Problém

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Ivet
Nový uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: Čt Říj 18, 2012 1:26

Problém

Příspěvekod Ivet » Čt Říj 18, 2012 1:41

Dobrý večer. Bude to trochu delší, za což se předem omlouvám. Doufám, že mi nějak poradíte...
Mám 6 letého činčiláka, Silvera. Takový trochu neposeda..
Před rokem se mi naskytla užasná pracovní příležitost v zahraničí, která by mi hodně pomohla v karierním pustupu výše, rozhodla jsem se jet. Nemohla jsem Sama nechat u rodičů, neměli by na něj moc času a tak jsem se rozhodla nechat ho u kamarádky. Má dva potkánky, vymazlené a už párkrát u ní byl, když jsme odjeli na rodinnou dovolenou, vždy bez problému.
Teď jsem se vrátila, po 10 měsicích domů. Naši potřebovali pomoci s rekonstrukci nově zakoupeného baráku a proto jsem se vrátila dříve. U kamarádky mě ale čekal celkem šok. V kleci byl činčilák, tlustý jak to prase, jen nečinně seděl a mžoural a když jsem dala do ruky klec, tvářil se vyděšeně. Po písku nebylo ani stopy a nečistilo se snad měsíc. Kamarádku jsem seřvala (lépe řečeno jsem hystericky řvala), vylezlo z ní, že:

ho pouštěla maximálně 3x za tu dobu!!! (prý jí nešel chytit. A to jsem jí kladla na srdce ať ho nepouští, dokud si není jistá, že přiběhně)..takže Sam na jméno už vůbec neslyší, nenechá se chytit, bojí se

se bála, že v noci otevře klec (jó, to on umí), proto ho zadělala na zámek!!!! a krmivo mu házela přes mříže

utrácela peníze, které jsem jí na něj posílala, za svoje potkany

No takže moje vymazlená činčilka se stěhovala do baráku. Chtěla jsem ho u ní nechat dokud nebude v baráku klid, ale nemůžu ho tam takhle nechat. Ani se s ní nebavím, za to co mu provedla, natož k ní ještě chodit krmit a "léčit" činčilku...
Takže můj problém je, jak to řešit. Sam celé dny prosedí nahoře v kleci, zdá se mi, že snad vůbec nespí. V noci skoro vůbec nerachotí, občas si popoběhne, tp je celá jeho aktivita. Dokáže se nadchnout, to ano, ale jen pro kousek šípku, který zjevně celý rok neviděl :(
Bojí se nechat zvednout, ven ho raději vůbev nepouštím. Nemám více jak hodinku volna a je mi jasné, že v neznámém prostoru + když tak dlouho pořádně neběhal, tak bych hopo 60 minutách dobrovolně do klece nedostala.
Navíc se na baráku stále pracuje takže se mu podmínky zrovna nezlepšili. Jsem z toho vážně špatná, celé té stáže lituju :(
Jediné, co mě těší je, že se nechá drbat na hlavě. Sice přes mříže, ale je to něco!!

Poradíte jak dál? Mám jet prostě od znovu? Ochočovat? Toho zvedání se vážně bojím. Potřebuje se nutně probšhnout§ Je jako bečka a já nevím o s tím. Nejradši bych jí jednu vrazila. Stačilo zavolat, že to nezvládá a naši by se ho ujali. Lepší být 8 hodin denně sám, než takovéto podmínky...

Disable adblock

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém

Příspěvekod Wulfina » Čt Říj 18, 2012 8:54

#-o Jo, tohle je přesně ten důvod, proč sem donutila svou tetu (která mi opatruje činčilky, když jsem někde pryč) přečíst aspoň 2 knížky. Dostává přesné instrukce a zatím to funguje.
Poučení příště pro tebe, příště hledej člověka, který s činčilama umí zacházet...

Činčiláčka je mi líto.
Jo, celý bych mu to chudákovi překopala...
K papání jen klasické zelené peletky a seno, pamlsky skoro žádný a když, tak goji nebo jabko. Dávala bych mu ostropestec mariánský a nechala ho běhat, přece jen pohybem - jim vlastním je "shazuje nejlíp". A samozřejmě znova ochočovat...

Co bobky? Nemá zácpu? Papá? Pije?

