Prosím Vás o radu!!!

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Vlasticka » Pá Kvě 19, 2006 21:54

Míša napsal:
Ina napsal:Tady Ti urcite dobre poradi. Nechytala bych ho ani za ten koren ocasu, ale pokud se necha vzit do ruky, casem by to mohlo jit.
Je fajn, ze se Te kamila ujme a ta uz Ti vse potrebne rekne. Je od Tebe moc hezke, ze ses ujala cincilacka. Preju kamaradce, at se z toho dostane. Je nejaka sance? Neco podobneho tady uz bylo psano, je to podobny osud, jako zazila Vlasticka.


Vlastičku ještě neznám a její příběh také ne. Když to shrnu, je to smutné vždy, když se něco takového přihodí. Známe se s Janinou delší dobu, v rodině už něco podobného bylo ze strany maminky. Je to zákeřná nemoc, hlavně ženské gynekologie, Janine je 33 let. Bohužel na ozářkách už byla před 2 lety, vše vypadalo lepší a nadějnější. Od února zhubla s 65 na 42kg. Možná se to nezdá někomu dost tragický, ale kdo nepozná, nemůže soudit. Dost jsme se zblížily už proto, že jsem vystudovala původně porodní bábu...(snad něco z toho uplatním u Kubíčka :P , je to taky jak novorozeně) a potřebovala oporu. Přítel se na ni "vykašlal". (srab :twisted: ) V Janu věřím, ale ne v tom, co pro ni v nemocnici dělají. Musí to zvládnout, chtěla vždy rodinu. Kubík ji dělal společníka. Díky za vaši podporu a názory, doufám, že se uvidíme i v dalších fórech :wink:



Ahoj Miso, vitam te mezi nami a i ja bych te chtela pochvalit za tvuj zodpovedny pristup. Kdyz budes mit chvilku cas, prostuduj si starsi prispevky, je tady toho spousta, urcite najdes to co potrebujes. Kdyz tak v zahlavi kazdeho tematu jsou zakladni informace, takze by ti aspon do zacatku mohly pomoct.

A jak tady zminovala Ina ten muj zazitek, je popsan tady na te strance nekde trochu niz kdyby te to zajimalo http://diskuze.cincila.com/viewtopic.ph ... sc&start=0. Jinak se Lenka stale neozvala :cry: :cry:

Disable adblock

Míša

Příspěvekod Míša » Pá Kvě 19, 2006 22:25

Lítost snad ani nemusím popisovat :cry: Co takhle ještě nějací další společní přátelé..které by o ni něco věděli? Asi jsi ale zkusila vše co bylo možné viď,..je mi to moc líto. Když člověk přijde o dobrého kamaráda, je to vždy smutné, lidem, kterým se dá věřit a mohou ti být oporou kdy potřebuješ, je strašně málo.

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Vlasticka » Pá Kvě 19, 2006 22:30

Nemame zadne spolecne pratele. Ja jsem ji poznala pres internet, kdyz jsem se ji ozvala na inzerat na cincilu. Pak jsem se videli par minut pri predani a to bylo vsechno. Mezi tim jsme si psali maily a pak se najednou prestala ozyvat... Nemam cislo na nikoho kdo ji zna. Mam jen mail na ktery mi neodpovida a telefon na ktery kdyz volam tak to hlasi ze je nedostupny, ale kdyz napisu sms tak mi prijde ze byla dorucena.... Nemam na koho se obratit aby mi rekl co s ni je...

Míša

Příspěvekod Míša » Pá Kvě 19, 2006 22:58

Nemám bohužel žádnou radu prpo tuhle situaci, jen doufat!

