Popálení od elektrického kabelu

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Lenka92
Nový uživatel
Příspěvky: 7
Registrován: Pá Bře 22, 2013 19:16

Popálení od elektrického kabelu

Příspěvekod Lenka92 » Pá Bře 22, 2013 19:25

Zdravím všechny chovatele činčilek. Moc Vás všechny prosím o radu. Dnes odpoledne můj činčiláček rozkousal kabel o lampy v obýváku, popálil si pusinku a ulomil kousek zoubku. :( Pusinku jsem mu chladila hned poté studenou vodou, pak jsem se sebrala a jela na veterinu, od pana veterináře jsem dostala kapičky Hypericum - Třezalka tečkovaná a mám mu 3-10x kapat do pusinky a na rtíky. Ještě jsem mu dala do klece kostku ledu kterou ocucával a chladil si tak pusinku a jazyk, potom spapal dvě granulky a ted spí. Chtěla jsem se zeptat jestli má někdo podobnou zkušenost a případně radu jak mu můžu pomoci, co mu dát atd., udělám cokoliv, mám o něho velký strach.

Předem všem moc děkuji za případné příspěvky.

Disable adblock

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Popálení od elektrického kabelu

Příspěvekod Terezka » Pá Bře 22, 2013 20:25

Ahoj, nevím, jaké účinky má třezalka, ale určitě neuděláš špatně, když uvaříš odvar z řepíku. Dá se sehnat v lékárně a má hojivé účinky.
Může to normálně pít.

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Popálení od elektrického kabelu

Příspěvekod Lenca » Pá Bře 22, 2013 20:31

zajímavé,že třezalku. Třezalka je proti stresu a na uklidněni, určitě mu uděla dobře,ale také bych přidala něco na hojení, aloe vera, heřmánek... Pozor na více světla když bere třezalku, působí světloplachost, tak možna bude vadit pokud bude svítit sluníčko do mistnosti nebo prudka žarovka.A pro příště alespon poučení,že se vše musi dobře zabezpečit a ohlídat,aby nedošlo k takovému neštěstí :( brzké uzdravení přejeme. Možná bude potřebovat dokrmovat pokud nebude jíst sám a bolí ho to.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Popálení od elektrického kabelu

Příspěvekod minlub » Pá Bře 22, 2013 21:20

Koupila bych v lékárně Tantum verde, naředíš cca. 1:5 a vytřeš několikrát denně tlamičku. Vydesinfikuje a hlavně znecitlivý, tak si možná něco vezme k jídlu. Hlídej váhu, pokud by ubíral na váze a nepapal, bude potřeba ho začít dokrmovat.
Řepík i heřmánek je dobrý, jen jim to nechutná, takže také vytírat, třeba tamponkem, taky několikrát denně.

Disable adblock

Lenka92
Nový uživatel
Příspěvky: 7
Registrován: Pá Bře 22, 2013 19:16

Re: Popálení od elektrického kabelu

Příspěvekod Lenka92 » Pá Bře 22, 2013 21:27

Použití třezalky je velmi rozsáhlé: působí antibioticky, má účinky protizánětlivé, odstraňuje otoky, pomáhá hojit rány .... to jsem našla na internetu, tak snad mu to pomůže :( To víš, že už jsem poučená :( moc jsi to vyčítám, že jsem na něho nedávala pozor. Je to moje zlato a kdyby to šlo, tak bych tu bolest nejraději cítila místo něho :(

Lenka92
Nový uživatel
Příspěvky: 7
Registrován: Pá Bře 22, 2013 19:16

Re: Popálení od elektrického kabelu

Příspěvekod Lenka92 » So Bře 23, 2013 13:56

Dnes jsem činčiláčkovi udělala kasičku z granulí a vody, dávala jsem mu to ze lžičky a papal ... granulky sice večer trošku chroupal, ale ted pres den jsem ho v misce nevidela, tak jsem mu jednu lzicku kasicky dala, abych mela jistotu ze nebude hladovet ... jen jeste dnes vubec nepil, myslite si, ze to nevadi?

Jitka Řeháková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 738
Registrován: Po Ún 25, 2008 13:46
Místo/Bydliště: Špindlerův Mlýn, Bedřichov 36, 543 51

Re: Popálení od elektrického kabelu

Příspěvekod Jitka Řeháková » Út Bře 26, 2013 13:22

Vzhledem k tomu, že činčilky moc nepijí, tak mu stačí třeba tekutina z kašičky. Jinak mu můžeš zkusit dát vodu na lžičku. Držím palce ať všechno dobře dopadne.

jajka
Nový uživatel
Příspěvky: 8
Registrován: Čt Dub 12, 2012 12:24

Re: Popálení od elektrického kabelu

Příspěvekod jajka » Po Dub 22, 2013 12:15

Ahojte,pripájam sa k tejto diskusii,lebo môj činčilák Brunko včera tiež prekusol kábel- ja som ho rýchlo od neho odtiahla. Pozerali sme mu papuľku, či ju nemá popálenú, ale nebolo vidno aby mal nejaký problém. Ďalej si behal, aj jedol, aj pil, chrumkal aj tvrdšie cviklové a mrkvové valčeky. V noci bol čulý aj ráno. Myslíte že aj napriek tomu môže mať popálenú papuľku alebo niečo so zúbkami? Brunko je môj poklad neodpustila by som si keby sa mu niečo stalo. :(

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Popálení od elektrického kabelu

Příspěvekod minlub » Po Dub 22, 2013 12:20

To by ho to bolelo, nepapal a byl skleslý. Je to v pořádku :)

jajka
Nový uživatel
Příspěvky: 8
Registrován: Čt Dub 12, 2012 12:24

Re: Popálení od elektrického kabelu

Příspěvekod jajka » Po Dub 22, 2013 12:24

Ďakujem za odpoveď, už som spokojnejšia. Dúfala som že mu nič nebude, keď ďalej behal a jedol. Ale nedalo mi to a musela som sa aspoň opýtať. :)

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Popálení od elektrického kabelu

Příspěvekod minlub » Po Dub 22, 2013 12:25

Určitě je lepší se zeptat než se stresovat :)

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”