Krytí

Diskuze o všem.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Krytí

Příspěvekod Wulfina » Stř Črc 18, 2012 13:40

Přesně ten důvod, proč bych nestandardní jedince, vořechy a jiné kastrovala...
Takhle končí většina vořechů a psů bez PP... :roll:

Disable adblock

Avatar uživatele
Krista0671
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: Po Led 16, 2012 9:02
Místo/Bydliště: Kladeruby

Re: Krytí

Příspěvekod Krista0671 » Stř Črc 18, 2012 13:51

Takže k předešlému inzerátu ohledně kříženců ovčáka a dobrmana mi přišla tato rozsáhlá odpověď:
Vážená paní,
dovolte mi abych upřesnil ještě svoji odpoveď na Váš email. Odpovídal jsem Vám v časovém stresu a to byla zřejmě chyba, neboť jsme nedošli vzájemného porozumnění a spíše jsem ještě prohloubil Vaše obavy.

Mám své dva psy velmi rád. Věnuji jim veškerý svůj volný čas, jsou to členové rodiny a moji přátelé především. Fenu ovčáka jsme si pořídili plánovaně, pes dobrmana se k nám dostal zvláštním způsobem - no, řeknu-li to narovinu, tak osobně bychom si toto plemeno nikdy nezvolili, ale bohužel nastala komplikovaná rodinná situace a ten pes, pokud bychom se ho neujali, skončil by v útulku, neboť jest dosti problematický.

Celý život jsme žili na venkově v RD,ale před rokem jsme se museli přestěhovat do bytu, a ne zrovna prostorného. Není zrovna snadné uhlídat tak temperamentní psy, před nechtěným nakrytím. Dobrman si bohužel dokázal poradit se dvěma dveřmi a najít si cestu k feně. Když jsme zjistili, že čekají štěňátka, těžko jsme mohli už co dělat. Kastrovat fenku nechceme, kastrovat psa teď už ano, pro klid nejen náš.
Chápu Vaše rozhořčení, ale snažte se také prosím pochopit, že ne všichni lidé mají v úmyslu těžit na zvířatech nebo je využívat.
My zvířata milujeme a vykořisťovat je? Spíše naopak, ujmeme se každého tvora, který potřebuje zrovna pomoc. Kolik jen štěňátek jsme se ujali za poslední roky a hledali jim nové domovy. A koťat. A dokonce i zraněných ptáků.
Víte, stalo se nám mnohokráte, že pokud jsme nějaké zvíře, či mládě jen tak darovali, člověk si ho nevážil. Zní to drsně, ale je to tak.
V dnešní době hrají peníze více rolí, nežli se může zdát. Tím, že štěňátka nedáme zadarmo, jim vybíráme takové majitele, kteří jsou finančně zajištění a mohou si koupi a hlavně následnou péči o takové zvíře dovolit. A především - pokud nastanou nějaké problémy, bude mít člověk snahu je řešit - jelikož ho to něco stálo. Když pohlédnu na svoje sousedy, kteří mají každou chvíli jiné mláďátko, ať už kotě nebo štěně... jen do té doby, dokud je roztomilé a dokud je baví. Jak úžasné, že bylo zadarmo ... V dnešní době platí, pokud člověk nezaplatí, neváží si .

Kdybychom byli množiteli jak Vy nás nazýváte, což nás popravdě řečeno uráží, kryli bychom fenu několikrát ročně a nejlépe německým ovčákem s PP ( kterého můžeme mít bez problémů k dispozici) a prodávali "čistokrevné ovčáky" za tisícové částky. Naše situace je ale značně odlišná.

