převoz psa

Diskuze o všem.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: převoz psa

Příspěvekod Schecke » Út Bře 19, 2013 11:33

Já bych ráda také přdala názor na pana Desenského. Můj kamarád u něj byl na jedné z jeho "sobot". Když se vrátil tak byl značně rozčarován. Pán prý majitele psů neustále peskoval,že všechno dělají špatně, nikomu nic nevysvětlil individuálně a pokud měl někdo problém,tak ovládání psa holt musel zvládnout sám. To byla tak chvilka cvičení. Zbytek dne odmakali lidi od psů na jeho farmě jako poděkovaní za výcvik :roll: Kamarád říkal že to byla opravdu zkušenost na nic a že tam jel jen makat na jeho baráku.
Pak jsem vyslechla ve zverimexu jeden den rozhovor jedné paní s prodavačkou jak mluvila o panu Desenském a říkala, že prý jejich psa nic nenaučil a že jim vůbec nepomohl a chování prý otřesné.
No a když já sama měla problém se svým psem, tak jsem mu napsala na fórum, kde odpovídá. Na sáhodlouhé vysvětlování mi jen odpověděl, že nemá čas odpovídat a že mu mám napsat na email nebo psa přivézt. Na emailu mi neodpověděl nic...
Na to, že jsem koupila jeho knihu i DVD před časem jsem na něj rychle změnila názor a je přesně takový jak píše Wulfina. Vůbec není žádný cvičitel ani zaříkávač psů. Jen si udělal nějaké jméno, které mu nepatří jen díky tomu, že má na zahradě vlka!
Já jsem svého psa vychovala jen díky cvičitelům, kteří cvičí psi pro policejní účely a vše co mi řekli na psa zafungovalo na jeho zlozvyky,které měl u jeho předcházejícího pána, který si jej koupil asi jen na koukání a nedal mu do 9 měsíců žádný výcvik. Pes neslyšel ani na vlastní jméno. Měl zlozvyky jako je kousaní do rukou, skákání na návštěvy, agresivita vůči jiným psům, tánutí na vodítku, strach z vody a z bytí po zadku, nevnímání povelů atd.. Nic z toho už nedělá a naučil se mnoha povelům jen díky lidem co tomu opravdu rozumí a to je to bernský salašnický pes - pes co se v mžiku naučí jakýkoliv jednoduchý povel! Pan Desenský by mi s ním těžko pomohl dle toho co lidem píše, že mají se psy dělat... Já rozhodně víc věřím pánům psovodům, kteří už agresivní a problémové psy zažili a pracovali s nimi než jemu, který má doma vlka.
A ještě bych chtěla říct, že jsem už viděla pár "cvičitelů psů", kteří snad o psech nic neví a učí naprosto blbě. Proto doporučuji opravdu policejní psovody. Ti mají opravdu s výcvikem a zlozvyky psů bohaté zkušenosti! Ještě doporučuji pořady jako je "Buď já nebo pes" s Viktorií a "Znalec psí duše" s Caesarem(Youtube). Tam se člověk také dozví spoustu užitečných věcí!

Disable adblock

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: převoz psa

Příspěvekod Kobylatko » Út Bře 19, 2013 13:45

Též sem zkoušela na Desenskýho najít vubec nějaký kontakt nebo aspon webovky a nic ani zádné rady na internetu od něho prostě nic a když už je v televizi tak též nic kloudnýho neporadí :evil: .A když si udělám prukaz tak můžu mít na zahradě vlku kolik budu chtít :wink: .

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: převoz psa

Příspěvekod Terezka » Út Bře 19, 2013 14:36

Také jsem kdysi chtěla zajet k němu na nějakou tu sobotu. Koukam, že jsem o nic nepřišla, když z toho sešlo.

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Re: převoz psa

Příspěvekod Reňaaa » Út Bře 19, 2013 18:02

Mám od něj jednu knížku, je to moc pěkné čtení, ale toto jsem fakt nečekala :shock: Všude se psalo, jak zachraňuje agresory před utracením a teď tohle, no nějaké kousání do čumáků mi nikdy nepřišlo moc v pořádku...

