Nase nova klicka

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Chuck

Nase nova klicka

Příspěvekod Chuck » Ne Srp 06, 2006 0:10

Tady davam par obrazku klece kterou jsme spolecnymi silami postavili. Kostra je z jackelu 20x20. V mistech pripevneni pletiva je privarena pasovina 15x2. Ta je provrtana a je k ni pomoci sroubu a druheho (volneho) kusu pasoviny pritazeno pletivo. Kostra ma povrchovou upravu provedenou cernym matnym praskovym lakem (komaxit). Pletivo ma oka 25x25 a je to svarovana sit z dratu 1mm. Trikrat pozinkovana po svareni. Suplik na podestylku je zhotoven z hlinikoveho plechu. Cele je to kvuli manevrovatelnosti na otocnych pristrojovych koleckach. Vyska klece je 180cm, sirka 105cm a dlouha je 50cm. Pletivo je drzeno 86 srouby se samojistnymi matkami M5 :wink: Klec je jeste zapotrebi dovybavit jistenim dveri a tou velkou vetvi co je na fotce. Kdybyste meli nekdo nejake navrhy na zlepsovaky co se tyce vnitrniho vybaveni tak budeme jenom radi.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Disable adblock

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Ne Srp 06, 2006 1:58

Pěkná:-)) Ste fakt šikovný :wink:

Avatar uživatele
Biffi
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1048
Registrován: Ne Ún 26, 2006 11:51
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Biffi » Ne Srp 06, 2006 7:54

Ještě by jste tady mohli poslat náklady. :lol:

Chuck

Příspěvekod Chuck » Ne Srp 06, 2006 10:48

Naklady? Hahahaha! No to uz neni tak pekny psani. 5 metru pletiva stalo pouhych 1600. Jackely 700, pasoviny 700, komaxit 600, sroubky + kolecka a dalsi drobnosti 550. Suflatko jsme si nechali pohodlne udelat a tak nas prislo na 700. Asi by se pak melo zapocitat i to ze se s tim hodne projezdilo autem s vozikem a podobne. Ale to uz s konecnou cenou okolo 5000 moc nehne. Svareny je to za flasku medoviny. Jinak nase tedy spise moje prace jak jste si urcite vsimli tam zapocitana neni. To by asi cena vysla velmi zajimave. Ale aspon jsem se nenudil :) Kdyz to tak vemu tak jsme byli ted v par zverakach kdyz jsme shaneli cincu a byly tam mnohem mensi klece a rozmerove uplne jinde nez bychom chteli a stali jeste o nekolik tisic vic. Strizlivym odhadem bych neco takoveho co jsme udelali odhadoval u vyrobce na 8 - 10 tisic.

Disable adblock

Avatar uživatele
ivik
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 735
Registrován: Pá Bře 24, 2006 10:38
Místo/Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ivik » Ne Srp 06, 2006 11:18

je fakt moc hezká :wink: a moc velká

Avatar uživatele
Sharona
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 887
Registrován: Čt Kvě 18, 2006 11:46
Místo/Bydliště: Postřižín u Prahy

Příspěvekod Sharona » Ne Srp 06, 2006 12:40

je moc pěkná, fakt šikula

Haskinka99

Příspěvekod Haskinka99 » Ne Srp 06, 2006 12:41

Je pekna a najviac sa mi paci ten rebricek, vyzera super :wink:

Chuck

Příspěvekod Chuck » Ne Srp 06, 2006 13:29

Zebricek je porezanej kousek desky. To bylo za chvili. Chystam se na neco lepsiho co me napadlo. Vemu nejakou kulatinu (rozumej kmen) kterou narezu na kolecka o nekolika centimetrech a ty vydlabu. Ze vzniklych prstencu pak udelam tunelovej visutej zebricek. Co vy na to? A co ty navrhy na vnitrni zlepsovaky? Jeste mozna udelam oddeleni horniho patra s domeckem.

Haskinka99

Příspěvekod Haskinka99 » Ne Srp 06, 2006 14:05

Chuck napsal:Zebricek je porezanej kousek desky. To bylo za chvili. Chystam se na neco lepsiho co me napadlo. Vemu nejakou kulatinu (rozumej kmen) kterou narezu na kolecka o nekolika centimetrech a ty vydlabu. Ze vzniklych prstencu pak udelam tunelovej visutej zebricek. Co vy na to? A co ty navrhy na vnitrni zlepsovaky? Jeste mozna udelam oddeleni horniho patra s domeckem.


A cim je ten rebricek pospajany?

Chuck

Příspěvekod Chuck » Ne Srp 06, 2006 14:34

Ty clanky jsou navliknuty na nejakym vazacim dratu nebo co. Nakej drat na kvitka. Ale to je asi celkem jedno na cem to je. Akorat to musi udrzet. Jako mezikusy jsme pouzili koralky. Az nam dosli tak jsme zbytek udelali z maticek.

Avatar uživatele
lwici
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1462
Registrován: So Črc 29, 2006 16:45
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwici » Ne Srp 06, 2006 14:43

Taky se chci zeptat, co jsi použil pro spojení jednotlivých článků toho žebříku? Děkuji

Chuck

Příspěvekod Chuck » Ne Srp 06, 2006 16:07

No jak jsem psal. Vsecky clanky jsou navleceny na dvou vazacich kvetinarskejch dratkach. Na koncich jsou zavazany za posledni koralek co to drzi pohromade. Ve zveraku jsem to videl udelany z klaciku jako mezikusy byly taky mensi duty klaciky. Ale tohle je celkem fajn. Jinak jsem uz bez veverek. Vsechny tri plus panicka odjeli domu. Tady byli jen na vikend. Ach jo. :cry:

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Ne Srp 06, 2006 17:37

Naozaj pekne prevedené.
Ten komaxit je nejaká špecialita, ktorá je zdravotne nezávadná? Predsalen to bude činčila časom okusovať.

