Nezvykle hlučná a agresivní činčilka

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Metlina
Nový uživatel
Příspěvky: 8
Registrován: Stř Srp 11, 2010 16:56
Místo/Bydliště: Opava

Nezvykle hlučná a agresivní činčilka

Příspěvekod Metlina » Stř Zář 28, 2011 20:57

Ahojte všichni tady na fóru, doufám, že tady už takové téma není - nevšimla jsem si ho... Moje činčilka je poslední dobou hrozná - vím, že je to noční zvíře, ale takovou aktivitu jako za posledních pár týdnů jsem u ní za celých pět let nezažila. Celou noc hryže svůj domeček, dřív pomohlo uplácení - přidat jí seno, peletky nebo dát nějaký pamlsek, ale teď se můžu stavět na hlavu a nic nepomáhá - jedině se zapnout hudbu do sluchátek, abych se aspoň trochu vyspala... Nevíte, čím to může být? Žádnou extrémní změnu v prostředí nebo ve stravě jsem jí neudělala (až na to, že jsem asi týden podávala klasickou směsku místo pelet), snažím se s ní mazlit, když je čas ( a když mě se mě zrovna nepokouší sežrat, což taky předtím nedělala); navíc řádí, i když ji předtím pustím proběhnout... Zkoušela jsem jí dát domeček z klece, ale měla jsem strach, že si ublíží, protože je zvyklá po kleci skákat naslepo. Zkuste prosím něco poradit, nemám ji v bytě kam dát tak, aby nebudila i ostatní :roll:

Disable adblock

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Stř Zář 28, 2011 21:19

Tak to Ti asi neporadim, prozila jsem si to same se sameckem Vincentkem a i predtim s jednim, Ricinkem.Samci v tomhle budou asi horsi, takze predpokladam, ze to je samec.Muzou na nej jit touhy, muze se sam v noci nudit, cincilkam je vzdy lepe ve dvou a nemusi to byt zrovna par.Ten Ti ani nedoporucuju vzhledem k tomu, ze nams misto, u paru jsou potreba minimalne dve klece na karantenu noveho prichoziho a pak na odstav bud samce, nebo mladat od matky pak.
Zjisti, zda to je samec, nebo samice a podle tohomuzes najit bud kamose, nebo kamosku, ale nemas zase misto na dalsi klec kvuli karantene, takze to asi nepujde.Pak zkus poridit plysaka, nekdy to pomaha, ale bez nejakych ozdob a pokud mozno ne se sklenenyma ocima, jen holeho plysaka, nejlepe medved.Saskie ma ted v nabidce v obchudku primo plysovou cincilku, takze by to mohlo pomoci:-).
Jinak smesku cincile nedavej ani docasne, znicis ji tim jatra a take prechod na jinou stravu musi byt postupny, ne najednou.Proc jsi davala tu smesku docasne?
Ja to tenkrat resila tim a to pomohlo, ze jsem si nechala u chovatele udelat z velkochovnych kleci vyrobit jednu velkou s platformama a zebricky a tam nebylo zadne radeni slyset.Davala jsem ho na noc ale do predsinky, to bys mohla ne?Ta klec byla neuveritelne lehka, dala se zvednout jednou rukou.A take pomahaly spunty do usi

Metlina
Nový uživatel
Příspěvky: 8
Registrován: Stř Srp 11, 2010 16:56
Místo/Bydliště: Opava

Příspěvekod Metlina » Stř Zář 28, 2011 21:38

No ona to je samička (teda tvrdili to ve zverimexu a díval se na ni i známý, který choval činčily)... Dřív jsem kupovala jenom ty směsky, protože pelety nechtěla vůbec jíst, ale asi před rokem jsem jí je začala dávat bez těch semínek a časem si zvykla... Právě nedávno tu směs koupil otec, protože si za ten rok asi nevšiml, že to nejí - proto jsem jí ji krákodobě dávala.
K tomu plyšákovi - nebude ho škubat?

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Stř Zář 28, 2011 21:40

Můžu říct že posledních tak 5- 6 dní je to hrozné. Taky řádí jako nikdy, už dlouho jsem nemusela mít špunty do uší, ale teď bez nich neusnu :? Možná blbý tlak a vnímají to, mám vyzkoušené že aktivnější jsou kolem úplňku.

Disable adblock

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Čt Zář 29, 2011 11:42

činčilka se asi nudí, zkus ji přestavět klec, dej ji tam nějaké hračky - ruličku od toaletaku, kmínek naplněný bylinkama, houpačku, cokoli, co tě napadne a třeba přestane demolovat domek :-)

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Čt Zář 29, 2011 11:59

Možná je fakt něco ve vzduchu, co se činčám nelíbí. Chipík má teď každý den epileptický záchvat :(
Jinak plyšové činčilky v našem obchůdku jsou spíš pro páníčky. Mají v sobě na zadečku trochu kuliček, aby asi lépe stály. Možná plyšové činčilky z Anglie, co nám snad brzy dorazí, budou vhodné i do činčilích domků.
Držím palce, ať se holka uklidní.
Vlastně naše samička Gadgetka je teď také dost nevrlá, dokonce napadla svého milého. Ale pak se zase pusinkovali..

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lenca » Čt Zář 29, 2011 16:25

ja jsem posledni 2 tydny taky uplne zoufala,jsou s prominutim jak blby...celou noc lomcujou s mřižema,zničili 2 napaječky,s miskou lomcujou,vyrvou ji a pak si s ni hrajou a to jsou strašny rany,až se bojim,aby na me nevletěli sousedi. Ale ja si to teda vysvětluju tim,že tu mam novou činčilku,tak ji asi cejtí.Ale asi si budu muset pro špunty do uši.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Čt Zář 29, 2011 16:57

No tak přidat nové hračky není od věci, že jo, kdo by se nenudil v kleci. Někdy stačí čerstvá větvička a tak 15 minut má člověk klid :lol:

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lenca » Čt Zář 29, 2011 17:24

horší je,když i s tou vetvičkou nebo ruličkou dokažou dělat neskutečnej ramus :lol:

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Příspěvekod Kobylatko » Pá Říj 14, 2011 11:13

Ahoj at nezakládám nové téma tak to dám sem.No nevím jak začít.Rocky (ta s tou zlomenou nohou)začala bezduvodně utočit na (měla sem je2 x chvlku na výběhu)Kiki dycky za ni běží rychlostí blesku a pokouše ju a vytrhne jí chomáč chlupu :cry: .Nikdy předtím to nedělala byli obrovský kámošky,jsou už spolu 2 roky.Myslíte že v tom muže byt to odělení?Rocky mám ted v pulce klece bez poliček at má vic místa v male přepravce byla dost neklidná.A Kikina je v druhe pulce normálně s poličkama a ty klece jsou oděleny deskou a Rockyna nemuže do té klece s poličkama s tou nohou,myslite že tam mám dát třeba mřížku at na sebe vydí když je ted každá zvlášt?tak at mají spolu kontakt?

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Příspěvekod Kobylatko » Pá Říj 14, 2011 11:18

Chová se něco ve smyslu Kikinou pojd sem nebo tě sežeru,letí za tí a kousne ju,utěče a napadne ji znovu.Jako by se s ni chtěla prát :cry:

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Pá Říj 14, 2011 14:12

určitě je to tím. Musíš je znova seznamit ;-) činčilky dokáží na sebe rychle zapomenout. až se činčilka na 100% uzdraví, tak je dej do přenosky a hlidej je. Rozhodně je nepouštěj spolu navolno.

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”