Jde o to, že my se netajíme tím, že jsou to "kříženci" ( o prznění či naopak vylepšení povahy a zdravotního potenciálu štěňat lze vést dlouhé diskuze), nikomu nezatajujeme fakt, že jde o křížení dvou ras, navíc nikoho nenutíme pejsky si pořídit, je to každého člověka svobodná volba - ať už jakou cenu si zvolí za své "zboží" ( berte prosím s nadsázkou) které nabízí a svobodná volba člověka,který zboží kupuje.
Kdo si chce vybrat štěňátko z útulku, není přece nijak limitován naší nabídkou.
Pokud v tomto všem, co Vám nyní píši,vidíte stále křivdu a nespravedlnost a máte v úmyslu postupovat tak, jak jste uvedla,samozřejmě máte na to právo, ovšem musíme Vás ujistit, že naše svědomí je čisté.
Přeji Vám hezký večer

Pánovi jsem odepsala, že pokud je to tak jak říká, tak že se mu omlouvám, ale že musí pochopit moji reakci proč jsem byla (a myslím, že nejen já) naštvaná. Že inzerátů kde někdo prodává křížence je hodně.
A když to tak vezmu, na jednu stranu má pravdu, že ne každý si koupí křížence za 3000 na tu druhou je to přece jen hodně. Ale zas měli to řešit dřív no. Myslím, že pán množitel teda asi nebude, ti totiž reagují na podobné maily úplně jinak, tenhle pán mi odepsal s chladnou hlavou a slušně. Takže z tohoto ať každý usoudí podle svého.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Krytí

Příspěvekod Wulfina » Stř Črc 18, 2012 13:57

Je to kec, kdyby chtěli dobrmana kastrovat, proč ho dále nabízejí ke krytí?
http://www.buklja.ru/inzerce/inzerat-91 ... ci-zvirata

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Krytí

Příspěvekod Wulfina » Stř Črc 18, 2012 13:59

ps: pán ti ani nemohl odepsat jinak, protože jdou po nich Kluby :D Takže si museli honem fofrem i pro kluby vymyslet nějaký kecy #-o

Disable adblock

Avatar uživatele
Krista0671
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: Po Led 16, 2012 9:02
Místo/Bydliště: Kladeruby

Re: Krytí

Příspěvekod Krista0671 » Stř Črc 18, 2012 14:05

A je to určitě on? No ať už je to jak chce, nějak to dopadne. Pokud je to tak jak řekl, tak mu křivdíme. Pokud kecá on tak je to - a radši to sem psát nebudu jinak bych byla sprostá. Stejně jsem zvědavá co se z z toho vyvrbí...

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Krytí

Příspěvekod Wulfina » Stř Črc 18, 2012 14:07

Ano prosím, to je dobrman Carismo Alary Aslar - otec štěňátek "dobrovčák" :roll:

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Krytí

Příspěvekod Wulfina » Stř Črc 18, 2012 14:09

Majitelka: p. Dousoudilová - vdala se za p. Barboříka - paní se nyní jmenuje p. Markéta Barboříková i v tom inzerátu to je napsaný, navíc toho psa poznalo už dost lidí...
je to tentýž pes, jak otec štěňat, tak pes dále nabýzený ke krytí...

Avatar uživatele
Krista0671
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: Po Led 16, 2012 9:02
Místo/Bydliště: Kladeruby

Re: Krytí

Příspěvekod Krista0671 » Stř Črc 18, 2012 14:16

Aha, no tak je to prostě zmetek co na to říct. A to teda potom píšou z úplně jiného mailu, protože se mi podepsal jako Tomáš Čermák. Už se v tom nějak neorientuju...

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Krytí

Příspěvekod Wulfina » Stř Črc 18, 2012 14:24

:D :D Tak to je velmi zajímavé....
Mě odepisovala p. Barboříková <hunde.sport@seznam.cz> :)

Avatar uživatele
Krista0671
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: Po Led 16, 2012 9:02
Místo/Bydliště: Kladeruby

Re: Krytí

Příspěvekod Krista0671 » Stř Črc 18, 2012 14:28

Mě odepisoval z mailu t.cermak@email.cz. Tak teda nevím :D mám v tom nějak zmatek. No je to teda hodně zajímavé...

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Krytí

Příspěvekod Wulfina » Stř Črc 18, 2012 14:34

Velmi zajímavé... nicméně už je zbytečné to řešit, řeší to kluby...
Nám nezbývá už nic jiného, než štěndům - vořechům popřát hodně štěstí, hodné pány a žádný útulek... [-o<

Avatar uživatele
Krista0671
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: Po Led 16, 2012 9:02
Místo/Bydliště: Kladeruby

Re: Krytí

Příspěvekod Krista0671 » Stř Črc 18, 2012 14:42

No asi tak :) kdyby jsem mohla a nebylo to odě mě tak daleko, hned bych si jedno vzala. Ale já už mám počíháno na jiného :) ale asi si teda ještě počkám no :(

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Krytí

Příspěvekod Wulfina » Stř Črc 18, 2012 14:42



Tak jsem psala pánovi mejla :D
Odpověď - doslova: "Bez te do ... "
No, takže pán očividně primitiv, co nemá ani ánung o tom, co to PP je ... smát se či brečet?