Jinak koho já uznávám a taky co sleduji, je Znalec psí duše s Cesarem Millanem, kdyby jste viděli, co dokáže...v jeho pořadu se napravují pejsci, kteří mají problém s agresí vůči lidem, nebo i psům, psi s nějakou poruchou, strachem, fakt nezažila jsem v jeho pořadu, že by nikdy nedokázal nějakému psu pomoct. Dávali/dávají to na nějaké kabelovce ale já to sleduji na YT s českým dabingem a je to boží, hodně se toho tam naučíte :) Je tam často napravování pitbulů a dalších větších plemen, nepoužívá žádné hrubé fyzické tresty, byl i několikrát pokousán, ale nikdy to nevzdal. V USA je uznáván. Je to sice mimo téma a tím se omlouvám, ale koukněte na to, je to fajn :) http://www.youtube.com/user/MrDogwhispe ... rid&view=1

Disable adblock

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: převoz psa

Příspěvekod Wulfina » Út Bře 19, 2013 21:07

Victorii taky moc nebrat vážně některé věci řeší jen okrajově, nejde k jádru a občas co vypustí z pusy, taky není moc košér...
K těmto pořadům bych chtěla říct, aby to, co tam vidí NIKDY neaplikovali na svého psa, psa mohou spíše zničit, než mu pomoct, protože v těchto seriálech nejsou uvedená 100% fakta, ale pouze výstřižky... Pokud máte problém, zvedněte zadek od televize a jdete se poradit s výcvikáři, kteří vám ukážou co a jak... :wink:

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Re: převoz psa

Příspěvekod Reňaaa » Út Bře 19, 2013 22:20

O tom pochybuji, výsledky má jezdí po celém USA a pomáhá lidem, kteří mají problémy, tento pořad se už nenatáčí bohužel má ale 9 sérií a dokonce byl i v jiných kontinentech, ale mělo to spoustu pozitivních ohlasů, mám lajknutou jeho stránku a je to samá chvála. Samozřejmě na každém začátku dílu je, že se nemají používat následující techniky, bez konzultaci s odborníkem. Ono stačí kouknout na pár sérií a poznáte, že ten člověk ví co dělá, stačí se podívat na jeho smečku co má, jedno očko hodí a je to...jen škoda, že takových lidí je minimum. Jinak bydlet v USA, tak hned bych šla na jeho nějaké přednášky a cvičení, ale nekradu :lol:

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: převoz psa

Příspěvekod Schecke » Pá Bře 22, 2013 11:27

Wulfina - souhlasím s tebou, že to co člověk vidí v televizi nemusí být vždy takové jako v reálu. Ovšem několik jejích rad jsem použila a opravdu fungují. Každopádně bych nezkoušela nic co dělá Caesar nebo Viktorie s agresivními pdy. Oni totiž oba kominukují se psem hlavně tělem, což většina lidí neumí a pak se něco ošklivého může stát! pes nepochopí co po něm chcete a vyjede. Proto taky ve většině dílů musí přijet několikrát protože majitel to prostě nedělá tak jako cvičitel...

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Re: převoz psa

Příspěvekod Reňaaa » Út Bře 26, 2013 9:13

Nebudu kvůli tomu zakládat téma, ale chtěla bych jsem se zeptat, jestli neznáte nějaké dobré fórum o psech, brzy totiž k nám přibude nový přírůstek a nebude to totiž moc jednoduché :)

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Re: převoz psa

Příspěvekod Reňaaa » Stř Bře 27, 2013 9:47

Tož tak dík :lol:

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: převoz psa

Příspěvekod Wulfina » Stř Bře 27, 2013 12:04

Fóra nebrat, občas tam lidi plácaj nesmysli a psa si na základě jejich hloupostí zničíš...
Vyhledej přímo výcvikáře - kterého jistě najdeš a nejbižším cvičáku (zjisti si recenze) a začni s nim makat. Vždy je lepší psa vidět a radit se s člověkem, co toho psa vidí než psa znát jen po písmenkách a pouze tipovat... :wink:

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Re: převoz psa

Příspěvekod Reňaaa » Stř Bře 27, 2013 14:47

No to je fakt, už jsem koukala po nějakých cvičákách po Ostravě, je toho tu dost naštěstí, tak je z čeho vybírat. Bude to fenka přes 1 rok stará zachráněná z množírny z Lískovce (možná jste o tom slyšely). Fenka je v klidu, už jsem se sní setkala, nejde na ní ani poznat odkud pochází, veselý pejskek, hodný a extrémně přítulný, jen musíme časem až si na mě pořádně zvykne něco taky naučit :)