Disable adblock

Danka

Příspěvekod Danka » So Kvě 20, 2006 10:31

Nesmíš sedět v koutě a truchulit, prostě s tím něco dělej :x , to nejde jen tak nechat, když byla atvá kamarádka :!:

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » So Kvě 20, 2006 12:04

mně umřela nejlepší kamarádka, když nám bylo patnáct. Zhasla jí karma, když se koupala. :cry: Ale život jde dál a já věřím, že tam zhora na mě čučí a dává na mě pozor. Jmenovala se Eliška. Nedávno jsem potkala její mladší sestru. Ty dvě si nebyly podobný, ale po těch deseti letech, když jsem Míšu potkala, tak jsem málem omdlela-Eliška v černých vlasech.... Je to neuvěřitelný. :shock:

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Vlasticka » So Kvě 20, 2006 13:43

Danka napsal:Nesmíš sedět v koutě a truchulit, prostě s tím něco dělej :x , to nejde jen tak nechat, když byla atvá kamarádka :!:


Například co?

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » So Kvě 20, 2006 14:16

Vlasticka by rada, psala to tady, ale co ma delat, kdyz je ta dotycna nekde v Anglii a nereaguje na jeji psani, sms a nema kde co o ni zjistit, jeji rodice nezna, vlastne nikoho. snad se videly jen parkrat, takze to ani neni dlouhodoba kamaradka, ujala se jeji cincily, nez sla na nejakou tu operaci do Anglie.

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Vlasticka » So Kvě 20, 2006 14:22

Danka: to vis ze bych rada neco delala, ale ja proste nemam co... Byla to moje spriznena duse stejne milujici zvirata jako ja, ale jen po internetu....
Nazivo jsem ji videla jen jednou, je to tady cele popsane. Nemam proste na koho jineho se obratit a ona sama mi neodpovida, tak co mam asi delat? Jestli te neco napada, tak sem s tim, beru cokoliv krome cesty do Anglie, na to fakt nemam, ale jestli mas nejaky napad tak povidej...

Míša

Příspěvekod Míša » So Kvě 20, 2006 18:41

Ahoj, zase jste o kousek dále :)

Vlastičko, mám nápad, ale nevím jestli s tím něco zmůžeme. Ale nikdy neříkej nikdy :P Říkáš že tvá kamarádka měla leukémii, já jezdím do Prahy na Bulovku s HCH (nebudu udávat detaily :? ) Mám to pravidelně každý třetí měsíc, už tam znám dost lidí i z personálu a pokud se tvá kamarádka léčila právě tady, jako že poruchy krve a poruchy imunity na Bulovku patří, můžu se na ní zeptat, kam směřovaly její další kroky? Co ty na to? Stačí mi její jméno, pokud s tím budeš souhlasit, dej mi vědět na SZ :wink:

Teď se vrátím ke Kubovi...dnes jsem si s ním hodně povídala, je tak malý...chvilku jsem ho pustila se proběhnout, zneužil chvilky a hned byl u fontány..vzpomněla jsem si jak tu důrazně upozorňujete na vodu :? ..naháněla jsem ho docela dlouho :lol: Když jsem ho dala zpátky do klícky, ten se rozpovídal :shock: Zatím nám to spolu klape, scháním nějakou knížku, kde bych se o činčilkách něco dozvěděla. V práci na netu být pořád nemůžu, tak si alespoň tajně budu něco málo číst.Kdyby jste snad někdo měl na knížku typ, budu za něj ráda a díky :)

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Vlasticka » So Kvě 20, 2006 19:15

Dobre poslu ti SZ. A knizky o cincilach jsou dve: Bydli s nami cincila a Cincila jako domaci zvire. Jedna z nich je od nemecke veterinarky, ta je lepsi, v te druhe jsou tak trochu nesmysly, ale taky do zacatku pomuze.
No a pry ted vysla uplne nova knizka, ale zatim neni nikde k dostani, takze ani nevim jak se jmenuje.

A za tvou starost o Lenku a snahu mi pomoct ti moc dekuju. Vice v SZ.

