„agresivní" činčila

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
chovatel1
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 139
Registrován: So Ún 20, 2010 21:06
Místo/Bydliště: Okolí Českých Budějovic
Kontaktovat uživatele:

„agresivní" činčila

Příspěvekod chovatel1 » So Kvě 12, 2012 20:40

Ahoj. Prosím o radu nevím už co dál.
Mám problém. Mám dvě holky činčily - Barču a Šílu. Asi po cca půl roce, co je mám se vyskytl problém. Šíla začala z mě neznámého důvodu útočit na Barču (ne však jenom na ni i mě se často pokouší kousnout a často se jí to povede).
Barče trhá hlavně chlupy a čůrá po ní.
Barča ji má strašně ráda a nedokáže to pochopit a pořád za ní chodí. Trvá to cca týden. Včera jsem je rozdělil a Šílu dal zvlášť do klece. Ani běhat je nemůžu nechávat spolu. Klece mají vedle sebe, ale Šíla se i tak snaží na Barču útočit i přes klec.
Při běhání Barča pořád běhá kolem klece s Šílou a Šíla na ní jenom vrčí a popř. i na ni čůrá. Přímo že by se rvali ne, protože Barča jí to vůbec neoplácí, nechává si to líbit. Barča Šílu zbožňuje a když je přes den v kleci sama, tak často "úzkostně" píská a je taková nevrlá a vrčí i na mě.
Nevím co s nima. Je mi líto Barči a nevím co s Šílou, aby byla zase hodná. Šíla v kleci často polehává na jednu stranu a já nevím jestli jí třeba i něco není. Bobečky vapadají v pořádku, normálně jí i pije. Tak nevím a žádám vás o radu. :( :?

Disable adblock

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: „agresivní" činčila

Příspěvekod minlub » So Kvě 12, 2012 20:43

Nejdřív zkontroluj pohlaví zda jsou obě holky. Nemá třeba Šíla říji?
A jen se občas proženou po kleci nebo na ní útočí pořád? Co váha obou?

dnemcova
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 30
Registrován: Pá Ún 24, 2012 15:22
Místo/Bydliště: Vysočina - Žďár n. Sáz.

Re: „agresivní" činčila

Příspěvekod dnemcova » So Kvě 12, 2012 20:50

Nebo taky samičky dospěly a jedna je dominantní ..vím, že se stává, že jsou dve samičky se samečkem v jedné kleci - dlouhou dobu je všechno vpořádku a najednou si nesednou a nemusí se už podařit je znovu dát všechny dohromady.

Nejlepší je mít pár...dvě holky - na to bych neměla odvahu...

Daniela

Avatar uživatele
chovatel1
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 139
Registrován: So Ún 20, 2010 21:06
Místo/Bydliště: Okolí Českých Budějovic
Kontaktovat uživatele:

Re: „agresivní" činčila

Příspěvekod chovatel1 » So Kvě 12, 2012 20:53

jj, obě jsou holky to vím stopro. Jesli Šíla má říji nevím, ale i tak si myslím, že by neměla útočit na svou kamarádku a mě kousat. Přes den to je většinou v pohodě. Ale večer Šíla nedá Barče pokoj. Dokonce tedkom když je Šíla oddělená, tak se k té kleci Barča nesmí ani přiblížit jinak na ní Šíla vyjede jako píchnutá vosou.
Váha je v poho. Jenom Barča trochu ubrala, nejspíš tím jak na ní Šíla pořád útočí. Navíc jsem Barču nedavno léčil, takže jí váha trochu kolísá. Má jenom 400g. Ale ona to určitě rychle dožene.

Disable adblock

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: „agresivní" činčila

Příspěvekod minlub » So Kvě 12, 2012 21:02

Jak píše Daniela je možné, že dospěla a je hodně dominantní a druhou nesnese. Raději bych je nechala oddělené. Můžeš je zkusit dát jinam aby na sebe zapomněli a za čas znova seznámit.
Barča má dost málo, posílal jsi kontrolní koprologii zda je dobře zaléčeno? Nemusí také přibírat právě proto, že jí druhá trochu utlačuje.

