávejte a buď odpovězte nebo ignorujte :!: nemusí být každý stejného názoru jako vy...

Avatar uživatele
katerina.kat
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 232
Registrován: Ne Dub 01, 2012 19:28
Místo/Bydliště: Havlíčkův brod

Re: Výstavy činčil

Příspěvekod katerina.kat » Po Kvě 21, 2012 9:04

Podle zveřejněných výsledků vidím na boleslavské 3 kategorie na ZO 5 kategorií plus šampion .......tak v čem je rozdíl :shock: moc nechápu jak to že se posuzuje dle mutací tam kde jsou 3 kategorie :shock:

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstavy činčil

Příspěvekod minlub » Po Kvě 21, 2012 9:20

katerina.kat napsal:Podle zveřejněných výsledků vidím na boleslavské 3 kategorie na ZO 5 kategorií plus šampion .......tak v čem je rozdíl :shock: moc nechápu jak to že se posuzuje dle mutací tam kde jsou 3 kategorie :shock:

Na jarní výstavě ZO sice bylo 5 kategorií, ale na podzimní bude 6. Standard, Standard junior, tmavé, bílé, světlé (béžové) a barevné (violet, safír, BD). Plus Šampion výstavy.
V kategorie kde je více mutací se mutace posuzují postupně (zvlášť). Např. světlé byli rozděleny na béžové, vybrány 1. tř, pak totéž violet a safír, pak spolu posouzeni BD. Z těchto 1. tř. se pak vybírali vítězové. Takže neposuzujeme vše se vším :wink:

Avatar uživatele
Dora
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: Út Bře 03, 2009 13:34
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstavy činčil

Příspěvekod Dora » Po Kvě 21, 2012 9:52

katerina.kat.... k posuzování.....příspěvek před vámi to bylo řečeno!
Ano ZO rodokmeny mají a myslím své zařazení do kategorii na stránkách uvádí, ale je to oficiální rodokmen dané oraginazace, když pujdete k jiné budete mít oficiální rodokmen jiné organizace.Není to mezinárodně platný rodokmen s razítkem jako je u psů!!!!A v tom je ten rozdíl!
Jinak Vám doporučuji na nějakou výstavu zajet a sama si udělat názor, pokuď jste viděla pouze fotky a video.
Já byla na výstavě od první ZO s Weingartovýma, vystavě Činčilýho klubu, ZO, Mladoboleslavské, několikrát v Polsku, Holandsku, Belgii.... tak si myslím že mám s čím srovnávat!!! A mě se tahle výstava líbila. A co vím, že na výstavu ZO už nepojedu, nebo aspoň v nejbližší době, protože z poslední jsem byla dost zklamaná.
Rozpor je k zamyšlení, video bylo z výstavy kožkařů!!!A na výstavě ZO jsou posuzovatelé sice s papírem,ale kožkaři, to je ten rozpor, že se to tu kritizuje, ale přitom je nemít na výstavě, tak nevím, nevím.
A nechápu proč si myslíte, že se nekouká na kvalitu, když posuzuje někdo, kdo rozumí mutacím a mnohorkát byl v zahraničí a má od tam zkušenosti???
Myslíte, že je lepší posuzovat jen kvalitu podle kožky?Od kožkařů???
Nebo stejnou mutaci ze stejnou mutací, dle toho jak má daná mutace vypadat?
Já si myslím, že i když se podíváte, kterých chovetelů činčily vyhrály, tak bylo posouzeno velice dobře :wink:

Disable adblock


Vrátit se na “Archiv”