Ú R A Z

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Honza

Ú R A Z

Příspěvekod Honza » Čt Ún 09, 2006 3:55

Dobrý večer, stala se mi nemylá věc. :cry:
Každý den pouštíme na několik hodin(asi od 20-01 hod) naše činčilky na výběh a jak se sami utahají, odskáčou si do klece, napít, najíst, podřímat si a zas si poběhat po pokoji, prostě s námi tak žijí, jak bych řekl-rovnocenně.
Podmínky jsme jim na naše možnosti (studentské) vytvořili takřka maximálně krásné a spojili útulnost s jejich potřebami a pohodlím. Elegantně jsme jim propojili prostorné písečné akvárium s klecí, které dominuje věčně obsazená houpačka z ručníku a vždy uklizená podestýlka s krmítky. Rozhryzali už pár věcí, s libostí si brousí zoubky u naši nenalakovanou postel...atd atd.
K věci. Před pár hodinami činčilák hryzkal konektor od nabíječky a já po něm v neuváženém zkratovitém bezmyšlenkovitém jednání hodil/vykopl pantofel. Neštastně ho trefil a začal se cukat a smýkat po koberci a utekl se schovat. Tekla mu z frňáčku krev. Doufám, že bez příměsi mozkomíšního moku. Měli jsme strach, co teď dělat, přítelkyně začala plakat a mě při pohledu na tu chlupatou kouličku s korálky na hlavě, která absolutně za nic nemůže, taky nebylo nejlíp...výčitky, svědomí...proto píši... Krev po chvíli přestala téct. Činčílka ale působí trochu apaticky a vystrašeně. Už začal i jíst.
Chtěl bych se zeptat. Máme ho vzít někam k veterináři?? Pokud ano, nevíte kam Brně. Mám o něj strach. Teď je to sice dobré, ale co zítra a další dny...nevím. Mockrát Vám děkuji za radu a přeji hezký den.

Máme s přítelkyní činčilí páreček ve stáří pár měsíců. On (Mozilla) cca 6měsíců, ona(Frfňa) 3měsíce.

Disable adblock

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Čt Ún 09, 2006 7:00

Ahoj Honho, odkaz na veterináře najdeš jako první příspěvek kategorie Nemoci: http://diskuze.cincila.com/viewtopic.php?t=147&start=50

Tohle jsou zkopírované informace o osvědčené klinice v Brně:

Ještě jsem od Simony získala o klinice další informace:
"Na klinice chorob ptáků,plazů a drobných savců lze hospitalizovat více než 100 pacientů,vyžadující intenzivní či náročnější diagnostické a léčebné úkony.Chovatelskou péči poskytují hospitalizovaným pacientům zkušení veterinární technici s odpovídající specializací.Soustavně jsou uskutečňovány chirurgické a ortopedické zákroky(například coeliotomie,řešení fraktur končetin,ovariohysterektomie,kastrace samců,korkce chrupu),endoskopická vyšetření prováděná při řízené ventilaci a bezpečné inhalační anestezii monitorované špičkovou technikou.Na klinice je zajištěna možnost zcela separované hospitalizace importovaných zvířat z důvodu karantény nebo umístění pacientů do samostatného infekčního oddělení při podezření na infekční onemocnění.Je zde centrální laboratoř kde se provádí řada laboratorních vyšetření-biochemická,hematologická,cytologická,mikrobiologická a parazitologická.
Pohotovostní provoz kliniky je organizován tak,aby bylo možno poskytnout nezbytnou zdravotní péči naléhavým případům i v nočních hodinách,o vikendech a svátcích. "

A ještě odkaz:
http://www.veterina-info.cz/script/surg ... p?sid=1105

Hodně štěstí :)

NIKO

RE

Příspěvekod NIKO » Čt Ún 09, 2006 9:39

Niekedy sa to proste stava, nezvazis poriadne situaciu a nieco pos.... Ja osobne by som s tym na veterinu nesiel. Bude mat asi iba otras mozgu, pokial bude v klude, tak to bude hadam ok. Krvacanie nastalo asi koli poraneniam ziliek v cumaciku z otrasu, nemalo by to byt nic vazne. Casom si zvieratko ziska opatovnu doveru a bude ako predtym.

Avatar uživatele
catherine
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 409
Registrován: Út Led 31, 2006 10:34
Místo/Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod catherine » Čt Ún 09, 2006 10:12

Fuha, no neviem ked vyzera, ze je ok a uz aj papa, tak by to mohlo byt ok. Ale ak na druhy den spozorujes nejaku zmenu, ze nebude jest alebo daco tak urcite chod na veterinu. Nie som odbornik na tieto veci ale je to dost jemne zviera a mohli bud iba puknut zilky, preto ta krv ale mohlo sa stat aj viac. To zistis podla spravania, ale ak sa uz zacina chovat normalne, tak to bude len to prasknutie zilky. Drzim palce aby to bolo oki :wink:

Disable adblock

Avatar uživatele
Magda
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 248
Registrován: So Črc 16, 2005 13:21
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Magda » Čt Ún 09, 2006 13:32

Doporučuju Palackého tř. - Veterinární fakulta .
Za poslední dobu jsem tam byla 3x, jsou to odborníci, mají vše potřebné na vyšetření apod. a hlavně jsou tam nonstop.
Třeba to nebude ani nutné, uvidíš. Příp. zkus zavolat a nejdříve tel. zkonzultovat s doktorem.


