narodili se 4 mimi a jsou k odberu ihned

Zamknutá témata a zbytečné hádky.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

terkatum
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 35
Registrován: Po Lis 24, 2008 13:16
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod terkatum » Ne Kvě 22, 2011 15:05

Dekuji vsem za nazor, chovam cincily 5 let, zatim (musim zaklepat) se mi nic z toho co tu nekteri popisuji nestalo.

Disable adblock

terkatum
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 35
Registrován: Po Lis 24, 2008 13:16
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod terkatum » Ne Kvě 22, 2011 15:09

gence : aspon je tu nekdo rozumnej, my nez si poridili prvni cincilku, sme si precetli zakladni pravidla, a tenkrat to stacilo, nevedela sem o tomhle foru a taky to stacilo, je to jenom rozvojem technologie, podle me cincily chovaji doma lide o dost horsich podminkach treba v akvarku. a tady se do me navazeji ze sem nerozebirala bobky?

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Ne Kvě 22, 2011 15:11

To neznamena, ze pokud to nekomu nahodnou proslo a nic se nestalo, ze je to vporadku.
Nevim, jak by se pani tvarila, az by mela nakazeny nejen par, ale i mimina.Myslim, ze za ty starosti pak a praci a hlavne pripadne nasledky zdravotni, nebot i ta lecba je docela zasah na jatra zato opravdu nestoji.
Co znam solidni chovatele, tak vsichni delaji preventivni koprolku a nekteri dokonce i mladatum, ktera maji jit do noveho domova pred prodejem a karantena je u nich samozrejmost.
Tady to vyslo bez nasledku, ale nektere nemoce viditelne byt nemusi a kdyz ma nekdo treba uz vic cincil v chovu, tak to je pak sebevrazda.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Ne Kvě 22, 2011 17:41

genca napsal:Taky jsem první činče tak seznamovala. Ani v příručkách nikde nic o koprologii a dalších věcech nebylo. Tohle fórum jsem našla teprv před dvěma roky, nebo tak nějak... Takže jestli slečna/paní neznala tuhle stránku, jak to mohla vědět, co se mezi chovatelema doporučuje...
A btw je to doporučení. Mám kamarádku chovatelku morčat a taky dává zvířata k sobě bez vyšetření... Já bych to tak strašně neodsuzovala, když jsou obě zvířata viditelně zdravý, bobky mají ok, žerou a všechno a člověk je měl odděleně aspoň dva nebo tři týdny, aby mohl nováčka pozorovat, jestli je ok... Dát je k sobě ještě ten den není sice moc dobrý, ale přežily to, ty moje kdysi taky a teď už víme, ne?


Plně souhlasím.Literatury je hodně ale o seznamování,koprologii a dalších věcech tam není zmínka.Když někdo chce chovat a schání informace nikdy se nedostane ke všem.Nejvíc se toho naučí chovem,žádný chovatel není bez chyb a netvrdí že je nedělal či nezačínal ne zrovna podle pravidel.Navíc před 5 lety když paní začala chovat byli jiné názory,poznatky a rady než jsou teď.Např. ohledně věku a váhy připuštění samce či odstavu mláďat.
My když jsme seznamovali první rodinku, kterou jsme měli jakou dobu než přibili další,tak jsem hledala všechny možné informace.Na fórum jsem nenarazila a o koprologii či karaténě jsem nic nevěděla.

Poslední dobou mi tohle fórum nepřipadá moc o snaze radit ale poučovat či hned peskovat někoho kdo něco neví. Možná by to šlo napsat trochu jinak, úmysl je dobrý ale takhle lidi odradíte že sem nepůjdou, nic si nepřečtou a trpět budou činčilky. A to ty snad jde především ne?

