Znechucena chovateli

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

misa.vod
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 98
Registrován: Čt Lis 27, 2008 20:54
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Znechucena chovateli

Příspěvekod misa.vod » Út Ún 28, 2012 22:07

Tak musím napsat o tom, jak jsem posledním půlrokem znechucená chovateli v ČR. Nebudu konkrétně jmenovat. Vždy chybělo seriózní jednání a vstřícnost. Už 3x jsem měla rezervovanou činčilu a vždy to dopadlo tak, že činčilu si nakonec bere "kamarádka". Bez udání důvodu jsem byla vyškrtnuta z čekacích listin a byla jsem napadena, že se akorát citím dotčená. Přijde mi to opravdu směšné a věřit dnešním lidem se nedá. Pro prachy udělá každý všechno!

Disable adblock

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Znechucena chovateli

Příspěvekod martej » Út Ún 28, 2012 23:05

taky myslím, že slušnost už vymizela.

Avatar uživatele
Ladus
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 452
Registrován: Čt Črc 15, 2010 21:28
Místo/Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Znechucena chovateli

Příspěvekod Ladus » Stř Ún 29, 2012 6:45

Taky souhlasím, praktiky jsou někdy zarážející.

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Znechucena chovateli

Příspěvekod Terezka » Stř Ún 29, 2012 9:26

Má smysl zakládat tato témata, pokud nebudete konkrétně jmenovat?

Disable adblock

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Znechucena chovateli

Příspěvekod martej » Stř Ún 29, 2012 14:42

Já osobně bych nejmenovala, je tu klid a další jména jen vyvolají hádku. Mylím, že je dobré, když sem lidé napíší své zkušenosti, ale nebudou jmenovat

misa.vod
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 98
Registrován: Čt Lis 27, 2008 20:54
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Znechucena chovateli

Příspěvekod misa.vod » Stř Ún 29, 2012 14:45

Souhlasím s Martej, z těchto důvodů jsem nejmenovala už od začátku. Řekla bych, že dotyční vědí a je jen na nich, jestli si šáhnout na svědomí či nikoli.......

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Znechucena chovateli

Příspěvekod martej » Stř Ún 29, 2012 14:48

Já osobně vyžaduji od lidí zálohu, pak má každý jistotu - prodejce, že kupující má zájem a kupující, že má u prodejce činčilu zamluvenou.

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Znechucena chovateli

Příspěvekod tarja666 » Stř Ún 29, 2012 15:18

zálohu také vyžaduji - to je však až u rezervace činčilky. U pořadníku, je to ale jen na chovateli, jestli ho dodrží... tam kupec v podstatě žádnou záruku nemá

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Znechucena chovateli

Příspěvekod Terezka » Stř Ún 29, 2012 15:19

A proč je špatné varovat ostatní před neseriózním jednáním? Na Aukru také hodnotíme zkušenosti s prodávajícím. Proč mají naletět i další? Pak budu já ta hloupá, že jsem to o dotyčném nevěděla, zatímco většina fóra ano, protože si šuškají.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Znechucena chovateli

Příspěvekod martej » Stř Ún 29, 2012 15:25

jo no, taky jsem na aukru dala špatný hodnocení obchodníkovi, který mi pak posílal výhružné emaily jak mě zničí...... povedený systém. Už tu jedno bylo varovní na ostatní chovatele a byla z toho jen hádka, kdy jsme rozdavali banny, protože tu lidi jen po sobě šli, plivali na sebe špínu. Jmenování k ničemu nevede. Jen se to obratí proti dotyčnému a to vždy.

Avatar uživatele
Jirka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 70
Registrován: Čt Pro 29, 2011 22:34

Re: Znechucena chovateli

Příspěvekod Jirka » Stř Ún 29, 2012 16:19

Nemůžete chtít zálohu na pořadník, nemáte jistotu že se vám ta nebo ona barva narodí.
Nemáte ani jistotu , že po porodu mládě přežije. Pokud zálohu tak až je mimču aspoň měsíc. To už víte jak přibralo na váze. Někdo si říká o nevratnou zálohu a co když bude činčila malinká , tak není do chovu a máte ze zálohy sponzorský dar chovateli.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Znechucena chovateli

Příspěvekod minlub » Stř Ún 29, 2012 18:12

Pokud je chovatel seriózní, činčilka neroste nebo má nějaké problémy, informuje kupujícího a zálohu mu nabídne zpět. Taky se mi stalo že jsem měla zálohu na činčilku, která po odstavu nerostla nebo nastydla a léčili jsem. Nebyla to ničí chyba, ale v takovémto případě je záloha vratná.