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: převoz psa

Příspěvekod Wulfina » Stř Bře 27, 2013 17:44

Jéje :) bude to chtít hlavně trpělivost a přiměřenou dávku soucitu a půjde to :)
Gratuluju =D>

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Re: převoz psa

Příspěvekod Reňaaa » Stř Bře 27, 2013 18:28

Děkuji :) Já prvně chodila venčit do jedné organizace jen tak, věděla jsem že je tam ta paní má, ale nikdo k nim ještě nemohl, no a mě je smutno, u přítele už nějakou dobu bydlím a život bez psa si fakt nedokážu představit. Tak jsem čistě nezávazně šla na ně podívat no, 4 fenečky krásné ale dvě tak zbídačené' byly jim 4 roky vypadaly tak na 10, ty tři fenky byly v pohodě, nechaly se pohladit, hrály si s náma, ale jedna která byla v množírně nejdéle má pořád strach, ani pohladit se nenechala. Ty očka vystrašené. Ano vím, paní u které jsou teď mi sama říkala, že to bude chtít kupu lásky ji dát. Jako z té množírny jak je brali nebyly nějak týrané, ale život na slámě v zimě (prý byly od mala otužované tak jsou zvyklé - teriér s krátkou srstí? V klecích není asi moc fajn, měly prý i zkrácené šlachy jak neměly pohyb, roční fenka zuby v strašném stavu,... - vše je zdokumentované, bylo to i ve zprávách na primě (množitel sám vydal 40 psů ale další 100 tam zůstala, podle Vet. správy vše v pořádku, stačí kouknout na fota a stačí si domyslet víc). Víc tu http://mazlici-v-nouzi.webnode.cz/kauza-liskovec/

Fakt nikdy jsem neměla nic proti psů bez PP, ale jak sem viděla záběry té množírny - samozřejmě to není jediný případ. množitelů je teď toho kupa, co tak všude čtu. Jestli kupovat psa fakt jedině s PP, ty množírny to jsou továrny na pejsky bez pp samozřejmě, ještě jsem neviděla množírnu na psy s PP. No a pokud na psa s pp člověk nemá, tak útulky a různé organizace pro pomoc psům. Jinak je to fenka Jack russella teriéra, takže se fakt moc těším. Tu je moje nastávající těsně po kastraci http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-a ... 3473_n.jpg

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: převoz psa

Příspěvekod Wulfina » Stř Bře 27, 2013 21:21

Zastávám názor že buď psa s PP nebo dobrý skutek z útulku...
Ty King charles španělky jsou boží :-)
Jen doufám, že fenky jsou množírnou "jen lízlé" a nebudeš s ní mít pak více problémů než radosti, budu držet palce [-o<

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: převoz psa

Příspěvekod Wulfina » Stř Bře 27, 2013 21:22

ps: feňulka je pěkná, jen doufám, že to, co jí čtu v očkách brzy vymizí a zas bude mít novou jiskru a impuls jít dál novým životem :)

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Re: převoz psa

Příspěvekod Reňaaa » Čt Bře 28, 2013 8:18

Ano, byla jsem upozorněna, že můžou (ale taky nemusí) nastat v budoucnu zdravotní potíže, protože nikdo neví, jak je tam křížil přes sebe (otec na dceru apod.) No takovej kukuč má protože se zrovna probouzela z narkozy, paní jse všechny zachráněné kastruje, aby už nikdy nemusely mít štěňata, užily si jich až až. Kavalírky co jsem slyšela už mají nové domovy. :)

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: převoz psa

Příspěvekod Wulfina » Čt Bře 28, 2013 17:09

Držím moc palce [-o<

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Re: převoz psa

Příspěvekod Reňaaa » Čt Bře 28, 2013 19:37

Ještě jednou moc děkuji :)

Avatar uživatele
Jaruš
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 69
Registrován: Út Črc 21, 2009 15:56
Místo/Bydliště: Daňkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: převoz psa

Příspěvekod Jaruš » Čt Bře 28, 2013 22:05

My máme parson russell teriera a je to velmi veselý a energický pejsek, tak moc přeji ať Ti pejsek dělá jen radost!