Avatar uživatele
chovatel1
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 139
Registrován: So Ún 20, 2010 21:06
Místo/Bydliště: Okolí Českých Budějovic
Kontaktovat uživatele:

Re: „agresivní" činčila

Příspěvekod chovatel1 » So Kvě 12, 2012 21:07

to je možný tedkom poznáme. Ten týden vubec nepřibírala (ten týden co na ní Šíla útočila a ještě útočí)
Když je Šíla sama v kleci tak vypadá spokojená, až na to že se mě pořád pokouší kousnout. :(

Avatar uživatele
chovatel1
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 139
Registrován: So Ún 20, 2010 21:06
Místo/Bydliště: Okolí Českých Budějovic
Kontaktovat uživatele:

Re: „agresivní" činčila

Příspěvekod chovatel1 » So Kvě 12, 2012 21:09

problém je že je chovám ve svém pokojíku a Šílu nemůžu přemístit jinam kam by na sebe neviděli. Už takhle mamka nadává, že jsou bobky a hobliny všude. :D

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: „agresivní" činčila

Příspěvekod minlub » So Kvě 12, 2012 21:15

Pokud budou dál od sebe v klecích nebude problém. Ale počítej s tím, že je už nemusíš seznámit zpět.

Avatar uživatele
chovatel1
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 139
Registrován: So Ún 20, 2010 21:06
Místo/Bydliště: Okolí Českých Budějovic
Kontaktovat uživatele:

Re: „agresivní" činčila

Příspěvekod chovatel1 » So Kvě 12, 2012 23:00

jenom malá oprava to že na Barču začala prskat po půl roce. Mám to trochu slitý dohromady je to 1 a půl roku. Protože obě činčám je okolo roku a třičtvrtě. :)
Jinak pokud se mi je nepovede usmířit (nebo znovu seznámit), tak ještě nevím jak to vyřeším, protože chovat každou zvlášť (v jiné kleci) a každé dávat výběh v jinou hodinu a v jiné místnosti (aby se neprali) je pro mě nemožné (neuskutečnitelné). :(
Na jak dlouho bych měl Šílu dát úplně pryč, aby na sebe "zapomněli" a mohl jsem je spolu zase seznámit?

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: „agresivní" činčila

Příspěvekod Lenca » Ne Kvě 13, 2012 7:53

Přeji ti,aby se to zklidnilo,protože vím, jaké to je. Sice mám maličko jiný problem,protože na společnici je kupodivu hodna,ale na druhou samičku vedle v kleci ne. Ono už jen to zvládat psychicky, když je činčilka agresivni, je težke. Já to špatně nesu,že mám kousavou útočnou samičku.Je mi jí líto a pořad si řikam,že ji třeba něco chybi,že něco dělam špatně. Nebo že u někoho jinyho by se měla třeba líp a nebyla by takova. Na nás útočí jen když projdem kolem klece a když strčíme ruku do klece,tak nás pokouše.Nedejbože,když ji odhanim od druhe klece, kde je další samička, to se mi zakousne do ruky a nepustí. Dokonce mě kouše při vyběhu,že ke mě přibehne a do krve mě kousne do nohy. Chytat nebo pohladit ji mužu,jen když má "zásek" prostě zkameni a pul minuty nevnima a v tu chvili ji odnesu do klece :lol: Třeba se ta tvoje ještě zklidní [-o<

Avatar uživatele
chovatel1
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 139
Registrován: So Ún 20, 2010 21:06
Místo/Bydliště: Okolí Českých Budějovic
Kontaktovat uživatele:

Re: „agresivní" činčila

Příspěvekod chovatel1 » Ne Kvě 13, 2012 8:53

LenkaKarlovyVary napsal:Přeji ti,aby se to zklidnilo,protože vím, jaké to je. Sice mám maličko jiný problem,protože na společnici je kupodivu hodna,ale na druhou samičku vedle v kleci ne. Ono už jen to zvládat psychicky, když je činčilka agresivni, je težke. Já to špatně nesu,že mám kousavou útočnou samičku.Je mi jí líto a pořad si řikam,že ji třeba něco chybi,že něco dělam špatně. Nebo že u někoho jinyho by se měla třeba líp a nebyla by takova. Na nás útočí jen když projdem kolem klece a když strčíme ruku do klece,tak nás pokouše.Nedejbože,když ji odhanim od druhe klece, kde je další samička, to se mi zakousne do ruky a nepustí. Dokonce mě kouše při vyběhu,že ke mě přibehne a do krve mě kousne do nohy. Chytat nebo pohladit ji mužu,jen když má "zásek" prostě zkameni a pul minuty nevnima a v tu chvili ji odnesu do klece :lol: Třeba se ta tvoje ještě zklidní [-o<