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » So Kvě 20, 2006 19:42

camilla napsal:jojo, na Janču je fakt spolehnutí :wink: znám z vlastní zkušenosti, i když neměla vůbec čas, psala aspoň smsky - tím bych ti Janičko ještě jednou chtěla poděkovat...


nemáš vůbec za co... přece bych se nevykašlala na žádnou činčilku v nouzi kvůli takový pitomosti jako že koukám na zápas... fakt o nic nešlo, jen mě mrzelo že jsem s tebou nemohla mluvit osobně, ale to jsi asi i ty slyšela že na to tam byla moc vzrušená atmosféra... přece jen šlo o znovuzískání titulu mistra světa v thaiboxu zpátky do český republiky :D

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Po Kvě 22, 2006 8:29

Míšo, knížku ti kdyžtak ráda půjčím. Zítra jí vezmu do práce a Míša se tu pro ní může stavit a přinést ti jí...

fraiser.janet

Příspěvekod fraiser.janet » Pá Kvě 26, 2006 10:18

ta nová knížka se jmenuje Činčila aktivní zábavná hbitá a koupila jsem ji v Praze u Anděla. Je taky pěkná, i když knížka činčila jako domácí zvíře od té německé autorky je asi podrobnější, začátečník se tam toho dozví víc. jinak já jsem taky začátečník, :oops: Matýska od 9. února a pravidelně si pročítám vaše rady. jste tady všichni moc fajn a vaše rady a připomínky jsou neocenitelné.

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » So Kvě 27, 2006 10:51

Ahojky, dostala jsem se sem az dneska a mrzi me, ze jsem tady rozvirila s tou bilou cincilkou emoce. Tak pro vsechny, bila cincilka je krasny kluk a uz je v novem domove u jedne slecny, ktera uz prese me adoptovala nejake cincilky a studuje v Brne na veterine, bude to budouci veterinarka. Studuje prave na te vyhlasene fakulte. Takze klucina uz je v klidu a novem domove.

Míša

Příspěvekod Míša » Stř Kvě 31, 2006 9:46

Včera jsem dostala významnou informaci, byla jsem s Kubíčkem u známých, protože se snažím pořídit mu větší výběh chci mu obstarat větší klec a nevěděla jsem jaké jsou ideální rozměry, aby se cítil dobře :wink: , no odběhla jsem od tématu, můj Kubíček je samička :shock: Kubíček nemá prý mezeru mezi genitáliemi. Tak teť nevím, jestli je v péči o samičku něco odlišného než od původního samečka Kubíčka :? Snad už mě nečeká žádné překvapení :wink: Společně jsme vyřešili problém se stále slzícím očíčkem, už je v pohodě. Rochní se v písku a pomalu si na mě zvyká. Sousedka mi přinesla staré pečivo, ale nejsem si jista, jestli je to pro činčilku to pravé :?

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Stř Kvě 31, 2006 9:57

Určitě, tvrdý chléb je dobrý pro obrušování zubů, jen pozor na množství, obsahuje hodně soli.

Avatar uživatele
Radka.o
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 750
Registrován: Čt Kvě 11, 2006 12:26
Místo/Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radka.o » Stř Kvě 31, 2006 10:03

Míša napsal:Včera jsem dostala významnou informaci, byla jsem s Kubíčkem u známých, protože se snažím pořídit mu větší výběh chci mu obstarat větší klec a nevěděla jsem jaké jsou ideální rozměry, aby se cítil dobře :wink: , no odběhla jsem od tématu, můj Kubíček je samička :shock: Kubíček nemá prý mezeru mezi genitáliemi. Tak teť nevím, jestli je v péči o samičku něco odlišného než od původního samečka Kubíčka :? Snad už mě nečeká žádné překvapení :wink: Společně jsme vyřešili problém se stále slzícím očíčkem, už je v pohodě. Rochní se v písku a pomalu si na mě zvyká. Sousedka mi přinesla staré pečivo, ale nejsem si jista, jestli je to pro činčilku to pravé :?


