Odstavení od matky

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
nikolka135
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 579
Registrován: Stř Ún 28, 2007 15:26
Místo/Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

Odstavení od matky

Příspěvekod nikolka135 » Pá Kvě 18, 2007 19:26

Ahojky chtěla jsem se zeptat,kdy asi se má oddělit malinký mikroošek od matky než se dá pryč? :wink: :D Děkuji za odpovědi předem,myslím si že kdyby Syndinka-jakožto maminka,uměla mluvit tak by se malé chtěla zbavit co nejdřív-je totálně vyčerpaná :roll: :lol: :lol:

Disable adblock

Avatar uživatele
lwici
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1462
Registrován: So Črc 29, 2006 16:45
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwici » Pá Kvě 18, 2007 19:27

Mimčo by mělo mít nejméně 250g a stáří min. 8 týdnů a mělo by samostatně žrát. Já nechávám mikrošky do 300g a 10-12 týdnů.

Avatar uživatele
nikolka135
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 579
Registrován: Stř Ún 28, 2007 15:26
Místo/Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod nikolka135 » Pá Kvě 18, 2007 19:30

špatně jsem to napsala Lwici proomin-chtěla jsem napsat jako že ho doma mám a kdy ho mám od matky odstavit a nechat si ho ještě doma a pak ho dát pryč?Nebo ho mám dát rovnou pryč až dosáhne 250g? :shock:

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alice » Pá Kvě 18, 2007 20:44

lwici napsal:Mimčo by mělo mít nejméně 250g a stáří min. 8 týdnů a mělo by samostatně žrát. Já nechávám mikrošky do 300g a 10-12 týdnů.


Suhlasim. 8 tyzdnov je malo ale 10-12 je optimalne. Tu ide nielen o vahu ale aj o socialne navyky a vyspelost.

Disable adblock

Avatar uživatele
hani
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 400
Registrován: Po Kvě 08, 2006 15:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod hani » Pá Kvě 18, 2007 20:50

A co to ty socialni navyky znamenaji?Ja jenom, ze Bony byla odstavena (na farme) ve dvou mesicich, mozna driv, ale s lidma i s ostatnima cincilama se snasi dobre.Mela jsem strach, aby se snesla s ostatnima, kdyz byla odstavena tak brzo, ale bez problemu.Nebo je to u kazde cincily individualni?

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alice » Pá Kvě 18, 2007 20:54

hani napsal:A co to ty socialni navyky znamenaji?Ja jenom, ze Bony byla odstavena (na farme) ve dvou mesicich, mozna driv, ale s lidma i s ostatnima cincilama se snasi dobre.Mela jsem strach, aby se snesla s ostatnima, kdyz byla odstavena tak brzo, ale bez problemu.Nebo je to u kazde cincily individualni?


Ano ako hovoris, je to velmi individualne. Mlada sa od matky nauci nielen kupat v piesku ale aj dovere v majitela. Tym padom mlada odkuka, ze sa ta nemusi bat a rychlo sa nauci zobrat o mlsku tak ako to robia rodicia. Mladata sa naucia rozlisovat zvuky a nebyt z nich vystraseny. Dalej sa naucia starostlivosti o kozusok a podobne triky. Pre starsie mlada to nieje take traumaticke oddelit sa od mamky. :D

Avatar uživatele
nikolka135
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 579
Registrován: Stř Ún 28, 2007 15:26
Místo/Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod nikolka135 » Pá Kvě 18, 2007 20:54

sociální návyky-prostě zvyky jako-třeba které mamča miminko naučí.koupání v písku,zlobení :lol: :twisted: ,a jak je malinká tak hlavn ě potřebuje teploučko a mlíčko :wink: :D

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod žanda » Pá Kvě 18, 2007 22:27

nikolka135 napsal:špatně jsem to napsala Lwici proomin-chtěla jsem napsat jako že ho doma mám a kdy ho mám od matky odstavit a nechat si ho ještě doma a pak ho dát pryč?Nebo ho mám dát rovnou pryč až dosáhne 250g? :shock:

já mimča nechávám u mámy 12 týdnů a to dokud si je nevyzvednou nový majitelé.

Avatar uživatele
lululík
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 464
Registrován: So Dub 07, 2007 13:26
Místo/Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lululík » So Kvě 19, 2007 11:12

žanda napsal:
nikolka135 napsal:špatně jsem to napsala Lwici proomin-chtěla jsem napsat jako že ho doma mám a kdy ho mám od matky odstavit a nechat si ho ještě doma a pak ho dát pryč?Nebo ho mám dát rovnou pryč až dosáhne 250g? :shock:

já mimča nechávám u mámy 12 týdnů a to dokud si je nevyzvednou nový majitelé.



někdy i 4 měsíce když se doprava zasekne že... :lol:

Avatar uživatele
Plačková Kamila
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2350
Registrován: Pá Lis 02, 2007 12:21
Místo/Bydliště: Želetava, Bítovánky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Plačková Kamila » Pá Lis 02, 2007 18:03

ach jo vsici maji mimi a y zase nic :-( ach jo asi se jim do toho nee :-( ale ja je stejne miluju :-D :lol: :x

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod žanda » Pá Lis 02, 2007 18:10

Plačková Kamila napsal:ach jo vsici maji mimi a y zase nic :-( ach jo asi se jim do toho nee :-( ale ja je stejne miluju :-D :lol: :x

Nezoufej, jednou se dočkáš a pak třeba nebudeš vědět, kam ty mimina udat. :wink:

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ajtik » Pá Lis 02, 2007 19:24

Já jsem po odstavení nechala mimča ještě týden doma aby si zvykli bez maminy ale nebyli stresovaný tím že musí do světa.Teď co máme prťouska(1 měsíc) tak ta je tak zvědavá že opouští klec ihned po otevření a nevadí ji že mamča zůstává doma.Teď nejraději když ji pustím běhat se staršíma holkama (3 měsíce) to je pak cirkus. :shock:

Avatar uživatele
lwici
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1462
Registrován: So Črc 29, 2006 16:45
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwici » Ne Lis 04, 2007 11:04

Jj taky pouštím mimča ze všech klecí společně. Zvykají si tak na přítomnost jiných činčil a jako starší nebývají tak konfliktní a dobře se seznamují. Také dávám postupně všechna mimča (při "venčení") vždy k jedné z maminek. Ta se pak hodinku stará o všechny. Mám samičku, která mi doslova "sebere" všechno co "kuňká". Nemám pak problém přinést úplně cizí mládě a přidat ji ho do vrhu. Mimčo vezme a stará se o něj.

Dělám to i u starších mláďat. Ale od věku cca 2,5-3 měsíce jen mezi stejným pohlavím. Přeci jen může některá z holek být vyspělejší.

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”