podobný problém mám s tou Šílou i když ta útočí pořád víc na Barču než na mě. A Šíla mě nehryzá moc často, na té rance od Šíly udělá jen taková kapička krve. Takže mě opravdu moc nekousne. A při výběhu si mě vůbec nevšímá. Ale je to nepříjemný a jsem zoufalej nevím co s ní mám dělat :( Barča to nese hodně špatně, že je Šíla v jiné kleci a často na mě taky vyjede.
Je to s nima těžké, když se takhle perou. :(
Nevíte někdo na jak dlouho bych měl Šílu dát pryč (aby na sebe neviděli), aby ne sebe "zapomněli"? Abych je mohl zkusit znovu seznámit.

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: „agresivní" činčila

Příspěvekod Kobylatko » Ne Kvě 13, 2012 22:31

My řešily stejný problém,ale vzdali jme to prozatím.Naše činča Rocky sice neutočila na mě ale na druhou činčilku Kiki,Rockyna si zlomila v kleci nožku a od té doby prostě Kiku nesnese ani přes klec.Byli pul roku spolu a prostě od té osudné chvíle Kiki nemuže ani vidět.Muže to být i tím že ta nemocná co jsi jí léčil měla v době léčby zvýšenou pozornost a tu druhou z toho chytla blbá a žárlí něco na styl : Ty ses mazlila víc měla víc pozornosti než já už s tebou nekamarádím.Nás potkalo asi to samy že Rocky s Kiki už nechce kamarádit :cry: .Přitom pozornost měla ona v době zlomeniny a Kiki jen trpělivě čekala,též si myslim že Kikče Rocky chybí ale ona to nechce pochopit :cry: :( .

Avatar uživatele
chovatel1
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 139
Registrován: So Ún 20, 2010 21:06
Místo/Bydliště: Okolí Českých Budějovic
Kontaktovat uživatele:

Re: „agresivní" činčila

Příspěvekod chovatel1 » Po Kvě 14, 2012 13:49

Ahoj. Šíla je možná jenom nevrlá, protože jsem zjistil, že má zácpu. Nevím čím jí trochu pomoci. Léčili jsme od Giarda. Asi jsme to přeléčili špatně nebo panacur nezabral, nebo já nevím. Budu posílat znova koprologii a uvidí se.
Protože jinak nevím z čeho by tu zácpu mohla mít. :(
Navíc je tu další problém. Šíla není zrovna moc čistotná (je ze zverimexu a její matku dali asi moc brzo pryč a ona nepochytila ty správné návyky). V písku se malokdy točí (většinou si tam jenom sedne a do toho písku se jenom jakoby zahrabává). Nevím jak jí to mám zprávně naučit, nebo jí donutit aby se to správně naučila. Myslel jsem že by to mohla pochytit od Barčy, ale to se moc nepovedlo. :(
Takže jsem zjistil, že se jí na zadečku udělala plíseň, nebo to tak aspoň vypadá. Nevím co s tím. Poslal bych obrázek, ale nevím kam ho vložit, abych vám ho potom přes odkaz sem vložil. :( Když mi poradíte jak na to určitě vám pošlu obrázek. Na internetu jsem žádný podobný obrázek nenašel. :(
Možná kvůli tomu všemu je Šíla tak agresivní. :(

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: „agresivní" činčila

Příspěvekod minlub » Po Kvě 14, 2012 13:54

Na zácpu je dobrý do vody jablečný ocet- 1 lžíce/1 litr vody. Nebo do vody a poprvé jednorázově od tlamičky Bioenzym K http://www.eliscinobchudek.eu/vitaminy- ... zym-k-i33/
Fotky můžeš nahrát např. sem do fotogalerie http://fotogalerie.cincila.com/index.php?cat=1 Nebo přiložit jako soubor pod políčkem odeslat.

