seznameni

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Stř Črc 29, 2009 11:07

já se toho bojim je pustit. když ho samice začne kousat, tak nemusíš tak rychle zasáhnout, ja je pouštim jen v kleci, kde je mám pod kontrolou. Já spíš mám zkušenosti s tím, že když sem je pouštěla, aby se seznamili, tak litali chlupy a starousedlík šel natvrdo do novačka a nezmůžeš nic. Jediny co z toho je, tak se nováček vystresuje a bojí se. lepší sou klece vedle sebe a pak je dát do menší klece. a ještě lepší uspěch má klec v kleci.

Disable adblock

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Stř Črc 29, 2009 11:12

já říkám to, s čím mám zkušenosti já a co mi poradila Alice, kterou myslím všichni tady považujeme za hodnou důvěry.... když se rvali v kleci tak chudák Bony neměl kam zdrhnout, ale při výběhu jí prostě utekl a k žádným problémům kromě chlupů ani jednou nedošlo, a to do něj šla fakt tvrdě. ale nutnost jsou ty noviny a nezasahovat až při rvačce, ale před ní - jakmile po něm vystartovala, tak jsem jí hned odháněla... časem už k němu začala chodit klidně, a to už jsem viděla, že je to na dobrý cestě, když byli vedle sebe a nic se nestalo, ani štěknutí.... ale musela jsem počkat až do chvíle, než si začali sami povídat mezi sebou a když k sobě přišli tak se začali "oňuchávat", pak až jsem je pustila spolu do klece...

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Stř Črc 29, 2009 11:31

jo to určitě, ale Alice si taky vybírá činčilky s mírnou, mazlivou povahou a to myslim, nikdo u nás moc neděla. Ono právě člověk musí v tý kleci zasáhnout, nebo s tou přenoskou silněji zatřepat a nebo u některých stačí do nich i bouchnout. Já se právě bojim toho, že když je pustíš na volno, tak toho samce nemáš jak zachranit. Ty máš docela svůj pokoj uspůsobený činčilkám a to každý nema, někam zalezou, kde člověk nedošáhne a pak ho nezachraní vůbec. věřim, že tobě to pomohlo, ale ja osobně bych se toho fakt u některých činčil bala.

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Stř Črc 29, 2009 12:22

ono to záleží na konkrétních činčilách - na některou zabírá přenoska, na jinou právě volný prostor, kde je klidnější protože prostě může zdrhnout... samozřejmě je nutnost aby nemohla nikam zalézt, ale to se dá udělat všude - stačí zatarasit díry za nábytkem a tak. A důležitý je při tom běhání zasáhnout vždycky ještě před rvačkou...

Disable adblock

Avatar uživatele
neprodejny vzorek
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 434
Registrován: Po Srp 13, 2007 8:50
Místo/Bydliště: Lázně Bělohrad nebo Mostek (TU)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod neprodejny vzorek » Stř Črc 29, 2009 12:26

Holky už se měly celkem rády, ale pouštění venku byl problém. Čikitka šla po Šmudlině dost tvrdě. Ruce jsem měla pokousané do krve. Chlupy ze Šmudlinky lítaly všudě, pak pomohlo, že jsme je dali do připravované skříňové klece. Položili jsme ji jako na záda a tak tam byly zavřené každý večer než si zvykly. Už je to vpohodě, ale byl to boj.

cz_mara
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: Pá Črc 17, 2009 11:58

Příspěvekod cz_mara » Pá Črc 31, 2009 11:50

tak včera sem se pokusil dát klec do klece ale ta menší je moc velká. Večer jsem je vypustil a celkem v pohodě na otevřeným prostoru ani moc potyčky nejsou vždycky zacnou skákat a běhat a je to dobrý. Pak spolu vlezly do klece a každá si obydlela jeden dům a vesměs vše probíhalo úplně v klidu jen když se lekly tak po sobě sekly a rozutekly se. Pak byl problém když jedna druhé chtěla vlézt do boudy ale snad je to na dobré cestě. Příští tyýden na ně udu mít celej víkend tak snad bude pokrok

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Pá Črc 31, 2009 12:49

a ty je vždycky odděliš?

cz_mara
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: Pá Črc 17, 2009 11:58

