Škytavka?

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Škytavka?

Příspěvekod camilla » Út Led 17, 2006 22:14

Mívají činčily škytavku? Lucky mi začal vydávat děsivý zvuky !!! Zní to jako když si škytne, přitom natáhne hlavu a pak vydá zvuk jak mončičák. Ještě jsem to u činčil nezažila.... když jsem si ho vzala na ruku, tak byl v pohodě a přestal, ale když jsem ho dala zpátky do klece, tak to po chvilce začal dělat znovu.
Nevíte, co to může být? Docela jsem z hoto vyděšená...

Disable adblock

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Út Led 17, 2006 22:56

Jo, to bych řekla, že to je zvuk, o kterém jsme se bavili jako o tútání.
Je to hlasitý a činča je naprosto v klidu a podřimuje :).

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Stř Led 18, 2006 7:30

Lucky nepodřimoval, byl totálně vzhůru - připadal mi jako kohout, když kokrhá, natáhne krk a vydá zvuk - bylo to opravdu jako škytnutí a pak jenom hlasitý výdech. Napsala jsem do příspěvku málo, ale my máme počítač v ložnici a přítel už spal. Seděla jsem u něj ještě hodinu. V prvních pěti minutách "škytal" , pak nic, sledovala jsem ho, ale byl v pohodě. Očíčka jak perličky, čumáček suchej, bobky obrovský, prdelku čistou. A skotačil po větvích. Pak zase začal "škytat". Když jsem ho vzala do ruky, tak přestal. A pak zase. No a najednou začal honit Casynu po kleci a hodlal se jí "obskočit". Jenže na to je ještě malej. Nevím, jestli je v pubertě, ale Charlie a Chico mi tyhle zvuky nikdy nevydávali - a když jo, tak to znělo úplně jinak...
Třeba je to nějaký způsob tokání, ale překládala jsem zvuky a tokání tam bylo úplně jiný...
No nevím. Škoda, že mám diktafon u našich, nahrála bych to... A kameru taky nemám...

Majka

Příspěvekod Majka » Stř Led 18, 2006 7:41

Asi to nebude nic vazneho kdyz byl plny elanu.Treba maji cinci taky skytavku, je to mozny.

Disable adblock

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Stř Led 18, 2006 9:21

jo, ale v prním momentu, když jsem to slyšela, tak jsem vylítla z vany - myslela jsem, že dodělává...(hnusný slovo) :?

Majka

Příspěvekod Majka » Stř Led 18, 2006 9:23

To ti verim, ze to byl sok.A poradnej.

Avatar uživatele
Ivanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Ne Črc 24, 2005 23:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Ivanka » Stř Led 18, 2006 17:12

Já myslím, že mají škytavku!

Miki je někdy tak chamtivý, že když mu chci vyměnit vodu a oddělávám napáječku, rychle chce pít, aby mu to někdo nesebral! Pak chlemtá tolik vody, až už nemůže a škytá z toho. :lol: Je to úplně stejnej zvuk, jako když škytá člověk. Pokud víme o co jde, je to fakt srandovní... :lol:

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Stř Led 18, 2006 17:29

Camillo, i já jsem to u svých myšek pozorovala. Hlavně v noci. Je to zvláštní, ale když na ně promluvím, přejde je to. Ale máš pravdu, že zvuk je to úděsný :?

Burýska
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 614
Registrován: So Kvě 14, 2005 18:55

Příspěvekod Burýska » Stř Led 18, 2006 20:11

:shock: A toto se projevuje jen u kluků,nebo i u holek?Třeba je to opravdu nějaký tip vábení :shock: :lol: :lol: :lol: Budu se sledovat,přísahám :!: :wink: Dám vám vědět,až se to u mě projeví :wink:
Jinak zvuků nadělám hroznou kopu,už by to bylo i na samostané cédéčko,ale škytání jako mončičák a stát u toho jako kohout :shock: :?
Opravdu mě to zajímá,co to je :?: :shock: Je to přenosné na páníčka :?: :lol: :lol: :lol:

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Čt Led 19, 2006 7:27

je to možný, že je to přenosný, ale spíš z páníčka na činčilku. Já totiž škytám denně. Fakt. Ale u žádný činči jsem to nikdy nezpozorovala, až teď. :)

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

skytavka

Příspěvekod Ina » Pá Led 20, 2006 16:37

Pokud by se jednalo o klasickou skytavku, tak to sem musim napsat, ponevadz prave tohle se stalo osudnym moji jedne samicce pred tremi lety. Sice mela problem se zubama a nasledne strevama, ale vse by prezila pravdepodobne, az po banalnim zasahu jednoho mladeho veterinare, kdy ji skrabnul pri prohlidce do dasne a infikoval ji, nasledne do tydne umrela na prudkou infekci. Kdyz jsme ji privezli z kliniky kde ji po te prohlidce davali dohromady asi tyden, tak mi najdenou v naruci zacala skytat. Byla to klasicka skytavka, ale ja tomu nevenovala moc pozornost. Az kdyz jsem ji rano nasla umirajici a uz ji nebylo pomoci, tak mi po pitve rekli, ze se ji roztrhly plice a proto to skytani, ponevadz se dusila vlastni krvi. Takze radeji takoveto priznaky nepodcenovat, mohlo by se take jednat o plicni edem. To by ale take cincilka musela projevovat nejakou unavu, apatii a nechut k jidlu, lehani na bok zaroven.
Naposledy upravil(a) Ina dne So Led 21, 2006 16:25, celkem upraveno 1 x.

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » So Led 21, 2006 12:57

ježkovy voči :shock: :!: No zaplať pánbů, Lucky je čiperný, dlabe jak věčně hladovej a teď co dostal novou závěsnou hračku se zvonečkem, tak na nás pořád zvoní. Cink, cink, cink....Hlavně v noci... Ale zvoneček je super. Když se vzbudí z denního spánku, tak cinkne. Jako by říkal: "haló zvoním, jsem vzhůru, pojďte se muchlovat!!!"

Burýska
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 614
Registrován: So Kvě 14, 2005 18:55

Příspěvekod Burýska » So Led 21, 2006 13:48

:lol: :lol: :lol: To je rošťák :wink: :lol:

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”