lehani na boku

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

FiREFOX

lehani na boku

Příspěvekod FiREFOX » Po Srp 29, 2005 15:24

dneska jsem si vsimnul (prave ted)
ze mi jedna cincilka lezi na boku (spi)
kdyz do ni lehce stouchnu tak se narovna a kdyz odejdu tak si zase lehne...
je to normalni ??

dal bych se chtel zeptat:
uz sem tu jednou psal o "stekani"
ted mi to zacala delat i druha :(
kdyz se ji necekane dotknu tak jakoby vyprskne a pak zacne tak jakoby stekat/hykat....
mam pocit ze se proste lekne a pak... nevim co :)
co s tim :(
myslim ze ve stresu nejsou, koupu je pravidelne 2-3krat tydne...
vybeh maji tak 4-5 tydne 1-2hodiny....

Disable adblock

Maru
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 215
Registrován: Pá Bře 04, 2005 9:51
Místo/Bydliště: Mrač 178

Příspěvekod Maru » Po Srp 29, 2005 16:03

Moje holky lehají na bok normálně, jsou natažený a odpočívají. Taky občas štěkají a nemyslím si, že je to ze stresu. Jen tak si pobrukují a hlavně v noci :wink:

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alice » Po Srp 29, 2005 18:21

to stekanie je varovny signal, pouzivaju ho ked davaju ostatnym najavo mozne nebezpecie.Obcas ide o zvuk ktory je pre nich novy alebo neprijemny.My ho ani nemusime pocut.Je to v pohode.A cincilky lehavaju na boku aj ked su tehotne :D

Avatar uživatele
Jaul
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 142
Registrován: Ne Črv 19, 2005 17:09
Místo/Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jaul » Po Srp 29, 2005 19:17

Taky lezime na boku a stekame/hykame/knikame (a pritom se nic nedeje) :lol: 8)

Disable adblock

Burýska
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 614
Registrován: So Kvě 14, 2005 18:55

ležení na boku...

Příspěvekod Burýska » Po Srp 29, 2005 19:35

:lol: souhlas :lol: Ležím na boku,když si dělám naprosté pohodlí a někdy mi kynklají nožičky dolů z poličky ,poprvně když jsem to udělala,jsem naprosto vyšokovala svou paničku :shock: Myslela,že jsem mrtvá :shock:
a když do mě šťouchla prstem,tak jsem se ani nehnula,tak do mě znova šťouchla a já se začala šklebit a nastavovat krček a to všechno v leže a na boku :shock: To bylo poprvé a bylo to rozhodující v našem vztahu,začali jsme být přátelé :P Předtím jsem byla ještě divoké ,ustrašené klubíčko,ale toho dne se to vše změnilo :wink:

kníkám hlavně :
1) když držkuju,že mě někam nechtějí pustit.
2)když mi šahají na zadeček
3)ze spaní
4) když se někde zašprajcnu
5)pokaždé když se mi chce kníkat :lol:
Burýska :P

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Re: ležení na boku...

Příspěvekod Iva » Po Srp 29, 2005 19:49

Burýska napsal::lol: souhlas :lol: Ležím na boku,když si dělám naprosté pohodlí a někdy mi kynklají nožičky dolů z poličky ,poprvně když jsem to udělala,jsem naprosto vyšokovala svou paničku :shock: Myslela,že jsem mrtvá :shock:
a když do mě šťouchla prstem,tak jsem se ani nehnula,tak do mě znova šťouchla a já se začala šklebit a nastavovat krček a to všechno v leže a na boku :shock: To bylo poprvé a bylo to rozhodující v našem vztahu,začali jsme být přátelé :P Předtím jsem byla ještě divoké ,ustrašené klubíčko,ale toho dne se to vše změnilo :wink:


Burýsko, Ty jsi ale číslo :lol: :lol: :lol:

FiREFOX

Příspěvekod FiREFOX » Po Srp 29, 2005 22:00

ok dekuju vam - docela ste me uklidnily :)

Raduška

Příspěvekod Raduška » Út Srp 30, 2005 1:01

Filípek taky občas leží na boku v písku.Většinou po hopsání po bytě.Připadá mi že se chladí... :wink:

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » Út Srp 30, 2005 10:38

Asi je to normalni a take hodne cincilek se vic a snaz unavi, protoze trpi na neco jako srdecni aritmii, ale nemusi to znamenat prave tohle. Me to vzdycky take vydesilo, kdyz jsem videla svoji nekterou cincilku takhle lezet.Kolikrat se srdce zastavilo uplne spis me:-)

