Zduření bradavek

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

ondroj
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 306
Registrován: Ne Dub 20, 2008 9:52
Kontaktovat uživatele:

Zduření bradavek

Příspěvekod ondroj » Po Kvě 16, 2011 20:26

Ahoj činčiláři,

Nevšiml jste si někdo jak dlouho před porodem zduří samici bradavky???
Co takhle se na to zkusit zaměřit a hlídat, pozorovat, zkoumat,myslím si že by se podle toho dalo určit i přibližné datum narození činčilek.

Disable adblock

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Út Kvě 17, 2011 2:29

Já osobně bych nechala matičku v klidu. Těhotenství neni nějaká sranda, to ještě tak potřebuje, aby ji někdo pořád otravoval nějakym prohmatávánim a kdoví čim všim!

ondroj
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 306
Registrován: Ne Dub 20, 2008 9:52
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ondroj » Út Kvě 17, 2011 8:35

saskie napsal:Já osobně bych nechala matičku v klidu. Těhotenství neni nějaká sranda, to ještě tak potřebuje, aby ji někdo pořád otravoval nějakym prohmatávánim a kdoví čim všim!


Prohmatáváním se to rozhodně nezjistí, pokud člověk ví kam fouknout aby se jí odkryly chlupy tak je to kontrola zhruba na 5 vteřin, a kontrola jde zvládnout při vážení.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Út Kvě 17, 2011 9:19

saskie napsal:Já osobně bych nechala matičku v klidu. Těhotenství neni nějaká sranda, to ještě tak potřebuje, aby ji někdo pořád otravoval nějakym prohmatávánim a kdoví čim všim!

Kontrola být musí aby se podchytili ev. komplikace. Dělá to každý,já třeba koukám zda je jž otevřená.A na koukání na bradavky při vážení nevidím nic co by jí otravovalo.

Disable adblock

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Út Kvě 17, 2011 10:19

V tý úvodní zprávě to vypadalo, že byhom měli těhulku několikrát denně strkat pod drobnohled. Chlapům vyhovuje mít všechno pod kontrolou. Já říkám, že všeho moc škodí a nechat činčilu v klidu je nejlepší pro ni. Ať se lidi třeba stavěj na hlavu. Pochopitelně přiměřené kontrolování je správné. Když dám smičku jednou za tejden na váhu a u toho ji trochu prohlídnu, tak tím můžem leccos podchytit. Když činčilku každý den pouštim a sleduju ji u toho, když ke mně přijde a nechá se zlehka chytit a hned zas pustit, tak toho člověk vypozoruje hromadu. Abych ji každý den mučila zkoumavejma prohlídkama, když je jinak zdravá, mi přijde padlý na hlavu.

ondroj
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 306
Registrován: Ne Dub 20, 2008 9:52
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ondroj » Stř Kvě 18, 2011 20:11

saskie napsal:V tý úvodní zprávě to vypadalo, že byhom měli těhulku několikrát denně strkat pod drobnohled. Chlapům vyhovuje mít všechno pod kontrolou. Já říkám, že všeho moc škodí a nechat činčilu v klidu je nejlepší pro ni. Ať se lidi třeba stavěj na hlavu. Pochopitelně přiměřené kontrolování je správné. Když dám smičku jednou za tejden na váhu a u toho ji trochu prohlídnu, tak tím můžem leccos podchytit. Když činčilku každý den pouštim a sleduju ji u toho, když ke mně přijde a nechá se zlehka chytit a hned zas pustit, tak toho člověk vypozoruje hromadu. Abych ji každý den mučila zkoumavejma prohlídkama, když je jinak zdravá, mi přijde padlý na hlavu.


Neměl jsem na mysli mučivé prohmatávání a kontrolování několikrát za den, stačí jednou týdně při vážení.

Myslel jsem to to spíše jako vypozorování že bradavky činčilám zduří okolo 80 dne před porodem, byla by to dobrá kontrola kdy přibližně očekávat miminka a také ujištění že činčila je opravdu těhotná hodně lidem by to ulehčilo takové to::: přilítnu z práce honem ke kleci už??? ještě ne?? vědělo by se kdy je zhruba čekat.

Spíš to byla taková výzva kdo čeká aby se poznamenalo váženo tolikátého bradavky normální, potom se zjistí bradavky jsou zduřelé a od toho dne do porodu to zaznamenat kolik zhruba dní před porodem se zduří nikdy to nebude přesně na den ale přibližně. Denně nikdo činčilku stresovat nebude, to ani nechci. Nevím jestli tu myšlenku vyjadřuji dobře :( :( :(

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Stř Kvě 18, 2011 20:22

saskie napsal:Abych ji každý den mučila zkoumavejma prohlídkama, když je jinak zdravá, mi přijde padlý na hlavu.