Avatar uživatele
Krista0671
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: Po Led 16, 2012 9:02
Místo/Bydliště: Kladeruby

Re: Krytí

Příspěvekod Krista0671 » Stř Črc 18, 2012 14:47

Na tohle by měly by být zákony. Pokud u nás bude zvíře pořád jen jako "věc" budou se k nim tak lidi i tak chovat. A doufám, že se pánovi nikdo na krytí neozve...

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Krytí

Příspěvekod Wulfina » Stř Črc 18, 2012 15:00

http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpra ... nebude-vec
Prej už zvíře od letoška není věcí...

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Krytí

Příspěvekod Kobylatko » Stř Črc 18, 2012 16:09

Ty lidi nejsou fakt normální lhát ještě #-o to se nestydí?Dobře jim tak že ponich jdou kluby a oficialní chovatelé.Jediné s čím má ten chlap pravdu že pokud si clovek nekoupí zviře za svi prachy tak si ho neváží.Na bazoši a na fauně ten inzerátu ke krytí vořechama je 100vky až je to hnus,a když se podiváte sem http://www.ifauna.cz/daruji-utulky/inzerce/r/ tady tech chudáku je hafo :cry: :(

Avatar uživatele
Krista0671
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: Po Led 16, 2012 9:02
Místo/Bydliště: Kladeruby

Re: Krytí

Příspěvekod Krista0671 » Stř Črc 18, 2012 19:12

Jo tak nevím jak to s tímhle dopadlo. Někde jsem četla, že zvíře se považuje stále za věc. Tak nevím.

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Krytí

Příspěvekod Kobylatko » Ne Črv 30, 2013 22:01


Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Krytí

Příspěvekod Kobylatko » Po Črc 01, 2013 13:41

Tak sem tam psala a jako vždy nikdo nic,neodpoví :evil: !A s klidnou duší klidně dál shání krytí :evil: !

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Krytí

Příspěvekod Lenca » Po Črc 01, 2013 15:23

Také jsem na inzerát napsala, né stylem že je uplně hloupá a že to nesmí, protože to pak lidi na truc udělaj mi přijde, ale myslím,že rozumně ji vysvětlila proč se to nedělá. Ted už je jen na ni jestli ma dostatek rozumu.

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Krytí

Příspěvekod Kobylatko » Po Črc 01, 2013 15:27

Též sem psala oboum proč se to nedělá :D tak uvidím bud budou drzí a pošlo mě někam,nebo si budou myslet sví nenapíšou a nechaj to tam,nebo napíšou OK a smažou to :D tak uvidíme

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Krytí

Příspěvekod Kobylatko » Po Črc 08, 2013 15:25

http://zvirata.bazos.cz/inzerat/2551771 ... -kryti.php
Tak oni nedaj pokoj :evil: !Chudák zvíře.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Krytí

Příspěvekod Wulfina » Út Črc 09, 2013 9:34

:roll: holt lidská neinformovanost vládne světem....

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Krytí

Příspěvekod Kobylatko » Út Črc 09, 2013 13:23

Jjj tak tak.Já jim psala už podruhý a furt si asi myslí svoje.

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Krytí

Příspěvekod Kobylatko » Po Črc 15, 2013 22:06

http://zvirata.bazos.cz/inzerat/2485855 ... omilku.php :evil: :evil: Další takový ! Jestlipak vůbec ví jak je složitý seznámit pískomily.Jednou se mi stalo že samice během vteřinky zmrzačila samečka :( a to se seznamovali dost dlouho.Jsou to hazardéři a ryskují život svých mazlíčku ale na to bohužel příjdou až bude pozdě .

Disable adblock


Vrátit se na “Chat”