Problémy se zuby

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Mišule
Nový uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: Po Pro 15, 2014 10:46
Místo/Bydliště: Nový Jičín

Re: Problémy se zuby

Příspěvekod Mišule » Pá Pro 18, 2015 11:11

No, my jsme teď byli poprvé, ani nevíte, jak ráda bych slyšela křupy, křup, ale zatím neee. Zkoušela jsem taky napočené granulky, ale vůbec je nechce. Váhu si myslím, že máme taky zatím dobrou pře zákrokem 608g, nyní cca 598, ale nechci to zakřiknout, snad se začneme lepšit :-)

Disable adblock

Jitka Řeháková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 738
Registrován: Po Ún 25, 2008 13:46
Místo/Bydliště: Špindlerův Mlýn, Bedřichov 36, 543 51

Re: Problémy se zuby

Příspěvekod Jitka Řeháková » Pá Pro 18, 2015 14:44

to je dobrá zpráva, váha je taky OK, jenom musíte mít trupělivost, ono hlavně ten druhý a někdy třetí den je pusinka bolavá. To podávám takovou širokou injekční stříkačkou RODICARE ( bez jehly samozřejmě ), celkem si zvykla brát i přes mříže. To jsem ráda, že ji nemusím nějak balit a násilím ládovat. vždycky poznám kolik jí mám natlačit, no a pak už nastoupí namočené granule, pak si vezme seno a máme vyhráno. S myšáčkem to je podobné, oba mají rekonvalescenci tak 5 - 7 dní po zákroku, ale to poznáš i na náladě, jakmile začnou běhat a být čilí, je to na dobré cestě. Pokud by se ti nezdála po týdnu nebo nezdála třeba i teď - zhoršení stavu - konzultuj telefonem s vetem. Taky jsme museli v jednom případě jet nadvakrát. Tak držím palce aŤ je to vše v nejlepším pořádku a co nejdříve

Avatar uživatele
Milan
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 58
Registrován: Pá Dub 06, 2007 12:18
Místo/Bydliště: Prostějov

Re: Problémy se zuby

Příspěvekod Milan » Pá Pro 18, 2015 16:51

Taky se dá na brněnské veterině přímo v ordinaci koupit Recovery, což jsou takové granule v prášku. Ředí se v poměru 1:3 a náš Matýsek je ochotně jedl i ze lžičky. Vždycky jsme mu tu kašičku udělali takovou hustější tak asi jeden a půl nabrání kávovou lžičkou a na tom jsme ho první dny po zákroku drželi až do doby, než sám zobnul z misky. Jeden pytlík má 20 gramů a prodávají ho za 80 Kč :shock: Kdybyste měla zájem, ještě nám doma po Matýskovi skoro dva pytlíky zbyly, zdarma zašlu v obyčejné obálce. Zrovna nedávno jsme přemýšleli co s nimi. Nám už jsou na nic a Vy by jste je užila. Kdyžtak píšněte do SZ adresu, hned zítra bych je poslal, ať do Vánoc dojdou.

Mišule
Nový uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: Po Pro 15, 2014 10:46
Místo/Bydliště: Nový Jičín

Re: Problémy se zuby

Příspěvekod Mišule » Pá Pro 18, 2015 19:26

Živi jsme hodně,naštěsti :-) s krmením jsme přes stříkačku bojovali,ale už drží:-) dokrmujeme 3x denně pravě recovery,tak moc děkuji za nabídku,dnes jsem zrovna vyzvedávala celé balení v lékarně. Ale uvidíme na jak dlouho nám to vydrží,kdyžtak bych se ozvala,moc děkuji. V pondělí mám volat do Brna,jak na tom jsme,tak doufám,že budu moct říct něco pozitivního

