Splašená činčila

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Splašená činčila

Příspěvekod tuta » Stř Kvě 23, 2007 21:17

Ahojky,
Terka čeká mimča (teda zakulacuje se jí pupík) a viděla jsem jak to do ní pan Alexandr šije... Mimča by měla mít v polovině července... Dokdy jí můžu nechat volně skákat a běhat? V pohodě vyskočí zespodu klece na horní poličku (asi 110 cm). Stejně skáče i dolů... Je celkově dost divoká, ale přitom dost kamarádská... V tématu Čím nás dostávají jsem se dozvěděla, že to může být nebezpečný pro zdravý nebřezí činče, natož pro mladou samičku co nejspíš čeká.
Mám jí nějak zabednit akvárko aby nemohla skákat a seskakovat? Bojím se ji pouštět, protože nejsem schopná jí vysvětlit, že vysoko nesmí (třeba na kuchyňskou linku - dostává se až nahoru přes výparník a přes potos)...
Mám ale strach, že když jí rozdělím akvárko, aby nemohla nahoru, že se mi tam umlátí, je opravdu hyperaktivní :(
Předem děkuju za rady
Ť.
PS:doteď jsem to brala, že je rozumná, že by sobě ani mimčům neublížila, ale teď co jsem četla čím nás dostávají začínám mít fakt velký strach

Disable adblock

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Stř Kvě 23, 2007 21:19

Podle mě nejvíc vadí ty skoky dolů z klece, těch 110 cm. Skoky nahoru by tolik snad vadit neměly.

Avatar uživatele
lwici
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1462
Registrován: So Črc 29, 2006 16:45
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwici » Stř Kvě 23, 2007 21:25

Dokud bude moci... Mišuňa taky hopsala skoro až do konce... pak už se neunesla a jen ležela a odfrkávala si :).

Avatar uživatele
nemesisss
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 153
Registrován: Čt Bře 23, 2006 23:10
Místo/Bydliště: Osová Bítýška
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod nemesisss » So Kvě 26, 2007 0:43

Ja mam taky asi 110 cm ,mam tam teda zebricek ale ktera cincila by ho pouzivala,ze:-)ja mela taky strach ale ono to fakt uz potom nejde tak dobre skakat a pak je rada ze se prevali z jednoho boku na druhy:-)ALe na tu skrin bych ji nenechala lizt ani bez pupiku!je to nebezpecny :-)nebo na zada padak:-)

Disable adblock

Avatar uživatele
Sharona
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 887
Registrován: Čt Kvě 18, 2006 11:46
Místo/Bydliště: Postřižín u Prahy

Příspěvekod Sharona » So Kvě 26, 2007 8:39

Už jsi viděla činču s padákem??? :lol: :lol:
Ale chtěla bych vidět jak ji do něj navlíkneš :P :lol: :lol: :D

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tuta » So Kvě 26, 2007 10:01

Sharona napsal:Už jsi viděla činču s padákem??? :lol: :lol:
Ale chtěla bych vidět jak ji do něj navlíkneš :P :lol: :lol: :D


no já ji na linku ani pod linku nepouštím, tam chodí bez dovolení, protože se nenechá zkrotit (a tedy občas ani chytit) musím ji nechat delší prochajdu - třeba celonoční, nebo dvoudenní, to záleží na situaci) no a některým věcem nezabráním (teda jako zavřu okno, uklidím všechno o co se může zranit nebo co může shodit, někdy odnesu kytky do vedlejšího pokoje...snažím se aby byla v bezpečí, ostatní to nenapadá hrát si na kaskadéry)
Ť.

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Ne Kvě 27, 2007 16:16

V tý kleci bych možná pro jistotu udělala dopadovou zónu - vychytat místo, kam obvykle dopadne, a to jí vystlat něčím měkkým, třeba senem... a neboj, až bude mít pořádný břicho, tak už tolik lítat nebude... ale s tím běháním na volno bych asi byla opatrnější, chtělo by to nějakej fígl, jak jí dostat domů - třeba zavírací koupelna s pískem nebo klec položená na zemi, a když do ní ze zvědavosti vleze tak jí zavřít a přenýst domu...

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tuta » Ne Kvě 27, 2007 16:34

no s klecí jsem to už zkoušela... v pohodě tam vleze... a mooooc rychle vyskočí...
vymyslela jsem důmyslný drátěný systém jak z dálky zavřít klec - jestli můžu radit nezkoušejte to u rychlé činči (stalo se to před vícew než dvěma měsíci - ještě tu nebyl pan Alexandr) když jsem co nejrychleji zavírala klec, tak jsem ji zavírala, když už byla na odchodu, letěla tak metr a půl přes pokoj, jak ji dvířka vymršlily... :oops:
to mě vede k přesvědčení, že násilím a lstmi ji chytat nemá smysl...
Ť.
PS: opravdu je ale pomalejší, dneska jsem ji při čištění v pohodě odchytila (odešla mi rychlostí blesku z náručí a já ji chytila hned jak dopadla na zem, to se dřív nemohlo stát)

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”