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Problém

Příspěvekod Lenca » Čt Říj 18, 2012 9:40

:shock: panebože!!! to se nedivím,že jsi byla histerická,ono když nějaký člověk má doma zvířatko,tak předpokládáš,že je schopnej se ti postarat o tvé :( Sam se z toho určitě zase dostane,jen to asi potrvá, ted je zase v novém prostředí,tak do pár dnů to nebude. Za chvíli si zvykne na tvůj hlas když na něj budeš mluvit, pak začne běhat a shodí to :) jak psala Wulf, ostropestřec, pelety a seno. Uvidíš,že se z toho dostane ;)

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém

Příspěvekod minlub » Čt Říj 18, 2012 10:55

Ahoj,
činčiláčka je mi líto. Kamarádce bych asi nafackovala. Bude potřebovat hodně času než si zvykne a bude jako dřív, hlavně je potřeba dieta a pročistit ho ostropestřecem.
Kolik váží a čím ho krmila? Nemusí být tlustý (pokud byl na normální stravě, ne směsce), mohl jen donabrat jak neměl pohyb.
Nech ho v klidu a začni znova od začátku ochočovat, už na tebe zapomněl. Zatím bych ho nenechávala moc běhat a pak jen chvilku, aby to pro něj nebyla moc námaha a srdíčko to zvládlo. Dávej mu jen granulky, seno, jako pamlsek sem tam spíš bylinky, jablíčka, občas Goji (obsahuje hodně vitamínů), netučné pamlsky a ostropestřec- plody nebo http://www.eliscinobchudek.eu/susene-by ... 80-g-i126/
Do vody můžeš dát Bioenzym K http://www.eliscinobchudek.eu/vitaminy- ... zym-k-i33/
Hlavně ho zvaž a hlídej váhu, na ní poznáš, jestli činčilce něco je. Držím palce a dej vědět, jak pokračujete.

Disable adblock

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Problém

Příspěvekod Lenca » Čt Říj 18, 2012 11:10

u ostropestřce mají pročištujici učinky pouze semena,ale tím samozřejme nechci říct,že lístky a natě nejsou prospěšné, mají hodně vlákniny a jsou chutné,tak to činčilce udělá radost.

Ivet
Nový uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: Čt Říj 18, 2012 1:26

Re: Problém

Příspěvekod Ivet » Čt Říj 18, 2012 11:23

Díky moc za pomoc.
Jen ujasním, co jsem z té potvory vymáčkla, tak prý celou dobu dostával jen hrst peletek. To byl celý jeho kontakt se světem. Večer přišla, prohodila krmivo mříží a konec...Občas, ho prý podrbala na hlavě. (Aby to s tou sociálizací nepřehnala, co? :D) Seno neměl, jen mu OBČAS!!!! vyměnila vodu.

Vážit...hmm...uvidíme jak to půjde. Jak už jsem psala, tak v rukách moc dlouho nevydrží + už je celkem problém ho d nich chytit a já ho nechci stresovat...až přijedu domů, tak vám sem hodím fotku.. :)

Bobky v pohodě. Vypadá, že celkově je na tom dobře. Až na to, že je jak buřtík... :D

Jen k tomu goji, nikdy jsem o tom neslyšela, dá se to koupit v nějakém spešl obchodě? My jsme vždycky měli jako pamlsky občasný šípek či jablíčko, když byla nálada tak broskev...

Wulfina: Ona měla doma tu knížku jak se postarat o činčily. Tvrdila mi, že ji četla. Však už ho u sebe měla jednou na celé tři týdny. A vše se zdálo v pořádku :(

Jinak jsem zapomněla napsat ještě jeden problém. Jsem student... Dojíždím do Brna. Vracím se každý čtvrtek a odjíždím až v neděli večer. Takže mám na něj celé 4 dny, ale jak jsem psala tak rekostrujeme, takže...
Mamina má během týdne úkol za ním pravidelně odskočit a mluvit na něj, sem tam podrbat, aby si zvykal. Předtím totiž nejlépe reagoval na mě a potom na ni.

Ani nevíte, jak mě to všechno mrzí. Byl to takový můj mazlík. Zvyknul si na můj režim a vyhlížel mě, usínal mi na bříšku nebo kousek od ucha...a teď tohle...ani pohladit se nenechá :(

A k tomu běhání...bojím se, že se mu nebude chtít po té hodince zpátky do klece a já ho nechci nahánět, zbytečně by se tím vyplašil. Přece jen byl půl roku jen za mřížemi...