Pokud ale někdo má činčilku rezervovanou a není s ní problém, není seriózní jí odřeknout, pokud to není závažný důvod. Taky se mi to stalo a není to vůbec příjemné, hlavně když jde o mutaci, která se shání dlouho. Už jsem měla koupené i protějšky, za které jsem dala dost a pak jsem neměla koho do páru :( Potom jsem sehnala, ale opačné pohlaví a co pak :(

Pořadník radši nedělám a moc s nimi nesouhlasím. Většinou se stane něco, proč to daný cohvatel nedodrží a pak jsou jen problémy.

misa.vod
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 98
Registrován: Čt Lis 27, 2008 20:54
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Znechucena chovateli

Příspěvekod misa.vod » Stř Ún 29, 2012 18:19

Bohužel neserióznost nynější chovatelů se vyskytuje čím dál tím více a ohánět se tím, že si činčilku nakonec vezme kamarádka je dost ubohé. Též scháním čoko samce d páru k samičce, kterou už tu mám rok a stále se nic nedaří. Kdyby veděla, že mi před rokem prodejce řekne, že samečka bude prodávat své známé, tak radši chovám standarty!

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Znechucena chovateli

Příspěvekod martej » Stř Ún 29, 2012 18:25

Jestli se jedná o pořadník, tak to opravdu záruka není, taky raději dávám přednostně činčilky kamarádkám a známým, kde vím, že ji bude dobře, myslela jsem, že míša mluví o už narozených činčilách, které si zamluvila.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Znechucena chovateli

Příspěvekod minlub » Stř Ún 29, 2012 18:27

martej napsal:Jestli se jedná o pořadník, tak to opravdu záruka není, taky raději dávám přednostně činčilky kamarádkám a známým, kde vím, že ji bude dobře, myslela jsem, že míša mluví o už narozených činčilách, které si zamluvila.

Také jsem myslela že jde o již zamluvenou činčilku.
A souhlasím, také raději prodám známému nebo tomu, který již ode mě činčilku má. Mám větší záruku že se bude mít dobře.

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Znechucena chovateli

Příspěvekod tarja666 » Stř Ún 29, 2012 20:30

já bych také raději prodala činčilku známému či kamarádovi, u kterého vím, že se bude mít hezky a kde budu vědět i nadále, jak se činčilce daří. proto si myslím, že je lepší dopředu pořadník nedělat. Stejně člověk nikdy neví, co se mu narodí.

Avatar uživatele
Magda
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 248
Registrován: So Črc 16, 2005 13:21
Místo/Bydliště: Brno

Re: Znechucena chovateli

Příspěvekod Magda » Stř Ún 29, 2012 21:45

Pokud někomu činčilu slíbím a dotyčný o ni má zájem a občas se ozve po " čekací " dobu, určitě to z jeho strany beru jako serozní jednání . A mě by hanba fackovala, kdybych už narozené mládě slíbila a nakonec napsala, že si myšajdu bere kamarádka :? Když někdo napíše, abych dala vědět, když se něco narodí, raději odpovídám, aby v tu a tu dobu zkusil raději napsat. Mám spoustu jiných starostí a můžu zapomenout. Jsem líná si všechno psát někam zvlášť do sešitu :oops:
Mimochodem, taky mám ještě 2 páry, od kterých může vypadnout něco hnědého. Ale musely by to být aspoň 3 samičky ..... Od jednoho páru to teď nevyšlo, narodily se 2 ebonky a jeden violet ebonek, doufala jsem v něco hnědého a nic :(

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Znechucena chovateli

Příspěvekod minlub » Stř Ún 29, 2012 21:51

Když už je zamluvené tak ano, to se neodříká.
To znám, taky jsem doufala v něco hnědého a vyjukla na mě černá holka :D

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Znechucena chovateli

Příspěvekod tarja666 » Stř Ún 29, 2012 22:07

tak pokud už je něco slíbeného, tak je to něco jiného, to samozřejmě...

Avatar uživatele
Jirka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 70
Registrován: Čt Pro 29, 2011 22:34

Re: Znechucena chovateli

Příspěvekod Jirka » Stř Ún 29, 2012 22:11

Pokud to chovatel slíbí , měl by to dodržet.

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: Znechucena chovateli

Příspěvekod žanda » Čt Bře 01, 2012 16:44

Já bych taky nerušila rezervaci, pokud ji už někdo má. Ale také si na činčilky vybírám zálohy a tak je to jistota pro obě strany. Jak jsem psala mnohokrát i jinde, tak čekací listinu nedělám (pouze pro kamarády). Třeba v listopadu se mi narodili tan a ebony miminka a kamarádka chtěla taníka, ale toužila po čoko, tak jsem ji napsala ať si počká, že tenhle taník čoko není. Kdyby byli miminka 2, dostalo by se i na Misu.vod, protože jsem ji psala na foru ZO, že miminka od páru na čoko očekávám. Bohužel bylo jen jedno, tak jsem ji situaci v SZ vysvětlila. Je mi líto, mohla se konečně dočkat...