Příspěvekod cz_mara » Pá Črc 31, 2009 12:59

no vždycky je nakonec oddělim protože je nechci nechat bez dooru kdyby se do sebe pustily nějak na tvrdo a za poslední dva týdny právě vychází že pořád někde musím lítat.takže prostě jsou spolu večer a pak přes noc a přes den jsou pouze vdle sebe klec na klec. jako když sem se nechal párkrát u postele v malé klecy tak to byla divočina moc sem nespal ale třetí noc už se nemlátily. jenomže sem odjížděl na dovolenou a bál sem se je nechat spolu a teď po dovolené je vše zase znova s tím že jsem je zatím nenechal v malé klecy přes noc spolu.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Pá Črc 31, 2009 15:05

to není dobre, oni se furt od sebe odvykaji...naplanuj to na jeden vyikend a začni už v patek večer ;-) pokud se ignorují, tak to je v pohodě... měla bych strach jen kdyby se nahaněli a vyloženě po sobě šli ;-)

cz_mara
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: Pá Črc 17, 2009 11:58

Příspěvekod cz_mara » Pá Črc 31, 2009 15:39

no pristi tyden to tak udělám. To snad bude víc času.. snad to nebude takovej problém když už spolu byly před tím "skoro" v pohodě jen samička je hodně alergická na domečky prostě si suveréně vleze do nějakýho a prská jakmile jde někdo kolem :-( Ale už dokáží být i v klidu v jedné klecy nejdou po sobě chvilkama jsou spolu učuchávají se a pak z ničeho nic zažnou bláznit a s splaší se..

cz_mara
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: Pá Črc 17, 2009 11:58

Příspěvekod cz_mara » Pá Črc 31, 2009 17:01

to už právě bylo komplet předělanej interiér nové police nový domky umytá klec, ale samičce to je absolutně jedno nedělá si hlavu s tím kde je.. je hrozná. Ale příští týden bude přítelkyně doma tak v neděli jak budeme doma je začneme zase dávat k sobě a snad do pátku budou OK. Ale teď nevím jestli je mám zase dávat do toho malinkatýho prostoru protoze měl sameček pěkně poškrábaný uši..a byla i krev..mají je hrozně prokrvený tak mám strach. a to sem je pilně hlídat ale sou tak rychlé že když zatřepu už je po všem ale včera po sobě už prakticky nešli jenom když se dlouho učuchávaly tak se jednomu nebo druhýmu zdálo moc..tak cuknul a byl bordel

cz_mara
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: Pá Črc 17, 2009 11:58

Příspěvekod cz_mara » Út Srp 04, 2009 14:11

tak po víkendu už skoro dobrý.. v malé klecy trávily dost času a včera byly v krabičce spolu úplně v klidu a nic si nedělaly a je do poměrně dobrý. Jen když sem je pustil tak ještě porád sameček utíká a ve velké klecy ho samička nechce pouštět do domečku..

Avatar uživatele
monisska
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 172
Registrován: Pá Ún 05, 2010 19:59
Místo/Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod monisska » Čt Pro 30, 2010 17:49

Ahoj, potřebovala bych radu. Chystám se dát samečka k samičce a nemůžu se rozhodnout, jakou zvolit metodu. Nevím jestli je mám dát rovnou do malý přepravky. Bojím se, že kdyby se rvali a ani třepání nepomohlo, tak je nezvládnu nijak oddělit. Mám totiž přepravku s bočním otvíráním a ne z vrchu.. Ale zase jen tak je pustit se taky bojím. Už jsem je seznamovala přes klec. Když byla samička v menší kleci a sameček běhal okolo, tak to bylo docela dobrý, samička o něj jevila zájem, jen on na ni občas prsknul. Ale když to bylo naopak a ona se přiblížila k jeho kleci, tak se jí snažil sežrat, nevím jak jinak to říct. Takový cenění zubů jsem nikdy neviděla.

Tak nevím jak začít. Klec v kleci mít nemůžu, protože se mi tam nevejde. Poradíte vhodný postup?