Brunda

Příspěvekod Brunda » Pá Zář 02, 2005 13:27

I moje cincilka lezi na boku a spinka. Je to docela sranda, kdyz lezi na boku zady ke mne - je to jakoby slunatko. Vzdycky se tomu smejeme :D Jinak to kriceni znam taky moc dobre - ze zacatku to bylo proto, ze nechtela, abychom na ni chytali, kdyz byla zalezla nekde pod komodou. Ted to ale dela i v noci....Nevim, jestli se ji neco zda nebo se neceho boji. Kdyz vstanu, abych ji uklidnila, je treba zalezla ve svem domecku a nic ji neni....tak to teda nevim :roll: Takze - asi jako Buryska - stekam, hykam, kdyz mam zrovna chut....A taky Aja tak lehounce knika, kdyz je pustena. Tak to si myslim, ze si povida, tak ji proste odpovidam :lol:

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Pá Zář 02, 2005 14:04

Ferdyš taky lehává na boku ve své lahvi od okurek ;-). V tom horku se není čemu divit. Vždycky je tam nataženej jak dlouhej, tak širokej :-D.
Jinak ty hlasité zvuky taky v noci občas dělá, přijdu, a nic. Prostě taky vydává nějaké zvuky, přeci nebude pořád zticha:).

Simona

Příspěvekod Simona » Pá Zář 02, 2005 16:23

Můj činčilák Coudy lehává na boku když je mu teplo.Teplo mu bývá když běhá po bytě,je teplo venku,nebo v bytě,po návštěvě veterináře,po úkonech které se mu vůbec nelíbí(mazání tlapek,čištění očí...)Prostě vše co souvisí s jeho zdrav.stavem.)Hoří mu z toho vždy úplně uši.Štěkání je popisované jako obrana.Ty ten zvuk nazýváš jako "hýkání"a tak bych ho popsala i já,nebo taky takové "troubení"a myslím,že to je jiné,než ten obranný zvuk.Coudík se tak ozývá hlavně v noci,nebo v případě,že si ho málo všímám.Když už takhle na mě troubí dlouho,jdu za ním i v noci,pošeptám mu,že je moje zlatíčko,sluníčko a je klid. :P V knize je tento zvuk popisován také jako chrochtání a znamená vábení,vzájemnou náklonnost.A to prskání také znám,dělá to s oblibou manželovi když přijde z hospody(to prskám i já :twisted: ),vadí mu zřejmě ten pach,někdy i nějaký dotyk.

Burýska
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 614
Registrován: So Kvě 14, 2005 18:55

Příspěvekod Burýska » Pá Zář 02, 2005 19:44

Brunda napsal:I moje cincilka lezi na boku a spinka. Je to docela sranda, kdyz lezi na boku zady ke mne - je to jakoby slunatko. Vzdycky se tomu smejeme :D


Plně souhlasím :lol: Vypadá jako slůňátko a nebo právě narozený králíček,obzvlášť,když hajá a pak mrkne očkem na mě a pak se zase spokojeně a blaženě rozvaluje dál :lol:
Panička Burýsky

Host

Příspěvekod Host » Stř Říj 05, 2005 13:31

Pěstuji činčili už více jak 8 let a všechny mi lehají na bok myslim si, že si tak dělají pohodlí jako my když se chceme pořádně nátáhnout na gauč.To štěkání zbůsobuje pokaždý něco jiného například když jim je smutno nebo když se jen tak nudí.

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Stř Říj 05, 2005 14:58

naše činči leží jenom na boku. a co se týče toho štěkání - jak už jsem řekla v diskuzi "štěkání", tak jsem přeložila stránky se zvuky, které dala Terezka do informací pro začínající chovatele. Ráda pošlu e-mailem. Ale musí k tomu být otevřené ty stránky, protože nevím, jak mám do wordu dát odkazy...

Avatar uživatele
Ivanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Ne Črc 24, 2005 23:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Ivanka » Čt Lis 03, 2005 16:10

No jo, Mikinek mně denně překvapuje novou polohou pro spaní...leží na boku, je schoulený do kuličky a hlavu položenou na ouško, nedávno zase vymslel polohu na bříšku s pacinkou pod bradou...jen na zádech jsem ho ještě neviděla!
Jinak štěkání je znakem vzteku nebo strachu!
Takové tiché kníkání zase znakem, že si něco povídá, někdy se tak rozčiluje, když mu někam nejde napoprvé vyskočit! Když kníká a já mu odpovídám slovy, kníká o to víc, chce si zkrátka povídat... :P

Burýska
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 614
Registrován: So Kvě 14, 2005 18:55

Příspěvekod Burýska » Pá Lis 04, 2005 20:09

Ivanka napsal:Takové tiché kníkání zase znakem, že si něco povídá, někdy se tak rozčiluje, když mu někam nejde napoprvé vyskočit! Když kníká a já mu odpovídám slovy, kníká o to víc, chce si zkrátka povídat... :P

