Co vy na to?

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
silva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1353
Registrován: Čt Srp 31, 2006 22:14
Místo/Bydliště: Brno

Co vy na to?

Příspěvekod silva » So Srp 25, 2007 17:12

Tak teď nevím, na koho dát: Pro prvni zabřeznutí činčily je ideální věk cca 12 měsíců, jenže názor a rada od chovatele - majitele činčilí farmy je trochu odlišná. Ideální doba je 7 - 8 měsíců, mláďata pak jsou v 10 - 11 měsících. Pokud je starší, tak kolem roku prý přibírá a zabřeznutí bývá problém. Jaký je váš názor a zkušenost? Ď.

Disable adblock

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » So Srp 25, 2007 17:19

Na činčilí farmu bych moc nedával, přece je to už spíš byznis. Pokud tam samice nemá mláďata, tak je vlastně neproduktivní :( . Spíš bych raději počkal, až se dokončí vývin.

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod žanda » So Srp 25, 2007 17:42

V knihách bývá že minimální věk je 8 měsíců. Já myslim, že počkat na rok neni problém. A myslím, že to je pro samičku lepší. Ona sama v té době bude mít i větší váhu, což je lepší.

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alice » Ne Srp 26, 2007 12:46

žanda napsal:V knihách bývá že minimální věk je 8 měsíců. Já myslim, že počkat na rok neni problém. A myslím, že to je pro samičku lepší. Ona sama v té době bude mít i větší váhu, což je lepší.


Presne ta. Aj vyvoj uz bude ustalenejsi. :wink:

Disable adblock

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Po Srp 27, 2007 20:39

podle mě by se hlavně mělo počkat až bude mít samice přes 500g..chovatele je taky nedaj hned zabřeznout, pokud neni dostatečně velka ;-)

Avatar uživatele
silva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1353
Registrován: Čt Srp 31, 2006 22:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod silva » Stř Srp 29, 2007 17:52

Marti, naše slečna váží v pěti měsících 400 g :lol: , pokud se nic nestane - nemoc, apod, tak by těch 500 g neměl být problém :lol:
Když bych k ní dala samečka v jejích 10 měsících - je to brzo?

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Stř Srp 29, 2007 18:49

silva napsal:Marti, naše slečna váží v pěti měsících 400 g :lol: , pokud se nic nestane - nemoc, apod, tak by těch 500 g neměl být problém :lol:
Když bych k ní dala samečka v jejích 10 měsících - je to brzo?


Brzo to neni, ale myslím, že ty dva měsíce se daji už nějak vydržet, ne? :-) jako neměl by to být problém...ale jak už psali holky....lepší počkat na ten rok :-)

Avatar uživatele
silva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1353
Registrován: Čt Srp 31, 2006 22:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod silva » Stř Srp 29, 2007 19:25

Mě šlo o jinou věc: Když je dám k sobě v lednu, mláďata mohou být v dubnu a na začátku prázdnin by třeba mohla být zadaná a jít do nových domovů.
Já nemám možnost hlídání myšanů, takže: více činčil = více problémů s hlídáním. A úvaha, že mimina nebudou žádná, se mi nelíbí. Tak proto takto uvažuji o termínech.

marry-ann22
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 147
Registrován: Čt Kvě 03, 2007 12:48
Místo/Bydliště: Lučenec

Příspěvekod marry-ann22 » Stř Srp 29, 2007 23:59

Ja mam cincu 7 mesacnu a samceka vyse rocneho a nie su ani spolu v klietke ani ich spolu nepustam...podla mna je to skoro...a nic nepokazis tym ak pockas...nanajvys peniaze ak ti ide o ne....ae nestoji to za to ze by ti mozno uhynula.....moja rada-radsej pockat

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Čt Srp 30, 2007 12:42

silva napsal:Mě šlo o jinou věc: Když je dám k sobě v lednu, mláďata mohou být v dubnu a na začátku prázdnin by třeba mohla být zadaná a jít do nových domovů.
Já nemám možnost hlídání myšanů, takže: více činčil = více problémů s hlídáním. A úvaha, že mimina nebudou žádná, se mi nelíbí. Tak proto takto uvažuji o termínech.


No hele...ono když je dáš spolu, když ji bude 10 měsíců, tak se nemusej hned spřátelit...a než se samečkovi povede samici oplodnit, tak to taky může trvat a může ti porodit během prázdnin...spíš bych to udělala tak, že bych je dala splu v květnu.....máš jistotu, že kdyby se jim to povedlo hned na poprvé, tak se ti během prázdnin nenaroděj a stim, že nebude v září zajem? Myslím, že bude ;-) Možná ještě větší, protože na jaře je výběr, na podzim už takový neni :-)

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”