Disable adblock

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Problémy se zuby

Příspěvekod jasmin » So Pro 26, 2015 0:13

Tak to je mi líto.Jak Matýska, tak i Tebe, že se nakonec potvrdilo, co jsme si mysleli.podle příznaků.Ale nevzávejte to, není pravda, že činčilka, která má problémy s kořeny se nedožívá moc dlouho.vyjímky se najdou, jako třeba u nás, kdy bylo činčilce zjištěno mírné přerůstání, když ji byly necelé 3 roky a stále žije, je jí přes 10 a díky dobrým andělům se nehnuly už.Také jsem dávala hlavně denně plátek sušené karotky, velice důležité je žvýkání, čímž se to dá zastavit někdy, pokud už nejsou víc přerostlé,nám se podařilo tohle včas zastavit.
Jak píšeš, tak ji krmíš opravdu dobře a zdravě, stravou nevhodnou to určitě není a bohužel u těchto problémů, ikdybys byla ten nejsvědomitější páníček činčilky a chovatel, krmila zdravě a starala se o ni výborně, tak může jít o genetický problém často ještě spojený s nevhodným krmením a péčí, nešvary mnohých zverimexů, množírny, kde bez svědomí množí mezi sebou i příbuzensky činčily a i s těmito problémy, mláďata berou matkám kolikrát už i v 1 měsíci a odprodávají dál, nebo do zveráčů, je to hnus a karma jim vše jednou vrátí.Díky tomuto je u nás obrovské množství takto i jinak postižených činčil, stačí si pročítat příspěvky od lidí zde, kteří bohužel na ty previty množitelský a bezohledný doplácejí pak nejen finančním vydáním za stálé lítání na veterinu a zákroky a hlavně nato doplácejí ty chudáci zvířata.Co já už viděla za ta léta nešťastných a týraných činčil v otřesných podmínkách jak v některých zveráčích, tak u lidí i chovatelů, že to člověka dost poznamená.Kolikrát jsem měla výstup ve zverimexu ohledně držení činčil v malých klíckách a to dokonce celé rodinky, rodičů s mláďaty v kleci na křečka :twisted: :twisted: .Vysvobodili jsme je tenkrát s jednou zdejší holčinou, ale bohužel se mezi sebou stihli příbuzensky spářit otec s mláďaty, samičkami, že se pak rodily mláďata postižená a jedno dokonce bez zubů.Takže si vinu Ty určitě nedávej žádnou, krmíš a staráš se výborně, držím palce, aby tady s Tebou byla co nejdéle a co nejméně jste museli na ty zákroky, ikdyž to je vždy dané jednou za měsíc asi.Na uspání je vždy čas a rozhodujícím vodítkem by měla být až apatie, nechuť k jídlu a životu, ubýtek váhy razantní, prostě to zvíře Ti to dá samo najevo.
Přeju vše dobré do Nového Roku a hlavně hodně toho zdraví, štěstí a lásky s chlupáčema, jsou úžasní.Činčila byla moje láska od prvního okamžiku, kdy jsem ji spatřila tenkrát na západě :D a zůstane už do konce života, jsou to úžasná zvířatka.

Mišule
Nový uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: Po Pro 15, 2014 10:46
Místo/Bydliště: Nový Jičín

Re: Problémy se zuby

Příspěvekod Mišule » So Pro 26, 2015 10:39

Děkuji jasmin. V pondělí jsme byli znovu na broušení v Brně, tím už jsme přestali slintat a dál zatím nehubneme :-) V Brně nám řekli, že je náš Frodík jiný, že dlouho neviděli při přerostlých kořenech tak živou a mrštnou činčilku. Bohužel nám zatím nepapá sám, vždy k něčemu přijde, kousne už i do větvičky a tím zatím skončil, takže pořád dokrmujeme, ale chuť k životu má a je hodně divoký, tak furt doufám, že se nám rozpapá, Na kontrolu jedeme znovu 5/1, tak nám držte pěstičky.

Jitka Řeháková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 738
Registrován: Po Ún 25, 2008 13:46
Místo/Bydliště: Špindlerův Mlýn, Bedřichov 36, 543 51

Re: Problémy se zuby

Příspěvekod Jitka Řeháková » Ne Pro 27, 2015 10:44

Ahojda, my máme taky korekce za sebou - Žoli 8 let, byli jsme v úterý, něco zbaští, chrup, chrup, ale dokrmuji, protože jeho váha je tak akorát, ale to už od malička. Jinak je mrštný, hbitý, vesele pobíhá, mazlí se, tak to bude OK. Jenom asi nás to čeká každé tři měsíce, musím to sledovat. A nebylo to, vloni jenom 2 x do roka. Amy to je jiná, tam to vím od dvou let, zatím se drží už dva měsíce bez korekcí, váhově je v pohodě, ona je i přes problémy tlouštík a bude mít 7 let. Taky jinak veselá, jenom jsem se smířila s tím, že malé činčilky nebudou...

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”