dnes narozena cincila

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
moutonka
Nový uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: Út Kvě 22, 2007 14:06
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

dnes narozena cincila

Příspěvekod moutonka » Út Pro 11, 2007 21:54

Pekny vecer preji vsem,trapi me jedna vec s kterou si nevim rady a chtela bych vas poprosit o pomoc.mam doma cincily rodinku,pro upresneni rodice a 3,5 mesicni mimco.Problem je v tom ze jsem ted mimo CR (delam aupair v Parizi) a dneska mi psala sestra,ze se mi narodila dalsi cincilka,takze Phoebe coz je mamca obou,ma ted dve maly a ja nevim aby to vetsi nezarlilo na tu malou a neco ji neudelalo,jsou vsechny ve stejne kleci i s tatkou Doniskem.Mohly byste mi poradit jestli tu 3,5 mesicni oddelat nebo je muzu nechat vsechny spolecne?predem dekuji vsem :)

Disable adblock

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod žanda » Út Pro 11, 2007 22:05

Zcela určitě oddělit a napořád. Protože pokud to je samička, tak ji její otec může oplodnit. A pokud to je sameček, může on oplodnit matku. Z toho plyne degenerace a postižení jako je to u lidí. A sameček se může porvat s otcem o matku (samičku) z čehož jsou pak dooost ošklivá poranění. Je to smutné, ale je to tak.

Avatar uživatele
moutonka
Nový uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: Út Kvě 22, 2007 14:06
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod moutonka » Út Pro 11, 2007 22:25

no me jde spis o to,jestli ta 3,5 mesicni,muze nejak ublizit tomu mrnouskovi co se dneska narodil...jsou to sourozenci ale jestli na ni treba muze zacit zarlit a tak...

Avatar uživatele
moutonka
Nový uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: Út Kvě 22, 2007 14:06
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod moutonka » Út Pro 11, 2007 22:27

teda jak tak ted slysim od segry co mi popisuje, tak to spis vypada, ze jeji starsi sestra se omrnouska stara vic nez vlastni matka...

Disable adblock

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod žanda » Út Pro 11, 2007 23:49

To je docela možný. :P Myslim, že ji neublíží. Oni jsou chytrý a ví kdo je kdo.
Ale opravdu dej pozor na to příbuzenské páření. Činčily pohlavně dospívají na 4 měsících života a to jsou ještě tělesně strašně malinké. Nejen že příbuzenské páření je veliká chyba, ale i zabřeznutí mladé samičky je pro ni docela dost nebezpečné. Bohužel je nemůžeš ohlídat. :cry:

Avatar uživatele
moutonka
Nový uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: Út Kvě 22, 2007 14:06
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod moutonka » Stř Pro 12, 2007 10:11

Dekuji za radu :) Ja se prisit tyden vracim do CR takze malou Chloe dam jinam,mam jeste jednu cincilku samycku,kterou jsem musela dat zvlast,kdyz se mi narodila Chloe,tak ted dam chloe k ni,aspon nebude sama :D no a mrnousek co se mi narodil vcera,ten zustane s rodici :) zatim se ma dobre,jsem kazdou chhili informovana:)

Avatar uživatele
moutonka
Nový uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: Út Kvě 22, 2007 14:06
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod moutonka » Stř Pro 12, 2007 10:14

a pak sem hodim nejaky fotecky mrnousku :D I kdyz Chloe uz je velka holka jak mamca,sice ma porad neco malo pres 3 mesice ale uz je to velka holka :wink:

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod žanda » Stř Pro 12, 2007 10:54

Tak to je moc rozumné :P Holky nebudou sami a nebude hrozit žádné nebezpečí. :D

Avatar uživatele
OkoTygra
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 548
Registrován: Čt Říj 04, 2007 20:51
Místo/Bydliště: Semily-Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OkoTygra » Stř Pro 12, 2007 11:39

žanda napsal:Tak to je moc rozumné :P Holky nebudou sami a nebude hrozit žádné nebezpečí. :D
žando,v LBC je holka a ta má snad 8-11činčilek u sebe pravda jen samičky,ale i s mládatama,a nikdy se nepraly,kdybych je neviděl,tak bych moc nevěřil,má dva samečky,ty jsou teda zvlášť.

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod žanda » Stř Pro 12, 2007 18:01

Ale já přece netvrdim, že se budou rvát. Naopak. Já se bojim toho příbuzenského páření. Ta malá samička je těsně před první říjí. Ale to už je vyřešeno, takže vše je v pohodě.

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”