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Re: převoz psa

Příspěvekod Reňaaa » So Bře 30, 2013 17:29

Nějaké info přináším, dneska u nás byla poprvé Niki (tak se jmenuje), no a líbilo se ji tu, prošmejdila, pokukala a naštěstí nebyla moc vystresována, byla spíš zvědavá. Akorát se venku ne že bojí, ale je dost nejistá, velký prostor moc ty fenky neznají a trošku je děsí, takže místo toho, aby pořádně chodila a užívala procházky, tak se buď furt plete pod nohy (chce být co nejblíž lidem asi), nebo stojí a kouká kde se co děje. Příští sobotu, nebo pátek si pro ní jdu a už teď se těším :)

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: převoz psa

Příspěvekod Wulfina » Ne Bře 31, 2013 11:53

Jestli se vyloženě neklepe a nestahuje se do klubíčka (uši sklopené, ocásek mezi nožkama, krčení těla), tak to půjde rychle odbourat. Začátky na vodítku a jakmile jí dáš jistotu, tak bude v pohodě. Klid se přenáší, pokud ty budeš v klidu, bude i ona. Nic neuspěchat a nelitovat jí. :)
Bude to dobrý :wink:

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Re: převoz psa

Příspěvekod Reňaaa » Ne Bře 31, 2013 18:11

To ne že by se přímo bála, ale vidím to na ní, že by byla nejraději někde v pelíšku. Co ji venku hodně uklidňuje je, když vidí nějakého psa, okamžitě ocásek kmitá, tak mě napadá, máme fenku, která je sice u mamky (ta bydlí 15min kousek od nás), ale je hodně klidná, venku sebevědomá a poslouchá, tak jestli by nebylo dobré je brát sebou ven, ať ji ta starší ukáže, že se nemá čeho bát, možná je to blbost že :D

Lidí ani psů se nebojí, ale prostě ten velký prostor se ji nelíbí, často se zastavuje no nevím jak to popsat stačí kouknout a vidím,...psala jsem už i jedné cvičitelce a ta se mi taky už ozvala, tak se s ní zkusím domluvit na nějaké soukromé návštěvě, já přece nejsem žádný expert že jo :)

Jinak děkuji ti moc za to že mi tady odpovídáš a čteš si to, neznám ve svém okolí nikoho komu bych to mohla vše napsat a on by tomu aspoň trošku rozuměl :|

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: převoz psa

Příspěvekod Wulfina » Ne Bře 31, 2013 20:31

:wink: v pohodě...
Když se zastaví, zastav taky a ikdyž to bude asi hloupí, dycky mi strašně pomohlo, když sem svým učencům nebo klientům říkala, ať psovi popisují, co vidí - jde tam o to, aby feňule z tvého hlasu i postavení těla četla, že tohle je místo naprosto normální a některá místa jsou i pro tebe oázou klidu a odpočinku. Když pes zastaví, zastav se, popiš, co vidíš, pak fenku oslov, jakmile se na tebe podívá, odměň jí, že tě pozoruje. A jdi dál, udělej pár kroků a zastav se ty a zas jí říkej, co vidíš. Ona se brzo naučí, že když se zastavíš, něco zajímavýho vidíš, nebo chceš fence něco říct. Ona se pak naučí, že řídíš TY a ona se učí. :)
Jinak s tou fenkou co máš u mamky to není špatný nápad. Feňulu, co si vezmeš domů bych nechala aspoň tejden zvykat si na nové prostředí a na tebe. Až na ní uvidíš, že tě sleduje a má zájem dělat vše, co děláš ty, tak bych jí vzala ven - někam na louku a řekla mamče, ať přijde s tou její feňulí-senámit na neutrální půdě a uvidíš, zda se bude tvá feňule chtít kámošit jestli jo, tak ti půjde všechno snadněji. Psiska se po sobě opičí - učí se od sebe, ale pozor přejímají, jak klady, tak zápory :lol:
Proto vždy sem měla smečku, smečka se dycky učí líp a rychleji než jednotlivci :)
Jediné čím je potřeba se řídit, je to, aby tvá fenka věděla, že ona je jen tvoje a ty si jen její. Nezadat důvod žárlit - jak na jednu, tak druhou :)

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Re: převoz psa

Příspěvekod Reňaaa » Ne Bře 31, 2013 21:58

Děkuji moc :) No samozřejmě na to nebudu spěchat, chci ať si první zvykne na mě.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: převoz psa

Příspěvekod Wulfina » Po Dub 01, 2013 9:50

Určo jo :)

Disable adblock


Vrátit se na “Chat”