Sušený šípek

Zde se můžete ptát a radit o tom, co činčila smí či nesmí jíst.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Pá Říj 15, 2010 8:48

Čerstvý bych nedávala a nevím jestli by ho vůbec chtěli.Určitě jen sušený.
My už jsme dosušili,po prvních mrazech už se nemá sbírat.

Disable adblock

Avatar uživatele
Dantha
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 662
Registrován: Út Črc 14, 2009 15:03
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Dantha » Pá Říj 15, 2010 8:55

U čerstvých bych se bála, aby neudělaly nějakou paseku v bříšku. Dávala bych sušené.
Jinak jak psala minlub po mrazech už šípky nejsou ono. Ztrácí mrazem vitamíny.

sun.care
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 43
Registrován: Čt Črc 08, 2010 13:32
Místo/Bydliště: Mikulášovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sun.care » Pá Říj 15, 2010 9:46

minlub napsal:Čerstvý bych nedávala a nevím jestli by ho vůbec chtěli.Určitě jen sušený.
My už jsme dosušili,po prvních mrazech už se nemá sbírat.


takze ted uz se sipky nemohou sbirat? Ja jsem cekala az prijedu domu z koleji a ze se vhnu na sipky....

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Pá Říj 15, 2010 10:11

Teď už ne,byli první mrazíky a to ztrácí vitamíny a začínají být nahnilé.

Disable adblock

sun.care
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 43
Registrován: Čt Črc 08, 2010 13:32
Místo/Bydliště: Mikulášovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sun.care » Pá Říj 15, 2010 11:15

minlub napsal:Teď už ne,byli první mrazíky a to ztrácí vitamíny a začínají být nahnilé.


tak to jsme nevedela, hold cincilka nebude mit co na zub... ale diky za inf

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Pá Říj 15, 2010 12:21

Dají se i koupit,ale jsou drahý.Můžeš jí nasušit,např. jablíčka,mrkev... tam jsou také vitamíny.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Pá Říj 15, 2010 22:33

Ja je normalne kupuju v tom vitacraftu coctail pro cincily, tam jsou krasne a i brusinky susene.Anebo v lekarne koupis drcene

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Po Říj 18, 2010 15:51

sun.care napsal:
minlub napsal:Teď už ne,byli první mrazíky a to ztrácí vitamíny a začínají být nahnilé.


tak to jsme nevedela, hold cincilka nebude mit co na zub... ale diky za inf


Klidně je nasbírej i teď, možná že budou mít o něco nižší obsah vitamínů, ale lepší něco než nic. Já si vždy něco donesu i ze zimních výletů.

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Po Říj 18, 2010 20:30

U nás šípky nejsou zralé, pořád jsou divně oranžové. Červených jsem našla jen pár, tak jsem hrst naškubala.

Avatar uživatele
Chuckova Veverka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 296
Registrován: Pá Kvě 11, 2007 22:40
Místo/Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Chuckova Veverka » So Říj 23, 2010 11:03

Letos jsme se s přítelem činili. Natrhali jsme jich něco málo přes 3kila. Větší část jsem jich usušila v celku činčám a druhou část naselala a usušila na čaj. Letos byly šípky pěkně velký, tak se to sbíralo pěkně.

Avatar uživatele
Andisekps2
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 35
Registrován: Po Lis 01, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Opatov

šípkové chipsy

Příspěvekod Andisekps2 » Pá Lis 12, 2010 9:37

Tak jsem včera učinila objev :idea: (možná tu už stím někdo byl, nevím). před pár dny jsem byla na šípkách (opozdilec :oops: ) a pár tvrdých jsem ješte našla a donesla domů. Jenže po dvou dnech sušení na radiátoru jsem zjistila, že šípky spíš dozrály a zkašovatěli , než aby se usušily. Už jsem přemýšlela nad tím, že poletí do koše :cry: a myšky si budou muset na šípky do příštího roku počkat, když jsem dostala nápad. Vzala jsem dvě lžíce a mezi nima jsem z šípků udělala placičky, které jsem pak dosušila v sušičce na ovoce. Po usušení do tvrda jsem vzala jednu tu placičku a zkusila ji dát Ňufce a ona ta mrška mi zároveň se šípkem málem ukousla prsty a mňamku si utíkala spapkat do domečku :D a spapkala ji i se semínky. Takže úspěch jak hrom a tak jsem se chtěla podělit s nápadem.
Akorád mě napadá, jestli se takhle přezrátý šípek i když vysušený smí činčilkám dávat :?: . To asi nevadí, ne? jen je tam míň céčka, nebo se mýlím??

