Dvojčátka se perou a matka o ně ztrací zájem

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

davanity
Nový uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: Út Črc 10, 2012 9:00

Dvojčátka se perou a matka o ně ztrací zájem

Příspěvekod davanity » Út Črv 03, 2014 18:57

Dobrý den,
omlouvám se, že píšu nejspíše opakované téma, ale žádnou odpověď vztahující se na můj případ jsem nevyčetla a už jsem zoufalá. Mám problém Čikitce se v sobotu 31.5 narodily dvě krásná mláďátka jsou čilá taky papali jenže se mi zdá, že je Čikita dost zanedbává každou chvíli vidím mlaďátka samotné potulovat se po dně klece a dnes se sami začali i prát každou chvilku, zatímco ona je vysoko na poličce, přesto se mi zdálo, že je krmí, ale dnes mi příjde, že se ji nelíbí jakmile u ní mláďátka jsou a snažejí se napapat a prská, je možné, že je jen pokousaná, proto je jí to tak nepříjemné? Nejsem si jistá jestli mám zkusit dokrmovat, už je to její druhý vrh, v tom prvním měla činčilku Nikinu která s ní taky obývá klec a občas mláďátka zahřívá ona. Navíc to bylo bez problému Nikina krásně rostla a papala a Čikita s ní byla mnohem víc první dny jsme ji skoro neviděli jak byla schovaná pod jejím bříškem proto mi to teď dělá starosti. Vůbec nevím jak mám postupovat. Bohužel jsem poporodní váhu nezaznamenala první den jsem je nechala trochu si zvyknout, že jsou na světě. Dnes 3.6 mají obě mláďátka 57-58gramů. Prosím moc o jakoukoliv radu

Disable adblock

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: Dvojčátka se perou a matka o ně ztrací zájem

Příspěvekod ajtik » Út Črv 03, 2014 21:41

Možná se samička spoléhá na dceru a proto se nestará zkusila bych ji dát do menší klece aby nemohla utíkat.Pak uvidíte zda přibíraj.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Dvojčátka se perou a matka o ně ztrací zájem

Příspěvekod minlub » Čt Črv 05, 2014 14:26

Nejdříve bych jí zkontrolovala cecíky, zda není pokousaná. Může se stranit proto a v menší kleci bez možnosti úniku by jí mláďata mohla více poranit. Zkuste je zvážit ještě zítra, pokud přibírají, krmí je a jen více odpočívá nebo trochu spoléhá i na dceru, že bude zahřívat.

davanity
Nový uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: Út Črc 10, 2012 9:00

Re: Dvojčátka se perou a matka o ně ztrací zájem

Příspěvekod davanity » Pá Črv 06, 2014 12:47

Tak jsem tomu nechala volný průběh s tím, že jsem občas vzala mláďátka k sobě, když byla sama a chvilku zahřívala u sebe a zároveň zvykala na kontakt a vypadá to, že se to trochu srovnalo i když mláďátka přibírají pomalu tak přibírají, samička potřebovala asi trochu víc odpočinku navíc teď už se k ní na poličku mláďátka vyškrábali a dneska celý den zahřívá nahoře obě dvě :) i tak moc děkuji za rady :)

Disable adblock

Avatar uživatele
genca
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Po Črv 08, 2009 0:10
Místo/Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Dvojčátka se perou a matka o ně ztrací zájem

Příspěvekod genca » So Črv 07, 2014 13:58

Taky mám jednu, co se s miminkama dole tolik nezdržuje, chodí je spíš jen krmit, ale když jí přibývají, nechávám to tak. Zahřívat je chodí táta. ;)
Každá samička to má jinak... Ale už jsem taky měla prvničku, co nevěděla, že by měla miminko krmit, tak musela na samotku bez poliček s ním. A doufám, že příště už bude vědět.

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”