Miminka, jedno zemřelo

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
martinassevcikova
Nový uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: Po Dub 02, 2012 22:38

Miminka, jedno zemřelo

Příspěvekod martinassevcikova » Stř Lis 07, 2012 16:51

zdravim vsechny milovniky cincil,
dneska rano me cekalo prekvapeni v podobe jednoho maleho prdolky, ale bohuzel i zklamani, protoze jsem druhe miminko nasla mrtve.
Chci se vas proto zeptat, komu se to jiz stalo, protoze toto je samicky druhy vrh, ale prvni byl naprosto v poradku a bez komplikaci.
Cincilka byla celkem velka a byla natahla, tudiz jsem premyslela, zda ji samicka nemohla nejak ublizit. V dobe porodu byl v kleci jeste samec, mohl udelat miminku neco on? Mlade bylo ocistene, suche a bez znamek krve ci cokoliv neobvykleho.
Trosku me to zamrzelo, ale musela jsem bohuzel hned do prace, tak doufam, ze druhemu prcku nic neni. Samce jsem oddelila do druhe klece.
Predem dekuji za odpovedi.
Ps: o letalni faktor se urcite nejednalo.

Disable adblock

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Miminka

Příspěvekod minlub » Stř Lis 07, 2012 20:04

Gratuluju k miminku. S druhým miminkem je mi to líto, někdy se to stává. Mohlo se nalokat plodové vody nebo rodila déle a bylo přidušené. Pokud nejevilo známky kousnutí, nemyslím, že mu někdo z rodičů něco udělal. Samečka bych nechala u samičky, aby jí pomáhal.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Miminka

Příspěvekod Wulfina » Čt Lis 08, 2012 17:11

Ahojky,
gratuluji =D>

Jojo, to se prostě stává, chyba mohla být holt v miminku a samička to poznala, tak mu zemřít pomohla a nebo mimí zemřelo samo, mohlo být příčin více... :wink:
Nesmutni, raduj se aspoň z toho jednoho :)

lucy
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 107
Registrován: Po Srp 08, 2011 16:54

Re: Miminka, jedno zemřelo

Příspěvekod lucy » Čt Lis 15, 2012 13:55

taky se mi to stalo před 14 dni..samička rodila po 2 a jedno z mládat bylo na 2 poloviny, ani ho neočistila - myslím si že sním něco bylo protože o druhé se oba rodiče starají ukázkově jak matka která je má po druhý tak otec který má mladý poprvé....prostě se to stává a poznají když je nemocný tak ho radši zlikvidují kvůli jemu samému a i kvůli sobě (mléku)....

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”