míchání krmiv

Zde se můžete ptát a radit o tom, co činčila smí či nesmí jíst.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ajtik » Ne Črv 26, 2011 20:13

nemáš zač :P

Disable adblock

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Út Črv 28, 2011 11:20

Jinak vytvářím spešl (internetovej) obchod pro činčily, páč v Praze neni, a Biostan tam určitě bude, zatim mám nasmlouvaný jiný kvalitní značky jako versele laga a podobně. Jinak ten zmíněný obchod je super, taky jsem tam jednou objednávala a za odvoz do Prahy moc nechtěli.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Út Črv 28, 2011 11:26

Jo teda soráč, ještě jsem si vzpomněla, že mě vlastně mrzelo, teda celkem vytočilo, že jsem chtěla nějaký bylinky, snad pampelišku - listy, oni mi dali
kořen, platila jsem za ty listy, který byly dražší a kořenů se moje činči ani nedotkli, když jsem to jim to psala, ani se neomluvili :(

Avatar uživatele
baro
Nový uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: Út Říj 25, 2011 17:04
Místo/Bydliště: Trnava - SR

Miesanie peliet

Příspěvekod baro » Stř Lis 02, 2011 11:21

Ahojte,

Rad by som vedel ci nemoze cincile uskodit miesanie 2 druhov peliet do jednej zmesky.
Konkretne momentalne 1 kg APETIT a 1kg GRAVO zmiesam a tim potom krmim.
Zistil som ze apetit ma rad cize ten ma v jedalnicku pravidelne ale s tou druhov
polovicou zmesky experimentujem v tom zmysle ze skusam ktore granule mu chutia
viac,cize ktore potom budem kupovat nastalo. Uz som skusil WHITTE MOLEN, BIOSTAN a
este mi ostava BERKEL FUTTER, cize preto s a chcem spitata ci mu to nemoze uskodit ked bude jedavat 2 druhy peliet. Dakujem

Disable adblock

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Stř Lis 02, 2011 11:29

Rekla bych, ze je to O.K., ale pokud jsi krmil a mas moznost sehnat White Mollen a Biostan, tak ty vysly nejlepe, i ja jsem krmila leta White Mollen.
Muzes se mrknout tady do obchudku Sasike, ta ma v nabidce snad vse nej pro cincilky, dokonce nejake krmivo z Nemecka a vyborne, jsou to granule s necim a zdrave smesky.Myslim, ze by nebyl problem Ti je poslat na Slovensko, pokud si tam neco vyberes.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Stř Lis 02, 2011 11:35

Určitě jim to uškodit nemůže, je to i dobře. Pokud dojde jeden druh granulí, není problém dát ten druhý bez problémů se zykáním. Míchám tak 3 druhy granulí.

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tarja666 » Stř Lis 02, 2011 11:55

ja také míchám granulky - momentálně mám smíchaný zbýšov a rakouské, ale ještě mi mají přijet apetity a pokukuju po polských. Činče baští o 106! přijde mi, že jim chutná víc, než když měly jen jeden druh. Toho se za chvilku přejedly a už jim to zdaleka tak nejelo :)

Avatar uživatele
baro
Nový uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: Út Říj 25, 2011 17:04
Místo/Bydliště: Trnava - SR

Příspěvekod baro » Stř Lis 02, 2011 15:54

Ja som zacinal s darwins a tie su podla mna predrazene, teda aspom tie co som kupoval. Momentalne sem tam kupim aj nieco od vitakraftu, alebo ako pamlsky pouzivam prestige. Zatial mu z peliet najviac chuti asi ten apetit a whitte molen. Cize ked som spravne pochopil mozem kludne miesat aj 3 druhy(myslim 3 rovnake znacky) a cince by to nemalo uskodit. Pytam sa pretoze viem ze nie je vhodne menit casto granule z dovodu spravneho fungovania matabolizmu...(su proste na toto citlive) tak som chcel vediet ci to nahodou neplati aj s miesanim peliet. A ano aj ja davam 2 druhy aby ked nahodou nezozeniem vcas 1 mozem dat 2 a cince to aj viac chuti. :)

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lenca » Stř Lis 02, 2011 16:00

já dávám druhů... :lol: od ruznych značek a jak jim chutna :) každej si vybere co chce

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Stř Lis 02, 2011 16:21

Jsou citlivý na změnu. Ale když budeš mixovat to samé a budou na to zvyklé, problém jim to dělat nebude. Jen bych to moc často neměnila.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Stř Lis 02, 2011 16:35

Já míchání granulí podporuji všema dseti. Míchám hlavně Ovator, Supreme, Vitakraftí kuličky, Versele Laga Comptele. Jinak Wite Mollen (zatím) nevedeme. A Biostan též ne. Místo nich máme ten Ovator, který považuji za kvalitní. Na Slovensko samozřejmě dopravíme, ale je pravda, že to v tuto chvíli není nastavitelné při objednávce, velice brzy to předěláme, aby to bylo normálně možné.

Jitka Řeháková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 738
Registrován: Po Ún 25, 2008 13:46
Místo/Bydliště: Špindlerův Mlýn, Bedřichov 36, 543 51

míchání

Příspěvekod Jitka Řeháková » Čt Lis 03, 2011 15:53

taky míchám a můžu říct, že činčám to vyhovuje :lol:

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Stř Lis 09, 2011 20:07

Ja tiež miešam viac druhov, je to lepšie keď nie sú zvyknuté len na jeden druh, náhodou zmizne z trhu a je problém. Takto sú zvyknuté na viaceré druhy, ak jeden vypadne, nič sa nedeje. Dávam (podľa dostupnosti): Apetit, Garvo, Witte Molen, Biostan.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Stř Lis 09, 2011 22:50

ja tez micham vice druhu, podobne, jako Styro nektere.Apetit, Versale laga, Ovator, JR farm.

Miri
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 54
Registrován: Po Ún 07, 2011 21:59

Příspěvekod Miri » Stř Lis 09, 2011 23:40

Taky mícháme dva druhy a myšáci si je přebírají a baští jen jeden :D

Avatar uživatele
baro
Nový uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: Út Říj 25, 2011 17:04
Místo/Bydliště: Trnava - SR

Příspěvekod baro » Čt Lis 10, 2011 15:25

Styro je moj super diler. Nie je problem ist k nemu pre granulky o pol jednej v noci. :lol:

Disable adblock


Vrátit se na “Strava”