Kukuřice

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Forty

Kukuřice

Příspěvekod Forty » Pá Zář 22, 2006 7:25

koukal jsem a je sice možné že jsem to tady přehlédl, ale nikdy jsem tím pádem nenašel nic o vhodnosti či nevhodnosti kukuřice, není to olejnina a tím pádem by to nemuselo být tak škodlivé.

ne že bych je mervomocí musel krmit kukuřicí, ale rajímalo by mě to, a nechám si rád poradit :wink:

Disable adblock

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Pá Zář 22, 2006 8:27

Podle toho, jak dobře jsi hledal. Většinou se to probírá u těch směsek, co všechno z toho vyndaváme a tak. Kukuřice tu podle mnohých moc vhodná není, všeobecně by činčilky neměly mít obilí moc.

Forty

Příspěvekod Forty » Pá Zář 22, 2006 8:57

moc moc děkuji za odpověď, myslel jsem si to že to bude v souladu s tím obilím, ale nebyl jsem si jist, a předpokládám, že něco málo už bude v granulích a lepší je pro ně seno a tak.

Takže ještě jednou děkuji za informaci :-)

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Pá Zář 22, 2006 9:20

Neznám činčilí metabolismus tak dobře, abych ti řekla, proč nesmí obilí a kukuřici, jenže to ti tu nevysvětlí nikdo. Takže musíš spoléhat na to, že je to pravda.

Disable adblock

Forty

Příspěvekod Forty » Pá Zář 22, 2006 9:28

jojo děkuji, no asi se kouknu po radě nějakého zoologa :wink: abych byl v obraze, ale samozřejmě se přikloním k vašim radám a cpát do nich kukužici nebudu :wink:

a když tak uvažuju tak ona je to v podstatě mouka, a syrová mouka nedělá ani nám moc dobře, možná to tedy bude mít spojitost s tímto

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » Pá Zář 22, 2006 11:48

kukurice neni vhodna z toho duvodu, ze obsahuje pry skrob a ten muze nadelat peknou paseku v jejich strevech.

Avatar uživatele
Monika
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 343
Registrován: Út Črc 25, 2006 10:33
Místo/Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Monika » Pá Zář 22, 2006 14:54

Stejně je to všechno zvláštní, člověk se řídí tím, co je v knihách, příp. co vyčte...Ale jedna moje kámoška má činču už 12 let a musím říct, že ji nevhodně stravuje. Směsky, kukuřička, slunečnice...ale samozřejmě vydatně sena, granule, pak velice často hrozinky, jablíčka, mrkvička..no co vás napadne. A milá činča se má neustále k plnému životu a nedávno, když ji vzala k veterináři, jestli je v pořádku, tak jí řekl, že činče zásadně nic nechybí, je v pořádku..dělal i jakýsi rozbory krve, a všechno vyšlo v pohodě...Takže je to fakt zvláštní. Co nakonec můžou a co ne. :wink: Tím ale nechci nikoho nabádat, aby ji tak začal krmit!! To určitě ne :lol: Jen mě to překvapilo :lol:

Avatar uživatele
Radka.o
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 750
Registrován: Čt Kvě 11, 2006 12:26
Místo/Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radka.o » Pá Zář 22, 2006 15:37

Monika napsal:Stejně je to všechno zvláštní, člověk se řídí tím, co je v knihách, příp. co vyčte...Ale jedna moje kámoška má činču už 12 let a musím říct, že ji nevhodně stravuje. Směsky, kukuřička, slunečnice...ale samozřejmě vydatně sena, granule, pak velice často hrozinky, jablíčka, mrkvička..no co vás napadne. A milá činča se má neustále k plnému životu a nedávno, když ji vzala k veterináři, jestli je v pořádku, tak jí řekl, že činče zásadně nic nechybí, je v pořádku..dělal i jakýsi rozbory krve, a všechno vyšlo v pohodě...Takže je to fakt zvláštní. Co nakonec můžou a co ne. :wink: Tím ale nechci nikoho nabádat, aby ji tak začal krmit!! To určitě ne :lol: Jen mě to překvapilo :lol:

To máš jako např. u lidí s cholesterolem, znám zapřísáhlího mladýho vegetariána a má ho děsně vysokej a naopak jeden jí vysloveně nezdravě bůček uzeniny atd. a je ok! Já když měla jít na kontrolu tak jsem odhadem baštila fakt hodzně zdravě a i já to měla vyšší a pak při další kontrole jsem na termín zapoměla a byla do toho nějaká oslava :twisted: a měla jsem ho nižší :wink: Prostě genetika a psychika dělá hodně.