Avatar uživatele
Andisekps2
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 35
Registrován: Po Lis 01, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Opatov

Příspěvekod Andisekps2 » Pá Lis 12, 2010 9:39

podotýkím, že šípky byly krásné, bez vad a nebyly nahnilé

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Stř Lis 17, 2010 8:21

Budu pokračovat tady... :)

Tak šípky jsou nasušené a teď přišel čas jablek.. už někdo sušíte křížalky, nebo jsem sama? :) Já začala předevčírem... Mám zahradu s 6 jabloněmi a letos všechny naráz začaly rodit (normálně jsou páry po sobě). Takže začala jsem sušit - jak pro myšáky, tak pro nás :) Co vy? Už taky sušíte? :)

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Stř Lis 17, 2010 9:14

já už mám nasušený kýbl šípků i kýbl jablek :D vzala jsem to všechno najednou :wink:

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Stř Lis 17, 2010 9:48

Hm, závidim :D
Holt já nepředpokládala, že se mi stromy zblázní, normálně jsem sušila kol vánoc... :D A do tý doby se jabka hodily na všechno možný, jen né do trouby... :D :D

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Stř Lis 17, 2010 11:00

Taky vam nekdy cincily nechteji sipky?Me ho akorat nakousne a vyhodi.Pravda, jsou to ty z Vitacraftu a uz je mam asi 2roky a jsou tvrde a klouzave

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Stř Lis 17, 2010 11:32

kupované mi nechtějí

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Stř Lis 17, 2010 11:37

Ale ona je driv bastila, ale ted tam lezi nakousane, ji spadnou dolu a take ty kulicky od vitacraftu nachazim bud cele, nebo napul zkousane dole mezi domkama zapadle.Asi ji vyklouznou,nevim.A sipek, jak ktery sni

Avatar uživatele
genca
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Po Črv 08, 2009 0:10
Místo/Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod genca » Stř Lis 17, 2010 19:01

Mě moje činčily šípky nikdy nechtěly, letos máme poprvé nasušené z domova a od kamarádky, tak snad to bude lepší než z kupovanýma. Ale taky mi žerou jak kdy jak co ;) a ještě každá činčila má nejradši něco jinýho...

Avatar uživatele
Dantha
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 662
Registrován: Út Črc 14, 2009 15:03
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Dantha » Čt Lis 18, 2010 12:25

No, moji myšáci šípkama z ruky pohrdají, ale když jim jích dám pár do misky, do rána jsou pryč a všude po kleci jsou jen zrníčka :D

sun.care
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 43
Registrován: Čt Črc 08, 2010 13:32
Místo/Bydliště: Mikulášovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sun.care » Čt Lis 18, 2010 14:33

Dantha napsal:No, moji myšáci šípkama z ruky pohrdají, ale když jim jích dám pár do misky, do rána jsou pryč a všude po kleci jsou jen zrníčka :D


Tak u nas to je uplne stejny... Ale poprve jsem mu sipky rozpulila a vydlabala zrnicka a ususila to se po nich mohl utlouct a bral si je z ruky normalne, ale ted jsem mu se ususila cele a to uz si z ruky uz ne a ne vzit, ale jak rikas ty, kdyz mu je necham v kleci tak do rana jsou pryc:-) Mlsouni jedni, chteji asi neco vice nez sipek:-D

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Čt Lis 18, 2010 15:36

ony jim tam vadi ty chlupky co jsou uvnitř :D

Avatar uživatele
Chuckova Veverka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 296
Registrován: Pá Kvě 11, 2007 22:40
Místo/Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Chuckova Veverka » Čt Lis 18, 2010 21:10

To ty moje holky ještě minulý rok nad šípkama ofňovali čumáčky. A letos se po nich mužou utlouct. Když už je to chmíří vevnitř šípku začne lechtat natolik, že už nemůžou dál, tak jim šípek vezmu a zrníčka s chnířím vydloubnu klacíkem. To byste koukali, jak ho potom mají rychle snězený.
Akorát je zajímavé, že osmákům to chmíří nic nedělá a činče se potom můžou udbat, jak je to lechtá.