Avatar uživatele
chovatel1
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 139
Registrován: So Ún 20, 2010 21:06
Místo/Bydliště: Okolí Českých Budějovic
Kontaktovat uživatele:

Re: „agresivní" činčila

Příspěvekod chovatel1 » Po Kvě 14, 2012 13:57

jo aha. JJ.
Pošlu to sem kolem 16:00. Nejsem doma a nevím přesně kdy se domů dostanu. Tak až přijedu domů, tak vám to sem hodím. :)
jinak díky za radu :)

vera novotna
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 645
Registrován: Pá Led 28, 2011 22:05
Místo/Bydliště: Brno-Královo pole
Kontaktovat uživatele:

Re: „agresivní" činčila

Příspěvekod vera novotna » Pá Kvě 18, 2012 13:48

Ahoj, chovateli1, jestli jsi nebyl na kontrole po giardioze, tak radši vezmi činču i s bobkami i od druhé samičky a nech udělat znovu kontrolní koprolku oběma, protože jde o infekční nemoc a taky si řekni o sono vyšetření pro činču se zácpou. Veterinář ihned pozná a zjistí, jestli třeba při výběhu něco "nezhltla ze zvědavosti" a při strávení se jí to mohlo usadit na konci zažívacího ústrojí, pak nasadí léčbu na uvolnění těchto cest. Potřebuje dostatečný výběh pod dozorem, dávej ji kousek čerstvého jablíčka pro lepší trávení nebo slabý vlažný heřmánkový čaj mírně oslazený Glukopurem či přírodním cukrem a jak píší ostatní : vitamíny, jablečný ocet. Pokud by měla začínající infekční plíseň, tak by byla už rozšířena i okolo čumáčku a na vykousaných tlapkách, bříšku podle stroupků a šupinek na pokožce i dále u kořínků chlupů. Ale pokud má holá čistá místa kolem řitního otvoru, tak to si vykusuje sama i se srstí, aby si pomohla od bolesti podbřišku při vyměšování, proto tomu odpovídá chování ke své společnici a i k Tobě tj. kousání od bolesti při braní do rukou. Nedávej teď ovesné nebo hrachové vločky, které nadýmají, jinak její normální dávku stravy a můžeš občas do ní přidat trošičku ostropestřce mariánského ( k dostání v lékárně nebo ve zdravé výživě a taky v bylinkovém obchodě) nebo zkusit podat maličkou dávku probiotik pro lepší trávení ( k dostání ve veterinární lékárně bez předpisu ). Ponechej zatím oddělení samiček aspoň nějakou deskou mezi klecemi, aby ta nemocná zbytečně nenapadala tu zdravou přes mříže, když je prozatím nemůžeš dát do oddělených místností, což by bylo i z důvodu nemoci nejideálnější a výběh by měl být taky teď oddělený, :(

Avatar uživatele
chovatel1
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 139
Registrován: So Ún 20, 2010 21:06
Místo/Bydliště: Okolí Českých Budějovic
Kontaktovat uživatele:

Re: „agresivní" činčila

Příspěvekod chovatel1 » Ne Kvě 20, 2012 8:26

ahoj. promiňte že jsem se tak dlouho neozval, ale počítač byl v opravně.
Zácpu už máme za sebou (vyřešeno) a plíseň též - nevím jak ale nějak se to povedlo dostat pryč. :)
Hodně jsem ji nutil koupat a nějak to zmizelo.
Útočná je ale bohužel pořád :(

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: „agresivní" činčila

Příspěvekod jasmin » Ne Kvě 20, 2012 11:52

Jak tady nekdo zminil, cincilky jsou bohuzel velmi zarlive a maji svuj zazity jak biorytmus, tak postaveni v hierarchii a sebemensi zmenu vnimaji hodne osobne.
Treba, kdyz mame doma uz jednu cincilku a poridime casem dalsi k ni, tak neni dobre uprednostnovat tu novou pred tou puvodni jak pohlazenim, pozornosti, tak ani kdyz davame krmeni, pamlsek.Ta puvodni si to ulozi v sobe a pamatuje si to a potom muzou byt takoveto problemy s napadanim, zarlivosti, ponevadz ta cincila se citi ukrivdena.
Zkus jeste vse vratit na puvodni stav, coz je, ze si nejprve budes vsimat te prvni, pamlsek das prvne ji a az nasledne te druhe, nove.
Ona se citi byt ta prvni, vudce a tak to pak dava takto najevo.V minulosti jsem se s tim setkala i u jinych lidi nejednou.