Disable adblock

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Ne Kvě 22, 2011 18:45

terkatum napsal:hej vsak co to mluvite s tim psem, jak tohle muzes s rovnat, odchovaly sme uz 3 vrhy a ani jednou se nam nestal zadnej problem, a tady nekdo resi ze mam delat s bobkama nejake pokusy. ja vim ze se u nas maj cincilky dobre, kazdej vecer jsou pustene. v tady furt resite nejake detaily, jak kdybyste meli prectene milion knih a doma nic, koncim tady s touhle diskuzi nemam cas vysedavat u pocitace a reagovat na kazdou diskuzi jak nekteri tady, jake jsou podle vas zakladni pravidla pro chov ? u me je to dostatek mista a cas na to zvire, ne prectene milion prirucek a pomerovani bobku


Sim tě, uklidni se! :roll:
Srovnávám pouze tvůj přístup ke zvířeti. Co když tvá činčila je vnitřně nemocná a její nemoc šíříš nevědomky dál? Takže její 3 vrhy jsou též vnitřně nemocné? Chápeš, že se ta její nemoc může šířit dál?
Co jsou základní pravidla pro chov?
1. Každá nová činčila má být v karanténě a po 4 týdnech jí nechat udělat koprologické vyšetření - právě kvůli vnitřním nemocím.
2. péče o činčilu a další a další...
http://vertu.amor.sweb.cz/poznamky.html

arziska
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 374
Registrován: Út Zář 16, 2008 19:08
Místo/Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod arziska » Ne Kvě 22, 2011 19:13

Já si myslím, že právě proto, že v literatuře není dostatek informací vzniklo tohle fórum. Tady si chovatelé sdělují své zkušenosti a názory. Taky jsem na začátku před x lety dělala spoustu chyb z nevědomosti, to ale neznamená, že je budu dělat i nadále jen proto, že "tenkrát to taky tak šlo". Způsob chovu se neustále vyvíjí a mění. Takže pokud mám zdravý rozum, dám na rady zkušených chovatelů a nebudu zbytečně riskovat zdraví svých mazlíčků.

Avatar uživatele
genca
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Po Črv 08, 2009 0:10
Místo/Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod genca » Ne Kvě 22, 2011 19:20

arziska napsal:Já si myslím, že právě proto, že v literatuře není dostatek informací vzniklo tohle fórum. Tady si chovatelé sdělují své zkušenosti a názory. Taky jsem na začátku před x lety dělala spoustu chyb z nevědomosti, to ale neznamená, že je budu dělat i nadále jen proto, že "tenkrát to taky tak šlo". Způsob chovu se neustále vyvíjí a mění. Takže pokud mám zdravý rozum, dám na rady zkušených chovatelů a nebudu zbytečně riskovat zdraví svých mazlíčků.


Chybama se člověk učí no ;) taky už samozřejmě nedělám všechno, co jsem dělala špatně.

arziska
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 374
Registrován: Út Zář 16, 2008 19:08
Místo/Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod arziska » Ne Kvě 22, 2011 19:30

Chybama se člověk učí no Wink taky už samozřejmě nedělám všechno, co jsem dělala špatně.

A přesně o to jde, hlavně teď už se dá těm chybám předejít, protože informací je spousta a pokud člověk chce,najde si je.
A jestli někdo bere rady nebo upozornění druhých jako poučování, tak to tady můžem zrovna zabalit... :?

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Ne Kvě 22, 2011 23:33

No a o to tady jde.Nikdo tady nikoho nepeskoval a nepeskuje, pokud vim, tak jsme ji napsali slusne, co dela spatne a rekace byla uplne jina, nez ze by si z toho neco vzala a nechala si poradit.
Chapu, ze kazdy nemuze vedet vse a od toho tady je nejen toto forum, ale tady je jasne snaha poradit marna, takze nechapu ty nemistne poznamky o nejakem peskovani a odrazovani.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Po Kvě 23, 2011 9:21

Ano,přesně tohle myslím.Když někdo napíše trochu něco jiného než se líbí tobě hned píše nemístně a poučuje.Copak se tu někoho zastávám?Neříkám že nemáte pravdu,jen to trochu jinak podat aby se druhá strana hned nenaštvala a neodešla.