__________________________________________________________

přesunutí příspěvků do správného tématu:

katchenqua napsal:Zdravím,
dávám to sem předčasně.
Mamka mého přítele má velký pozemek , odhlehlý od silnic a splodin a na něm mi sbíráme šípky.
Vím, že někteří lidé tu možnost nemají.
Tímto chci nabídnout, že bych Vám šípky nasbírala a nasušila.
Nic za to chtít nebudu jen , pokud se to bude odesílat, tak zaplatit poštovné.
Koukala jsem na netu , že na šípkách a růžích dost tržej.
Kdyby někdo měl zájem, stačí napsat SZ.
Dále můžu nabídnout i čistý usušený jetel :)

Terezka napsal:Je opravdu brzo, nicméně, až to začne kvést, tak okvětní lístky šípku jsou taky strašná ňamka ;-).

jan.svehla napsal:Ahojky, ja bych mel taky zajem, penize samozrejme poslu - staci dat vedet, az to bude aktualni. Bud na mail (johny@info-koktejl.cz) a nebo pres soukromou zpravu. Moc dekuji :-)

Alexandrius napsal:Chtěl bych sezeptat co všechno se dá v přírodě najít a usušit jako pamlsek koukám že je toho víc a víc :)

Alexandrius napsal:Chtěl bych sezeptat co všechno se dá v přírodě najít a usušit jako pamlsek koukám že je toho víc a víc :)

kkarollkaa napsal:můžeš sbírat různé bylinky a sušit např. heřmánek, kopřivu,meduňku, pampelišku, jitrocel i listy jabloně :)

Alexandrius napsal:také jsem slyšel lístky růže
a u té kopřivy jen lístky že ??
a sušený šípky že ano :D

jan.svehla napsal:
Alexandrius napsal:také jsem slyšel lístky růže
a u té kopřivy jen lístky že ??
a sušený šípky že ano :D


Nejlepsi je vsechno susene. Mrkni se na tema "strava", urcite tam najdes vic nez dost informaci:-) Kopriva a susene sipky jsou idealni - listky ruze maji cincilaci taky moc radi, ale vseho s mirou - hlavne hodne sena :wink:


------------------------------------

Petra Baková napsal:Ahoj chtěla jsem se zeptat, jak je to s krmením čerstvý šípkem, moji 4 mišáci mají šípek hrozně rádi. tak by mě zajímalo jak často by se jim mohl dávat a jestli vadí když ho dostanou každý den jeden. děkuji

ajtik napsal:Já ho dávám sušený maximálně dvakrát do týdne.

parisse napsal:
ajtik napsal:Já ho dávám sušený maximálně dvakrát do týdne.

Já to o těch šípkách tady četla,tak jsem nějaké nasušila a nevěřila jsem svým očím,jak rychle je jedli.Akorát mě udivilo,že plivali jadýrka.Tim i Dasty měli šípky poprvé v žitotě,ale teď po 14-ti dnech se po nich můžou doslova utlouct

ajtik napsal:To se ani nedivím zkus si dát jadýrko na tělo hrozně štípe jako děti jsme to házeli protivníkovi za triko rozloupneš a hodíš.Opravdu to stojí zato,ale jen protivníkovi. :P

parisse napsal:
ajtik napsal:To se ani nedivím zkus si dát jadýrko na tělo hrozně štípe jako děti jsme to házeli protivníkovi za triko rozloupneš a hodíš.Opravdu to stojí zato,ale jen protivníkovi. :P
Takže než je nasuším,mám je rozříznout a jadýrka vybrat?

hani napsal:Ja kupuju granule WM a sipku tam davaji opravdu hodne.Davate jim to jen tak nebo jim to z granuli vybirate?