vera novotna
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 645
Registrován: Pá Led 28, 2011 22:05
Místo/Bydliště: Brno-Královo pole
Kontaktovat uživatele:

Re: „agresivní" činčila

Příspěvekod vera novotna » Ne Kvě 20, 2012 20:30

Tak sláva, že je zácpa s plísní vyléčena, ale narušené chování je možné z důvodu žárlivosti mezi sebou a Tebou, protože ta agresivnější z nich ukazuje svoji dominantu před tou druhou klidnější a tím pádem jí podřízenější, pokud je nemáš od mala jako sestry z jednoho vrhu. Chováním agresivnější samice i vůči Tobě jen ukazuje tak na svoji upřednostňovanou pozici, protože se cítí víc být jako domácí, ale pokud jsi ji tedy zakoupil ve zverimexu, tak je taky možné, i když byla odstavena příliš brzo zbytečně od matky a nenaučila se tak dostatečně sociálního cítění s ostatními činčilami. Druhou možností může být podle jejího věku silná říje, kdy tímto chováním vyžaduje samce a to Ti naznačuje i svým nevrlým a rozčileným chováním a to ovšem za předpokladu, že mimo svou říji je klidnější k společnici i k Tobě. Další možností je její jiná prudší divočejší povaha oproti druhé, která se většinou projevuje v plné míře až v dospělosti, může být taky dědičná a pak velice záleží na vztahu od narození mezi ní a prvním chovatelem ( které tu jasně chybí! ), jak k ní s citlivostí přistupuje a snaží se navázat s ní důvěrný vztah tak, aby se naučila pohodovosti vůči svému okolí. Proto je zapotřebí se jí teď věnovat víc jak klidnější samičce a přitom je důležité nedělat takový velký rozdíl, aby se nezačala cítit odstrkovaně i druhá klidná samička a mohla zůstat nadále pohodová a jak se to projeví jejím přibíráním na váze taktéž po nemoci, tak je to výhra pro Tebe.
Jestliže ani po tomto větším vstřícném přístupu se agresivnější samička neuklidní ani během své říje, tak jedině celé chování prokonzultovat s odborným veterinářem o případném uklidnění léky v době říje nebo o nutné sterilizaci a tím zklidnění celého jejího chování nejen vůči druhé klidnější společnicí, ale i k Tobě.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: „agresivní" činčila

Příspěvekod jasmin » Ne Kvě 20, 2012 23:16

To bych probrala asi s Lietavcovou pak.
Pomohla by na zklidneni i kyneziologie, kdo pracuje se zviraty.Problem muze byt uz jeste pred narozenim, nebo v dobe porodu a treba zazila neco spatneho u toho chovatele, ktery je mohl mit jen na mnozeni kseft, z toho duvodu se dostala i do zveraku, ponevadz tam clovek, ktery ma sve cincilky rad by mlade po odstavu nikdy nedal.Mohla byt i predcasne odtrzena od matky a dana do zveraku, jak pise Vera, vse je mozne.
Slysela jsem o dobre kyneziolozce, ktera dela i se zviraty, odkud jsi?