Chuck

Příspěvekod Chuck » Ne Srp 06, 2006 17:44

To by me opravdu zajimalo jak si bude cincila davat komaxit. :D Praskova barva je jedna z nejlepsich antikoroznich uprav kovu ktera existuje. V nekterych hlediscich je lepsi nez galvanicke pokoveni. Po vypaleni v peci se z tohoto elektrostaticky nanaseneho prasku stava prakticky keramicka vrstva. Tvrda jako glazura a bez zapachu. Osmaci si toho za tri tydny ani nevsimli.

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Ne Srp 06, 2006 17:53

Chuck napsal:...Po vypaleni v peci se z tohoto elektrostaticky nanaseneho prasku stava prakticky keramicka vrstva...

Myslel som, že je to klasická farba. Nie každému z nás sa povaľuje na záhrade vypalovacia pec :roll:

Chuck

Příspěvekod Chuck » Ne Srp 06, 2006 22:37

Neblazni! Komaxit si sam prakticky nemas jak udelat. Ten prasek se v rade prve nanasi elektrostatisky. To znamena ze na osetrovanou konstrukci je privedeno znacne napeti a i onen prasek je prednabit. To mimo jine znamena ze lze pouzit pouze na vodive podklady. Vypalovaci pec by proti tomu byla malickost :lol:
Samozrejme jsem si tohle nechal udelat profi ve zname firme kde to umi dobre udelat. Tyto firmy byvaji prifareny u zamecniku a podobne. Jinak oznacovany jako praskove lakovny.

Napriklad BMW ted timto zpusobem dela lak na nova auta. Barvu zakladovou a nasledne barvu ktera dava vlastni odstin normalne strikaji a misto standardniho laku nanasi tento praskovy. Vysledek je ten ze tento lak ma tvrdost a odolnost skla. Nevyhoda je v tom ze Ti to leckterej garazovej inzenyr (rozumej lakyrnik - drobny podnikatel) neopravi.

Avatar uživatele
Radecka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 405
Registrován: Po Lis 14, 2005 8:32
Místo/Bydliště: Boskovice

Příspěvekod Radecka » Po Srp 07, 2006 7:44

Klec je opravdu nádherná - doufám, že něco podobnýho budu mít doma časem taky :lol:

Jediná věc, která se mi tam nelíbí je kolotoč. Jinak máš můj obdiv - je to opravdu super :wink:

Chuck

Příspěvekod Chuck » Po Srp 07, 2006 10:45

Jo ono je to foceny v dobe kdy tam jeste ordinovali osmaci. Ten je jejich. A oni jsou zvykli kazdej na svoje kolecko takze uz jsme jim ho stejne vratili do jejich klece. :wink:

Forty

Příspěvekod Forty » Po Srp 07, 2006 11:12

no podle mého, je to takové chladné a i dost drahé, ale jinak je to pěkná klec, hlavně aby se líbila činčám

Chuck

Příspěvekod Chuck » Po Srp 07, 2006 11:20

Proc myslis ze chladna? Myslis kostru nebo vybaveni?

Forty

Příspěvekod Forty » Po Srp 07, 2006 11:23

ne to ne vybavení je v pohodě, myslím kostru samozřejmě, ale je to jen můj pocit, v těchto věcech nedám dopustit na přítodní materiály

Chuck

Příspěvekod Chuck » Po Srp 07, 2006 11:32

Jo takhle? No my jsme po zkusenostech s osmakama chteli plne omyvatelnou a rozebiratelnou konstrukci. Neco nac muzu vzit parni tlakovej cistic a umyt z toho uplne vsecko. Pokud se jedna o pripadne zabedneni tak to by taky nebyl problem. Kdekoliv je pletivo muzu dat libovolnou plotnu nejake preklizky nebo co. Puvodne jsme meli pouzit starou skrin ktera stala na tom miste. Pak se nekteri lidi rozmysleli ze by to byla skoda. A tak se skrin za kterou bych nedal ani 500 odvezla a zacalo se od podlahy. Ale jak rikam aspon se s tim da vymejslet a cistit.

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

osmáci

Příspěvekod tuta » Po Srp 07, 2006 12:29

osmáci jsou ale úplně jiná kategorie hlodavců, činčila mi nikdy nic nezbaštila.... vy je máte dohromady?
M.

Chuck

Příspěvekod Chuck » Po Srp 07, 2006 12:45

2 tuta: Pockej tou jinou kategorii hlodavcu a tim ze Ti cincila nic nezbastila reagujes ne co? Ja uz se trochu ztracim.
Jinak osmaky s Cipem dohromady nemame. Ale zkouseli jsme to a behem casti dne kdy jsou oboji aktivni by to nebyl zadnej problem. Po 5 minutach co byli spolu v te male osmaci kleci z nich byli kamaradi. Ba co vic Cip by mohl od veverek obkoukat jak se reaguje na panicku a co se dela kdyz zachrasti gablik.

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tuta » Po Srp 07, 2006 13:20

jen prostě, když jsem měla osmáky, tak jsem udělala svou první konstrukci na akvárko dřevěnou - sežrali ji za měsíc. Myslela jsem to tak, jako že hlodaj o dost víc. Barča měla jednu dřevěnou poličku skoro celý život a té poličce chyběl jen rožek....
Barča s Matyldou by se od osmáků taky mohly učit, ale žádné nemám (třeba vážit si jídla, kamarádit se se mnou, přijít na zavolání...). M.

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”