ajtik napsal:činčila si to přebere sama

Petra Baková napsal:mě právě ten sušený moc nechtěli, tak sem jim došla natrhat čerstý, a ten jim strašně chutná. moji okoušou všechno až k jadýdrkům pak to tam nechaj ležet.

ajtik napsal:Tak moje zase naopak :lol:

Petra Baková napsal:ale nevadí to ničemu že ho dostavájí každý den?
jo a co ovesné vločky? ty se mužou že jo?

ajtik napsal:Ty jim taky dávám jen občas ono se po nich tloustne :cry:

Petra Baková napsal:ahaa tak proto je po nich Rozárka takova macatá, no tak to jim to holt budu muset ubrat.

yanka napsal:
hani napsal:Ja kupuju granule WM a sipku tam davaji opravdu hodne.Davate jim to jen tak nebo jim to z granuli vybirate?


šípek v granulích? :shock: když jsme objednávali WM, nic takého tam nebylo..


no a vločky jsou jen rozpláclý zrní, takže není divu, že se po tom tloustne..

hani napsal:
yanka napsal:
hani napsal:Ja kupuju granule WM a sipku tam davaji opravdu hodne.Davate jim to jen tak nebo jim to z granuli vybirate?


šípek v granulích? :shock: když jsme objednávali WM, nic takého tam nebylo..


no a vločky jsou jen rozpláclý zrní, takže není divu, že se po tom tloustne..


Tos asi kupovala rozvazovany.Ja je kupuju ve zverimexu
Obrázek

LUCIA napsal:ja sipky davam tiez ususene.... :wink:

yanka napsal:
hani napsal:jojo, kupovaly jsme, myslím, 20kilovej pytel čistých granulí.. tyhle granule s šípkem vůbec v liberci nemáme! děkuju za rozšíření obzorů ;)

ajtik napsal:Já to také vidím prvně u nás maj úplný kulový. :evil:

camilla napsal:já chodím na šípky kousek za město do starý pískovny. u nás činči milují jak sušený, tak čerstvý... je jim to fakt šumafuk..
jinak jim je dávám celý i s jadýrkama, ty vždycky zůstanou na jedné hromádce tam, kde činča šípek jedla.
a když mi dojdou nasušený na začátku léta, tak si zajdu do lékárny a šípek si koupím...
ale dávám ho tak 2-3 do týdne... ovesný vločky dávám pouze kojícím samicím nebo při průjmu..

neprodejny vzorek napsal:Sušený šípek dávám denně. Strašně to činčilce chutná. Takže mám radši dávat jen občas? A jak je to se sušenýma sedmikráskama? To taky zbožňuje.

Chuck napsal:My jsme dnes s Veverkou taky vyrazili na sipky. Jen tak jsme minuli 4 kere ktery ani nevypadaly ze bychom z nich neco otrhali a doma jsme zjistili ze jsou toho 3kg. Cipovi jsme hned dali jeden malej sipek v cerstvym stavu a takhle rychle jsme ho jeste nevideli nict zbastit. Co se tyce tech seminek... on je vzdycky necha a po nem to dojedou nasi osmaci. To jsou totiz jeste vetsi kyseliny. :D

Growin napsal:Ja davma sipek jen jako mlsku.. tzn asi tak jednou do tydne, myslim ze by senic nemelo prehanet... :wink:

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvekod Wulfina » So Zář 15, 2012 19:21

Šípky
Tak letos jsem zklamaná... :((
byla sem dneska obírat šípky, byli buď strašně matlací, nebo napůl nedozrálí (druhá půlka už matlací), no, děs letos...
A je jich málo :(
Takže letos jsme skoro bez šípků, mám cca 3 plata sušičky...
Letos to holt jistí křížalky...
Co vy?

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Sušená šípek

Příspěvekod Lenca » So Zář 15, 2012 19:28

už sbíráte jo? já byla na šípkách, mám misku jen a táta říkal,že je ještě brzo,takže není :) na kolik stupnu se suší v troubě? bojím se,že když je nechám jen tak,tak shnijí

Disable adblock


Vrátit se na “Strava”