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Problém

Příspěvekod Lenca » Čt Říj 18, 2012 11:52

:( to je hrozny,chudaček malej.Ono to pujde,chce to čas, no ted bych ho nepouštěla,dokud si zase nezvykne na hlasy a trošku ruku v kleci. Goji seženeš v prodejnach zdravy vyživy a nebo třeba i v Albertu jak mají ruzne oříšky a bio vyrobky. Jsou to takové červené "rozinky",bohaté na vitamíny
Obrázek

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém

Příspěvekod Wulfina » Čt Říj 18, 2012 12:08

Bohužel na tebe zapomněl, ale neboj, pokud už jednou byl mazel, tak si ho ochočíš zas :)

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Problém

Příspěvekod jasmin » Čt Říj 18, 2012 12:54

Tak takove kamosce bych tez nafackovala a definitivne by u me skoncila.Jeste, jestli ji vubec muzes verit, zda krmila krmivem jen pro cincilky a aby usetrila, nedavala mu treba stejnou stravu, jako potkanum.Pokud nedostaval seno, muzou se casem obejvit i zazivaci potize a hlavne je prospesne, jako prevence proti prerustani korenu a problemum se zuby, stolickami vubec, ponevadz je nuti zvykat.
Kazdopadne bude potrebovat kvalitni stravu, ale zadne pamlsky, s vyjimkou goji, tu dej jen jeden kousek tydne, susenou mrkvicku, aby zvykal, je take vyborny, jako prevence proti problemum s koreny zubu, tu muzes davat denne kousicek susene.Urcite bych davala ted ostropestrec mariansky, obden jen na spicinku noze sypany ve forme caje, nebo seminka, ja daval pri ociste a zachrane samecka s tezkym problemem s jatrama ten sypany caj z lekarmy, nebo dzrave vyzivy.Davej ho ted obden asi 14 dni, ale jen malicko, na tu spicku noze, pak aspon tyden, deset dni pauzu a nasledne muzes dvakrat tydne uz stale stejne mnozstvi.Pikud budes davat seminka, tak obden jen dve nejvice.Take muzes davat sipek denne, kousek krizalky dvakrat do tydne, ale lepsi by asi bylo kousek cerstveho jablicka na procisteni.Ten ostropestrec bude nutny, ponevadz se asi nikdy nedozvis pravdu, cim ho krmila.
Ze si na Tebe odvyknul je u cincil zname.Narozdil treba od psa si krivdu od panicka pamatuji a to jakoukoliv i zmenu v jejich zazitem zivote a zmenu k horsimu nesou velmi tezce a budou si ji pamatovat uz porad, je mozne, ze uz nikdy nebude k Tobe takovy, jako driv.Cincily maji zazity svuj biorytmus a navyky presne na vteriny a jakakoliv zmena, byt sebemensi pro ne znamena stres a nejistotu, zvlast tohle ho muselo hodne poznamenat.Budes muset byt hodne trpeliva, ale asi to uz nikdy nebude, jako drive.
Zkus jeste jednu metodu, kterou me prozradila a naucila ma zahranicni kamaradka, ktera se cincilam venuje po cely zivot a dokaze s nimi i komunikovat a napravovat psychicke ujmy jejich.
Urcite ho poustej a kdyz se \ti podari, ne nasilim proti jeho vuli, ale dobrovolne jej vzit do ruky a na klin, tak mu jednu ruku, dlan poloz na hlavicku, druhou mu masiruj a hlad srdicko a rikej mu, jak Te to mrzi moc a ze ho milujes a ze uz ho nikdy nezradis a nikam nedas.Rikej mu jmenem..Mel by Ti usnout v naruci klidne.Je take mozne,spis pravdepodobne, ze se muzou objevit tim vsim, stresem, nedostatkem pohybu, spatna strava a tloustka,problemy se srdcem, selest apod.Asi by nebylo marne, ale az si zase zvykne a uklidni se jej vzit k Jeklovi do Brna na veterinu na celkovou prohlidku preventivni, hlavne kvuli zubum a srdicku.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém

Příspěvekod saskie » Čt Říj 18, 2012 13:30

Tak to je nemilý problém. Ale činčilák se určitě zase ochočí a dostane do kondice. Bude to však chvíli trvat. Začla bych zase od začátku, co se dá dělat, ale bude to tak nejjistější. Akorát bych se teda bála, jestli nedostával seno (nebo teda bůh ví, co vůbec dostával), aby měl v pořádku zuby. Protože sama jsem z Prahy, vzala bych hned činčilu za Lietavcovou (případně Chylíkovou), pro vlastní klid.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Problém