Telefon na toto odd. je 541 562 368, o víkendech a večery na vrátnici 546 221 174 a tam vás přepojí na pohotovostního doktora.
Ordinační doba bez příplatku je 8-12 a 13-15 hod.

Příplatek za pohotovost je 300 kč
základní vyšetření 150 Kč + léky a další příp. vyšetření a zákroky.

Honza

Poděkování

Příspěvekod Honza » Čt Ún 09, 2006 22:46

Chtěli bychom vám všem vážně moc poděkovat, protože s takovou ochotou jsme se už hodně dlouho nesetkali. Moc si vašeho zájmu o náš případ vážíme!!
Mozilla už z lehka hopká po pokoji, je pořád trochu vystrašený, ale asi se není čemu divit. Zítra ho možná pro jistotu vezmeme na veterinu, aby se na něj mrknul odborník.
Občas vydává něco jako "kychání". Prostě zprudka vyfukuje nosem. Už jednou takové zvuky dělal, ale nejsme si jisti, co to přesně znamená. Možná si tak čistí nozdry od zaschlé krve?? Či písku?? Nevíme...
Každopádně dostal rozinku a pak spokojeně pocvakával zoubky, tak dostal ještě jednu malou, ale ne víc. :-)
Ještě jednou VAM V S E M V E L M I M O C D E K U J E M E (!!!!) za info ap.
Krásný večer.....

Avatar uživatele
catherine
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 409
Registrován: Út Led 31, 2006 10:34
Místo/Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod catherine » Pá Ún 10, 2006 18:43

Rado sa stalo, od toho sme tu aby sme si pomahali :wink: pekny vecer a uz radsej bez papuce :lol:

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » So Ún 11, 2006 20:43

Nechci te desit, ale tohle kychani se mi nelibi, zazila jsem to s jednim prvnim sameckem, ktery se zranil padem z klece a po nekolika dnech mu zacala tect krev chvilema z nosu a take kychal. Je to na delsi vypraveni, ale umrel, tenkrat se na to pritel vykaslal a on se udusil vlastni krvi. Mel nakonec vnitrni zraneni po tom padu, udelala se mu krevni srazenina, ktera kdyz praskla, tak se udusil krvi.Bylo to hrozny. Ja bych radeji na tu veterinu zajela na rentgen, vyborny je MVDr. Jekl pry na Brnenske veterinarni fakulte, cilso je 541562368.

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » So Ún 11, 2006 20:44

Jakmile zacne jakoby skytat byt i chvilema na nic necekejte a jedte tam. Takhle se mi udusila po nekolika letech i jedna samicka, kterou pro zmenu zase zranil jeden veterinar, ktery cincilam vubec nerozumel. To skytani muze znamenat prave plicni edem.

Honza

:-)

Příspěvekod Honza » Pá Ún 17, 2006 2:24

Krásný den, přeji všem!
Od chvíle, co jsem Vám sem napsal, že "kýchá", tak přestal. Mozilla začal neuvěřitelně běhat, skákat a Frfňa ho napodobuje, jak se jenom dá.
Prostě na nás svym nadšením působí jak 10 činčil v jedné a skloubeno s jeho téměř neznatelnou bázlivostí a chutí vyvádět nám nahání až hrůzu :-))
mj. troufal bych si i tvrdit "cosi" o jeho inteligenci, která nebude určitě nulová, jelikož je, jak se říká "vyčůranej až nad mraky" (s ohlédnutím na jeho hryzací prohřešky prováděné elegantním stylem) a jeho temperament graduje ze dne na den (karambolů přibývá, ale lehkého, přičemž koutky odtahujícího rázu). O to tvrději spí a nerozhází jeho klidné spaní NIC. Skoro ani pohlazení v kleci. Frfňa je na tom podobně, ale nešplhá se k takové dokonalosti (přičemž nám začala šplhat jako opice po kleci i na ní), jako ta velká, převážně vzduchem plachtící šedá koule, které říkáme Mozilla. Prostě samec, jak má být:-)
Ale vim, že každej máme tu/ty svou/své činčilku/y a jsou to pro nás jedni z nejnádhernějších stvoření. A navíc, když jsou zdraví a plní života.
Tímto jsem Vám všem chtěl ještě jednou poděkovat za rady a vzkázat, že náš činčilák se má na výbornou.
Krásný den a ještě jednou díky. :D

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Vlasticka » Pá Ún 17, 2006 7:21

Do je dobre. Prejeme hodne zdravi do dalsich let :lol: :lol:

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » Pá Ún 17, 2006 14:46

Tak to jsem sama rada. Pokud je takto cily, tak to bude asi opravdu uz dobre.Musel by projevovat urcitou apatii, nechut k jidlu a unavu, to vse jsou varovne signaly, ze neco neni vporadku.

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”