Ale celé toto téma od Míši možná vzniklo i kvůli mě a Jessemu. Jestli dobře hádám. Tak bych to ráda objasnila jak to bylo...
Jesse rušil chov a prodával i samečka čoko. Já, u které sameček v té době byl (s Kubou jsme si na cca rok vypůjčili - vyměnili samce) jsem nebyla několik dní u počítače. Tak jsem se o jeho rozhodnutí dozvěděla až druhý den po vložení jeho inzerátů. Jeho čokouš (Jumbo) byl u mě, tak si myslim, že jsem měla jakés předkupní právo. To jsem využila, poněvač Jumbo byl a je se samičkou moc spokojen a ona s ním..
Pokud jsem byla i já tím neseriozním chovatelem, o kom píšeš, tak se ti Míšo omlouvám. Ale myslim, že pokud se na to podíváš i z druhé strany, tak to pochopíš. Určitě by ses nechtěla vzdát činčilky, kterou máš půjčenou od dobrého kamaráda a rok u tebe žije v poklidu, když se kamarád rozhodne zrušit chov... Kdybych měla místo, tak bych od Jesseho vzala celej jeho chov, aby věděl, kde jeho myšky jsou. Ale panelák mi to bohužel neumožnil...

Avatar uživatele
Řeřichová
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 83
Registrován: Pá Srp 13, 2010 16:03
Místo/Bydliště: Teplice

Re: Znechucena chovateli

Příspěvekod Řeřichová » Čt Bře 01, 2012 20:18

Nedá mi to,abych nereagovala.Bohužel toto téma vzniklo zčásti i kvůli mně.Po mé nabídce obměny chovu se mi uživatelka misa.vod ozvala se zájmem o samičku extra dark ebony TOV a zároveň se mi ozval se stejným zájmem jiný uživatel.Misa.vod se ozvala zprávou v čase 18.06,ale druhý uživatel se mi ozval v čase 17.28.
Oba zájemce jsem řešila ve stejný čas emailama,oba uživatelé měli velký zájem,ale já jsem nakonec upřednostnila druhého uživatele,z toho důvodu,protože měl zájem i o samičku dark ebony TOV,tudíž by obě činčilky byly u jednoho chovatele.Z důvodu,že jsem nucena razantně snížit chov z nedostatku budoucího místa,mi připadalo logičtější prodat dvě činčilky najednou,než abych tu druhou v případě nezájmu neměla kde ubytovat.Nemyslím si,že je toto neseriózní chování.Vždy jsem se snažila každému zájemci vyjít maximálně vstříc,naopak se mi několikrát stalo,že činčilka byla zamluvená,měsíc jsem odmítala jiné zájemce a původní zájemce ve finále činčilku odmítl.Nikdy jsem nevybírala ani zálohu,vždy jsem spoléhala jen na dobré slovo.
Nechtěla jsem do tématu přispívat,protože jak pročítám příspěvky na tomto fóru,vždy se kvůli něčemu vyvine hádka,která nemá konce a leckdy se zbytečně urážejí a napadají chovatelé mezi sebou.
Jen jsem chtěla objasnit jak tento příspěvek vznikl.Chápu,že uživatelka má negativní zkušenosti,nicméně na svém rozhodnutí nevidím nic neseriózního naopak jsem jí přislíbila,že pokud se prodej nedomluví bude volná činčilka pro ní.

misa.vod
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 98
Registrován: Čt Lis 27, 2008 20:54
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Znechucena chovateli

Příspěvekod misa.vod » Čt Bře 01, 2012 20:40

No neměla jsem ani slušnost odepsat na mnou poslední zprávu, tak nevím, kdo tu může mluvit o serióznosti!

Avatar uživatele
Řeřichová
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 83
Registrován: Pá Srp 13, 2010 16:03
Místo/Bydliště: Teplice

Re: Znechucena chovateli

Příspěvekod Řeřichová » Čt Bře 01, 2012 20:57

Pokud máte na mysli tuto poslední zprávu,tak na ní nebylo co odepsat,Vy jste řekla vše.:

Takže už je prodaná? Je mi to líto, protože už se snažím rok sehnat čoko samečka a když už se mi líbí jiná činčilka, opět se mi nezadaří ani při akutním zájmu. Bohužel se dotčená cítí a přijde mi to opravdu neseriozní.

Vy jste se cítila dotčená dříve,než jsem se rozhodla a to jsem Vás jen upozornila na dalšího zájemce,který ještě k tomu napsal dříve,pokud by jste chtěla zacházet do detailů.Je mi líto,že opět vzniká hádka,jen bych ráda věci uvedla na pravou míru.

lustici
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 285
Registrován: Stř Lis 17, 2010 13:38

Re: Znechucena chovateli

Příspěvekod lustici » So Dub 07, 2012 13:38

Co k tomu všemu napsat ?
- já bych rovněž dala přednost známému, který by o mládě projevil zájem než někomu, o kom nic nevím nebo mám nějaké né zrovna pozitivní infirmace
- k čoko činčám obecně se dá napsat asi tolik, že jich moc není a některé, které jsou jako čoko vedeny podle mne čoko nejsou (škoda, že není čoko kategorie na výstavě-tam by se vidělo, co je čoko a co je kvalitní čoko :D )
- kvalitní čoko je dosti složité sehnat, protože u nich často bývá vada kožešiny - narzlý nádech, který je dědictvím od ebonů, kteří jsou součástí předků čoko činčil a tento problém je u nich dosti rozšířen
- nezbývá než čekat a určitě se taková zvířátka i u nás v ČR objeví

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”