Příspěvekod jasmin » Čt Říj 18, 2012 14:43

Urcite bych ho vzala na preventivni prohlidku, zalezi, kam to mas nejblize.Zda do Brna, tak na Palackeho k Jeklovi, pokud Praha, tak Hurka lietavcova, ale predem tam zavolat.Kdovi, cim byl krmeny, neverila bych ji ani slovo a hlavne, pokud nedostaval seno a nemel vubec pohyb, ta preventivka bude dulezita pro klid.Lepsi, nez pak resit neco uz dlouho, ale nechala bych ho jeste chvilku uklidnit.
Smutny je, ze clovek uz koukam nemuze verit ani kamaradum:-(

Ivet
Nový uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: Čt Říj 18, 2012 1:26

Re: Problém

Příspěvekod Ivet » Čt Říj 18, 2012 23:56

No tak jsem z východních čech, Prahu mám stejně jako Brno tak dvě hodiny cesty :( A v nejlbližší době to nepůjde, auto je potřeba v každou denní dobu a vlakem...no nevím no...

Dnes jsem nakoupila seno, tak si spokojeně chrupká, zkoušela jsem mu dát i to Goji a také nepohrdnul :D...asi na zítra vyklidím pokoj a pustím ho.

Tady máte fotečky. Je to už celkem za tmy.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Seno má zatím nahoře, protože se mu prý držáček "ztratil z klece!" :D

Jinak s tím ostřopestřem...mám mu to normálně míchat do krmiva, nebo je to dobré a spapá mi to? Protože misku se pravidelně převrhuje...některé věci hold nezapomněl :D

Zítra mě čeká velká čistka....nevím jak dlouho se nečistilo, ale mám z toho strach. Uvidíme co na mě od tou horou podestýlky bude čekat..asi raději kompletně osprchuji celou klec a nechám to celé tak hodinku máčet :D Nejradši bych to vydrbala dezifekncí, kdyby nebyla jaksi....jedovatá :D :D :D :D

Jinak se mi zdá takový ušmudlaný...asi jak se dlouho nekoupal, tak má v sobě tu mastnotu docela zažranou :D Raději mu proto budu měnit písek každý den....rozhodně vypadá lépe než když jsem ho uviděla poprvé...

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Problém

Příspěvekod Lenca » Pá Říj 19, 2012 7:15

Ahoj, klec vem normálně savem ;) pak to omyj ještě vodou a nemusíš se bát :) teda...tu podestýlku si neumím představit a ani nechci, když já tu remcam po týdnu jaký jsou moje činčily čuňata,že to neni možny :D činčiláček vypadá dost mastně noo :( dej mu k výběhu písek a určitě bude moc šťastný :) výběh si zaslouží a porochňání v písku též :)
Ostropestřec semínka jsou moc chutná a veme si je z ruky :) akorát si nepamatuju už jak je to dávkování, snad mě někdo opraví. Myslím že se dává denně 3 semínka po dobu týdne,pak 14 dní pauza a pak opakovat.Neměl by ho dostávat dlouho, je to silné. Až bude vypadat,že je na tom líp, dává se jen jednou za měsíc.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém

Příspěvekod Wulfina » Pá Říj 19, 2012 8:50

Oj! #-o
Jde vidět, že je hooodně nekoupaný, dávala bych mu písek 2x denně, aby se okoupal rychleji, a dala mu tam kvalitnější písek - Jr Farm, Sandy a pokud ti nevadí prach, tak třeba i Sepiolite.
Jinak jde na něm vidět, že je opravdu "vyžraný" dost možná až nezdravě.

Klec buď vem Savem, a nebo já používám Sanytol (je to šetrná desinfekce). Samo, jí prodrbej v horký vodě.

