činčila a andulák

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Host

činčila a andulák

Příspěvekod Host » Stř Črv 03, 2009 21:49

ahoj
před týdnem jsme si k činčilce, kterou máme už půl roku, pořídili andulku. Andulák je naprosto v pohodě, ale činča začala vyvádět. Sice se nikdy nenechala chytit do ruky, ale vždycky chodila sama do klece, zhruba po třičtvrtě hodině, všichni jsme byli spokojený. Stařilo jí zachrastit s klecí a běžela domů. JEnže od té doby, co máme i anduláka buď odmítá opustit klec, nebo naopak je skoro nemožný dostat jí zpátky. A to je andulák během jejího výběhu zavřenej v kleci. Nemáte někdo zkušenosti s takovýmhle chováním? Pro nás je to celkem velikej problém, protože prostě nemám tolik času, abych jí několik hodin hlídala, než zaběhne a nahánět jí asi není moc dobrej nápad.
Ještě nnás napadlo,jestli třeba nepřišla do puberty, nebo tak něco. Mají to činčily? vím že psi a papoušci jo, tak třeba je to tímhle.

Jsem už z toho docela zoufalá, protože poslední týden spolu fakt bojujeme, takže budu ráda za jakoukoliv radu, co s tím.

Disable adblock

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Stř Črv 03, 2009 22:39

Podle mě je to tím, že ji andulka přes den ruší a nenechá ji vyspat. Dej andulku do jiné mísnosti a uvidíš, že se vše zlepší.

Host

Příspěvekod Host » Stř Črv 03, 2009 23:01

no, ona byla zvyklá na běžnej chod domácnosti, je v kuchyni, kde se přes den celkově všechno odehrává, tak jsme si říkali, že jí nemůže rušit, on skoro nevydává žádné zvuky, necvliká,nic...

Avatar uživatele
neprodejny vzorek
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 434
Registrován: Po Srp 13, 2007 8:50
Místo/Bydliště: Lázně Bělohrad nebo Mostek (TU)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod neprodejny vzorek » Čt Črv 04, 2009 12:14

běžný chod domácnosti zvládnou, ale andulák dělá přece jen větší kravál a ještě k tomu pořád. při výběhu by to možná tolik nevadilo, ale přes den musí činčila spát a to ji ten andulák neumožňuje

Disable adblock

Avatar uživatele
Elouš
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 81
Registrován: Po Dub 20, 2009 20:11
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Elouš » Čt Črv 04, 2009 16:17

no osobně mě ani nepřijde dobrej nápad mít činču v kuchyni.
taky jsem ji tam měla, ale nebylo to dobré, neměl dostatek klidu a časem se to ukázalo i na jeho chování, pak sem ho dala do pokoje, kde se tolik nechodí a je tam větší klid a bylo to lepší.
jinak si myslim, že tak reaguje prostě na nového člena domácnosti, chce to taky čásek, než si na sebe zvyknou..
když sem se přestěhovala zpět k našim, musel si mazlík taky zvykat a to maj 4kočky a psa :)

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”