Avatar uživatele
Monika
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 343
Registrován: Út Črc 25, 2006 10:33
Místo/Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Monika » Pá Zář 22, 2006 20:15

Radka.o napsal:
Monika napsal:Stejně je to všechno zvláštní, člověk se řídí tím, co je v knihách, příp. co vyčte...Ale jedna moje kámoška má činču už 12 let a musím říct, že ji nevhodně stravuje. Směsky, kukuřička, slunečnice...ale samozřejmě vydatně sena, granule, pak velice často hrozinky, jablíčka, mrkvička..no co vás napadne. A milá činča se má neustále k plnému životu a nedávno, když ji vzala k veterináři, jestli je v pořádku, tak jí řekl, že činče zásadně nic nechybí, je v pořádku..dělal i jakýsi rozbory krve, a všechno vyšlo v pohodě...Takže je to fakt zvláštní. Co nakonec můžou a co ne. :wink: Tím ale nechci nikoho nabádat, aby ji tak začal krmit!! To určitě ne :lol: Jen mě to překvapilo :lol:

To máš jako např. u lidí s cholesterolem, znám zapřísáhlího mladýho vegetariána a má ho děsně vysokej a naopak jeden jí vysloveně nezdravě bůček uzeniny atd. a je ok! Já když měla jít na kontrolu tak jsem odhadem baštila fakt hodzně zdravě a i já to měla vyšší a pak při další kontrole jsem na termín zapoměla a byla do toho nějaká oslava :twisted: a měla jsem ho nižší :wink: Prostě genetika a psychika dělá hodně.


No přesně tak :wink:

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » So Zář 23, 2006 11:11

Je to individualni, jak tady psala i Alice, ale vseobecne je tato popisovana strava pro cincilky primo vrazedna.Najdou se i lidi, kteri kouri a prozatim jim nic neni, je to zcasti i genetikou, kazdy je jinak odolny.
To, ze je dosud cincilky zdrava, jeste nic neznamena, zlom muze prijit necekane kdykoliv.Je ale pravda, ze tak 90 ze 100cincil by uz davno mela chronicke zanety jater, ci strev, nebo cukrovku uz do dvou let veku a mnoho by jich ani neprezilo.

Avatar uživatele
Monika
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 343
Registrován: Út Črc 25, 2006 10:33
Místo/Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Monika » So Zář 23, 2006 17:03

Ina napsal:Je to individualni, jak tady psala i Alice, ale vseobecne je tato popisovana strava pro cincilky primo vrazedna.Najdou se i lidi, kteri kouri a prozatim jim nic neni, je to zcasti i genetikou, kazdy je jinak odolny.
To, ze je dosud cincilky zdrava, jeste nic neznamena, zlom muze prijit necekane kdykoliv.Je ale pravda, ze tak 90 ze 100cincil by uz davno mela chronicke zanety jater, ci strev, nebo cukrovku uz do dvou let veku a mnoho by jich ani neprezilo.


No a přesně tak jsem to myslela, že je "zázrak", že ji opravdu nic nepotkalo. Mnoho činčil by na to už zemřelo...

Avatar uživatele
Radka.o
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 750
Registrován: Čt Kvě 11, 2006 12:26
Místo/Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radka.o » Po Zář 25, 2006 7:10

Monika napsal:
Ina napsal:Je to individualni, jak tady psala i Alice, ale vseobecne je tato popisovana strava pro cincilky primo vrazedna.Najdou se i lidi, kteri kouri a prozatim jim nic neni, je to zcasti i genetikou, kazdy je jinak odolny.
To, ze je dosud cincilky zdrava, jeste nic neznamena, zlom muze prijit necekane kdykoliv.Je ale pravda, ze tak 90 ze 100cincil by uz davno mela chronicke zanety jater, ci strev, nebo cukrovku uz do dvou let veku a mnoho by jich ani neprezilo.


No a přesně tak jsem to myslela, že je "zázrak", že ji opravdu nic nepotkalo. Mnoho činčil by na to už zemřelo...

souhlas

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Po Zář 25, 2006 13:43

Já dávam tu mikronizovanou kukuřici, co jsem vybral ze směsky, asi tak jednou za týden jeden kousek. Zdravé to asi není, ale myslím, že v tomto množství by to ublížit nemělo.

SantatheLoTR
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 74
Registrován: Út Říj 03, 2006 10:34
Místo/Bydliště: Puškinova 2661/20

Příspěvekod SantatheLoTR » Pá Říj 13, 2006 9:18

FORTY napsal:
koukal jsem a je sice možné že jsem to tady přehlédl, ale nikdy jsem tím pádem nenašel nic o vhodnosti či nevhodnosti kukuřice, není to olejnina a tím pádem by to nemuselo být tak škodlivé.

ne že bych je mervomocí musel krmit kukuřicí, ale rajímalo by mě to, a nechám si rád poradit


No kukuřice není vhodná ve velikém množství, neboť obsahuje hodně karbohydrátu, které jsou škodlivé jak pro osmáky tak pro činčily.

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”