Ostropestřec dávej semínka normálně, jako pamlsek, klidně z ruky, dávala jsem 3 semínka denně, pak sem vynechávala cca 14 dní a pak zas týden sem dávala :)

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém

Příspěvekod Wulfina » Pá Říj 19, 2012 8:51

Je, se mi tam připletl kus citace.. #-o :mrgreen:

Edit. opraveno

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém

Příspěvekod saskie » Pá Říj 19, 2012 10:21

No ušmudlaný je, kulatý taky, ale jinak je to krásný činčilák :D A když jde po senu, to zuby ve špatném stavu mít nebude (teda alespoň ne v hodně špatném).
Hodně odmašťuje Blue Cloud Dust, ale JR Farm to zmákne také poměrně brzy. Z těch, co obvykle bývají ve zverimexech, takové ty něco mezi hrubozrným a jemným, no nevím, tam to bude na dýl, ale tak u písku jde hodně i o jeho psychické účinky, že to činču baví :wink:
A omlouvám se předem za rejpavost, ale nemůžu jinak. Jakmile vidím v klecích ty poličky pouze z mříží, prostě začnu vyšilovat. Když jde o dva dny, tak dobrý, ale jestli to má mít činčilák třeba na měsíc, je to dost dlouhá doba, aby to člověk řešil. Prostě poloděravé police nejsou nic příjemného a také nic super bezpečného pro tlapky. Přidělala bych na to dřevo, nebo alespoň něco :(

Ivet
Nový uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: Čt Říj 18, 2012 1:26

Re: Problém

Příspěvekod Ivet » Pá Říj 19, 2012 11:37

On má tuhle klícku jen na číštění, však je malá. ;)
Jinak máme velkou s normálními dřevěnými patry ;)

Právě jsem taťkovi na zahradě "jemně" oholila jabloně.....už si na jedné větvičce pochrupuje :D....ale teda jako dobrých 20 minut ji zkoumal.... :( Achjo, co jsem mu to vyvedla chudákovi, když ani větev nepozná :(

Ivet
Nový uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: Čt Říj 18, 2012 1:26

Re: Problém

Příspěvekod Ivet » Pá Říj 19, 2012 11:41

A vypadá to, že asi projedu všechny internetové obchody a budu nakupovat ve velkém :D...aby se mi rychle spravil.
A běhání musím bohužel odsunout až na příští týden. Mamka mi dala do pokoje všechny kytky, co vlastníme. Je jich kolem 100 :D....a ohlídat ho, aby si z nějaké neurval kousek něčeho....to bych asi nezvádla :D

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Problém

Příspěvekod jasmin » Pá Říj 19, 2012 11:46

No, vypada zanedbane, ale je krasnej jinak.Z jeho vyrazu je videt ta krivda v nem a nastvanost.Oni maji fakt kocici povahu a bude trvat dost dlouho,aby Ti jeste znova uveril, nekdy se to nepodari vubec, aby cincilka byla takova, jako predtim.Oni nas maji radi, ale nedavaji to najevo, jako psi treba a jak jsme psala, sebemensi krivdu a zmenu si pamatuji uz po cely zivot,Je zajimave a mam vypozorovane, ze treba tyrane cincilky, nebo ve spatne peci, kdyz je nekdo zachrani a pomuze jim, tak k nemu prilnou a miluji ho, ale na prikori, ktere s ejim delo nezapomenou nikdy.Treba chovatelka v zahranici tenkrat, od ktere jsem mela cincilky, ne ta kamaradka, fungovala take, jako hotel pro cincily, kdyz panicci odjeli na dovcu apod.A rikala, ze kdyz si pak pro ni, treba po tydnu prijedou, tak cincila k nim ani nechce, nechce od nich ani rozinku, nekomunikuje s nimi a dela, ze je nezna.Trva to pry nejakou dobu pak i doma, nez si znovu zvykne.
Mam vyzkousene u nekterych, ze stacilo dat prednost v podani rozinky tenkrat sestricce te cincilky, jako prvni, kdyz predtim dostavala prvni ona a dala mi to pekne najevo, i ji.Nebo opozdit vybeh ve stejnou vecerni hodinu o hodku dyl.Nastvane sedely u dvirek a drzeli se jednou ruckou, a ten nastvany vyraz.Po vypusteni se okamzite vycuraly na podlahu, ac to predtim, ani potom nikdy neudelaly.Dalsi.Zpozdila jsem te svoji nynejsi vybeh, na ktery byla zvykla, ponevadz pritel prijel driv a tak jsem si dovolila se venovat jemu a ji pustit az dyl.Kdyz ji vzal do ruky, pocurala ho, coz predtim take nikdy neudelala a vycurala se i tam, kde nikdy.Ona venku, ikdyz je pustena treba hodinu, dve neudela jediny bobek, coz jsem nikdy nepochopila a ani kdyz ji mam na kline, nebo v ruce, tak neudela jedinej, az v kleci.
Ten ostropestrec, pokud budes davat seminka, tak bych dala jen 1-2, vic ne a obden radeji tak 2 tydny, pak aspon 14 dni pauzu.Ja davala spis ten sypany caj na spicku noze a pak jsem to stridala.Prave ten mi zachranil tenkrat samecka.Kazdopadne drzim palce, aby se z te hruzy vzpamatoval.Pokud to nebude nejak akutni, zacpa, bude normalne bez problemu jist a zvykat, nebude vydavat takove sipave,nebo pcikave a skytave zvuky, tak bych ho na veterinu do Brna netahala, az treba najare.Rychlik expres je tam za 1,5hodky, nebo muzes nekomu zkusit rict, aby Te tam odvezl.Kdyby to bylo hodne akutni, tak ho vezmi do Hradce k Dr.Bartosovi, cincilam a hlodavcum pry rozumi a ma tez inhalacni narkosu, ale Jekl je Jekl a Lietavcova, co se hlavne zubu a korenu tyce.Mozna akorat dej bobky na koprolku.S tou goji to take neprezen, staci jedna jednou tydne ted, az se da dokupi a zhubne neco, bude mit pohyb, tak muzes dvakrat do tydne jednu.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Problém