Avatar uživatele
verýk
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 423
Registrován: Stř Črc 09, 2008 12:08
Místo/Bydliště: Jablonec nad Jizerou- okres Semily
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod verýk » Čt Pro 30, 2010 18:17

Ahoj, já osobně používám metodu přepravky a poté je dám do klece a pozoruji jak se k sobě chovají. Jen bych dodala, že by bylo lepší ještě chvilku počkat, až bude Sweeny alespoň 10 měsíců.
Hodně štestí :)

Avatar uživatele
monisska
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 172
Registrován: Pá Ún 05, 2010 19:59
Místo/Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod monisska » Čt Pro 30, 2010 18:23

no teď jí bylo 8 a tak jsem si říkala, že když už má přes 600 gramů, tak to stačí.. Ona je taková mazlivá a pohodová, ale Edík to je šílenec, hrozný číslo :-D tak nevím s tou přepravkou.. možná radši ještě teda počkám...

Avatar uživatele
verýk
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 423
Registrován: Stř Črc 09, 2008 12:08
Místo/Bydliště: Jablonec nad Jizerou- okres Semily
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod verýk » Čt Pro 30, 2010 18:37

Já to spíš myslím jako doporučení, čím jsou starší, tím mi někdy připadá, že mají větší rozum na seznamování :) ikdyž teď jsem k sobě dávala 2 roční a dopadlo to tak, že spolu tak v noci lítali, že si sameček zlomil o seník nožku :-( takže je to spíše individuální

Avatar uživatele
monisska
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 172
Registrován: Pá Ún 05, 2010 19:59
Místo/Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod monisska » Čt Pro 30, 2010 21:51

Chudáček :( ..tak doufám, že bude brzo v pořádku...

Když ona je taková pohodářka, nechci aby se moc stresovali. Edík je prostě jak uražená ženská, když chovám Sweeny dřív než jeho :lol:

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Čt Pro 30, 2010 23:43

Já bych je k sobě klidně dala,váhu má ukázkovou a mě se zase osvědčilo seznamovat co nejmladší (samo myslím stejné pohlaví :D ).
já seznamuju jedině přepravkou a pak do klece a sledovat,vše dopoledne když jsou zklidněný po noci.

Avatar uživatele
monisska
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 172
Registrován: Pá Ún 05, 2010 19:59
Místo/Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod monisska » Pá Pro 31, 2010 14:16

jo jakože když budou rozespalí, tak by se nemuseli moc servat jo? :D po Novým roce zkusím tu přepravku a uvidím, jak to dopadne.. to zas budou nervy :D

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Pá Pro 31, 2010 14:30

Tak nějak :D jsou po noci vyřáděný a přístupnější k seznamování-méně aktivnější a tolik nevyjíždí.

Avatar uživatele
monisska
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 172
Registrován: Pá Ún 05, 2010 19:59
Místo/Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod monisska » So Led 01, 2011 12:55

Tak už se seznamují v přepravce dvě hodiny... Jsou skvělý, zatím si kromě prskání nijak neubližují.. očmuchávají se a tak.. je normální, že si okusujou vzájemě uši a prohrabávají kožíšky? :)

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » So Led 01, 2011 12:58

Je to normální,můžou se i pusinkovat. :D Já tu mám vedle sebe taky párek v přepravce,jen u nás se trochu honí,buď ráda.Ale ještě to může přijít až je dáš do klece,tak hlídej.

Avatar uživatele
monisska
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 172
Registrován: Pá Ún 05, 2010 19:59
Místo/Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod monisska » So Led 01, 2011 13:02

Jo hlídat je budu.. mám je tady vedle sebe na stole, abych na ně lépe viděla :-D.. teď společně baští jedno stéblo sena.. jsou tak roztomilí :oops: Občas se sameček snaží pářit, ale samička je jasně proti.. akorát je mi divný, kdy se samička snaží skočit na samečka...

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » So Led 01, 2011 13:28

Oni se budou obskakovat a očuchávet,musí se se sebou seznámit. :D

Avatar uživatele
monisska
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 172
Registrován: Pá Ún 05, 2010 19:59
Místo/Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod monisska » So Led 01, 2011 20:55

Mám je nechat přes noc spolu?.. jsou docela hodní, jen občas na sebe prsknou... Nemůžu je celou noc hlídat, tak nevím, jestli je rozdělit nebo ne..D

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”