Trochu se paní nedivím že utekla.Kdyby jste to napsali trochu jinak,vysvětlili proč by mělo koproligii dělat a co hrozí a ne se hned zhrozili proč napsala tohle a tohle,možná by byla ochotná diskutovat a pročíst si fórum.Pomohlo by to ne jenom jí,ale i jejím činčilkám.Třeba by přišla na plno věcí co dělá špatně.
Teď jste těm činčilkám moc nepomohli :wink:

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Po Kvě 23, 2011 16:40

Ja opravdu nevidim, ze by pani nekdo peskoval.To ona se hned nastvala a ze si to bude delat po svem.Myslim, ze jsme se ji snazili poradit v dobrem, ale tohle nema cenu ted uz resit.Nekdo si poradit necha a jeste i podekuje a je rad, nekdo zase ne a to uz tady bylo v minulosti tez nekolikrat.
Myslim, ze pani by si nenechala ohledne karanteny a koprologie poradit, ani kdyby tady bylo milion argumentu pro, nekdo je holt presvedcenej neomylne o spravnem pristupu a chovu a takove lidi proste presvedcit nejde.

Avatar uživatele
genca
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Po Črv 08, 2009 0:10
Místo/Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod genca » Po Kvě 23, 2011 18:23

Když tady to je, že někdo něco udělá špatně z nevědomosti a tady se na něj všichni sesypou, že co to dělá, že mu všechny činčily umřou nebo měly umřít, jak by to tady nikdy nikdo neudělal a tak. To lidi prostě otráví a já se nedivím. Přesně jak říká Monika, chtělo by to jinak podat...
Například ne se šíleně zděsit, že někdo dal k sobě činčily bez karantény a začít s tím, jak to mohly vůbec přežít, a že to žádnej chovatel neudělá a že je člověk idiot, když to udělal, ale říct, že se nemusí nic stát a ve většině případů taky nestane, ale že je lepší z těch a těch důvodů nějakou karanténu dělat. A nechat to trochu na chovateli, jak se rozhodne. Děti si taky vychovává každej po svým a pokud se jim dostane péče, když onemocní, nejsou viditelně týraný, tak je mi úplně fuk, jestli maminka dítě nechá očkovat nebo ne apod.

Avatar uživatele
lulka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: Stř Pro 03, 2008 21:21
Místo/Bydliště: Kraslice-Karlovarsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lulka » Po Kvě 23, 2011 19:14

Souhlasím s genčou a minlub.
Nezlobte se na mě,ale né každý měl před pěti lety přístup k internetu,já ho tedy neměla a taky ležela jen v knížkách,kde o tom nebyla ani zmínka. A taky jsem nedělala koprologii,dokud jsem se o tom nedozvěděla tady a jsem tu tak dva roky,přesně nevím.Nechápu,proč hned děláte z někoho nezodpovědnýho!!! A z nevyšetřený činčily prašivou činčilu prolezlou kde čím.
Od toho jste tu,aby jste poradili,když to někdo neví a né z něj hned udělat někoho nezodpovědnýho :evil:
A teď mě můžete kamenovat,jakej jsem chovatel,že jsem si tohle nezjistila před deseti lety!!!!!!

Avatar uživatele
lulka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: Stř Pro 03, 2008 21:21
Místo/Bydliště: Kraslice-Karlovarsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lulka » Po Kvě 23, 2011 19:51

Jen bych chtěla ještě dodat,že kdybych před pár lety nehledala nějakou radu na internetu,tak ani nevím,že tady nějaký fórum je.Protože mi počítač nic neříkal,nepotřebovala jsem ho.Tak nikoho hned neodsuzujte a snažte se radit a zvát co nejvíce lidí,aby se mohli lidi dozvědět víc než je psáno v knížkách.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Po Kvě 23, 2011 21:16