Ahojky,
rozdíl v péči o samečka či samičku není a co se týče stárého pečiva, čas od času mohou dostat kousek trdého chleba mají to rádi o obsušují si tím zoubky. Tak hodně štěstí a žádná další nečekaná překvapení :lol:

Host

Příspěvekod Host » Stř Kvě 31, 2006 10:31

Radka.o napsal:
Míša napsal:Včera jsem dostala významnou informaci, byla jsem s Kubíčkem u známých, protože se snažím pořídit mu větší výběh chci mu obstarat větší klec a nevěděla jsem jaké jsou ideální rozměry, aby se cítil dobře :wink: , no odběhla jsem od tématu, můj Kubíček je samička :shock: Kubíček nemá prý mezeru mezi genitáliemi. Tak teť nevím, jestli je v péči o samičku něco odlišného než od původního samečka Kubíčka :? Snad už mě nečeká žádné překvapení :wink: Společně jsme vyřešili problém se stále slzícím očíčkem, už je v pohodě. Rochní se v písku a pomalu si na mě zvyká. Sousedka mi přinesla staré pečivo, ale nejsem si jista, jestli je to pro činčilku to pravé :?


Ahojky,
rozdíl v péči o samečka či samičku není a co se týče stárého pečiva, čas od času mohou dostat kousek trdého chleba mají to rádi o obsušují si tím zoubky. Tak hodně štěstí a žádná další nečekaná překvapení :lol:



No pěkné překvapení Miško, to jsi nečekala :shock: :wink:

Míša

Příspěvekod Míša » Stř Kvě 31, 2006 18:45

Terezka napsal:Určitě, tvrdý chléb je dobrý pro obrušování zubů, jen pozor na množství, obsahuje hodně soli.


Děkuju Terezko za důležité info :)

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Stř Kvě 31, 2006 18:55

Zoubky si brousit musí, ale brousí si je zároveň při pojídání granulí.
Nemusí to být zrovna chléb, může to být větev, sépiová kost, minerální kámen...
U toho pečiva je to horší, aby toho neměl moc.

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » Čt Črv 01, 2006 11:57

Pecivo by se nemelo davat a kdyz tak jen obcas a trosku. V te nove knizce ho nedoporucuje autorka vubec a pozor na zitny chleba, ten by nemela cincila vubec. Navic v pecivu je take dost konzervantu a chemie.

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Vlasticka » Čt Črv 01, 2006 19:42

Míša napsal: můj Kubíček je samička :shock:


Muzu te ujistit ze nejsi prvni kdo si myslel, ze ma cincilku s opacnym pohlavim nez skutecne ma a urcite nejsi ani posledni :lol: :lol: :lol:

Míša

Příspěvekod Míša » Stř Črv 07, 2006 11:50

Ahoj, dlouho jsem tu nebyla, a tak bych ráda zase napsala něco o Kubíčkovi. Po tom, co jsem zjistila, že Kuba je samička, dělá mi docela problémy s ní jménem Kubíčka komunikovat. Bylo trochu zmatku :shock: , ale už si pomalu zvykáme :wink:
Za pár týdnů bude mít novou klícku, jsem ráda, alespoň bude mít Kubík více prostoru. :!:
Ráda bych dala Kubovi do klece krapet zeleného, napadlo mě, jestli bych mohla použít větvičky břízi, ale nejsem si tím úlně jista.Spíše mě na to navedla sestřička, protože viděla Kubíčka a hned se mě ptala, jestli tam nechci prckovi dát trochu zeleně. :?: :?: Nechala jsem Kubu volně běhat po bytě a pak, když se mi ji podařilo odchytit, tak jsem dalších 20 minut zbírala její bobky kde se dalo a že jich bylo :shock: :lol: sranda.
Ještě jsem na vaše doporučení pořídila napáječku a Kubík má teď vystaráno :)

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Stř Črv 07, 2006 12:07

Ano, bříza je vhodná a činčám velmi chutná, neboj se :)

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”