močové kameny a písek v močovém měchýři

Zamknutá témata a zbytečné hádky.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

lustici
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 285
Registrován: Stř Lis 17, 2010 13:38

močové kameny a písek v močovém měchýři

Příspěvekod lustici » Ne Črv 05, 2011 13:06

- tak mi to nějak nedá, abych nezaložila nové téma.
Proč?
Sama žádný problém nemám, ale mám zkušenost z minulosti, i když částečně nesouvisející (s králíkem), ale myslím si že dle etiologie je to s činčama podobné...
Největší hrozbou je tu používání různých minerálních kamenů, kostek, koleček a dalších tvaru... a v neposlední řadě i cihly ytong.
U nás byl průběh takový, že se králík minimálně pohyboval, posedával a málo pil, protože mu močení způsobovalo bolesti, naštěstí měl pouze písek v močovém měchýři (zjištěno z odběru moči) a při zjišťování důvodu mi byla jako jednoznačná příčina uvedana - používání právě těchto minerálních doplňků.
Léčba proběhla antibiotiky, potlačení bolesti, pití bylinkových čajů, ale v první řadě odstranění všech minerálních doplňků, na jejiž složení není jejich organismus nastaven.
Minerální doplňky jsme se s vetem dohodli používat pouze 2x za rok a to tak, že na podzim a na jaře dostane do klece minerální kolečko (nebo jiný tvar) na 14 dní a potom jej opět odstraním.
Bavila jsem se s vetem i o činčách ohledně obrušování zubů a tam mi bylo jednoznačně doporučeno, že mám tyto minerální doplňky vynechat a používat výhradně sépiové kosti, kde tento problém nehrozí...

Disable adblock

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Ne Črv 05, 2011 22:25

napište to prosím, do již založeného tematu. děkuju http://diskuze.cincila.com/viewtopic.php?t=5902


Vrátit se na “Archiv”