Činčila stále není fit

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
veribu
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 37
Registrován: Stř Říj 20, 2010 20:19

Činčila stále není fit

Příspěvekod veribu » Út Pro 02, 2014 20:42

Dobrý večer všem, vím, že na toto téma je tu asi dost diskuzí, ale stejně se chci zeptat na nějakou radu. Máme skoro dvouletou činčilku, před půl rokem byla na obroušení zoubků a rekonvalescence proběhla prakticky ihned. Teď to budou tři týdny od dalšího zákroku a stále ne a ne se rozežrat. Už jsme byli znova na veterině, paní doktorka se jí do papuli zase podívala, obrousila, co se dalo ale konstatovala, že má v tlamičce pod nějakým zubem zánět a vytéká jí hnis. Dostali jsme ATB - Enroxil, který jí bohužel nakonec musíme píchat do kožíšku. Už je bude v pátek dobírat, měla je skoro na 14 dní, ale stále nepapá, tak jak ji známe. Pořád ji obklopuju věcma, co někde vyčtu, dělám kašičky,kupuju bylinky a nic. Už jsme vyzkoušeli výživu, ovesné vločky, vícezrnnou nemléčnou kašičku, ty bylinky, pšeničné klíčky, křížaly, rozmočené granulky... a bez extra úspěchu. Dnes jsem ji vážila, ale jak už tu někdo psal, je čím dál nedůvěřivější, tak bojovala a váha mi ukázala cca o 10g méně než před týdnem. Celkem už asi o 40g od váhy kdy žrala normálně. Už jsem opravdu dost zoufalá, pořád jen běhám po městě a něco sháním. Jinak ji ale denně pouštíme běhat (určitě i víc než dříve, už mě i napdlo jestli to nevyběhává) a je čilá a zvědavá jako vždycky. Kolikrát mi přijde, že je prostě mlsoun, pže někdy slupne trochu výživy, pak ji zase odmítá... už nevím. Ještě chci zkusit teda ten B-komplex, ale teď ani moc nepije.... A bobečky má drobnější.


Předem díky, za nějakou radu, tady jsou samá zkušení páníčci:o)

Disable adblock

Avatar uživatele
veribu
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 37
Registrován: Stř Říj 20, 2010 20:19

Re: Činčila stále není fit

Příspěvekod veribu » Pá Pro 05, 2014 16:40

To opravdu nikdo nemá nějakou radu :( ????

Avatar uživatele
Dantha
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 662
Registrován: Út Črc 14, 2009 15:03
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Činčila stále není fit

Příspěvekod Dantha » Ne Pro 07, 2014 18:10

Pokud byl zánět hodně velký, je možné, že enroxil nezabere. Na silný zánět je to možná slabé ATB. V krajním případě se dá použít gentamicin, který je velmi silný a poradí si i s velkým zánětem, ale nesmí se dávat dlouhodobě - hrozí selhání ledvin.
Takže na kontrole uvidíte, co řekne paní doktorka až činčilu uvidí. Pokud je v tlamičce pořád zánět, tak je jasné, proč činčila nežere.
Za sebe bych se pokusila do činčily nějaké jídlo nacpat násilím... V momentě, kdy přestane žrát, máte jistotu, že to dlouho nevydrží. Doporučuju nějakou kašovitou stravu ze stříkačky ať do ní dostanete i nějakou vodu. V misce nechat všechno co jí někdy chutnalo, když by se náhodou samostatně rozhodla něco sežrat.
Pokud pícháte ATB pod kůži, dejte pozor, ať pícháte pokaždé do lehce jiného místa a místa od vpichů kontrolujte, jestli jí tkáň mezačíná nekrotizovat.

Za sebe bych v tomhle stavu nechala činčilu zavřenou, ať hezky sedí a nemá takový energetický výdej, když nežere.

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”