Jo,jo,jsme holt děsně ukecaná a mazaná stvořeníčka :!: :lol: :lol: :lol:
Lochtat na bříšku se také nechávám moc ráda,ale chce to vystihnout ten pravý okamžik :wink: ,nejlépe je začít pod krčkem,přitisknout zádíčkama k nějaké podložce,či při koupání,když je zrovna na zádíčkách jí začít šimrat na bříšku,to je blaho,že roztahuju i nožičky a tlemím se jako blázínek :oops: :lol: :lol: :lol:
Která činča má také ráda lochtání na bříšku????? :P
Burýska :wink:

Avatar uživatele
khelis
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 526
Registrován: Čt Zář 01, 2005 14:31
Místo/Bydliště: olomouc

Příspěvekod khelis » Pá Lis 04, 2005 20:32

Burýska napsal:
Ivanka napsal:Takové tiché kníkání zase znakem, že si něco povídá, někdy se tak rozčiluje, když mu někam nejde napoprvé vyskočit! Když kníká a já mu odpovídám slovy, kníká o to víc, chce si zkrátka povídat... :P

Jo,jo,jsme holt děsně ukecaná a mazaná stvořeníčka :!: :lol: :lol: :lol:
Lochtat na bříšku se také nechávám moc ráda,ale chce to vystihnout ten pravý okamžik :wink: ,nejlépe je začít pod krčkem,přitisknout zádíčkama k nějaké podložce,či při koupání,když je zrovna na zádíčkách jí začít šimrat na bříšku,to je blaho,že roztahuju i nožičky a tlemím se jako blázínek :oops: :lol: :lol: :lol:
Která činča má také ráda lochtání na bříšku????? :P
Burýska :wink:

tak to lochtání na bříšku jsem ještě nezkusila!!!!!
no...zase něco novýho!!! to musím zkusit!!!!! :P

Burýska
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 614
Registrován: So Kvě 14, 2005 18:55

Příspěvekod Burýska » Pá Lis 04, 2005 20:35

:lol: :lol: :lol: To musíš zkusit,to je něco!!!!!!! :shock: :lol: :lol: :lol:

Avatar uživatele
khelis
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 526
Registrován: Čt Zář 01, 2005 14:31
Místo/Bydliště: olomouc

Příspěvekod khelis » Pá Lis 04, 2005 20:43

už jdu, už jdu!!!!
hned jdu na to!!!
takže až skočí do písku tak poškrabkat na bříšku?!
už to zkusím!!!!! :P

Avatar uživatele
khelis
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 526
Registrován: Čt Zář 01, 2005 14:31
Místo/Bydliště: olomouc

Příspěvekod khelis » Pá Lis 04, 2005 20:46

assi se mu to nějak nelíbí!!! :cry:
no...škrabkání na krčku miluje!!!!!! :P

Burýska
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 614
Registrován: So Kvě 14, 2005 18:55

Příspěvekod Burýska » So Lis 05, 2005 10:33

:lol: Chce to mazaně pooooomaličku,nejprve začít pod krčkem a třeba i když stojí na zadních,nemusí u toho hajat,pomaličku jí škrabkat a jakoby převracet,nejlépe ,když jí druhou rukou podepřeš zádíčka :lol: A lochtáme pak na hrudníčku a konečně na bříšku a chce to zase nahoru ke krčku a pak zase dólu k bříšku.Já se tak nejčastěji nechávám lochtat a pacinou se opírám abych nepřepadla do zadu,chce to hodně trpělivosti,uvidíš,že se nechá :lol: :lol: :lol: :wink:

Avatar uživatele
khelis
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 526
Registrován: Čt Zář 01, 2005 14:31
Místo/Bydliště: olomouc

Příspěvekod khelis » So Lis 05, 2005 13:57

Burýska napsal::lol: Chce to mazaně pooooomaličku,nejprve začít pod krčkem a třeba i když stojí na zadních,nemusí u toho hajat,pomaličku jí škrabkat a jakoby převracet,nejlépe ,když jí druhou rukou podepřeš zádíčka :lol: A lochtáme pak na hrudníčku a konečně na bříšku a chce to zase nahoru ke krčku a pak zase dólu k bříšku.Já se tak nejčastěji nechávám lochtat a pacinou se opírám abych nepřepadla do zadu,chce to hodně trpělivosti,uvidíš,že se nechá :lol: :lol: :lol: :wink:

už se nechat teď v sedě(na náprsence)...ale mě tio s tím bříškem příjde nereálný! :x
no...uvidíme jak to dopadne! :wink:

Burýska
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 614
Registrován: So Kvě 14, 2005 18:55

Příspěvekod Burýska » So Lis 05, 2005 19:58

:lol: Držíme palečky :wink: Určitě to spolu zvládnete :wink: :lol:

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”