Kolik by měl papat?

Zde se můžete ptát a radit o tom, co činčila smí či nesmí jíst.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Míša a Buráček
Nový uživatel
Příspěvky: 5
Registrován: Čt Črv 28, 2012 11:21
Místo/Bydliště: Veselí nad Lužnicí

Kolik by měl papat?

Příspěvekod Míša a Buráček » Po Črc 09, 2012 23:20

Kolik granulek by měla spapat přibližně čtyřměsíční činčilka? Přijde mi, že ted toho moc nepojí, seno ano, ale granulky... Možná mu toho dávám moc, nevím, nevíte kolik tak gramů by měl do sebe dostat?
Jinak v pohodě běhá, skáče, vše okusuje, bobkaří taky...

Disable adblock

vera novotna
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 645
Registrován: Pá Led 28, 2011 22:05
Místo/Bydliště: Brno-Královo pole
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik by měl papat?

Příspěvekod vera novotna » Po Črc 09, 2012 23:34

Moje už odrostlé činčilky spapaly ve svých 4 měsících cca jednu polévkovou lžíci namíchaných různých granulí a k tomu ještě 1 nebo 2 vojtěšková kolečka :wink: , pak si zobly do hrachové nebo ovesné vločky, sušeného šípku, mrkve a bylinky měly v různých senech a samozřejmě asi podle napáječky nebo misky 2 ml vody :) .To všecko futrovaly od večera do dalšího večera, pokud např. v misce něco málo zbylo a stejně tak se senem : ubyla polovina :D . Ovšem nejlíp se to pozná na přibírající váze před krmením a po krmení další den nebo večer :wink: .

Avatar uživatele
LUCIA
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1517
Registrován: Út Srp 15, 2006 13:16
Místo/Bydliště: Bratislava, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik by měl papat?

Příspěvekod LUCIA » Út Črc 10, 2012 5:46

Skus iny druh granul, mozno jej nechutia :wink:

Míša a Buráček
Nový uživatel
Příspěvky: 5
Registrován: Čt Črv 28, 2012 11:21
Místo/Bydliště: Veselí nad Lužnicí

Re: Kolik by měl papat?

Příspěvekod Míša a Buráček » Út Črc 10, 2012 6:36

Ještě máme granulky od chovatelky, tak si myslím, že by neměl být problém, měl by na ně být zvyklý. V malém množství mu přidáváme nově koupené, seno papá - máme dva druhy, s kopřivou a bylinkama nějakýma, nedávno vyfutroval misku, musela jsem mu odpoledne přidat, tak jsem z toho měla hroznou radost, a tedka mu spíš zbývá, ale je to možná tím, že mu dávám víc a prostě to nesní. váží se nerad, jsem ráda, když ho zvážím při výběhu večer, než mu dáme do misky zase nové granule.

Disable adblock

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik by měl papat?

Příspěvekod saskie » Út Črc 10, 2012 15:48

Jak už je výše psáno, z váhy se to pozná ještě tak nejlépe. A že papá hodně sena je to nejlepší, co může :D U vážení musím také někdy hodně přemlouvat. Dříve jsem to zkoušela pomocí mlsek, ale to někteří vzali do zaječích, aby si ji zbaštili někde v klidu v koutku #-o Takže teď beru přepravku nebo nějakou nádobu alespoň 20 cm vysokou. Většinou se na chviličku zastaví, tak jde váha celkem dobře zjistit.

Avatar uživatele
KARBURAToR
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 48
Registrován: Ne Led 13, 2013 22:30
Místo/Bydliště: Opava

Re: Kolik by měl papat?

Příspěvekod KARBURAToR » Pá Srp 23, 2013 18:02

Náš Pepa má pořád v domečku nasypané granule a když má hlad, tak si tam zajde a zobne si.

Když jsem ho potřeboval zvážit, tak jsem jsem ho zavřel do hrnce a byl klid :lol:

Veverka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 66
Registrován: Pá Črv 22, 2012 15:50

Re: Kolik by měl papat?

Příspěvekod Veverka » Pá Srp 23, 2013 22:33

Taky mám doma Pepu a dělám všechno přesně takhle - i s tím hrncem :D

Avatar uživatele
Lída
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 636
Registrován: Út Črc 24, 2007 23:19
Místo/Bydliště: OSTRAVA
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik by měl papat?

Příspěvekod Lída » So Srp 24, 2013 15:25

dejte raději více granulek. aby měla měla po celý den dostatek. senem taky nešetřete........ podle mě každá papá jinak a taky i jinak roste. neodměřovala bych podle lžic. jednejte citem :P
tak jak psali jiní, můžete někdy přilepšit vločkou či nějakou jinou zdravou dobrůtkou. pokud roste pomaleji, dejte ji čas........ lidé jsou taky různě velcí. dožene to při dobré péči :P

Disable adblock


Vrátit se na “Strava”