Myslím že to tu nikdo neřekl.Byl tu založen docela dobrý dotaz tak nechápu proč nepřidat postřehy k tématu- zduření bradavek,místo rozebírání toho že chce někdo denně činčilku kontrolovat,což nikde nebylo napsáno.

ondroj
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 306
Registrován: Ne Dub 20, 2008 9:52
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ondroj » Stř Kvě 18, 2011 20:43

minlub napsal:
saskie napsal:Abych ji každý den mučila zkoumavejma prohlídkama, když je jinak zdravá, mi přijde padlý na hlavu.

Myslím že to tu nikdo neřekl.Byl tu založen docela dobrý dotaz tak nechápu proč nepřidat postřehy k tématu- zduření bradavek,místo rozebírání toho že chce někdo denně činčilku kontrolovat,což nikde nebylo napsáno.


Děkuji za podporu, čekal jsem tedy větší reakce.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Stř Kvě 18, 2011 21:01

No nevim. Sám píšeš, že to nebude na den přesně. Pochopitelně. Takže to, že člověk s očekáváním chodí nějakou dobu k jejich domovu, nás nejspíš beztak nemine. Neni špatný na toto téma zjistit nějaké poznatky. Ovšem účelnost - kdy přesně porodí - se mi zdá zavádějící. Pokud jedinec nepozná, že samička měla říji, nevim, jak pozná, že má trochu jinačí bradavky. Váhu přibírá každá činča jinak. Takže tady to bude taky individuální. Mně šlo o to, že zkušený chovatel to stejně pozná i jinak, jak to s ní je, všimne si nejspíš i těch bradavek, ano, od takových chovatelů by stálo za to, aby se k tomu vyjádřili. Ale vybízet vlastně kohokoli, aby zkoumal těhotnou holčinu, a vzhledem k tomu, jak téma bylo zprvu vedeno, tak se mi zdálo zamířené jistě i k těm opravdu málo zkušeným, tudíž otravovat samičku, to se mi zkrátka nelíbí a pochybuji, že činčilky by z toho byly nadšený - že by jim to přineslo něco dobrého. A o spokojenost činčil nám jde, podle mého by aspoň mělo jít, především, že? K tomu dotazu úplně původnímu nic nemám. Ale k nabádání otravování těhotných mám hodně!

ondroj
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 306
Registrován: Ne Dub 20, 2008 9:52
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ondroj » Stř Kvě 18, 2011 21:18

saskie napsal:No nevim. Sám píšeš, že to nebude na den přesně. Pochopitelně. Takže to, že člověk s očekáváním chodí nějakou dobu k jejich domovu, nás nejspíš beztak nemine. Neni špatný na toto téma zjistit nějaké poznatky. Ovšem účelnost - kdy přesně porodí - se mi zdá zavádějící. Pokud jedinec nepozná, že samička měla říji, nevim, jak pozná, že má trochu jinačí bradavky. Váhu přibírá každá činča jinak. Takže tady to bude taky individuální. Mně šlo o to, že zkušený chovatel to stejně pozná i jinak, jak to s ní je, všimne si nejspíš i těch bradavek, ano, od takových chovatelů by stálo za to, aby se k tomu vyjádřili. Ale vybízet vlastně kohokoli, aby zkoumal těhotnou holčinu, a vzhledem k tomu, jak téma bylo zprvu vedeno, tak se mi zdálo zamířené jistě i k těm opravdu málo zkušeným, tudíž otravovat samičku, to se mi zkrátka nelíbí a pochybuji, že činčilky by z toho byly nadšený - že by jim to přineslo něco dobrého. A o spokojenost činčil nám jde, podle mého by aspoň mělo jít, především, že? K tomu dotazu úplně původnímu nic nemám. Ale k nabádání otravování těhotných mám hodně!



Milá Saskie, nevím jestli jsi někdy viděla zduřelé a normální bradavky, ale myslím si že ne protože se o nich vyjadřuješ jako o trochu jinčích.
Rozhodně nenabízím kohokoliv i když vlastně ano stejně se do toho zapojí jen chovatel nebo člověk který bude chtít vědět o činčile více. Pokud ty o to nemáš zájem tak se prosím k danému tématu již nevyjadřuj, tvůj názor již známe. Jen napíši že jemné cílené fouknutí není pro činčilu více stresující jak vážení.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Stř Kvě 18, 2011 21:26

Ok, tak se nerozčiluj, be happy :)
Jinak ňáký míma za sebou máme. Těď mi tu zrovna jeden nedorost likviduje sešit s poznámkama na zítřejší zkoušku. Tak nám udělám oběma službu a pujdu se věnovat zas tomu. :lol:

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”