Rybičky

Diskuze o všem.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Lucifirekzraje
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 171
Registrován: Út Kvě 04, 2010 11:05
Místo/Bydliště: Benátky nad Jizerou
Kontaktovat uživatele:

Rybičky

Příspěvekod Lucifirekzraje » Pá Črc 23, 2010 9:46

Ahojky,chtěla jsem se zeptat, jestli někdo nemáte nějaké rady pro začínající akvaristy :) Po přítelových rodičích nám zůstalo velke zabudované akvárium - 200l - měla jsem tam kytičky - teda vlastně jsem jich tam měla minimálně 10 ale oni uschly :) Musím se přiznat, že o zvířátka se postravám perfektně, ale ty zatracený kytičky mi umřou :D
Jinak filtr máme ehaim pro 200l akvárium, topítko máme taky. Ještě jsme koupili okysličovač :) Přítel má skoro hotové 3D pozadí a osvětlení. Ted jen vybrat ty správné rybičky :)
Přemýšleli jsme nad skalárami ale nejsme 100% rozhodnutí. Jedinou rybičku kterou doopravdy chceme je panceřníček :)
Za každou radu budu vážně ráda :)

Disable adblock

Avatar uživatele
monisska
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 172
Registrován: Pá Ún 05, 2010 19:59
Místo/Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod monisska » Pá Črc 23, 2010 13:01

Taky máme doma nedlouho nové akvárko a taky nám ze začátku všechny kytky odešly, dodnes nevíme proč. Nějak to samo od sebe začalo fungovat a kytičky rostou, příroda si to umí zařídit.
Ale chtěla jsem ti doporučit tyhle stránky: http://rybicky.net/ , na tamnějším fóru mi vždycky pomohli stejně jako tady :wink:

Avatar uživatele
Nefertiti
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 648
Registrován: Ne Ún 07, 2010 8:57

Příspěvekod Nefertiti » Pá Črc 23, 2010 19:28

já som ti už písala do sz., ale ma napadlo, že môžeš si dať do akva aj vodných slimákov...mne sa konečne po polroku narodili aj malé asi pár milimetrové slimáčky :D tak mám takú radosť...bo dnes kukám do toho mnešieho akvárka kde mám novonarodené gupky a ...a odrazu vidím na skle malé žlté bodky...no kráse :D Sú dobré v tom, že čistia sklo a aj spodok akvárka :wink: A ešte k tým pancierníčkom...radím ti kúpiť aspoň zo 6 kusov..a viac...bo oni žijú v hejne a tá krása ako sa po tom spodku akvárka pohnú spolu :D
A ešte ma napadla alternatíva, že pokiaľ by si si nekúpila tých skalárov čo si spomínala...tak, že si môžeš kúpiť viac druhou karasov, rôznej farby...to je tiež krása, k ním môžeš dať diskusov, neónky, gupky, bojovnice...oni si mierumilovné :wink: Len nie skalárov bo tých ich ďobú do ich krásnych plutiev, tak isto aj guramy, mečúnky....ale nájdu sa aj výnimky medzi nimi ...mala som jednu mečúnku ktorá by neublížila nikomu :D :wink:
Teraz vyšľachtili aj druh prísavníka ktorý vyzerá ako raja...tak trochu, ako je moc pekný, ale vzhľadom na to ako sú už tie rybky prešľachtené....tak nežil moc dlho. Spomínané karasy a zlaté rybky sa dožívajú aj 10rokov..preto mám ja také to rybky. Niektoré diskusi ževraj aj 15 rokov. U zlatých rybiek a prísavníkov to viem dokázať bo ich mám už toľko rokov :D Diskusy mám cca pol roka, takže to neviem potvrdiť, ale píšu v knihách že hej...A tatinovy v kavárku žili guramy tiež už nejaké tie roky...takže pokiaľ majú dobre prostredie, čo určite budú mať, dokonca budú mať aj fantastické pozadie :D :wink: tak sa dožijú mnoho rokov :wink:

Hanča
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 196
Registrován: Ne Bře 08, 2009 18:43

Příspěvekod Hanča » Pá Črc 23, 2010 19:44

No šneky bych já určitě nepořizovala. Taky mám akvárko a šneky jsem si přinesla omylem asi na nové rostllince, přemnožili se mi a pak jsem se jich opravdu těžko zbavovala... je to jak plevel... já mám malé akvárko, jen 60 litrů a chovám skaláry, neonky, ancistruse a parmičky... dokonce se mi ancistrusi vytřeli a mám už asi 7 nových velkých... to jsou ti, co přežili a schovali se před parmičkama...

Disable adblock

Avatar uživatele
Nefertiti
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 648
Registrován: Ne Ún 07, 2010 8:57

Příspěvekod Nefertiti » Pá Črc 23, 2010 21:04

Hanča napsal:No šneky bych já určitě nepořizovala. Taky mám akvárko a šneky jsem si přinesla omylem asi na nové rostllince, přemnožili se mi a pak jsem se jich opravdu těžko zbavovala... je to jak plevel... já mám malé akvárko, jen 60 litrů a chovám skaláry, neonky, ancistruse a parmičky... dokonce se mi ancistrusi vytřeli a mám už asi 7 nových velkých... to jsou ti, co přežili a schovali se před parmičkama...

no mne sa tak ľahko nepremnožili...lebo keď som nechcela tak som jednoducho odstránila naložené vajíčka, ale popravde mi veľmi dlho ani nenakladali, takže nebolo čo odstraňovať. Ono záleží aj od druhu krytu na akvárku, napr. čo mám na tom menšom ten normálny umelohmotný, so svetlom a ...tak tam kladú a kladú, a až po dlhom čase sa aj niečo narodilo :D No a čo mám na tom svojom (cca má do 300-350 litrov) tak tam mám zo skla robený kryt a tam mi nenakladajú. Ono záleží od toho kto čo chce a či vôbec v prípade rozmnoženia to má kam dať, mi máme doma akvárií kopec, takže im vždy urobím ten najlepší domov ako sa dá :D :wink: Je to môj koníček od mala, takže preto mám taký vzťah k rybičkám...sú moc krásne a hlavne dokážu ukľudniť :wink:

kkarollkaa
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 286
Registrován: Po Bře 01, 2010 18:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kkarollkaa » So Črc 24, 2010 7:47

když jsem chovala koakapry tak v pohodě. tI nepotřebovali zvláštní péči. Ale když jsem měla Bety bojovnice, vždy chcípla i když jsem dělala vše podle návodu. Pak mi přítel dovezl paví očka a ty pomalu vyzdechali taky. Tak skončila moje akvaristika. Ale na ty šneky existuje roztok co se kape do vody a on je omezuje. ;-)

Disable adblock


Vrátit se na “Chat”