Příspěvekod jasmin » Pá Říj 19, 2012 11:50

Ivet napsal:A vypadá to, že asi projedu všechny internetové obchody a budu nakupovat ve velkém :D...aby se mi rychle spravil.
A běhání musím bohužel odsunout až na příští týden. Mamka mi dala do pokoje všechny kytky, co vlastníme. Je jich kolem 100 :D....a ohlídat ho, aby si z nějaké neurval kousek něčeho....to bych asi nezvádla :D


Mohly by tam nastat kvuli absenci sena tak dlouho a vetvicek, dreva problemy se zuby, ktere ted muzou byt jen vpocatku a skryte.Asi bych ho fakt do toho Brna za Jeklem vzala radeji a zaroven, at prohledne srdce kvuli selestu, maji ted specilani pristroj nato.Kdyby tam nahodou nejake problemy byly, hlavne co se tyce zubu, tak to je nejlepsi resit hned vpocatku, nez se to rozjede.

Ivet
Nový uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: Čt Říj 18, 2012 1:26

Re: Problém

Příspěvekod Ivet » Pá Říj 19, 2012 12:25

Zatím je v pohodě, v noci si poskakuje. Akorát je asi zvyklý se moc nehýbat.
Jí všechno, co mu nabídnu a vypadá to, že je vděčný za jakoukoliv pozornost.
Vadí mu nečekané pohyby a ruka v kleci. Půjdu na to pomalu a jakmile by si vysketnul nějaký problém, tak do toho Brna zajedu...

Ivet
Nový uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: Čt Říj 18, 2012 1:26

Re: Problém

Příspěvekod Ivet » Pá Říj 19, 2012 12:37

Ještě jenom, mám mu dát nějaké lepší peletky, nebo stačí ty od Vitacraftu? Vždycky jsme kupovali jedny a ty samé
Obrázek

A ona ho prý krmila tou levnější verzí... Obrázek

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém

Příspěvekod minlub » Pá Říj 19, 2012 12:48

Ano jedny nejsou moc dobré, Apetit chutná, ale je méně výživný. Je pak lepší ho mixovat ještě s jedním druhem.
Dobré jsou Ovator, Berkel, JR Farm, White Mollen, Versella Laga.
Občas bych mu přihodila kuličky pro dospělé činčilky od Vitakraftu, jsou výborné http://www.eliscinobchudek.eu/zakladni- ... ncila-i14/

Ivet
Nový uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: Čt Říj 18, 2012 1:26

Re: Problém

Příspěvekod Ivet » Pá Říj 19, 2012 13:06

Tak teď jsem si celkem zruinovala peněžku, koupila jsem jakési Tukan :D
Hodila by se mi nějaká množstevní sleva, mám toho jak... :D
Nechala jsem se unést a koupila mu novou vaničku na písek a závěsný hamáček :D

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém

Příspěvekod minlub » Pá Říj 19, 2012 13:14

To bude mít radost :D Jsou lepší značky jak Tukan, ale není špatný.

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”