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: „agresivní" činčila

Příspěvekod Lenca » Čt Pro 13, 2012 18:39

Achjo,asi není žádná rada,jen se z toho možná chci vypsat. Jak jsem již v tomto tématu psala,mam dost agresivni samičku Zoe.Je z holek nejstarší a hodně dominantní. S nejlmladší Sofinkou se vubec nesnese,to musim klec se Sofi dukladně zakrývat dekami a polštářemi a i tak se Na ni Zoe pokouší dostat. Ale se spolubydlící Miou a Alfonskem(ten je v kleci se Sofi) se snáší.Jenže za poslední týden je strašně zlá na Alfonska,ten chudak vždycky chce domů aby nemusel byt venku se Zoe a padají mu hrozně chlupy a dnes ho Zoe zase proháněla a do cesty se jí připletla Mia a Zoe ji strašně pokousala :( a to spolu bydlí.Chudinka Mia byla zalezla pod skříní a bála se vylizt a Alfonsek taky. Je to fakt hrozný mít takovýho diktátora tady,co všem ubližuje.Tak jsem ji za trest zavřela do klece a nechala běhat jen Miu a Alfonska.Chudačci moji. Zouinku mam rada,je to moje prvni holčička a někdy je hodna,tak se ji v žadnym připadě nechci zbavovat,ale je mi to líto,že to tu nemuže byt v klidu :( Snad Zoe nezačne odedneška utočit i na Miunku,snad to byl jen omyl že ji pokousala,stejně jako když odhanim Zoe od klece se Sofinkou a Zoe se mi zakousne do ruky.Přitom mě ožna kousnout nechce,jen to je nejaky reflex když utoči.

Laďka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 257
Registrován: Pá Dub 02, 2010 18:08
Místo/Bydliště: Hostinné,VČ kraj

Re: „agresivní" činčila

Příspěvekod Laďka » Čt Pro 13, 2012 19:50

Jo to znám.Čipka s námi musí být v obyváku.Vůbec se nesmí k holkám přiblížit,jinak je zle a tvrdě útočí i na nás.Holky mají svůj pokojíček a tam už má Čipka přístup odepřen.Navíc ji holky tak nervovaly,že málo jedla a šla dolů s váhou.Takže žije s námi.Je takhle spokojená,má mě jen pro sebe,krásně baští a z hubené činčilky je teď macíček s váhou 600 gramů.Je klidná a mazlivá a má mě obtočenou kolem prstíku potvůrka jedna.I holky jsou klidnější,když jim tam nelítá rozruřená saň :lol:

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: „agresivní" činčila

Příspěvekod Wulfina » Čt Pro 13, 2012 20:56

U nás je to tak, že když holky jsou do říje, tak to vždy chlapí odnesou... Nelezou na ní "její" dny???

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: „agresivní" činčila

Příspěvekod Lenca » Čt Pro 13, 2012 22:18

Jo to je dost možný,protože Alfons po ní ted pár dní skákal..Jsem je musela oddělit, kousala Miu i v kleci.A pak běhala sama a pusinkovat se nechala a otírala jsem si o ni hlavu a ona mi skakala po ramenou a tulila se...fakt schizouš....a nebo taky žarli, ted byla fakt zlatičko když běhala sama a věnovala jsem se jen jí.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: „agresivní" činčila

Příspěvekod saskie » Ne Pro 16, 2012 0:38

To je mi líto :(
Gadgetka je schopná také roztrhat všechny (mě, spolubydlícího Chipa) když se dostane na dosah holek (konkrétně Sovy), ale jinak je zlatíčko. Teď je mám, musím mít, po roce zas v jedné místnosti a v té samé jediné místnosti je mohu i venčit, což dělám každý den. Naštěstí ale stačí kolem holek postavit vysokou a pevnou hradbu z kartonu, takže se k nim Gadgetka nedostane. A i když je musí cítit, pokud se k sobě fyzicky nedostanou, je to ok. Jinak si to vybíjela na chudákovi Chipovi, jak to v ní vřelo, také se jí pak bál.
Nedavno mi jejich skoro dvou roční syn napadl staršího brášku kvůli jiné činčile. V kleci ho pusinkoval, venku mu natrh víčko. Tam karton nestačil, činčila musela jinam. Kluci se pak zase udobřili.
Je hrozné, že když se dostane činčila do varu, jde zubama klidně po někom, koho miluje, jak to ze sebe musí dostat. Jedinou možností je odstranit příčinu. Pak se to zase urovná. Takže přendat Sofinku do jiné místnosti. Ale to bude asi problém, viď :| Myslím, že pak by se Zoe mohla zase zklidnit a Alfons a Mia by jí odpustili. Hormony tomu nejspíš pomohou, že těch pár dní v měsíci je to horší. Ale zdá se mi, že jak už je činčila ohledně někoho vytočená nebo se jednou naštve, stačí už pak čím dál tím méně a je agresivní. A právě ne jenom na toho, díky komu je naštvaná. Jde po tom, kdo je k mání #-o

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”