fosfor a vápník v granulkách

Zde se můžete ptát a radit o tom, co činčila smí či nesmí jíst.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
chovamcoumim
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 885
Registrován: Čt Črc 15, 2010 15:34
Místo/Bydliště: Metylovice

fosfor a vápník v granulkách

Příspěvekod chovamcoumim » So Črv 02, 2012 6:56

Měla bych takovou prosbu mohlo by se tady napsat v jakých granulích pro činči je fosfor a vápník a v jakém množství?Včera mě na to přivedla doktorka na veterině,že je to hodně důležité pro kosti a zoubky a tak budu moc ráda za jakékoliv příspěvky.Napadlo ji to ohledně Jajinky

Disable adblock

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: fosfor a vápník v granulkách

Příspěvekod Lenca » So Črv 02, 2012 8:38

já myslím,že ho obsahují všechny lepší granulky, ne li všechny alespon v nějakém množství. ted tu koukam třeba na VL supreme, VL complete, Vitakraft kuličky a tyto granulky je obsahují.Ale u vitakraftích normálních pelet jsem se toho nějak nedočetla.U ostatních krmiv nemam origoš krabici :)

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: fosfor a vápník v granulkách

Příspěvekod Lenca » So Črv 02, 2012 8:47

ve VL complete je třeba 08% fosforu a u VL supreme je 0,4% fosforu. U vitakraftích kuliček je 0,5%fosforu.u normálních vitakraftích peletek vůbec nevidiím ani vápník napsaný, možná pokud tam není, proto vyrábí vitakraft ještě vápníkové tablety pro činči.
Vitakraftí kuličky mají 0,8% vápníku, Supreme také 0,8% vápníku a VL complete má 1%vápníku.

Avatar uživatele
chovamcoumim
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 885
Registrován: Čt Črc 15, 2010 15:34
Místo/Bydliště: Metylovice

Re: fosfor a vápník v granulkách

Příspěvekod chovamcoumim » So Črv 02, 2012 10:03

Právě my používáme vitakraft kuličky,apetit,ovátor,darwins standard,jako doplněk vitacalci od vitakraftu ,sepiovku a nevím jestli je to dostačující i vločky.

Disable adblock

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: fosfor a vápník v granulkách

Příspěvekod minlub » So Črv 02, 2012 10:17

Berkel Ca 1 / P 0,7
Ovator Ca 1,4 / P 0,6
Ovatro Kräuterkanin Ca 1 / P 0,5
Ovator Mohrengold Ca 0,42 / P 0,17
Versele Laga Ca 0,9 / P 0,6
Vitakraft for Kids Ca 0,8 / P 0,5

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: fosfor a vápník v granulkách

Příspěvekod Lenca » So Črv 02, 2012 10:55

nám třeba Lietavcová říkala,že jim stačí když to budou mít v granulkách, že by nějaké vápníkové tablety vůbec nedávala,protože by pak toho mohli mít moc a to neni dobré. Z přebytku vápníku jsou třeba ledvinové kameny.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: fosfor a vápník v granulkách

Příspěvekod minlub » So Črv 02, 2012 10:59

To ano, ale třeba březím, kojícím a v růstu je dobré ho dodávat, mají větší spotřebu. Já tablety nedávám, jen sépiovku, všeho moc škodí.

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: fosfor a vápník v granulkách

Příspěvekod Lenca » So Črv 02, 2012 11:07

chovamcoumim napsal:Právě my používáme vitakraft kuličky,apetit,ovátor,darwins standard,jako doplněk vitacalci od vitakraftu ,sepiovku a nevím jestli je to dostačující i vločky.


Já myslím,že co jim dáváš bohatě stačí :wink: pokud krmíš ovatorem a vitakraftíma kuličkama,tak mají dostatek z granulek a když přidáš sepiovku občas a nebo tu tabletku vápníkovou, tak mužeš byt v klidu.Určitě ho mají dostatek a nemyslím si,že by bylo potřeba ještě nějakou cestou ho přidávat :wink:

Avatar uživatele
katerina.kat
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 232
Registrován: Ne Dub 01, 2012 19:28
Místo/Bydliště: Havlíčkův brod

Re: fosfor a vápník v granulkách

Příspěvekod katerina.kat » So Črv 02, 2012 11:32

Teď krmím Apetit, Berkel a dávám pravidelně sépiové kosti aby vždy v kleci měli. Minerální kameny a tablety už nedávám, to by bylo moc.

Avatar uživatele
chovamcoumim
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 885
Registrován: Čt Črc 15, 2010 15:34
Místo/Bydliště: Metylovice

Re: fosfor a vápník v granulkách

Příspěvekod chovamcoumim » So Črv 02, 2012 12:23

Moc děkuji to jsem ráda doktorka to chce poslat Jeklovi co dávám jestli je to dostačující :D

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: fosfor a vápník v granulkách

Příspěvekod saskie » So Črv 02, 2012 15:10

S Lietavcovou jsem to už asi rok zpátky řešila. Říkala, že velice důležitá je hodnota vápníku a fosforu. Ale i vitamínu D. Vápník by měl být skoro dvojnásobek fosforu. Déčko maximálně 1000 měrných jednotek na kilo. To déčko jsem pak řešila i tady na diskuzi, s výrobci a s kde kým. Na to D má každý svůj názor.. Jestli si dobře pamatuji, vápníku by mělo být kolem 1%. Musím vyhrabat ten papírek, kam mi to doktorka napsala, nebo se jí lépe zeptám v úterý, až budu brát na Hůrku zase Mikuláše na zuby, znova :lol: Už dlouho chci sepsat nějak pořádně seznam s těmi nejpodstatnějšími položkami, jako je vláknina, tuk a to Ca s P. Akorát hloupé je, že na různých místech jsou uváděná různá data. Samozřejmě hlavně chci vycházet z udajů na stránkách výrobce a to v jejich nepřekládaných verzích a z konkrétních obalů. Ale oni to tam často neuvádějí. Pro některé údaje, jako třeba Professional Prebiotic, jsem se na vápník ptala až výrobců, protože údaje nikde žádné. No a hlavně si myslím, že úplně nejlepší by bylo takové hodnoty prověřit. Jaká je jistota, že jsou tyto údaje přesné a jak moc jim můžou haprovat v jednotlivých dávkách? I to je podle mě na celkovém zpracování a firmě. Stejně jako to vše, co se z obalu člověk nedočte, tedy z jak kvalitních surovin celé dranule jsou. Proto jsem tu pořádnou tabulku asi ani nedotáhla, protože tabulka hodnot je jedna věc, ale odvodit z nich pravdivě skutečnou kvalitu přímočaře, to samozřejmě nejde.. Jo a na ten vápník u dospívajících mláďat opatrně. Právě že i z předávkování můžou nastat velké problémy.

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: fosfor a vápník v granulkách

Příspěvekod ajtik » So Črv 02, 2012 19:28

Docela by mě složení které mají mít zajímalo uvažovala jsem udělat granule svojí receptury mám kamaráda který dělá krmení tak by to nebyl problém jen to sestavit.

Disable adblock


Vrátit se na “Strava”