No predne jsem nenasla nikde, ze by nekdo napsal, ze je idiot, coz jsou dost silna slova a o cem se tady dohadujeme porad?Samozrejme, ze to nemusi nekteri vedet a proto se ptam, jsou tady fora atd.Tady jde ale o to, ze snaha poradit byla, ale dotycna se stejne rozhodla to delat po svem a rady ignoruje, tak nevim, co se porad dal resi.
Samozrejme, ze i ja jsem tuto chybu zpocatku udelala take, kdyz jsem o tom nevedela, ale nechala jsem si poradit a nenapadlo by me se radam vysmat a pokracovat dal v chybach.Nekdy opravdu nechapu, proc se lidi ptaji a na fora chodi, kdyz si poradir nenechaji a casto jsou jeste i arogantni.
Karantena by mela byt samozrejmost a zodpovednej chovatel opravdu riskovat nebude.Zvlast, kdyz ma nekdo pocetnejsi chov by to mohlo byt opravdu likvidacni.

Avatar uživatele
lulka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: Stř Pro 03, 2008 21:21
Místo/Bydliště: Kraslice-Karlovarsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lulka » Po Kvě 23, 2011 22:08

Já nevím na koho narážíš,ale o idiotovi jsem taky nikde nečetla :lol:

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Po Kvě 23, 2011 22:14

No Genca to psala vys.
Radeji to uz uzavreme, nema cenu to dal resit.Myslim, ze pani si to chce delat stejne po svem bohuzel, tak nema cenu, abychom se kvuli tomu jeste tady dohadovali my

Avatar uživatele
lulka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: Stř Pro 03, 2008 21:21
Místo/Bydliště: Kraslice-Karlovarsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lulka » Po Kvě 23, 2011 22:27

Mě vadí,že jste z toho hned dělali drama.Vždyť se to dá říct úplně normálně,tak aby to nevyznělo,že se tu do ní pouštíme.Ale opravdu to tak znělo.Né každej je o tomhle informovanej,jako lidi co jsou tu.Já když bych neznala tohle fórum,tak taky budu dělat co píšou v knize.Buďme rádi,že jsou aspoň lidi,kteří tu knihu čtou a nechovají činčily jako morčátka,nebo křečky.
Nemá to cenu se hádat,ale tak příště hned nevyjíždějte.

Avatar uživatele
Ivanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Ne Črc 24, 2005 23:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Ivanka » Po Kvě 23, 2011 22:37

lulka napsal:Mě vadí,že jste z toho hned dělali drama.Vždyť se to dá říct úplně normálně,tak aby to nevyznělo,že se tu do ní pouštíme.
Ne, tady se už poslední dobou nedá! 8) Člověk chce radu nebo chce někomu pomoct a jen si přečte poučování a nabude dojmu, že je nejhorší tyran a blb ze všech a z fóra odchází s tím, že si stejně "jede" v chovu po svém, protože vyjádření názoru formou, že se na něj sesypou zdejší uživatelé jak hejno sršňů, nevěří! :roll:

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Po Kvě 23, 2011 23:06

Já teda nevim, nepřipadalo mi, že by tu někoho napadal, jako po písmenkách ať si to každej vyloží, jak chce. Ale když jsem před 10 lety ukončovala chov a odcházela na střední školu, tak bylo skoro všechno v chovu činčil jinak, ale jak už bylo řečeno, všechno se vyvíjí... Než jsem chov obnovila (r.2009), tak jsem sháněla všechny možné i (občas) nemožné informace skoro všude, abych něco nezanedbala. Byla jsem na exkurzy u soukromích chovatelů např. p. Plačka, který mi o nich hodně řekl, využila jsem naší trenérky Zuzky, aby mi řekla, jak se v dnešní době činčila chová... To k chovu patří, obnovovat informace a stále se učit, né, že se zaseknu v době před několika lety...
Před 8 lety se činčily krmili normálka obilím, a vůbec bůhví čím - tenkrát Apetit dělal jen směsky a pelety snad byli v plenkách (pro malé chovatele, pelety tenkrát se dali sehnat snad jen u velkochovatelů a jako dítě z vesnice jsem fakt neměla šajn o tom, co je to velkochov, natož kde se nachází) Sépiovky? Ani prd, normálka obyč sůl pro hlodavce, klec 100X60X50cm? :-D ani prd, malá velkochovatelská klec s průlezkama pro samce... Prostě bylo to jinak, činčila vážila běžně kolem 400-500g, dnes už je to jinak, barevné mutace? Byl div, když jsem u soukromého chovatele pořídila Black velveta a Wilsona... (a už tenkát za ně moji milovaní rodiče dali majland...) dřív činčila byla spíš kožešinové zvíře a uznávaná v barvě standard, než mazel, to je boom až poslední dobou...

Avatar uživatele
lulka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: Stř Pro 03, 2008 21:21
Místo/Bydliště: Kraslice-Karlovarsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lulka » Po Kvě 23, 2011 23:29

No nezlob se na mě ale zrovna tvoje reakce nebyla vůbec milá.A já mám hodně starou knihu o činčilách a základ je jasnej co se týče krmení a bydlení a to je dost důležitý. Myslím,že takovou rakci si nezasloužila.A když už tohle fórum navštívila,tak tenhle přístup nebyl zapotřebí.
Mohla se tu něco přiučit,získat cené rady a zdokonalovat se jako my ostatní,co nenavštívili velkochovy a trenérku Zuzku!
Já bych vás tu pěkně vřele,poslala s chutí do prdele! (předem děkuji za napomenutí :wink: )

arziska
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 374
Registrován: Út Zář 16, 2008 19:08
Místo/Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod arziska » Po Kvě 23, 2011 23:50

Ať čtu jak čtu, tak Jasmin dotyčnou přivítala mezi náma a napsala pár rad, načeš reakce byla že je TO složité a koprolka je nějaký hokus pokus s bobkama... Z toho mi plyne, že do té pr.....bych opravdu poslala ji.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Po Kvě 23, 2011 23:56

Lulka: Promiň, ale jak už jsme psala, po písmenkách si to každej vyložte jak chcete, já to nemyslela nijak zle, ikdyž je to napsáno, tak jak je to napsáno... :wink:

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Út Kvě 24, 2011 7:57

arziska napsal:Ať čtu jak čtu, tak Jasmin dotyčnou přivítala mezi náma a napsala pár rad, načeš reakce byla že je TO složité a koprolka je nějaký hokus pokus s bobkama... Z toho mi plyne, že do té pr.....bych opravdu poslala ji.

Myslím že reakce co paní napsala by se nemusela brát jako zděšení, že je koprolka nějaký hokus pokus.Prostě napsala jak to udělali když si přivezli samičku.Já při prvním seznámení u prvního párečku postupovala stejně,nevěděla jsem jak seznámit a co je koprologie,fórum jsem nenašla a nikde jinde to psáno nebylo.
Tady jde o princip,že když nový člověk přijde se nemůžeme hned zděsit co to proboha provedla.Kdybych přišla jako nová a přečetla si takové reakce odejdu taky.Navíc kdyby na mě hned někdo vysypal koproligie,rozbor bobků,paraziti....tak asi z toho budu dost špatná.Nikdo tu neříká že je špatný úmysl,ale styl by mohl být jiný :wink:

arziska
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 374
Registrován: Út Zář 16, 2008 19:08
Místo/Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod arziska » Út Kvě 24, 2011 8:33

Já se ale nepozastavuju na způsobu, jakým chová svoje činčily, nebo jak je seznamuje atd. Mě zarazila její reakce, když jí bylo doporučeno, jak by se to správně mělo dělat. :-/

Disable adblock


Vrátit se na “Archiv”